Jump to content

Moto Zajednica

Putarine za motocikle

Recommended Posts

  • Vazlan(Zlatko), 370 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Planiram putovanje u više zemalja okruženja ove sezone pa me interesuju iskustva sa plaćanjem putarine(ili vinjete)za motocikle.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Odlična ideja da se na jednom mestu obradi tema plaćanja ili ne plaćanja putarine za motore u zemljama u okruženju.

 

Moj doprinos:

 

Bugarska - Ne plaća se putarina za motore. Takođe se ne plaća mostarina na mostu Vidin - Kalafat između Bugarske i Rumunije

 

Rumunija - Ne plaća se putarna za motore.

Promenio član ekozelj
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Хрватска-плаћа се
Словенија - плаћа се
Аустрија- 10 дана 5.5е плус тунели као кола (два комада 13.5 и 7.5 (тако некако)
Немачка не плаћа се


Ако некоме требају прецизно нека каже, негде у џеповима од јакне су ми рачуни.


Послато са 2109119DG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
pre 7 minuta, Bruno 68 je napisao:

Ima li neke promene sto se tice ENP za motorcikle u Srbiji?

Jok, pitao skoro, preko taga se placa kao za auto a ovako je duplo jeftinije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha XJ600N
pre 13 minuta, Bruno 68 je napisao:

Ima li neke promene sto se tice ENP za motorcikle u Srbiji?

Nije moguće imati ENP za motor zato što uređaj koji određuje koje je kategorije vozilo to radi tako što meri visinu vozila i broji osovine na njemu. Tako da po tom kriterijumu motor pripada kategoriji za automobile. Do promene može da dođe ako promene te uređaje, a mislim da nismo te sreće 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Mnogo bi znacio tag za motor.
Ovako dok stanem, skinem rukavicu, ili obe, izvucem tag iz dzepa, izvadim novcanik, novac, vratim kusur (poceo da placam karticom u zadnje vreme zbog toga.), navucem rukavicu... Vec se unerzvozi onaj iza mene.
jos ako mi padne rukavica pa moram da silazim sa motora... :D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 1 sat, Gejmer je napisao:

Nije moguće imati ENP za motor zato što uređaj koji određuje koje je kategorije vozilo to radi tako što meri visinu vozila i broji osovine na njemu. Tako da po tom kriterijumu motor pripada kategoriji za automobile. Do promene može da dođe ako promene te uređaje, a mislim da nismo te sreće 

Određivanje kategorije vozila nema veze sa ENP tagom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mislim da ne postoji tag za motor zato sto bi se nas narod odmah dosetio i uzeo tag za motor i stavio u auto, duplo jeftiniji autoput i bog da te vidi.

A ovi iz puteva i policije ne znaju kako to da rese i mrzi ih da se cimaju pa im najlakse da kazu nema.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha XJ600N

@Lone rider Kako nema? Mislim da je kod nas problem to što je cena putarine za motor sa tagom ista kao i za auto, a ne jeftinija

Promenio član Gejmer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha XJ600N
pre 8 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Mislim da ne postoji tag za motor zato sto bi se nas narod odmah dosetio i uzeo tag za motor i stavio u auto, duplo jeftiniji autoput i bog da te vidi.

A ovi iz puteva i policije ne znaju kako to da rese i mrzi ih da se cimaju pa im najlakse da kazu nema.

Zloupotreba i jeste razlog zašto nema posebne kategorije za motor. Jer uređaj koji se nalazi na naplatnoj rampi i koji proverava koja je kategorija vozila prošla(gleda da li se poklapa kategorija vozila sa kategorijom na koju se vodi tag) ne može da napravi razliku između automobila i motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2876 postova
Pre 3 sati, JoeD je napisao:

Mnogo bi znacio tag za motor.
Ovako dok stanem, skinem rukavicu, ili obe, izvucem tag iz dzepa, izvadim novcanik, novac, vratim kusur (poceo da placam karticom u zadnje vreme zbog toga.), navucem rukavicu... Vec se unerzvozi onaj iza mene.
jos ako mi padne rukavica pa moram da silazim sa motora... :D

a ako padneš sa motora.Naročito je opasno leti kad rade klime od auta pa curi dole tačno gde stojiš nogom oslonjen.Uvek ima i ulja i ta mešavina je izuzetno opasna

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Zloupotreba i jeste razlog zašto nema posebne kategorije za motor. Jer uređaj koji se nalazi na naplatnoj rampi i koji proverava koja je kategorija vozila prošla(gleda da li se poklapa kategorija vozila sa kategorijom na koju se vodi tag) ne može da napravi razliku između automobila i motora
A kako napravi razliku između kamiona i automobila ili kombija ili vozila sa prikolicom?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 4 sati, Gejmer je napisao:

@Lone rider Kako nema? Mislim da je kod nas problem to što je cena putarine za motor sa tagom ista kao i za auto, a ne jeftinija

Nema jer su u pitanju dva odvojena sistema. Obrati pažnju na kategoriju sledeći put kada uzmeš tiket prilikom ulaska na auto-put pa će ti biti jasnije zašto ENP nema veze sa detekcijom kategorije vozila.

 

 

Inače koliko ja znam, ENP tag može da se koristi na motoru. Ne znam da li je moguće koristiti isti tag za različite kategorije vozila, ali poneću sledeći put svoj tag iz auta pa ću proveriti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ne moras da proveravas, ja vec koristio i radi ok, jedino sto ti naplati kao da si kolima, na onom displeju izbaci tablicu auta na koji je registrovan tag, zato mislim da bi trebalo i paziti na prosecnu brzinu od rampe do rampe

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 22 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Ne moras da proveravas, ja vec koristio i radi ok, jedino sto ti naplati kao da si kolima, na onom displeju izbaci tablicu auta na koji je registrovan tag, zato mislim da bi trebalo i paziti na prosecnu brzinu od rampe do rampe

Da li imaš prepaid ili postpaid? O prosečnoj brzini moraš svejedno da vodiš računa jer se vreme ulaska i izlaska vidi i na tiketima, a uz to se sada prosečna brzina meri i na više deonica između dve naplatne rampe.

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2056 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 22 sati, DzOkS je napisao:

Хрватска-плаћа се

Možda se sada ne plaća. Prošle godine sam platio od Novske do granice sa Srbijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Kako tipično za ovaj forum, čovek postavi temu i pita kakvo je stanje sa plaćanjem putarine u zemljama u okruženju a dobije diskusiju vezanu za način funkconisanja nacionalnog sistema naplate. 

 

Niste od pomoći drugari. Otvorite temu "ENP sistem naplate u Srbiji i njegove mane" pa se raspišite tamo.

 

Pun forum belosvetskih putnika ali ih mrzi da napišu i saberu iskustva sa plaćanjem putarine u zemljama u okruženju u jednoj temi koja je imala perspektivu da bude korisna!

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
Možda se sada ne plaća. Prošle godine sam platio od Novske do granice sa Srbijom.
Плаћа се.
Све што написах, прођох мотором пре седам дана. Зато сам и рекао да имам у јакни рачуне.... Па ако треба детаљно извадићу...сликаћу...

Послато са 2109119DG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: BG

Realno, odeš na sajt naplate putarine zemlje koju misliš da voziš i vidiš sve informacije. Bez rekla-kazala i mogućnosti da dobiješ pogrešnu ili zastarelu informaciju.

Na www.tolls.eu se mogu naći osnovne informacije i linkovi ka sajtovima pojedinačnih zemalja.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Вињета Аустрија - 5.8$ плус сваки тунел, ако идеш тунелима.
Вињета Словенија 7. 5$
И рачун од горива које кошта на аутопуту 2.09$ по литру
Нађох по џеповима.... Вероватно има нешто и у танк торби али нема шансе да сад тражим....
Прошли викенд отишао.... Вратио се у четвртак. Нови Сад- Минхен преко Љубљане и Салзбурга.


Ако има још питања ту сам edc984f2e780d5f28e22abe0b19712f2.jpg0e0ef6cdf562cd428034a2e123dcb1b8.jpgeb6dbb7e88a55c48f7188889d13e74c1.jpg

Послато са 2109119DG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Nema jer su u pitanju dva odvojena sistema. Obrati pažnju na kategoriju sledeći put kada uzmeš tiket prilikom ulaska na auto-put pa će ti biti jasnije zašto ENP nema veze sa detekcijom kategorije vozila.
 
 
Inače koliko ja znam, ENP tag može da se koristi na motoru. Ne znam da li je moguće koristiti isti tag za različite kategorije vozila, ali poneću sledeći put svoj tag iz auta pa ću proveriti.
Tag uređaj prve kategorije (Putnička Vozila) je moguće prebacivati u drugo vozilo iste (prve) kategorije i nije neophodno da se tablice vozila poklapaju sa tablicama za koje je izdat tag uređaj.
Tag uređaj prve kategorije nije moguće koristiti za vozila veće kategorije.
Za vozila druge, treće i četvrte kategorije, neophodno je da se tablice na vozilu poklapaju sa tablicama za koje je izdat tag uređaj.

Radim u putevima, ako nekoga nešto zanima, pitajte.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja