Jump to content

Moto Zajednica

VOGE 500DSX

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 668 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

...ponoviću..

Motor se ne pere kao auto. 

Motor se pere što ređe, i tada nikako puromat i puškaranje i pene i čuda, ti bezkontaktni šamponi su jako korozivni, isključivo čista voda i to bez pritiska... 

Voda je ubila više motora nego prljave plastike. 

Tesko ko ima kod kuce cistu vodu. Sve su pune kamenca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2871 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

... Na žalost, tako je... 

Jedno milion puta sam to pisao na ovom forumu na raznim temema i ponavljam se...

kupovinom novog motora ti ne kupuješ samo motor, već kompletnu uslugu i logistiku oko njega. I to je ono što su Japanski brendovi stvarali decenijama i dalje škripi. Sa druge strane jako je bitno koja firma stoji iza brenda i kolko je dobro njena logistika organizovana.

Na kraju sam shvatio da je veoma bitno da li brend motora i prodavnica imaju iza sebe auto industriju, zašto, zato što se onda veoma često rade uvozi delova i robe, pa se taj deo koji si ti naručio nalazi na toj paleti, svakih 10 dana jedna tura.. Ili ti, Honda i BMW.. Suzuki... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2871 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 minutes ago, Rider000 said:

Tesko ko ima kod kuce cistu vodu. Sve su pune kamenca...

Kamenac je smešan u odnosu na te pene i šampone sa auto perionica.. To su sve "bezkontakni" šamponi, koji su tolko jaki da je to čudo. Prže aluminijum, lak, kontakte.. I onda ljudi upere tu pušku na sve, da sve lepo operu.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Nikada nisam prao motocikl u perionici. Isprskam kuci motocikl sa vodom a onda napravim u kofi sapunicu sa nekim samponom( K2 ako se ne varam sa voskom) za auto. Sa sundjerom predjem motor i obda isperem sa vodom( crevo) i to je to.

 

Pogledacu danas ili sutra u motobike-u taj filter hfa1508 za hondu, mozda i bude odgovarao. Na alliexpresu ima, nije problem. Imaju i grci neki sportski filter namenski za ovaj model

 

Ali da ovlasceni servis nema na stanju filter vazduha...sramota!

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
3 minutes ago, viktor1986 said:

Nikada nisam prao motocikl u perionici. Isprskam kuci motocikl sa vodom a onda napravim u kofi sapunicu sa nekim samponom( K2 ako se ne varam sa voskom) za auto. Sa sundjerom predjem motor i obda isperem sa vodom( crevo) i to je to.

 

Pogledacu danas ili sutra u motobike-u taj filter hfa1508 za hondu, mozda i bude odgovarao

Ma prepravices ako ne odgovara. Kod kineza je dobro, jer su kopirali mnogo stvari, uglavnom od japanaca. Pa ima delova i aftermarket i originalnih.

Znaci kad se ode na redovnan servis uctc , oni naplate zamenu recimo tog filtra kog nemaju na stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Ne mogu tvrditi to da naplate zamenu a ne ugrade filter. Nije mi se desilo to, mozda i kazu kupcima da nemaju, stvarno ne znam. Interessntnobi bilo da sam im odneo motor na servis, sta bi bilo povodom tog filtera! U uputstvu za upotrebu pise da svake druge godine treba promeniti filter vazduha a svake godine ocistiti. Mozda bi samo ocistili filter( izduvali) ali to nije poenta, poenta je da nemaju na stanju filter vazduha koji je najosnovniji deo za odrzavanje.

 

Steta je za njih da imaju losu reklamu na forumu, padaju na sitnicama. Generalno sam zadovoljan motorom

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Drago mi je da te motor dobro služi, a ovo oko filtera... Neprofesionalno, da, kritično, ne. Mnogi ne menjaju filter vazduha desetine hiljada km, biće to ok.

Ja i dalje gađam 525 dsx sledeće ili ono tamo proleće.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7154 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U pravu je @Andrej_Hotstepper za pranje. Nikako pranje prod pritiskom. Samo crevo i eventualno staviti na kraju baštenski pištolj. Sunđer nije dobar jer zadržava prljavštinu i onda se stvara "paukova" mreža na laku. To se naravno polira ali je problem kod finiša koji nisu lakirani a to je uglavnom finiš na novim motociklima.

 

Filter takođe, bolje ga ne dirati nego izduvavati kompresorom. Servisi ko servisi, ima milion primera što kod nas što u inostranstvu da naplate, zavedu u knjižicu i ne urade. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
1 hour ago, Gordak985 said:

Drago mi je da te motor dobro služi, a ovo oko filtera... Neprofesionalno, da, kritično, ne. Mnogi ne menjaju filter vazduha desetine hiljada km, biće to ok.

Ja i dalje gađam 525 dsx sledeće ili ono tamo proleće.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Sada su pojeftinili, oko 6400e su i prelepo izgledaju. Kada sam kupovao, prosle godine,  cena je bila 7000e dok je honda cbx500 bila oko 7300e. Odustao od 525dsx zbog cene. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Po meni je 525 potpuno zasenio ovaj 500 DSX
Da, da, 500 liči na 300ds dosta. Ako 300 ds apgrejduju na novi dizajn, malo podignu zapreminu/snagu a cena ostane oko 4k, i to dolazi u obzir, i to možda i bude prvi izbor. Ja motor na žalost većinom vozim kuća-posao, to što jednom mesečno napravim 300 km u danu, to se može i boljom samohodnom kosačicom :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Nisam vozio 525dsx ali verujem da je bolji od ovog( prethodnog) modela. U tom momentu nisam zeleo, a niti imao, da dam 1400e vise za 525dsx.

 

Danas sam testirao potrosnju na 500dsx. Na 100km/h trosi 3.7l, na 90km/h trosi 3.3l, na 80km 3.2l. Dakle, vozi se tom brzinom, resetuje se kilometraza( automatski i potrosnja) i nadeonici od 2km merim potrosnju. Izgleda da je najfkonomicnije voziti 80-90km/h.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Ja sam probao 500dsx i odbilo me je od kupovine solidno prisustvo vibracija, čini mi se da je bilo baš izraženo na 6000obm. Druga stvar je loša pozicija za suvozača. Ženi su bili rukohvati nisko, i nekako usko postavljeni pa su joj smetali. Tada mi se svideo na izgled mnogo 525, ali je bila velika razlika u ceni. Sa sajamskom cenom, plus što ima maglenke ugrađene i neke sitnice još apsolutno je zasenio prethodni model.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000



Izgleda da je najekonomičnije voziti 80-90km/h.
 
 


Uvek, svuda i svako vozilo pod kapom nebeskom :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Ukupno presao nesto preko 9000km za 13meseci. Pre dve veceri, kada sam se vracao kuci, negde na oko 600m od kuce kao da sam cuo neki zvuk pucanja i pogledam na board tabli kad ono nema pritiska u zadnjoj gumi. Smanjio brzinu na oko 30-40km/h i ne osecam nista, sve ok. Vozio tako do kuce, iskljucim motor i bacim pogled na zadnju gumu. Sve ok, nista cudno se ne moze videti. Dam opet kontakt ali pritiska nema. Ostavio da prenoci, probao sutradan i opet isto, nema pritiska. Skinem ja kleme sa akumulatora, otisao da doruckujem, povezao kleme i onda board nije pokazivso ni pritisak u prednjoj gumi a resetovala mi se i potrosnja goriva. Rekoh verovatno treba da provozam motor barem 200m...I tako i bi, otisao jedan krug i nakon 100-200m sam dobio pritisak u obe gume. Neka greska se desila pa da znate sta treba da uradite ako vam se zo desi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Predjeno nesto preko 10000km...Motor nisam vozio barem 2-3 nedelje. Danas upalio da malo radi u dvoristu, nisam se provozao jer imam nekih zdravstvenih problema. 

IMG_20241001_143629.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Voge 525dsx
On 27. 5. 2024. at 22:53, viktor1986 je napisao:

Izgleda da je najfkonomicnije voziti 80-90km/h.

U uputstvu za 525dsx 90 km/h stoji kao deklarisana najekonomičnija.

Promenio član Tribun_Populi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja