Jump to content

Moto Zajednica

Saveti za drugi motor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Pozdrav kolege. Posto zvanicno prodajem moj motor, planiram da kupim drugi (ako prodam moj). Ispunio sam sebi zelju vozio sam FZ8S (trenutni motor), i odusevljem sam sa njim. Ali posto sad imam saputnicu moram da menjam. Sto zbog nje, sto zbog mojih problema sa ledjima :/

E sad, da ne gnjavim dalje. Bitno mi je da je motor udoban pre svega, i pouzdan. Nisam neko ko voli po gasu, lagana voznja 60-70km/h i da moze 130km/h da ide kad izadjemo na auto-put.

"Visina" moja je 173cm tako da je to malo problem.

Voznje bi bile vise fokusirane na putovanja. Tipa 2-3-4- itd dana. Da predjemo 2-3-400 km u toku dana.

Zelja nam je Bosna, Hrv, Rumunija da idemo. I meni ponovo da obidjem SH20.

Takodje mi je bitno da mogu USB uticnicu da ugarim ako nema, zbog navigacije ili da punim telefon.

Cenovni rang bi bio do nekih 6000€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

@BaneVuk58 ovako mu ne fali nista. Ali bi uzeo nesto putno da nam bude udobnije. Mojoj dragoj bas ne ovaj motor :neznam: 

razmisljao sam i da uradim sediste, ali msm da ne bi dobio nesto toliko udobnije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Mislim da retko šta može da bude udobnije od BMW-a za put u dvoje... S druge strane, moje lično mišljenje, na BMW-a ne bih seo neko da mi ga pokloni. Iz tog razloga, da sam na tvom mestu, u tom budžetu, najverovatnije bih uzeo nešto ovog tipa:
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Triumph Tiger 1050 Abs, 2013. godište, Touring, vozilo prešlo 46145 km, Batajnica. Cena 6.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Imao sam već ST 1050, dakle znam da je taj agregat odličan i neuništiv, pun obrtnog momenta a na putnim brzinama prede bez vibracija. Usput sam i otvarao agregat, menjao lanac bregaste i zatezač španera lanca, to može da im bude boljka, ako se lako i jeftino rešava, promeni se opruga jedna u zatezaču i rešen problem. Veoma se lako radi na motoru, pristupačno, a kvalitet izrade na profesionalnom nivou (za razliku od buđavog Dukatija koji izgleda kao da su ga deca sklapala).

 

Meni je ovo, što bi Amerikanci rekli, "best bang for your buck", ima sve što treba jednom motoru. 

 

P.S. I da, lako se čačka kompjuter, preko besplatnog programa na internetu, dostupno je brdo mapa i besplatna dijagnostika preko običnog OBD2 porta.

 

Promenio član Paljevina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

@Paljevina

Iskreno i ja nesto ne bi BMW. Gledao sam Tiger 800, i Versys 1050. Deluju mi skroz korektno. Oko Trimpha sam skeptican, ne poznajem nikog ko ga vozi, i nzm kakav je za delove? Neko kaze da su im agregati vrh a neko kaze da i nisu bas, i sad sam u dilemi.

 

@Guliver nemam, razmisljao sam cak i o Stromu 650. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Triumph su pouzdani i dokazani agregati.
Tiger 800 i Tiger 1200 su bombe od motora.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

@el classico 800 sam probao nekih 10ak km. i mogu reci da je udoban i da se vozi bas lako. Onaj u Babanistu hoce zamenu za moju FZ8. Ali me kao malo plasi jer ima oko 60.000 km. Msm mi Srbi smo cudan narod, bitno nam da na satu pise od 20 do 30.000 km. A na kolima do 190.000km :lol3: 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 52 minuta, Vitez Koja je napisao:

nzm kakav je za delove? Neko kaze da su im agregati vrh a neko kaze da i nisu bas, i sad sam u dilemi.

Večita dilema oko tih delova i strah od njihove nabavke... Mislim da je to dečija bolest u Srbiji nastala kao uzročnik vožnje jeftinih i istrošenih automobila u zadnjih 30 godina... 

 

Potrošni materijal, u Srbiji, je u velikoj većini slučajeva dostupan za bilo koji motor.

 

Rezervni delovi, ima ih, ali opet ne znam koji ti trebaju, na šta misliš. Taj motor je prosta i jednostavna mehanika, nema šta da se pokvari. Ja sam na mom recimo bio u problemu, slučajno čekićem opalio hladnjak ulja i polomio ga. Ništa, hvala bogu, 21 vek je, postoji stvar koja se zove internet, eBay i PayPal, našao u Engleskoj, naručio i platio 150e, za 7 dana stiglo na kućnu adresu i idemo dalje. Nije ovo više doba inflacija i sankcija pa da gume moraš da nabavljaš preko kumovog brata od strica iz Nemačke. :D

 

Taj ko kaže da Triumphovi agregati nisu dobri, najverovatnije ima 150 godina kao kornjača i seća se njihovih starijih modela koji su bili puni problema. 

 

 

Promenio član Paljevina
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Vidi dal ti se svidja CBF 1000 druge generacije, mislim da ti se uklapa u taj budzet, da ce ti odgovarati visina, i da je jako udoban motor za put sa dovoljno snage za dvoje. Ja imam prvu generaciju i navozao sam se za sve pare.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

@Paljevina pa i ja msm da su im dobre masine. I vidim da je cista mehanika, sto je velika prednost.

 

@Djeronimo razmatrao sam i njega 2013 god Brka ga ima. Ali mu je km malo veca 73.000km ima. Posle je to tek problem za prodaju kad mu ja napravim jos +10.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
18 hours ago, Djeronimo said:

Vidi dal ti se svidja CBF 1000 druge generacije, mislim da ti se uklapa u taj budzet, da ce ti odgovarati visina, i da je jako udoban motor za put sa dovoljno snage za dvoje. Ja imam prvu generaciju i navozao sam se za sve pare.

Ja sam cuo od vlasnika CBF 1000 sa fabrickim sedistem da motor nije udoban nimalo, pogotovo sto covek ima problem sa kicmom. Mozda kad bi se sediste preradilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki versys 1000, 2013. godište, Touring, vozilo prešlo 41585 km, Novi Sad. Cena 6.650 € - Motori - Polovni Automobili


Узми, терај мало, па догодине да дођем да га откупим.
Мислим да је ово тренутно најбоља куповина што се тиче односа квалитет/цена. 
И мој ће за 20ак дана на огласе, па да гањам овако нешто.

Promenio član Marko05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX
Pre 1 sat, Pingvin37 je napisao:

Ja sam cuo od vlasnika CBF 1000 sa fabrickim sedistem da motor nije udoban nimalo, pogotovo sto covek ima problem sa kicmom. Mozda kad bi se sediste preradilo...

Video sam da dosta ljudi preradjuje sediste, meni fabricko nije pravilo problem na ~500km dnevno. Siroko je dosta, i polozaj nogu je dosta opusten, a bez da je motor visok. Zato je po meni udoban, mada nisam probao vece turing motore pa ne mogu da uporedim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
38 minutes ago, Djeronimo said:

Video sam da dosta ljudi preradjuje sediste, meni fabricko nije pravilo problem na ~500km dnevno. Siroko je dosta, i polozaj nogu je dosta opusten, a bez da je motor visok. Zato je po meni udoban, mada nisam probao vece turing motore pa ne mogu da uporedim. 

Pa svi ti sport touring (tj vecina) nizih su pomalo ili malo vise neudobni. Pogotovo sa suvozacem, to je uvek razlika.  Isti "problem" i ja mucim na mom motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, Vitez Koja je napisao:

I ja sam cuo od kolege koji ima CBF da nije bas udoban, pogotovo za suvozaca. I da je malo nezgodno da sedne kad ima bocne kofere.

@Marko05 ide Yamaha na oglase?

Ићи ће.

Али без неке журбе, као и претходни.

Нека стоји на огласима.

Слабо имам времена за вожњу, али волео бих неког Версиса да паркирам у гаражу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Ma naravno, ovako si verovatno zadovoljan motorom. Velika je razlika izmedju FZ6 i FZ1 :)

I meni se bas svideo Versys, samo sto razmisljam dal sam spreman za 1000ccm :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Voziš FZ8 koji je sve samo ne početnička slabašna mašina. Prelaz na turing motor tipa Versys ili V Strom sa 1000 "kubika" bi trebalo da ti bude neosetan u smislu snage i brzine.

Jedino što su svi oni povisoki za nas (ja sam sličan tebi, 175cm) pa ako ti ne smeta da si na vrhovima prstiju samo napred :)

Tiger je meni san snova, ali noviji, tzv Tiger Sport koji je sa jednostrukom viljuškom nazad i boljim menjačem od ovih starijih. Ali i osetno skuplji (i niži 1-2cm :D)

Mislim i da je predloženi CBF1000 sjajna sprava, pri tome se sedište makar da lako preraditi i "gelirati" u neku udobniji varijantu. Uostalom sigurno neko od članova može da ti pokaže, da sedneš i vidiš i sam ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, Vitez Koja je napisao:

Ma naravno, ovako si verovatno zadovoljan motorom. Velika je razlika izmedju FZ6 i FZ1 :)

I meni se bas svideo Versys, samo sto razmisljam dal sam spreman za 1000ccm :stabre:

По мени, то је све до возача, не до мотора.

Ако ниси "паметан" не треба да седаш ни на бајс.

Из мог скромног искуства на два точка, небитно је да ли је 250 или 1250, све је до осећаја возача и свесности колико не знаш.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kawu, Stroma... Triumph je posle venčanica... 

Fazer spada u udobne motore za dve osobe, naročito ako si 173cm. Neces mnogo dobiti sa drugim motorom :takoje:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

@Gruja TS ozbiljan je motor FZ8. Msm barem po mom misljenju. To kazem jer nisam imao prilike da vozim neki motor koji je 1000ccm pa zato kazem. Jer sam osetio razliku sa 600 na 800ccm. Uzecu u obzir i CBF :)

 

@Marko05 ima i toga, kad je neko neisprsvan on ce i sa bicikle da izgine.

 

@srbac pa iskreno sa ti kazem barem meni je FZ6S udobniji od FZ8S. Za dvoje. Jer je vece sediste, a za jednog mi je 8-mica za nijansu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Pitanje za vlasnike CBF 1000. :)

Da li ste imali problem sa "uvijanjem" motora u krivinama?

Takođe problem sa namotajima, vibracijama kormana?

Negde na stranom forumu sam pročitala da se čoveku pojavio ler između 2. i 3. brzine... :stabre:

To je nešto što me odbilo, a taman sam rešila ovaj model da uzmem, a vidim da je i kolega zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja