Jump to content

Moto Zajednica

Montaza auspuha precnika 53mm na izduvnu cev 54mm

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Imam jedan auspuh na 4 srafa, unutrasnji precnik mu je fabricki 53mm (a treba da bude 54mm, greska fabrike), a izduvna cev je 54mm i moze da se napasuje, ali veoma tesko.
Da li bi se ovaj unutrasnji deo auspuha mogao na strugu sastrugati 1mm, pa da to bude kako treba ili je nezgodan polozaj za strug?
Vidi se na slikama gde je nazuljana unutrasnjost auspuha od silnog nabijanja i okretanja prilikom montaze...izduvnu cev necu da diram ni savijam, ona je fabrika i fabricki auspuh leze na nju 1/1, vec je auspuh problem, video sam par komentara za ovaj model auspuha gde se kupci zale da je lose odradjeno.
Sta je najpametnije odraditi, a da se ne unisti auspuh...razmisljao sam i da uzmem najtvrdju smirglu za busilicu i da vrtim 10-20 minuta da probam smirglom skinuti 1mm ??

20230706_135225.jpg

20230706_135236.jpg

20230706_135241.jpg

20230706_135359.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Imaš kod boljih auspuh servisa mašinu koja raširi cev lagano.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Samo ne verujem da će ovde uspeti nešto

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Kod mene treba auspuh sastrugati iznutra 1mm....unutrasnji precnik auspuha je 53mm, a precnik cevi na koju se napasuje auspuh je 54mm...pa zato gledam sta je najbezbolnija metoda, da li strug, smirgla za busilicu ili nesto trece, da povecam unutrasnji precnik auspuha na 54mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Uzmeš onu kružnu smirglu za bušilicu i polako to obradis. Mozda i ne treba ceo milimetar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1912 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 4 sati, bojanh je napisao:

Da, na to sam i mislio da probam, pa kako bude.
 

s-Brusni-lamelarni-papir-za-busilice-50X20X6-gr-60-195340.jpg

Sa ovim ćeš samo da ga češeš,i ništa nećeš uraditi,samo ćeš izgubiti vremena.Možeš rešiti reducir pločom ali će te to koštati,a sigurno završavaš posao,šrar na šraf.Normalno bi se reducir ploča radila od aluminijuma.Ali bi sastav izgledao fabrički.

Promenio član gebee&co
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1151 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Samo da ti neko rasiri, sa smirglom neces pravilno da odradis a i da ti neki servis samo napravi prelaz isto ti je ok rešenje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1912 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 33 minuta, waterman je napisao:

Ovaj  muški deo stavi u zamrzivač, ženski očisti šmirglom, podmaži  i zagrej nečim i onda penetracija;) 

Ovo bih voleo da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ljudi, moze to i na silu da se namontira, jedan covek drzi s dve ruke onu izduvnu cev s 4 rupe koja je izmedju grana i auspuha , a ja okrecem i nabijam auspuh na tu cev, samo sto nije to to...bio sam u metalo radnji gde prodaju sve i svasta od smirgli, zicanih rotacionih cetki za busilice itd, ali nemaju ni tvrdu smirglu za skidanje (vec samo za poliranje), a grube rotacione zicane cetke su prevelikog precnika.
Cim kolega strugar nahvata malo vremena ovih dana, odnecu kod njega da vidim jel ima on neko resenje...ako nema, ostavicu ovako, pa ko ga jebe, nije da ne moze da se namontira, samo me nervira sto je toliko "tesno".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ako fizički skidaš metal šmirglom, ili bilo čime, smanjuješ debljinu cevi. Ako ikako može na presu da se raširi (auspuh servis), ostaje ista debljina metala...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1912 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

A imaš i još jedno rešenje,da otvoriš auspuh sa te strane(poskidaš nitne i izvučeš taj ukrasni deo gde šrafi na glavnu cev)ostaće ti vidljiva trenutna cev koja strči iz lonca.Skratiš tu tesnu cev i navariš cev promera koji ti odgovara,i normalno obradiš deo koji pokriva(zatvara)auspuh.Posle lepo nove nitne i montiraš.Kako god okreneš ima posla,nije baš jednostavno.I nemoj niko da ti priča priče,ako je cev uža za 1 mm,teško ćeš to natući.Ponekad jedna deseta milimetra pravi problem a kamoli ceo milimetar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1661 postova
  • Lokacija: Paracin

Da fali 1mm ne bi ti to mogao da stavis ni na silu kako kazes. Ako odes kod strugara i kazes skini 1mm bice mnogo ja mislim pa ces imati lufta posle. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@bojanh 

Ne razumem... Zašto ti smeta što je tesno? I treba da bude, bolje dihtuje. Ako može da se stavi, sve naleže (kačenje, nocač, ugao), ne vidim u čemu je problem. Namestiš i voziš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je recept i za postavljanje lezajeva npr. 

On (lezaj) se ohladi u zamrzivacu, ja to odradim kiseonikom iz boce, instant friz :D, a leziste odgrejem industrijskim fenom (srce felne npr. ).

Lezaj samo upadne takvom montazom, hladjenjem se blago skupi, ovo drugo zagrevanjem (dilatacija) blago rasiri.... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1661 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni tako vratio drugar remenicu na servo pumpi nekada davno je to bilo samo remenicu zagrejao, i to toliko drzi da remenica nema kajlu nema nista a mislim da je pumpa pravila 140 bari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Majstor Andjelko iz Bele Crkve mi je resio ovaj problem i jos jedan, varenje titanijumske cevi (pustala vazduh na jednom malom mestu gde je izvadjen SET/exup ventil), tako da preporuka za majstora.

20230720_144702.jpg

20230720_144712.jpg

20230720_144800.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja