Jump to content

Moto Zajednica

Prednje vesanje invertirana viljuska

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav drugari, kupio sam nov motor na sajmu gde je izlozeni primerak bio sa podesivim kajaba vesanjem.

Juce mi isporuce motor i kao malo dete srecan nisam obracao paznju, vesanje nije Kajaba nego Marzocchi. E sad pored toga sto je drugo vesanje nego sto je bilo na izlozbenom primerku ovo nema nigde, a da ja vidim podesavanje prednaprezanja i prigusenja. Da li se neko sretao sa slicnim problemom, sta raditi i kako je i da li je moguce da na ovim stapivima nema podesavanja. Sve sumnjam da nije neka prevara i bofl replika Italijanskog vesanja. Hvala svima na odgovorima i pomoci.
 

IMG_20230708_013938.jpg

IMG_20230708_013918.jpg

IMG_20230708_013848.jpg

IMG_20230708_013829.jpg

IMG_20230708_013804.jpg

IMG_20230708_013659.jpg

IMG_20230708_013642.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Qj 800x na sajtu po specifikaciji ide Kayaba, drug mi kaze da na taj model koji je pod oznakom Beneli ide Marzochhi. Ali mene buni kako nigde ne vidim da ima podesavanje i kako je to mogce. Da li to moze neko da mi pojasni i koja su misljenja da li zadrzati ovu Marzochhi viljusku ili traziti Kayabu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Koliko vidim po slikama te viljuske nemaju podesavanje

Po specifikaciji bi trebalo da su KYB viljske ako je to ta oznaka motora.

Eventualno ako nisu stavili samo pozadi KYB a napred neku jeftiniju varijantu pa provlace da ima KYB ogibljenje

 

IMG_2166.jpeg

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Da to je taj model i na samju je bio sa tim Kayaba vesanjem. Ovaj isporucen ni nazad nema Kayabu...Znaci po tvom misljenju ovo je losije vesanje i treba da trazim Kayabu kao sto je po specifikacijama. Zaista se ne razumem zato i pitam sta se desava jer prvi put vidim viljuske koje nemaju podesavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Te marzochi se koriste dosta u biciklizmu, da li su bolje ili losije od kyb to stvarno ne znam.

Ima ovde ljudi koji se sigurno razumeju bolje od nas dvoje pa ce nam reci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije Marzocchi po automatizmu lošiji, već je model bez podešavanja.

Ako je pominjana KYB viljuška takođe bez podešavanja, to onda nije vredno cimanja...ali zaista nije u redu da se nudi jedno, a proda drugo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1102 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

da nije zadnje vješanje KYB-a??

Sent from my 2201116TG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2446 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne mora uopšte da znači da su lošije ako nemaju podešavanje. Pre će biti da je do modela i do godišta, pa tako ako je nov model tek će da se pokaže kakav je u eksploataciji.

Na Dukatiju su bile Marzocchi viljuske koje su samo bile lepe, a u stvari veliko sranje. Onda su prešli na Kayaba, da bi se opet vratili na Marzocchi. Da li su te druge Marzocchi bolje ne bih znao. 

ZX9R 94-97 ima prelepe KYB viljuske, masivne, potekle od viljuske sa zxr - a 750, ali su na devetki jedno govno neopisivo. Ajd to što su teške, ne može i da su masivne i lake, ali maltene sve imaju izlizan hrom na tubama . Prvo se pojavi zutilo, zatim go metal i onda nastupa rdja. Ne pomaže nikakvo poliranje. Inače su full podesive.

Mislim da imaš pravo da se buniš jer nisi dobio ono što si platio, a da li je ono bolje ili ne to je već pitanje. 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ono sto je bilo na sajmu je Kayaba ful podesiva, a kazem isti taj model pod koji se proizvodi pod Oznakom Beneli TRK 800 ima ful Marzocchi i da su ovde stavili te ful Marzocchi nebi nista razmisljao. Ovako sam zbunjen, zvao ih i u ponedeljak treba da se cujemo da vidim sta dalje pa se nadam da cu ovde od vas iskusnijih dobiti savet sta je po mene najbolje da uradim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2766 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da li je KYB ili Mar, nije toliko bitno. Ono sto jeste bitno, ako u specifikaciji pise da je vesanje podesivo, a dobio si klot vesanje, treba da reagujes.

Prvo, razlika u ceni nije mala. Drugo, dobio si motocikl koji je prepodesen i akonto ne odgovara tvojoj masi/nacinu voznje, ne mozes nista da uradis. Sem da se prilagodis, ali ako si platio vesanje sa podesavanjem, trebalo bi i da ga imas. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja