Jump to content

Moto Zajednica

VOGE 500DSX

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 15 sati, mick je napisao:

Jbg morao sam kod njih da odradim zbog garancije ali ni to se više ne gleda, prosto samo otaljavanje posla. Baš zbog tog FIće ne dolazi u obzir razmišljanje o CF-u kao o mogućoj kupovini...a imaju potencijala.

Najbolje sam da uradiš servis, i da zamoliš (i počastiš ako treba) tog dunđera da ti samo udari pečat, to bi te manje koštalo, i manje bi se nervirao.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, Disko Nindža je napisao:

Najbolje sam da uradiš servis, i da zamoliš (i počastiš ako treba) tog dunđera da ti samo udari pečat, to bi te manje koštalo, i manje bi se nervirao.

Realno mali servis sam uvek radio sam...veće stvari naravno servis. Tad sam uzeo noviji motor pa rekoh hajde da uradim po PS-u da ne bude kasnije kukanje ali eto...demantovao me čovek :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
Pre 23 sati, Jovan Ristic je napisao:

Kad puniš rezervoar gorivom uspravi ga da ne stoji na ćopavoj, verovatno se tu zagubi vazduh.

 

Dobio si servisnu knjižicu za ATV/SSV/UTV vozilo jer verovatno nemaju prevedeno na sprski za motocikle, možda je isti slučaj i sa korisničkim uputstvom.


Instrument tabla je verovatno morala malo  da se mrda, jer ima te gumice koje ublažavaju vibracije da se instrument tabla ne ošteti iznutra od vibracija, nisam siguran, nego pričam iz iskustva jer gotovo sve instrument table leže na nekim gumicama.

 

Za moto servise, naročito ovlašćene je postalo normalno da se čeka do dve nedelje na servis. 

Probacu to sa ispravljanjem motora sa copavca pa javljam. Korisnicko uputstvo nisam dobio, trazio sam od njih prilikom preuzimanja vozila ali kazu da nemaju, imaju samo fajl koji mogu da mi posalju pa da sam stampam. Nasao sam taj fajl na internetu ali je necuveno da kupac novog motocikla ne dobije odstampano uputvstvo za isto prilikom preuzimanja, bilo to na srpskom ili engleskom. Kad bilje razmislim, moralo bi da bude na srpskom ali im licno ne bih zamerio i da fobijem na engleskom. Verujem da ATV Nautika cita  ovo i da ce ovo biti opomena da se uozbilje ako planiraju da pridobiju nove kupce a i da zadrze stare.

 

Pitao sam ih za tablu da li je normalno tako da se mrda, nisam im rekao da to fiksiraju, oni su na kraju da kazem fiksirali. Mislim da se to drzi na 6 srafova i da su ostavili gumice samo na sredisnjim srafovima( po horizontu sredisnji) jer ima tri reda a u girnjem i donjem redu su ako se ne varam skinuli.

 

Za auto cekam oko 2-3 dana, zato mi nije bilo normalno da vekam 7 dana za motor. Nije problem kada znam koliko se ceka, znacu za sledeci put. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 27. 7. 2023. at 12:25, viktor1986 je napisao:

Probacu to sa ispravljanjem motora sa copavca pa javljam. Korisnicko uputstvo nisam dobio, trazio sam od njih prilikom preuzimanja vozila ali kazu da nemaju, imaju samo fajl koji mogu da mi posalju pa da sam stampam. Nasao sam taj fajl na internetu ali je necuveno da kupac novog motocikla ne dobije odstampano uputvstvo za isto prilikom preuzimanja, bilo to na srpskom ili engleskom. Kad bilje razmislim, moralo bi da bude na srpskom ali im licno ne bih zamerio i da fobijem na engleskom.

Sve više je praksa da korisničko uputstvo dobijaš na USB-u, naravno na Srpskom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kod majstora za auto sam zakazao pocetkom jula redovan servis, dobio sam termin 18.8.

Majstor nije ovlascen ali je provereno dobar i imam poverenja u njega. Znao sam da je uvek guzva pa sam zakazao ranije.

@mick hvala za ovaj info za ficu.

Kada sam kupovao cf-a pitao sam gde im je servis, kazu mozes ovde kod nas gde si preuzeo (kod laste) a ima i na nbg-u (verovatno fica), ali to na nbgu su nekako tiho i bezvoljno izgovorili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY
On 7/27/2023 at 12:25 PM, viktor1986 said:

Probacu to sa ispravljanjem motora sa copavca pa javljam. Korisnicko uputstvo nisam dobio, trazio sam od njih prilikom preuzimanja vozila ali kazu da nemaju, imaju samo fajl koji mogu da mi posalju pa da sam stampam. Nasao sam taj fajl na internetu ali je necuveno da kupac novog motocikla ne dobije odstampano uputvstvo za isto prilikom preuzimanja, bilo to na srpskom ili engleskom. Kad bilje razmislim, moralo bi da bude na srpskom ali im licno ne bih zamerio i da fobijem na engleskom. Verujem da ATV Nautika cita  ovo i da ce ovo biti opomena da se uozbilje ako planiraju da pridobiju nove kupce a i da zadrze stare.

 

Pitao sam ih za tablu da li je normalno tako da se mrda, nisam im rekao da to fiksiraju, oni su na kraju da kazem fiksirali. Mislim da se to drzi na 6 srafova i da su ostavili gumice samo na sredisnjim srafovima( po horizontu sredisnji) jer ima tri reda a u girnjem i donjem redu su ako se ne varam skinuli.

 

Za auto cekam oko 2-3 dana, zato mi nije bilo normalno da vekam 7 dana za motor. Nije problem kada znam koliko se ceka, znacu za sledeci put. 

 

 

Ja sam dobio uputstvo, (voge 300 rally) ,,, , ono što nisam  dobio je set alata , pa kad sam ih podsetio dobio sam i to,,posle par dana,

manual.jpg

manual2.jpg

Promenio član eurokrem
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 17 sati, Sharky - Alex je napisao:

 

@mick hvala za ovaj info za ficu.

Kada sam kupovao cf-a pitao sam gde im je servis, kazu mozes ovde kod nas gde si preuzeo (kod laste) a ima i na nbg-u (verovatno fica), ali to na nbgu su nekako tiho i bezvoljno izgovorili

To je izgleda neki dil bio od ranije i izgleda da je F ostao od prve varijante prodaje motora pre nego je gevara preuzeo. Svakako ne oreporucujem tog servisera generalno.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Danas je kupljen kappa kofer i uspesno montiran. Cena je bila 17500din ako se ne varam.Hvala puno prodavcu iz garage moto na montazi. 

 

Sa motociklom sam presao 2100km, nemam nikakvih problema. Oseti se malo vibracija kada se stisne gas ali nista strasno. Zadovoljan sam za sada.

IMG_20230812_132753.thumb.jpg.e2810dca51806e7c5ed1b2b4881171c9.jpg

IMG_20230812_132803.thumb.jpg.0fb5355ce43a62d8c5b01fe0827beee8.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

U subotu uvece sam se vratio sa moto skupa koji se odrzao u mestu Pivnice. Ne svidja mi se kratko svetlo(led), za mene je to preslabo te bi svako ko ima ovaj motor trebao da ugradi dodatna svetla. Naime, vozite se u vasoj traci i po sirini trake on osvetli put ali ne baca puno napred, imate osecaj kao da osvetli samo 1metar i to je to. Dugo svetlo je druga prica, osvetli put ali ne smem sa njim da vozim jer bi me vozaci iz suprotnog smera psovali i ablendovali. Koliko sam primetio ne postoji klasicna sijalica vec samo dioda.  Do sada predjeno 3100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Update

Predjeno ukupno 4085km bez problema. Potrosnja varira od stila stila voznje ali ne prelazi 4.1L kako god ga vozim . U rasponu je od 3.6L do 4.1L a najcesce bude oko 3.8L.

 

I dalje smatram da su dodatna prednja svetla neophodna. Vracao sam se kuci sa moto skupa u Topoli i ukljucio navigaciju. Na navigaciji vidim krivinu levo a ispred sebe je ne vidim iako je dugo svetlo bilo ukljuceno. Moracu da dignem malo svetlo gore jer sam video da postoji neki srafcic za podesavanje visine snopa pa da probam. Generalno izbegavam da vozim nocu upravo zbog slabog svetla.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Imao sam priliku da testiram baš 500DSX, kraća vožnja sa suvozačem. Da ne tupim previše šta, kako, zašto, utisci su sledeći. Krenuću od "mana".

Prvi utisak kada se sedne, jeste da je korman blago odmaknut od vozača. U vožnji se to ne oseća, i korman nije ni podešavan i stvar je koja se lako rešava ako treba, ali to mi je bio baš prvi utisak čim sam seo, pa eto. Drugi utisak su vibracije. Na prvu vožnju osetne, ali brzo se nekako privikne. Najizraženije su na oko 5000 obrtaja i jače u nižem stepenu prenosa. Znači u 3. se osećaju više nego u 6. Osećaju se na dupetu, nogama, i blago rukama. Prevelik hod ručice gasa, ne znam što je teško da podese iako je test model, rezultat je malo nemirnija ruka na gasu jer je teško privići se da ručica šeta 20mm. Ne može se reći da je to mana motora, već više kao utisak o centru ATV NAUTIKA, ne bi smeli to da dozvole. Displej nije idealan za sunčan dan, ali nije veliki problem..najveći trip je neka lampica ako se upali da se odmah shvati jeste ili nije i slično. Kada se upali motor, lampica od ulja se ugasi, ali ostane kao da čkilji malo verovatno od nekog pozadinskog svetla. Suvozač nema gde da se lepo drži rukama, oni rukohvati su niži od sedišta.

Neutralno:

Zaštita od vetra je onako. Ja nemam velika očekivanja, i vozim i da osetim malo vetar dok vozim i ne smeta mi izrazito. Ovde je nit smrdi nit miriše. U odnosu na frezu, ne primećujem nikakvu razliku.

Pozitivno:

Sve ostalo. Ja sam cca 178 visine i položaj sedenja mi je idealan, kao i kada ustanem na fuzastere. Idealno. Snage ima sasvim dovoljno za normalnu vožnju. Kočenje super. Menjač perfektan. Na autoputu može da se zavrti 130tak, i deluje da ima snage za još (nisam proveravao koliko laže sat). Sve u svemu, jako interesantan i na mene je ostavio pozitivan utisak. Kada sam seo posle testa na frezu, imao sam utisak da sam seo na ljutog sportaka i pomislio u sebi što mi ovo treba.. Kada bi 525 bio na akciji mislim da ne bih puno razmišljao da ga kupim, kažu da je na njemu mnogo manje osetan problem vibracija.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC
On 9/13/2023 at 8:19 PM, viktor1986 said:

Update

Predjeno ukupno 4085km bez problema. Potrosnja varira od stila stila voznje ali ne prelazi 4.1L kako god ga vozim . U rasponu je od 3.6L do 4.1L a najcesce bude oko 3.8L.

 

I dalje smatram da su dodatna prednja svetla neophodna. Vracao sam se kuci sa moto skupa u Topoli i ukljucio navigaciju. Na navigaciji vidim krivinu levo a ispred sebe je ne vidim iako je dugo svetlo bilo ukljuceno. Moracu da dignem malo svetlo gore jer sam video da postoji neki srafcic za podesavanje visine snopa pa da probam. Generalno izbegavam da vozim nocu upravo zbog slabog svetla.

 

 

13.septembar prosle godine poslednji update o motoru. jesi li prodao ili samo ne  pises ?   mnoge bi zanimalo kako sluzi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja