Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Zdravo svima. Kupio bih polovnog japanca i droumim se izmedju 125/250 ili 500ccm.

Svudjaju mi se Adventure modeli iliti dual sport.

Bacio sam oko na Kawasaki KLE500 ili Honda Dominator 500.

Voleo bih da cujem Vasa misljanja, iskustva, preporuke i ako ima nekih ponuda za kupovinu.

Uzgred, sta mislite o Aprilia-ji Pegaso?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pozdrav Milane.
Ne bi bilo loše da se predstaviš u delu foruma predviđenom za to, da bi ljudi znali sa kim razgovaraju. Zapravo to je kao i obavezno :)

Moje mišljenje je da je 250 za premalo za taj tip 4t motora. Idi na 500 odmah ako možeš.
Oba ova modela su odlični i dobro poznati modeli. Ali moraćeš malo da pretražiš po forumu za više informacija. Verujem da možeš naći sve što te zanima - dobre strane, mane, česte kvarove i tako dalje. Najbolje da pri kupovini povedeš nekog ko se razume.

Pegaso 650 od 2005te godine (ako se ne varam) ide sa odličnim i dokazanim Minarelijevim jednocilindričnim agregatom, koji je korišćen i u mnogim Yamahama (xt660 sve verzije, mt-03, itd). Izuzetno izdržljiv i dugovečan ako je normalno održavan.
Toliko od mene. Srećno u potrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 7 sati, Milan-ADV je napisao:

Zdravo svima. Kupio bih polovnog japanca i droumim se izmedju 125/250 ili 500ccm.

Svudjaju mi se Adventure modeli iliti dual sport.

Bacio sam oko na Kawasaki KLE500 ili Honda Dominator 500.

Voleo bih da cujem Vasa misljanja, iskustva, preporuke i ako ima nekih ponuda za kupovinu.

Uzgred, sta mislite o Aprilia-ji Pegaso?

Puno tema bas o tim modelima. Ja bih izbegao i Kawu i Apriliju pogotovo. Uzeo bih Suzuki Freewind 650, a zatim Hondu Transalp 650. To bih gledao kad bih uzimao enduro. Dao bih prednost dva cilindra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi
Pre 12 sati, Zarkela je napisao:

Puno tema bas o tim modelima. Ja bih izbegao i Kawu i Apriliju pogotovo. Uzeo bih Suzuki Freewind 650, a zatim Hondu Transalp 650. To bih gledao kad bih uzimao enduro. Dao bih prednost dva cilindra. 

A neki model do 500ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Nisi napisao do koje vrednosti? Honda cbf500, nije adventure, al je odličan motor. Noviji Honda cb500x. Od starijih motora baš i nemaš neki izbor osim kavasakija koji si već i sam naveo a koji meni lično nije nešto, drži cenu a kao nov nije puno koštao. Moje mišljenje, ne znači da sam upravu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
On 12. 7. 2023. at 21:18, Zarkela je napisao:

Puno tema bas o tim modelima. Ja bih izbegao i Kawu i Apriliju pogotovo. Uzeo bih Suzuki Freewind 650, a zatim Hondu Transalp 650. To bih gledao kad bih uzimao enduro. Dao bih prednost dva cilindra. 

Može li neki info zašto izbegavati Kawu, pogotovo kad čovek priča o KLE koji ima ultra pouzdan agregat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Po meni je to motor koji sam najvise vidjao kod majstora.  Te mu ne valja karburator, te elektronika. Ok, ne kazem ako se naleti na ocuvan primerak. Al i to je tesko svi su vec debelo izdrndani. Transalp je daleko bolje odradjena masina. KLE jedino iznad 2000 tog godista da se kupi. To je moje misljenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam 6 godina ŽIVEO na ER5. Odlična je to mehanika. Nema ništa od elektronike niti neku posebnu boljku osim magneta. Mada je na većini primeraka to već rešeno do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vreme ipak prolazi...kilometri i vlasnici se nižu...a magični brojčanik kilometara stoji. Ožiljci se poliraju i farbaju, raspredaju se bajke koji koliko troši goriva, kojim se uljem popravlja nedostatak metala, koje gume mogu da se stave jednom zauvek....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ne razumem logiku da motor ne valja jer neodržavan i/ili pregažen primerak ne valja. Koji neodržavan i/ili pregažen motor valja? 

 

Da ne širimo temu, @Milan-ADV čestitke na kupovini, u zdravlju da se navozaš i sve kako treba.

 

Motor nije šala, prvo kod majstora da prekontroliše jel to sve kako treba i service manual zapoveda. Ja sam kupio ER-5 20 godina star sa čini se fabričkom kočionom tečnošću, a to nije baš zdravo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

KLE 500 odličan motor, imao sam dva komada. Ako je 96 ili noviji onda nema greške, ako je 91-95 onda može imati problem magneta. Odlepe se magneti pa polome namotaje. To se rešava sa 200e i gas... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja