Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Нека пљује ко шта хоће. Знам само да бих волео да питам овог човека који ендуро мотор је најбољи!  ;D

 

9qh9nr.jpg

OVO JE KLR 650 TENGAI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Нека пљује ко шта хоће. Знам само да бих волео да питам овог човека који ендуро мотор је најбољи!  ;D

 

9qh9nr.jpg

OVO JE KLR 650 TENGAI

 

Pa na ovoj slici se ne radi o motoru nego o coveku.

 

Nego spremaj ti vikendicu  :D

 

Е то ти причам! ;)

 

Na ovoj slici se radi o tome da covek koji vozi Klr Tengai:

1.pusi? ::)

2.govori tiho(u ovom slucaju-pusi) i nosi papagaja na ramenu?

3.nosi naocare?

4.moli boga da se Tengai ne raspadne?

5.moli boga da se bisage ne raspadnu?

6.nikada ne nosi kacigu ali zato mu je jakna raskopcana?

7.nije normalan?

8.sve ovo djuture? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Pariz francuska , gornji milanovac srbija

KTM EXC 400/450/525

Honda CRF 450 X

Husqvarna Te 450

 

Koje su mane i prednosti pomenutih modela?

Motor bi trebalo da sluzi za 90% voznje po sumama i gorama(ne zaboravimo reke i recice ;D) a onih 10% asfalta sto bi video bi sluzili za voznju do prve sume... :D

Ovi KTM modeli su slicne tezine(po specifikacijama) a visak kubikaze uvek dobro dodje-da li neko zna kako se ovi motori ponasaju u praksi?Pitam ovo zato sto bi motor vecinu vremena proveo po uskim sumskim putevima(ili za voznju izmedju stabala,gde nema puta)...Ja bih najradije uzeo 525 ali nisam siguran kako bi se ponasao u takvim uslovima-mozda bi 400-ica(ili 450-ica) bila bolje resenje?

Dakle,kako bi ocenili ove modele(uporedno)?

Molio bih da mi odgovore samo ljudi koji su imali iskustvo sa jednim ili vise modela koji su nabrojani...

Hvala... ;)

 

 

 

Pozdrav enduristi , putnicki  i hard enduro ... da vam se i ja pridruzim ...

Evo komsija ( ja sam iz GM ,blizu ) da moje iskustvo podelim u vezi tvog pitanja : ako kupujes polovni motor ;

 

1-- prvi izbor  je za tebe i uzeci u obzir sta radis ( sudeci po slikama ) KTM 400 EXC , 450 je skuplji dosta , 525 je prejak  , nema potrebe ...

 

2-- Honda 450 CRF-X je u stvari kros masina , lepa je , izdrzljiva , ali skupa , motor agresivan , menjac tip Kros ( prva duga , peta kratka ) ...vise za Kros takmicenja nego za enduro ...ali sam se bio zaljubio u aluminijumski ram ... pa eto ; veoma je stabilna i hitra , ali neudobna ...

 

3-- yamaha 400 ili 450 WRF , dobra je za sve , ali je KTM izdrzljivi i dugotrajniji ...  glava ima 5 ventila , lageri u menjacu su slabi , pa dodje do velikih katastrofa ponekad...veoma je udobna i stabilna ...

 

Sve ostalo , nisam probao , ali cujem sta se prica , ludilo oko delova ( cena i nabavka ) i kvarova , u to ubrajam Husaberg , Husqvarna , TM , itd ...

 

Ako ne zelis da bacas pare , evo jos nekoliko predloga

 

1-- KTM 200 EXC , 102kg , vuce lepo, lagana masina , prolazi svuda ...

 

2-- Honda 400XR , da li si prema tezini zamenio opruge ?? napravljeno je za osobe od 75 kg , postoje za 600 evra delovi da je prebacis na 440 kubika sa jacim karburatorom , sa bolji izbor guma dobijas naj naj masinu , tako se prica ...

 

Ja sad planiram moj Kawasaki da menjam , probao sam KTM 400 EXC , Yamaha 400 i 450 , Hondu 450 crf i  KTM 200 EXC , i mislim da cu da uzmem polovan 200EXC

jer je tezak samo 102 kg, a sasvim dovoljno jak i prijatan , svi ostali su kao kamioni , jer teret je teret

 

Honda 400 XR : 123kg

KTM 400 EXC : 121kg

Yam 400 WRF : 120kg

 

Kawa 300 KLXR : 108kg

KTM 200 EXC  102kg

 

Mislim da znas kako je posle 5/6 sati voznje po sumi , svi sto su kupili 400 kubika se polako vracaju na dvotakno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

kolega sumadinac vidim da se razumes u ktm a ja sam skoro uzeo ktm 250 exc 2t pa me interesuje dali je bolje da ostavim pozadi mali lancanik ili da stavim veliki . treba mi za prvo vreme za voznju po peskovitoj podlozi i relativno ravnoj bez vecih uspona . brzina me neinteresuje jer cu za pocetak da se privikavam malo na njega bar 15 dana voznje.

 

dole napisa da ktm    KTM 400 EXC : 121kg    ja nevide u katalogu da nijedan ima preko113.9 kg koliko ima 450 i 530 exc jedino ako nije neka starija godina proizvodnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Pariz francuska , gornji milanovac srbija

kolega sumadinac vidim da se razumes u ktm a ja sam skoro uzeo ktm 250 exc 2t pa me interesuje dali je bolje da ostavim pozadi mali lancanik ili da stavim veliki . treba mi za prvo vreme za voznju po peskovitoj podlozi i relativno ravnoj bez vecih uspona . brzina me neinteresuje jer cu za pocetak da se privikavam malo na njega bar 15 dana voznje.

 

dole napisa da ktm    KTM 400 EXC : 121kg     ja nevide u katalogu da nijedan ima preko113.9 kg koliko ima 450 i 530 exc jedino ako nije neka starija godina proizvodnje.

 

Pozdrav , u pravu si , to se vazi za model 2001 god  , i sad videh , 117.5 provereno kao ,za model 2008 je 114kg ,  ali znam da dosta lazu , ceni se motor u voznom stanju, to jest gorivo,ulje i voda dok fabrika daje podatke motor suv ( bez ikakve smese , cak ni baterija za startovanje ) .... zavisi do sajta , ja nikad ne verujem sta firma prikaze , na primer Husqvarna krade do 10kg ponekad ... evo nekoliko linka ( na francuskom ) , baci pogled ...

 

http://www.leguidevert.com/_V5/moto.php?marquerech=KTM&cylindreerech=400-499cc&moteurrech=4_Temps&genrerech=enduro&anneerech=2008&anneerech2=%28optionnel%29&ordre=Go+%21

 

http://www.leguidevert.com/_V5/moto.php?marquerech=KTM&cylindreerech=400-499cc&moteurrech=4_Temps&genrerech=enduro&anneerech=2001&anneerech2=%28optionnel%29&ordre=Go+%21

 

 

Evo na motoverte kazu da je 121.2 provereno pun , to je za model 2007 godine ??? ???

http://www.motoverte.com/site/ktm-450-exc-r-23836.html

 

Za Hondu 400XR sam pogresio , to jest 129.5kg  :-\

 

 

Za ostalo , mislim da 250exc 2t ima dosta snage da vuce po pesku bez ikakvog problema , mislim da je 14x46 prenos fabricki , ako zelis malo jace stavi 13x46 , zameni samo prednji zupcanik za probu , takodje zadnja guma za mekan teren ( isto kao za blato ) , a jedino sto sam primetio je da je nestabilna napred ( 200exc i 400exc), mene to dosta plasi , ali i nisam neki pilot , pa mozda samo da podignes na maximum prednju viljusku u slucaju da je neko spustio ( mislim cevi da izvuces do kraja na dole )  , za ostalo nebih znao , pitacu u ktm nekog mehanicara da vidim sta ce da mi kaze , jer sam 400 i 200exc probao po 15 minuta tako da nisam specijalista toga ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

gledao sam katalog za 2008 godinu i pise 113.9 kg prema njima je tako mozda i bez goriva .

 

ovaj moj je nov i sa njim ide jos jedan zadnji lancanik veci i duzi lanac . idem u ponedeljak da mi steluju i skidaju blokade . pa bi bilo lepo ako mozes da mi kazes i kako da namestim ogibljenje za pesak . ovo za lancanik sam pitao dali da menjam odmah ili posle . gume su nove full cross M+S a te mi i trebaju jer nevozim po asfaltu

 

ovaj 200exc je 2t i 400exc je4t prepostavljam sto si probao jer ktm ima iste oznake pa se teze ovako razlikuje ako se odmah ne napise .

 

200exc nema akumulator i starter bar ovi novi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

KTM EXC 400/450/525

Honda CRF 450 X

Husqvarna Te 450

 

Koje su mane i prednosti pomenutih modela?

Motor bi trebalo da sluzi za 90% voznje po sumama i gorama(ne zaboravimo reke i recice ;D) a onih 10% asfalta sto bi video bi sluzili za voznju do prve sume... :D

Ovi KTM modeli su slicne tezine(po specifikacijama) a visak kubikaze uvek dobro dodje-da li neko zna kako se ovi motori ponasaju u praksi?Pitam ovo zato sto bi motor vecinu vremena proveo po uskim sumskim putevima(ili za voznju izmedju stabala,gde nema puta)...Ja bih najradije uzeo 525 ali nisam siguran kako bi se ponasao u takvim uslovima-mozda bi 400-ica(ili 450-ica) bila bolje resenje?

Dakle,kako bi ocenili ove modele(uporedno)?

Molio bih da mi odgovore samo ljudi koji su imali iskustvo sa jednim ili vise modela koji su nabrojani...

Hvala... ;)

 

 

 

Pozdrav enduristi , putnicki  i hard enduro ... da vam se i ja pridruzim ...

Evo komsija ( ja sam iz GM ,blizu ) da moje iskustvo podelim u vezi tvog pitanja : ako kupujes polovni motor ;

 

1-- prvi izbor  je za tebe i uzeci u obzir sta radis ( sudeci po slikama ) KTM 400 EXC , 450 je skuplji dosta , 525 je prejak  , nema potrebe ...

 

2-- Honda 450 CRF-X je u stvari kros masina , lepa je , izdrzljiva , ali skupa , motor agresivan , menjac tip Kros ( prva duga , peta kratka ) ...vise za Kros takmicenja nego za enduro ...ali sam se bio zaljubio u aluminijumski ram ... pa eto ; veoma je stabilna i hitra , ali neudobna ...

 

3-- yamaha 400 ili 450 WRF , dobra je za sve , ali je KTM izdrzljivi i dugotrajniji ...  glava ima 5 ventila , lageri u menjacu su slabi , pa dodje do velikih katastrofa ponekad...veoma je udobna i stabilna ...

 

Sve ostalo , nisam probao , ali cujem sta se prica , ludilo oko delova ( cena i nabavka ) i kvarova , u to ubrajam Husaberg , Husqvarna , TM , itd ...

 

Ako ne zelis da bacas pare , evo jos nekoliko predloga

 

1-- KTM 200 EXC , 102kg , vuce lepo, lagana masina , prolazi svuda ...

 

2-- Honda 400XR , da li si prema tezini zamenio opruge ?? napravljeno je za osobe od 75 kg , postoje za 600 evra delovi da je prebacis na 440 kubika sa jacim karburatorom , sa bolji izbor guma dobijas naj naj masinu , tako se prica ...

 

Ja sad planiram moj Kawasaki da menjam , probao sam KTM 400 EXC , Yamaha 400 i 450 , Hondu 450 crf i  KTM 200 EXC , i mislim da cu da uzmem polovan 200EXC

jer je tezak samo 102 kg, a sasvim dovoljno jak i prijatan , svi ostali su kao kamioni , jer teret je teret

 

Honda 400 XR : 123kg

KTM 400 EXC : 121kg

Yam 400 WRF : 120kg

 

Kawa 300 KLXR : 108kg

KTM 200 EXC  102kg

 

Mislim da znas kako je posle 5/6 sati voznje po sumi , svi sto su kupili 400 kubika se polako vracaju na dvotakno ...

 

Zdravo Neso... ;)

Nisam menjao opruge jer nemam pojma gde bih mogao da ih nadjem-nastelovao sam trkacki sag na 110mm a staticki sag na 30mm-to je najpreciznije sto je moglo.Definitivno bi trebalo staviti opruge odgovarajuce mojoj tezini.Ovako podesen motor je dosta visok i nema potrebnu mekocu za voznju po terenu a najvise problema pravi prednji kraj,pa stalno prebacujem masu pozadi... U svakom slucaju-vec sam naucio kako se motor ponasa pa ga dobro kontrolisem...Naravno-rado bih sredio suspenziju po mom ukusu ali nisam nigde kod nas nasao nekoga ko se bavi time na ovakav nacin www.racetech.com,verovatno zato sto 90% ljudi ne obraca paznju na takve stvari vec voze motor tako kako je nastelovan kad su ga kupili. ;)

Sa druge strane,kad sam kupio Xr600 imao sam srece da je suspenzija podesena savrseno za moju tezinu i nacin voznje...

Hteo sam da kupim EXC ili CRF ali kad pomislim na brojanje radnih sati... :D

Jbg.Ja dnevno provedem u voznji 5-6 sati...Uz taj tempo,svakih 2-3 meseca bih morao da radim nesto na motoru ako ne i generalnu...Pa menjanje ulja i filtera na 10-20 radnih casova,stelovanje ventila/zamena titanijumskih celicnim... :o

Inace,moj XR400 ima Mikuni karburator,otvoren izduv i sasvim solidno vuce sa obzirom da trenutno ima putni prenos-sa vecim zupcanikom pozadi bi bio bas kako treba. ;)

EXC200 deluje kao odlicno resenje za sumu ali ja licno ne volim neravnomernu isporuku snage 2t motora i voznju u visokim obrtajima jer nisam agresivan tip vozaca...

Kada bi Honda napravila crfx sa xr-ovim agregatom(400cc)-to bi bio savrsen motor za mene... ;)

Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kalina,vidim da treniras... ;)

Kako su se pokazale cizme i jakna do sada?

E da...Kopa li Mefo guma na Dr-u? :D

 

 

treniramo zajedno, hocemo da budemo spremni za off-road sezonu  :) bas je zeznuto voziti po snegu, nije isto kao po pesku uopste, stalno kliza, ali drugacije. danas mi je bila prva vezba na snegu, sutra idemo opet, slike nisu nesto jer je slikano telefonom.

 

Cizme i jakna su super, savrsene su! bas sam zadovoljna, sad imam manje-vise sve od opreme.

 

Zadnja guma na DR-u je super, to ce ti Mladen bolje ispricati, ali na asfaltu je bucna strasno  :o

 

jel pada sneg kod tebe u Ljigu? ajde postavi i ti neke zimske fotke  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Kalina,vidim da treniras... ;)

Kako su se pokazale cizme i jakna do sada?

E da...Kopa li Mefo guma na Dr-u? :D

 

 

treniramo zajedno, hocemo da budemo spremni za off-road sezonu  :) bas je zeznuto voziti po snegu, nije isto kao po pesku uopste, stalno kliza, ali drugacije. danas mi je bila prva vezba na snegu, sutra idemo opet, slike nisu nesto jer je slikano telefonom.

 

Cizme i jakna su super, savrsene su! bas sam zadovoljna, sad imam manje-vise sve od opreme.

 

Zadnja guma na DR-u je super, to ce ti Mladen bolje ispricati, ali na asfaltu je bucna strasno  :o

 

jel pada sneg kod tebe u Ljigu? ajde postavi i ti neke zimske fotke  ;)

 

 

Pazite se na snegu jer pokriva sve.Moze biti jako opasno na terenu koji ne poznajete,rupe,izbocine,kamenje...

Izgubio sam volju za divljanje po snegu kad sam uleteo u srusenu i iskidanu zicanu ogradu.

P.S.Slike su odlicne,kojim fonom su slikane?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Kalina,vidim da treniras... ;)

Kako su se pokazale cizme i jakna do sada?

E da...Kopa li Mefo guma na Dr-u? :D

 

 

treniramo zajedno, hocemo da budemo spremni za off-road sezonu  :) bas je zeznuto voziti po snegu, nije isto kao po pesku uopste, stalno kliza, ali drugacije. danas mi je bila prva vezba na snegu, sutra idemo opet, slike nisu nesto jer je slikano telefonom.

 

Cizme i jakna su super, savrsene su! bas sam zadovoljna, sad imam manje-vise sve od opreme.

 

Zadnja guma na DR-u je super, to ce ti Mladen bolje ispricati, ali na asfaltu je bucna strasno  :o

 

jel pada sneg kod tebe u Ljigu? ajde postavi i ti neke zimske fotke  ;)

 

Od kad je zahladnelo nisam palio motor...

Po snegu sam vozio prosle godine-ove godine cu da preskocim takve egzibicije. ;)

A sneg-pada li pada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Deste drustvo!

 

Hehe, a bas smo juce komentarisali ko je jos lud da se vozi po snegu i zakljucili smo da se Ivan X sigurno sada vozi. Bas si nas razocarao :-)

 

Guma je super za teren, ore bolje od traktora, ali kao sto Kalina rece, bucna je po asfaltu i trosi se k'o luda, ali to sam i ocekivao. Ivane, spremaj jos jednu zadnju za mene uskoro, hehe... Iznenadio sam se koliko lepo hvata po snegu, moze cak i da se kontrolise prilicno fino.

 

Prednja mi nije bas za takve exibicije, pa sam se razbio juce jedno 10-ak puta i sada imam par masnica po rukama i nogama, ali na psu rana... Danas idemo jovo-nanovo :-)

 

Fotke su slikane sa Samsungom SGH-500D, medjutim nikako nisu tako dobro izgledale isprva, tek su dobile na kvalitetu slike posle Kalinine strucne obrade.

 

U svakom slucaju odusevljen sam voznjom po snegu: gume i benzin se trose jako malo jer je strasno klizavo, padovi ne bole mnogo i na bajku se nista ne lomi jer je mekano, a tehnika moze super da se vezba i na 15km\h bez preterano bolnih posledica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Deste drustvo!

 

Hehe, a bas smo juce komentarisali ko je jos lud da se vozi po snegu i zakljucili smo da se Ivan X sigurno sada vozi. Bas si nas razocarao :-)

 

Guma je super za teren, ore bolje od traktora, ali kao sto Kalina rece, bucna je po asfaltu i trosi se k'o luda, ali to sam i ocekivao. Ivane, spremaj jos jednu zadnju za mene uskoro, hehe... Iznenadio sam se koliko lepo hvata po snegu, moze cak i da se kontrolise prilicno fino.

 

Prednja mi nije bas za takve exibicije, pa sam se razbio juce jedno 10-ak puta i sada imam par masnica po rukama i nogama, ali na psu rana... Danas idemo jovo-nanovo :-)

 

Fotke su slikane sa Samsungom SGH-500D, medjutim nikako nisu tako dobro izgledale isprva, tek su dobile na kvalitetu slike posle Kalinine strucne obrade.

 

U svakom slucaju odusevljen sam voznjom po snegu: gume i benzin se trose jako malo jer je strasno klizavo, padovi ne bole mnogo i na bajku se nista ne lomi jer je mekano, a tehnika moze super da se vezba i na 15km\h bez preterano bolnih posledica...

 

Zdravo Mladene... ;)

U medjuvremenu sam se opametio... :D

Ivan

 

P.S.Evo modifikovanog Dr-a za sneg. ;D

 

404.jpg

 

404.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

He,he i ja sam ze vozao po snegu, obozavam to.... Mada sad mi je motor u fazi popravke(Klip, karike...), tako da nema vozanja....

post-4084-12879020449529_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja