Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

DA LI JE NOKO VIDIO ovaj enduro proizveden je prije KTM 950

PROIZVODE GA SVEDJANI POSTIJI I SM VERZIJA, IMA ODLICNE OFF ROUD KARAKTERISTIKE.

Make Model

Highland 950 V2 Supermono27yv3o2.jpg2irm1xw.jpg

1qsbjt.jpg

Year

2003

 

Engine

Liquid cooled, four stroke, 60° V-Twin, DOHC, 4 valves per cylinder

 

Capacity

936

Bore x Stroke 95 x 96 mm

Compression Ratio 10:1

 

Induction

Injection

 

Ignition  /  Starting

-  /  electric

 

Max Power

85 hp 62 kW @ 6000 rpm

 

Max Torque

110 Nm @ 4700 rpm

 

Transmission  /  Drive

6 Speed  /  chain

Frame Rectangular section, CrMo steel and aluminium

 

Front Suspension

50mm WP, adjustable compression and rebound, 280mm wheel travel

 

Rear Suspension

WP, adjustable stiffness, compression and rebound, 300mm wheel travel

 

Front Brakes

Single 300mm disc 2 piston caliper

 

Rear Brakes

Single 220mm disc 1 piston calipers

 

Front Tyre

120/90-17

 

Rear Tyre

160/90-17

 

Dry-Weight

165 kg

 

Fuel Capacity

20 Litres

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

KTM EXC 400/450/525

Honda CRF 450 X

Husqvarna Te 450

 

Koje su mane i prednosti pomenutih modela?

Motor bi trebalo da sluzi za 90% voznje po sumama i gorama(ne zaboravimo reke i recice ;D) a onih 10% asfalta sto bi video bi sluzili za voznju do prve sume... :D

Ovi KTM modeli su slicne tezine(po specifikacijama) a visak kubikaze uvek dobro dodje-da li neko zna kako se ovi motori ponasaju u praksi?Pitam ovo zato sto bi motor vecinu vremena proveo po uskim sumskim putevima(ili za voznju izmedju stabala,gde nema puta)...Ja bih najradije uzeo 525 ali nisam siguran kako bi se ponasao u takvim uslovima-mozda bi 400-ica(ili 450-ica) bila bolje resenje?

Dakle,kako bi ocenili ove modele(uporedno)?

Molio bih da mi odgovore samo ljudi koji su imali iskustvo sa jednim ili vise modela koji su nabrojani...

Hvala... ;)

 

 

Od ovih motora vozio sam KTM SX i EXC 450 i 525,Huski cr 450( motokros),  Hondu crf 450 r sada imam.

Najveći utisak o KTM-u  525 je da mi je u krivini vukao spolja više nego 450 i zbog toga mi je 450 mnogo više odgovarao (naročito na motokros stazi). 450 već ima toliko snage da ga je  teško maksimalno iskoristiti na terenu, tako da je za mene mnogo bolja kupovina od 525. Honda 450x je nastala iz moto kros modela i nije toliko upotrebljiva na enduro vožnji kao KTM (nema tako kratku 1. brzinu kao KTM itd  ) U novom moto pulsu postoji uporedni test hard enduro motora i valjalo bi da ga pročitaš.( KTM i Husaberg su daleko ispred ostalih)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

KTM EXC 400/450/525

Honda CRF 450 X

Husqvarna Te 450

 

Koje su mane i prednosti pomenutih modela?

Motor bi trebalo da sluzi za 90% voznje po sumama i gorama(ne zaboravimo reke i recice ;D) a onih 10% asfalta sto bi video bi sluzili za voznju do prve sume... :D

Ovi KTM modeli su slicne tezine(po specifikacijama) a visak kubikaze uvek dobro dodje-da li neko zna kako se ovi motori ponasaju u praksi?Pitam ovo zato sto bi motor vecinu vremena proveo po uskim sumskim putevima(ili za voznju izmedju stabala,gde nema puta)...Ja bih najradije uzeo 525 ali nisam siguran kako bi se ponasao u takvim uslovima-mozda bi 400-ica(ili 450-ica) bila bolje resenje?

Dakle,kako bi ocenili ove modele(uporedno)?

Molio bih da mi odgovore samo ljudi koji su imali iskustvo sa jednim ili vise modela koji su nabrojani...

Hvala... ;)

 

 

Od ovih motora vozio sam KTM SX i EXC 450 i 525,Huski cr 450( motokros),  Hondu crf 450 r sada imam.

Najveći utisak o KTM-u  525 je da mi je u krivini vukao spolja više nego 450 i zbog toga mi je 450 mnogo više odgovarao (naročito na motokros stazi). 450 već ima toliko snage da ga je  teško maksimalno iskoristiti na terenu, tako da je za mene mnogo bolja kupovina od 525. Honda 450x je nastala iz moto kros modela i nije toliko upotrebljiva na enduro vožnji kao KTM (nema tako kratku 1. brzinu kao KTM itd  ) U novom moto pulsu postoji uporedni test hard enduro motora i valjalo bi da ga pročitaš.( KTM i Husaberg su daleko ispred ostalih)

 

Hvala na informacijama iz prve ruke... ;)

Razmisljao sam i o kupovini Husaberga Fe 450...Ljudi koji su imali prilike da voze taj motor imaju samo reci hvale.Po specifikacijama i po prici onih koji su vozili ovaj motor-Fe je veoma lagan,snazan i izvrsno se ponasa u voznji...

Cinjenica da ne postoji diler Husaberg-a za nase trziste,kao i da je Fe450 izuzetno redak motor kod nas-problemi oko nabavke delova...Te stavke su me udaljile od kupovine Fe-a...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Nije neka fotka u odnosu na ove vase predivne, ali je moj klinac uslikan na prvom casu i onda samga skinuo s motora tek posle 8 sati a zastao je samo dva puta da sipam gorivovelja007.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Nije neka fotka u odnosu na ove vase predivne, ali je moj klinac uslikan na prvom casu i onda samga skinuo s motora tek posle 8 sati a zastao je samo dva puta da sipam gorivovelja007.jpg

 

BRAVOOOO !!!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Nije neka fotka u odnosu na ove vase predivne, ali je moj klinac uslikan na prvom casu i onda samga skinuo s motora tek posle 8 sati a zastao je samo dva puta da sipam gorivovelja007.jpg

ovo je fan , ovako rano u blato. bravoo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

KTM EXC 400/450/525

Honda CRF 450 X

Husqvarna Te 450

 

Koje su mane i prednosti pomenutih modela?

Motor bi trebalo da sluzi za 90% voznje po sumama i gorama(ne zaboravimo reke i recice ;D) a onih 10% asfalta sto bi video bi sluzili za voznju do prve sume... :D

Ovi KTM modeli su slicne tezine(po specifikacijama) a visak kubikaze uvek dobro dodje-da li neko zna kako se ovi motori ponasaju u praksi?Pitam ovo zato sto bi motor vecinu vremena proveo po uskim sumskim putevima(ili za voznju izmedju stabala,gde nema puta)...Ja bih najradije uzeo 525 ali nisam siguran kako bi se ponasao u takvim uslovima-mozda bi 400-ica(ili 450-ica) bila bolje resenje?

Dakle,kako bi ocenili ove modele(uporedno)?

Molio bih da mi odgovore samo ljudi koji su imali iskustvo sa jednim ili vise modela koji su nabrojani...

Hvala... ;)

 

 

Od ovih motora vozio sam KTM SX i EXC 450 i 525,Huski cr 450( motokros),  Hondu crf 450 r sada imam.

Najveći utisak o KTM-u  525 je da mi je u krivini vukao spolja više nego 450 i zbog toga mi je 450 mnogo više odgovarao (naročito na motokros stazi). 450 već ima toliko snage da ga je  teško maksimalno iskoristiti na terenu, tako da je za mene mnogo bolja kupovina od 525. Honda 450x je nastala iz moto kros modela i nije toliko upotrebljiva na enduro vožnji kao KTM (nema tako kratku 1. brzinu kao KTM itd  ) U novom moto pulsu postoji uporedni test hard enduro motora i valjalo bi da ga pročitaš.( KTM i Husaberg su daleko ispred ostalih)

 

Hvala na informacijama iz prve ruke... ;)

Razmisljao sam i o kupovini Husaberga Fe 450...Ljudi koji su imali prilike da voze taj motor imaju samo reci hvale.Po specifikacijama i po prici onih koji su vozili ovaj motor-Fe je veoma lagan,snazan i izvrsno se ponasa u voznji...

Cinjenica da ne postoji diler Husaberg-a za nase trziste,kao i da je Fe450 izuzetno redak motor kod nas-problemi oko nabavke delova...Te stavke su me udaljile od kupovine Fe-a...

 

 

na zalost ako razmisljas tako o delovima moram ti reci da kod nas u KTM-ovom prestanistvu nema ni jedan deo i da se svaki narucuje i ceka puno . nemogu da napravim razliku izmedju KTM i HUSENBERGA  po meni su to isti motori a koliko sam gledao dilere u evropi obicno su im vezani to jest rade i jedne i druge . ovo za delove ces resiti u svakom od ova dvaslucaja tako sto ces skupiti vise telefona ljudi koji idu preko da ti ih oni donesu . uopsteno za ove tipove motora ima malo delova kod nas pa ce ti to biti jos jedan razlog da skupis brojeve telefona . posto se ovde radi o 4t masinama tebi tu ni nece trebati mnogo delovi . ako uzmes KTM tu sam da ti pomognem ako ti nesto bude trebalo . pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Što se tiče delova situacija sa KTM-om je najbolja jer se velika većina delova može naći u Bgd-u po povoljnoj ceni (KTM+A raspitaj se malo oko toga), a oni kojih nema u Bgd. sa lagera u Mađarskoj stižu za 2-3 dana. A u vezi Husaberga, dalovi ogibljenja su isti kao na KTM-u, dok je mašina potpuno drugačija i ništa ne odgovara od KTM-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Što se tiče delova situacija sa KTM-om je najbolja jer se velika većina delova može naći u Bgd-u po povoljnoj ceni (KTM+A raspitaj se malo oko toga), a oni kojih nema u Bgd. sa lagera u Mađarskoj stižu za 2-3 dana. A u vezi Husaberga, dalovi ogibljenja su isti kao na KTM-u, dok je mašina potpuno drugačija i ništa ne odgovara od KTM-a.

znam da delovi za husenberga nisu isti samo sam napisao da sam gledao po nemackim i austriskim sajtovima da motore prodaju isti dileri , tj gledao sam za ktm nesto i svuda na slikama imaju u salonima ktma i husenberga.

znam ja gde ima delova u beogradu i na lageru i da onih kojih nema stizu brzo ovaj deo se odnosio na ovlascenog dilera koji nema delova u magacinu nego samo potrosni deo. mada meni to i netreba jer ima radnja u temisvaru a ja tamo stizem za najvise tri sata to jest za sest sati imam deo u beogradu  ako mi nesto crkne tako da nemoram da se oslanjam na ovlascenog dilera za srbiju  ;D .

dali su delovi povoljni neznam ali znam da su motori preskupi kod dilera za srbiju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Naravno da ih prodaju isti dileri, Husaberg je u vlasništvu KTM-a. (mala ispravka: umesto Husenberg-Husaberg)

neznam engleski nemacki tako da nemogu da ga procitam pravilno a i ime mu nije pitko da ga zapamtim pa mi lakse ovako  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

525 EXC Racing sta mi mozete reci o ovom,KTM u

TECHNICAL SPECIFICATION

Model ID

Manufacturer (Make) KTM

Model Name 525 EXC Racing

Year 2004

Category(class) Enduro

Engine

Engine Capacity (Displacement) 510.4 ccm (31.15 cubic inches)

Engine Type 1 cylinder

Bore x Stroke Ø95.0 mm x 72.0 mm (Ø3.74 inches x 2.83 inches)

Bore/Stroke Ratio 1.32

Stroke 4

Timing System OHC

Fuel System(Carburetion) Carburettor

Cooling System Liquid

Powertrain

Gearbox 6 speed

Chassis/Suspension/Brakes

Front Brakes Single disc

Front Brakes Diameter Ø216 mm (Ø8.5 inches)

Rear Brakes Single disc

Rear Brakes Diameter Ø260 mm (Ø10.24 inches)

Dimensions

Overall Width 525 mm (20.67 inches)

Seat Height 925 mm (36.42 inches)

Passenger Seat Height 675 mm (26.57 inches)

Fork Angle (Rake) 5° degrees

Wheelbase 1481 mm (58.31 inches)

Ground Clearance 385 mm (15.16 inches)

Dry Weight 117.2 kg (258 lb)

Fuel Capacity 8.5 litres (2.25 gallons)

Performance

Top Speed -

Acceleration (dart, speedup) time

# 0-100 km/h

-

# 0-60 mph

-

# 1/4 mile

-

# 60 to 140 km/h, highest gear

-2b70bo.jpg da li iko zne nesto o njemu, koliko je pouzdan snaga u odnosu za druge, ili da li iko ista zana iz iskustva, da li postoji model  sa elektrostarterom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

neznam englenski bas najbolje i dali ima e-starter, ali mi je nelogicno da nema jer modeli za 2008 koliko ja vidim imaju i kick i e-starter svi na 4t , a i tolika kubikaza bez e-startera ko bi to uopste i kupio da pali na kurblu. snage ima samo sto kod ktm oni nece da napisu koliko . pitanje kod ovih motora je koliko je izakan sta je radjeno na njemu sve . covek kojeg ja znam da ga ima je prezadovoljan sa njim ali nisam ljubitelj da dajem moj motor nikom tako da ni netrazim niciji da probam . pa ti tu nemogu pomocu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Eh, pa nije da se jedva vozi...da ima snage, mozda i vise nego sto ce prosecan vozac iskoristiti - ima, ali lepo vuce od niskih obrtaja, lagan je i lako se vozi...Ja sam ga probao na kratko, 10-tak minuta posle celodnevne voznje Yamahe wr426 i wr450, i cim sednes na njega "govori ti": "ako neces da me cepas, sjasi" :D :D :D...Motor je BAS hard enduro, nije za neko lagano vozikanje (mislim, moze, ali koja je poenta?!). Za vozikanje bolja mozda Yamaha WR450f recimo...Polozaj u odnosu na Yamahu na tom KTM-u je izrazito napadacki, uze i tvrdje sediste...

 

Masine za taj rang enduro motora izdrzljive...prelaze dosta radnih sati...zamena ulja na 10-15 radnih sati enduro voznje max...

 

E, da, ako Patak kaze da je za voznju mozda 450-ica laksa, onda je tako :D :D :D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Husaberg,koliko se meni cini,KTM-u sluzi za eksperimentisanje(sto moze biti mac sa 2 ostrice)...Pa sta se pokaze uspesno na Husaberg motorima,primenjuje se i na Ktm-ovima. ;)

Inace,ja ozbiljno razmisljam o EXC400-posle malog istrazivanja,dosao sam do informacija da se 400/450 i 525 jedino razlikuju u snazi motora-suspenzija im je ista-tako da,posto meni ne treba extremna snaga motora,400-ica bi trebalo da odlicno odradjuje posao...

Takodje,Crf450X mi je veoma primamljiv-pricao sam sa nekim ljudima koji uvoze nove motore i CRFX bi sa carinom i porezom trebalo da izadje ispod 6 hiljada-sto mi u odnosu na cenu Ktm-a ostavlja prostora za sredjivanje motora po mom ukusu... ;)

Jos samo da prodam jednog Xr-a... :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Potpuno si u pravu, Husaberg je KTM-ov test poligon.

Svaki KTM EXC ima elektro starter. Kao što sam rekao u nekom pređašnjem postu, 525 mi je na motocros stazi u krivinama više vukao napolje od 450, tako da sam sa 450 pravio bolje vreme po krugu. A što se tiče lakoće vožnje, isti đavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

i da li neko zna da li KTM  525 ima el starter ili nema>?

 

Stevo, covece, citas li ti sta ti ljudi pisu uopste? Postavljas isto pitanje nekoliko puta, i po nekoliko puta ti se odgovara. Evo, post iznad:

 

Potpuno si u pravu, Husaberg je KTM-ov test poligon.

Svaki KTM EXC ima elektro starter. Kao što sam rekao u nekom pređašnjem postu, 525 mi je na motocros stazi u krivinama više vukao napolje od 450, tako da sam sa 450 pravio bolje vreme po krugu. A što se tiče lakoće vožnje, isti đavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja