Jump to content

Moto Zajednica

Motori za visoke/niske vozače

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Pozdrav svima,

 

Mislim da je ovo tema koja se svuda poteže za svaki model motora. Hajde da je centralizujemo i da ovde prenesemo svoja iskustva odgovaranjem na sledeće stavke:
model i godište motora
visina i težina vozača
ocena položaja sedenja i komfora (od 1 do 10)
utisak
fotografija kako izgledate na motoru u sedećem položaju (ukoliko je posedujete, nije obavezno :))

 

Ideja je razmena iskustva visokih/niskih vozača u cilju sužavanja izbora motora pri kupovini.

 

Ja sam neko ko sa skutera želi da pređe na motor i to na naked verziju. Visok sam 189cm i imam 103kg. Negde uži izbor su mi Kawasaki er6n, Honda Hornet i Yamaha mt 03 (verzija od 660ccm). Značilo bi mi iskustvo visokih vozača koji su vozili jedan od navedenih modela da znam da li ih otpisujem ili ne. Naravno, zainteresovan sam i za druge modele tako da ni preporuke nisu na odmet.

Želim da suzim izbor, a ne da idem da gledam motore sa oglasa i da ih otpisujem jer bih na njima izgledao kao ćevap na čačkalici. Na taj način štedim i svoje vreme, a i vreme prodavaca.

 

Ukoliko utvrdim da naked nije za mene, teška srca odlučiću se za neki Supermoto (Yamaha xtx, KTM Duke ili lc4 640 supermoto). Enduro mi ne odgovara.

Unapred zahvalan svima!


Evo mog iskustva sa skuterima

model i godište motora - Piaggio Liberty, 125, 2000. godište
visina i težina vozača - 189cm, 90kg
ocena položaja sedenja i komfora - 6
utisak - Vozio ga 4 godine od svoje navršene 16e. Kako sam se razvijao tako mi je i postajao sve manji i manji. Definitivno za vožnje duže od 50km veoma neudoban.
fotografija kako izgledate na motoru u sedećem položaju - nemam.

Sledeće:

model i godište motora - Piaggio Beverly, 2006. godište
visina i težina vozača - 189cm, 95kg
ocena položaja sedenja i komfora - 9
utisak - činilo mi se da je idealan za moju visinu. Mislim da je ovo skuter koji odgovara vozačima od 175cm visine, pa sve do 195cm. 
fotografija kako izgledate na motoru u sedećem položaju - nemam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Mpe

Pozdrav,

Sezona  vozne motorcikala je odavno pocela sto znaci da ja kasnim sa svim zivim pa kontam da uzmem Piaggio Mp3 posto nemam polozen ispit za A kategoriju ali imam B i da se malo vozikam... Dal neko ima neku preporuku za neki skuter u toj klasi ili zna neki plac gde moze da se pogleda i proba motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Da, znam za taj sajt. Nije da mi baš daje neku realnu sliku :)

 

Ne bih se složio sa tobom. Pre svega, na forumu se za svaki model komentariše visina vozača. Mislim da je mnogim vozačima, pogotovu novim, ova stvar jako bitna. 

Dalje, besmisleno mi je da idem da isprobavam motore, a nisam ni dovoljno siguran u svoje sposobnosti za vožnju manuelca. Na njemu sam samo položio pre tačno 12 godina i nikada više vozio nisam. Negde se svodi na to da kupim nešto, pa ako ne odgovara da kasnije menjam i isprobavam. Zato, mišljenje iskusnijih vozača i nekih koji su ovo već prošli, mi znači. Barem da koliko toliko suzim mogućnost da kupim nešto od čega će me boleti noge posle 20km i šta ću voziti savijenih ruku. 

 

Naked motori se razlikuju u maksimalno 10cm visine sedišta, što nije mnogo, a zapravo položaj sedenja bude totalno drugačiji. Meni bi lično značilo tuđe mišljenje. Zato mislim da je dobro podeliti iskustva na jednom mestu. 

 

Već sam shvatio da recimo Honda hornet ima mnogo bolji položaj sedenja od Er6n. 

 

Naravno, razumem i tebe sa velikim iskustvom šta hoćeš da kažeš, na kraju svakom od nas individualno odgovara model ili ne, i svaki pruža neku vrstu užitka. Međutim, meni treba mašina za odmah koju ću svakodnevno voziti. Nemam baš prostora da prodajem, pa tražim opet dobar primerak, itd. Sve to može trajati mesecima. 

 

Možeš videti da na oglasima postoji mnogo motora sa opisima "ne odgovara mi motor" ili "ne odgovara mi položaj sedenja" i da ga imaju tek par meseci u vlasništvu. Hajde da probamo da doprinesemo tome da ljudi ne prave greške tako što ćemo razmenjivati utiske i iskustva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Razumem tvoju tacku gledanja ali razumem i kolegu @Paljevina,npr, ja GS ADV vozim kao bicikl,radim sa njim sta hoces sa visinom od 178 cm,da li je to relevantno?

 

Dobra je namera,ali mislim da dok ne sednes sam i sam ne osetis nema puno srece,jako je subjektivan osecaj svakog od nas na motociklu :) Da ,me ne shvatis pogresno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1550 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
9 hours ago, Luka9905 said:

Dalje, besmisleno mi je da idem da isprobavam motore, a nisam ni dovoljno siguran u svoje sposobnosti za vožnju manuelca

Samo da sedneš na motor u mestu, pa ćeš stvoriti bolju sliku nego što će bilo ko da ti objasni. A može i neko da te slika sa strane. Vrv ima kolega koji bi ti izašli u susret za konkretne modele, pa vidi. Upoznaš kolege, popričaš, čuješ iskustva, ulaziš u priču. I ne zaboravi da izmedju dva ista modela može biti velika razlika zavisno od toga kako su podešeni ( podizači kodmana, spušteni pegovi, ogibljenje itd.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Luka9905

Ja sam 191cm visok, 120kg...imao sam neki broj različitih kategorija motora pa mogu nešto o tome.

 

Naked motore koje si naveo zaboravi ako iole želiš da uživaš u udobnosti na dužim vožnjama. Za grad ok ali sve mimo toga zaboravi. Druga je priča sa gabaritima...svaki naked motor će ti biti MALI do te mere da ćeš se smoriti vrlo brzo. Moožda ali moožda da pogledaš starije SV i Fejzere, oni imaju gabarite pa može da se desi da ti bude ok. Realno možeš da se uklaviriš na naked motoru ali moraš biti jaaako prilagodljiv motoru što nama višima nije vrlina.

 

Čak i ''veći motori'' su za nas mali...Strom (osim prve generacije), Tracer (mooožda osim GT verzije), VFR varijante pogotovo motori novijeg datuma su za ljude iznad 185cm visine bukvalno mali, prosto danas se prave mali motori gabaritno.

 

Ja sam motor birao po nekim mojim potrebama...gabariti na prvom mestu i to da ne želim da dajem preko određene cifre novac za motor po svaku cenu.

 

Moraš sesti na motor koji ti se sviđa ako već nemaš iskustva sa menjačima...zaboravi svoj trenutni osećaj jer će ti svaki reći ''to je pravi motor za mene'' :)  Neka te neko slika kako sediš na motoru, napravi fotku za svaki koji želiš, posle baci neku fotku i na većim motorima sedi kući posle toga i pogledaj fotke. Biće ti jasno zašto ti kolege govore da moraš makar da sedneš na motor a posle i da probaš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 7 sati, Patriota je napisao:

Razumem tvoju tacku gledanja ali razumem i kolegu @Paljevina,npr, ja GS ADV vozim kao bicikl,radim sa njim sta hoces sa visinom od 178 cm,da li je to relevantno?

 

Dobra je namera,ali mislim da dok ne sednes sam i sam ne osetis nema puno srece,jako je subjektivan osecaj svakog od nas na motociklu :) Da ,me ne shvatis pogresno...

Ti se ne računaš!! Ni ti nisi vozio GS sa KOFERIMA!!! :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja sam 194, transalp mi je bio onako, ajde ok da kazem, al mi smetao uvek vetar u kacigu, kad sam presao na afriku, pesma. Jednom sam probao gs 1250, ista prica. Sto znaci da za mene sigurno nista ne pase sem afrike i gs :D 

 

a da, i bev mi je za grad extra

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6894 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Teška priča. Mnogo zavisi u kakvoj si formi, kakvo je zdravlja zglobova, kičme, pokretljivost... Ako ne voziš par dana po 500, 600 kilometara onda može svašta da prođe. 

 

Ja sam npr. vozio 6 godina ER5 sa 190cm+ i preko 100kg. Mada tad sam bio u dvadesetim, pet dana po 3-4 sata u teretani. Sad već ne bih mogao da ga istrpim. Doduše kad je nejked u pitanju, ima i velikih nejkeda tipa XJR1300 i na njemu bi mi bilo super. 

 

Nešto što zameram novim motorima je kako su ih podmuklo konstrisali da u srednjoj klasi imaš sve male motore koji nisu pogodni za dvoje odraslih. Onda ti kažu, pa nije to motor za dvoje za to imaš višu klasu i tako te teraju da kupiš skuplji motor.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Ekipo, hvala. Super ste.
Drago mi je da sam dobio bilo kakav povratni info :)

Kad uzmem neku mašinu (do sledeće sezone sigurno), moraćemo u vožnju.


Svakako, sedenje ko na WC šolji mi ne gine :moto3: 

Pretpostavljam da si @mick mislio na FZ6N kada kažeš fejzer? I o on mi je u opticaju. Zapravo, dobro si me i podsetio na njega. Nekako mu je rep uzvišen i ne ostavlja utisak malog motora.

Kawa Z750 i Honda CBR 600, su mi vrhunske mašine, ali bih o njima razmišljao tek kada se malo više ispraksujem. Što se kaže, stepenik po stepenik. Pritom, veliki sam zavisnik od adrenalina, a ovakvi agregati milim da greške ne praštaju.

Slažem se za zamerkom na nove motore. Ja prosto ne mogu od novih da izdvojim motor koji mi u potpunosti odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Uh, u pravu si. Tek cca 20KS ima manje FZ6N od CBR. Ja sam mislio da je razlika barem 45KS...
Nekako mi FZ ostavlja utisak većeg i glomaznijeg motora od ER6N. Možda bi mi više priličio.


125ica me je već fino opomenula da mora postojati samokontrola :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Luka9905 je napisao:

Uh, u pravu si. Tek cca 20KS ima manje FZ6N od CBR. Ja sam mislio da je razlika barem 45KS...
Nekako mi FZ ostavlja utisak većeg i glomaznijeg motora od ER6N. Možda bi mi više priličio.


125ica me je već fino opomenula da mora postojati samokontrola :)

Kolega...i sa motorom od 20ks možeš sjajno da se provedeš. Nije pitanje jačine već načina i znanja u korišćenju motocikla. To 1000 ks, milijardu cc i td ništa ne znači ako ne znaš kako se koristi.

 

Mani se brojki....

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

0-02-05-71df425fd5b7237d891a90f3648d099b201859e87a5389a7e6a7071783bea8ee_8495f9e8773beca6.thumb.jpg.980cc43a31fa341c318182ae36adc59e.jpg

 

Ovog žućka desno sam vozila 7 godina, slatko se navozala, x puta ga gurala jer se kvario k'o dobar dan, 3x pala.

Posle 4 godine pauze, sa njega direktno na CBR-a. Sitnim koracima i dalje se učim, nikad neću niti želim da izvučem njegov maksimum - jednom pala sama pred kapijom, drugi put me zakačio automobil...

Sreća moja je da su svi padovi bili pri brzini manjoj od 20km/h, te se dešavalo da sam prolazila sa samo par ogrebotina.

Hladna glava = nema problema :takoje:

Volim i ja adrenalin, ali se setim da me kući čeka porodica, pa često puštam gas gde bi drugi dodao.

Dakle - nije opasan motor, već šofer za "volanom"... :D

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova

Ako ces iskljucivo naked za preko 100 kila i preko 185 cm i jos da izledas lepo i za druge na njemu, onda je najbolji neki  od maxi naked-a - Honda CB 1000/1300, Kawasaki  ZRX 1100/1200, Suzuki GSX 1400, Yamaha XJR 1200/1300...Al motori su jaki, moras da znas svoje granice i sposobnosti.

 

Ja sam sa 185 cm i tu jedva koju kilu manje od tebe seo na Hornet i meni je taj motor mali. FZ6 N verzija, isto manji motor. O suvozacu da se ne prica, ukocili bi se do Zlatibora. 

 

Ako neces naked, onda imas da biras...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, Pingvin37 je napisao:

Ako ces iskljucivo naked za preko 100 kila i preko 185 cm i jos da izledas lepo i za druge na njemu, onda je najbolji neki  od maxi naked-a - Honda CB 1000/1300, Kawasaki  ZRX 1100/1200, Suzuki GSX 1400, Yamaha XJR 1200/1300...Al motori su jaki, moras da znas svoje granice i sposobnosti.

 

Ja sam sa 185 cm i tu jedva koju kilu manje od tebe seo na Hornet i meni je taj motor mali. FZ6 N verzija, isto manji motor. O suvozacu da se ne prica, ukocili bi se do Zlatibora. 

 

Ako neces naked, onda imas da biras...

Bratiću...to su motori teška artiljerija! Pravljeni da traju ali pravljeni su i za posebnu felu ljudi! Ko to vozi teško da bi ikad seo na novokomponovane motore! Možeš slobodno da daš svoj komentar na to da li bi seo na neki iz game novih Yamaha nejkeda od 600cc :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6894 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
25 minutes ago, mick said:

Bratiću...to su motori teška artiljerija! Pravljeni da traju ali pravljeni su i za posebnu felu ljudi! Ko to vozi teško da bi ikad seo na novokomponovane motore! Možeš slobodno da daš svoj komentar na to da li bi seo na neki iz game novih Yamaha nejkeda od 600cc :D 

Klasični motocikli ali ažurirani sa direktnim ubrizgavanjem i tako tim lepim stvarima :)

 

Samo što ti motori, to kad povuče, kao da si zakačio na brzi voz. Bilo koji stepen prenosa, samo otvoriš gas i ono ide, ide, ide i može još ali postane neprijatno :D Veliki četvorocilindraš, nema alternative.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Te vam mali motor, te prejak, te preslab, te vam duva vetar, te vam buka velika :jee::jee::jee: Covek kad cita pomisli, a da ipak kupim auto :jee:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Klasični motocikli ali ažurirani sa direktnim ubrizgavanjem i tako tim lepim stvarima :)

 

Samo što ti motori, to kad povuče, kao da si zakačio na brzi voz. Bilo koji stepen prenosa, samo otvoriš gas i ono ide, ide, ide i može još ali postane neprijatno :D Veliki četvorocilindraš, nema alternative.

Daaa postane neprijatno kad pišneš u gaće spoznajom da to može još da ide :D 

 

Mladi kolega verovatno nije upoznat sa tim svetom pa zato malo razrađujem temu :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 6/29/2023 at 12:00 PM, Alexandra995 said:

0-02-05-71df425fd5b7237d891a90f3648d099b201859e87a5389a7e6a7071783bea8ee_8495f9e8773beca6.thumb.jpg.980cc43a31fa341c318182ae36adc59e.jpg

 

Ovog žućka desno sam vozila 7 godina, slatko se navozala, x puta ga gurala jer se kvario k'o dobar dan, 3x pala.

Posle 4 godine pauze, sa njega direktno na CBR-a. Sitnim koracima i dalje se učim, nikad neću niti želim da izvučem njegov maksimum - jednom pala sama pred kapijom, drugi put me zakačio automobil...

Sreća moja je da su svi padovi bili pri brzini manjoj od 20km/h, te se dešavalo da sam prolazila sa samo par ogrebotina.

Hladna glava = nema problema :takoje:

Volim i ja adrenalin, ali se setim da me kući čeka porodica, pa često puštam gas gde bi drugi dodao.

Dakle - nije opasan motor, već šofer za "volanom"... :D

CBR F4i - meni licno jedan od najlepsih motorcikala. U trenutku kupovine sam izmedju njega i VFR800fi ( 5 generacija ) izvagao i kupio sebi VFR. Jednostavno zvuku v4 agregata nemogu da odolim, ma ustvari kakav god da je - mora da je V  !!!

Visok sam 192 i vozim VFR - da to je vrlo moguce. Dugacke ture mi uopste ne smetaju. Zeleo bih neki vislji motor da sedim kao na stolici ali mi se izbor svodi na svega par modela

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 462 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Visok sam 186 cm, imam 116 kg.Motor koji trenutno učim je Honda Varadero 1000.Moj je u fabričkom stanju, nije spuštan i mogu reći da je tačno na granici konforta za čoveka moje visine.Težište mu je dosta visoko, i sa punim rezervoarom treba snage da se održi u balansu.Neverujem da bi sa njim, prijala vožnja po gradu nekom ko je niži od 175 cm.Jedino da se spusti malo niže sa drugim trokutom radjenog baš za tu namenu.Fabrička izvedba daje dosta visok motocikl.

 

Onomad je bila praksa, ako ga digneš na centralni štender možeš ga voziti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 430 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Stavljao sam vec u temu "Kako izgledamo". Evo kako izgleda 194cm i 120kg na Versysu 1000. Ja nisam krakat iako sam toliko visok, pa mi je malo problem gurati motor unazad ako sam na nizbrdici, ali sve ostalo vrh. Slijedece sto moram probati je GS, ali sto se tice ergonomije na moje gabarite Versys je odlican i ne mislim da ce GS biti puno bolji.

18d940c0-fd29-4e63-a295-74bb8765b54e.jpg

0667c373-e7be-4970-bf8e-511c29affe01.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Slike izgledaju kao da te je snimio radar :P Haha mala šala. 

 

Prekul mi je bajkerka koja je sa skutera prešla na hondu CBR, svaka čast.

 

Hvala svima na učestvovanju u temi. Definitivno sam i dalje stava da su neki motori jednostavno namenjeni za visoke vozače, a neki za niske. Zaključio sam da se niži vozači mnogo bolje prilagođavaju. 

 

Lepo bi bilo kada bi svi delili iskustva i fotografije. Još nismo čuli Naked iskustvo visokog vozača. 

 

Taman ti je Versys. Da mogu da te zamislim na Kawi Er6n, pa baš i ne mogu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 430 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

@Luka9905 i jeste ih snimio radar. I nisu bile jeftine, ali su odlicne :lol3:
Prije Versysa sam imao Bandita 1250 nakeda i bio mi je malo zamarajuci polozaj iako je Bandit dosta velik. Inace obozavam te retro velike nakede, ali mi ergonomski nisu bas za mene.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Moram ti priznati da lepo slikaju. Šteta što ih nisi pozdravio sa .!.

Uh, pritom je Bandit 1250 dosta visočiji od ostalih naked-a. Pretpostavljam da ću imati identični problem sa nižim mašinama...

Kako god, neki će naked da presudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja