Jump to content

Moto Zajednica

Neki skuter na B kategoriju?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Pozdrav, Znam da ima Yamaha Trinicity i Piaggio MP3 LT koji mogu da se voze na B kategoriju. Ima li kod nas još neki motori koji su pristupačniji a da mogu na B kategoriju?

I da li se nešto spominje i da li se radi na tome da se i kod nas kao u većini zemalja evrope omogući vožnja motora i od 125cc na B kategoriju i kada bi to moglo da se dogodi odokativno. Hvala.

Ako neko ima na poklon motor koji je na B kategoriju, iz NS sam, ili ima para pa može i na čekanje da mu otplatim neka se javi, mene bi to usrećilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Da se razumemo... Na B kategoriju možeš da voziš samo automobil ili kombi sa ukupnom masom do 3.5 tone. Za sve ostalo ide i odgovarajuća kategorija, kao i za ovo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
29 minutes ago, Mr.Piplfoks said:

Da se razumemo... Na B kategoriju možeš da voziš samo automobil ili kombi sa ukupnom masom do 3.5 tone. Za sve ostalo ide i odgovarajuća kategorija, kao i za ovo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Ali to nije tačno :) Postoji Yamaha na tri točka kao i Piaggio MP3 LT koji se vozi na B kategoriju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ali to nije tačno Postoji Yamaha na tri točka kao i Piaggio MP3 LT koji se vozi na B kategoriju
Istina je da sam zaboravio da uopšte postoje te besmislene kreacije. Ali ni za njih ne bih bio 100% siguran.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pozdrav, Znam da ima Yamaha Trinicity i Piaggio MP3 LT koji mogu da se voze na B kategoriju. Ima li kod nas još neki motori koji su pristupačniji a da mogu na B kategoriju?
I da li se nešto spominje i da li se radi na tome da se i kod nas kao u većini zemalja evrope omogući vožnja motora i od 125cc na B kategoriju i kada bi to moglo da se dogodi odokativno. Hvala.
Ako neko ima na poklon motor koji je na B kategoriju, iz NS sam, ili ima para pa može i na čekanje da mu otplatim neka se javi, mene bi to usrećilo.
Ima samo skuplji :-)

Elem, u zakonu je lepo istaknuto, iako ne uvek najjasnije, šta može da se vozi na B kategoriju. Koliko znam svi kvadovi, ali to nema prevelike veze sa motorima. Jedina opcija ti ostaju tricikli, ali ja kad sam se za sebe raspitivao, manje i jeftinije od navedenih modela nije bilo. Ima nekoliko modela ali svi koštaju isto, mnogo. :-)

I da, ako si polagao po starom pa imaš i AM kategoriju, ima dosta dvotočkaša koji mogu da se registruju na žute table ali to je do 45km/h i što je po meni i gore, ograničenje u snazi, pa su uzbrdice muka.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Tricikli koji zadovoljavaju standarde za B kategoriju mogu da se voze ako imate 21 ili vise godina i naravno B kategoriju. Skoro polagao testove za A pa bilo jedno pitanje bas vezano za ovo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Najjeftiniji su MP3 125cc, ovako nešto. Nisu svi tricikli predviđeni za B kategoriju. Ima neki tehnički uslov - širina, migavci.., može da se izgugla šta već, koga zanima.

Ali to ti je bezveze. Uzmi lepo skupi parice, pa polaži za kategoriju. Ne može slonče u lonče.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Fora je što imam 37 godina, ja sam polagao za B po starom :) Ne treba mi ništa za iživljavanje, treba mi za po gradu, da prosto vozikam i da uživam. Motor imam od 50 kubika, koji je normalno jadan iako je kitovan na 100, pa se stavi blokada za tehnički i ostalo... Ja bih već sa 125cc bio srećan za po gradu, ali me mrzi da polažem. Voleo bih da imam A2 i da sam miran... I onda jedino kao izlaz vidim to da imam tako.neki na B kategoriju. Baš volim da vozim i čuvam stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Gordak985 je napisao:

Koliko znam svi kvadovi,

Kvadovi se registruju na zelene tablice valjda, kao traktori i poljoprivredne mašine. Treba F kategorija. To je isto upisivano u stare dozvole, uz B. Klinci danas i to moraju da polažu posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Za kvadove postoji kategorija B1(podkategorija B kategorije) a registruju se na tablice kao za automobile ( ako se ne varam), @bdada to najbolje može da objasni.


Sent from my M2006C3MII using Tapatalk



d91a4c18097b413446fd266bdc4d387c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sad malko pročitah, mada me iskreno i ne zanima mnogo. Zavisi od homologacije, dal je kvad T3 ili teški četvorotoškaš... pa u skladu sa tim ide i registracija. Zeleni je T3, i ne bi smeo da se vozi po gradu bez rotacije (kao traktor), ali vidim da ih samo teraju, i niko ih ne dira...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 11 sati, boza_kg je napisao:

Kvadovi se registruju na zelene tablice valjda, kao traktori i poljoprivredne mašine. Treba F kategorija. To je isto upisivano u stare dozvole, uz B. Klinci danas i to moraju da polažu posebno.

Radne masine se reg. na zelenu a kvadovi na automobilsku, pa sad ti na automobilsku ima par kategorija koji se voze sa B, neznam napamet ima u pravilniku sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja viđam veliki broj kvadova sa zelenim tablama, bemliga.

Evo jedan zanimljivi članak na tu temu:

WWW.DANAS.RS

Poslednjih dana sve je više onih koji traže dozvolu F kategorije, prenosi RTS. To je, inače, dozvola za traktor...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
18 hours ago, boza_kg said:

Sad malko pročitah, mada me iskreno i ne zanima mnogo. Zavisi od homologacije, dal je kvad T3 ili teški četvorotoškaš... pa u skladu sa tim ide i registracija. Zeleni je T3, i ne bi smeo da se vozi po gradu bez rotacije (kao traktor), ali vidim da ih samo teraju, i niko ih ne dira...

Zemlja apsurda....

Pre koji dan je kreten sa nekim kvadom protutnjao pun gas pored mene i klinca dok smo prelazili put, sa sve slajdom i zanošenjem, a i on sa nekim detetom pozadi. Ljudi žive u iluziji da je to bezbednije od motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Teski cetvorocikli je ogranicen na 15kw i to je razlog sto ih registruju kao traktore a za F se polaze sa 16 i eto opet rupa u zakonu, klinci u jakim masinama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i
On 20. 4. 2023. at 10:17, BlueMan_86 je napisao:

Fora je što imam 37 godina, ja sam polagao za B po starom :) Ne treba mi ništa za iživljavanje, treba mi za po gradu, da prosto vozikam i da uživam. Motor imam od 50 kubika, koji je normalno jadan iako je kitovan na 100, pa se stavi blokada za tehnički i ostalo... Ja bih već sa 125cc bio srećan za po gradu, ali me mrzi da polažem. Voleo bih da imam A2 i da sam miran... I onda jedino kao izlaz vidim to da imam tako.neki na B kategoriju. Baš volim da vozim i čuvam stvari.

Ja imam 56 pa u maju polažem za A2. ako nešto želiš onda nikad nije kasno.

(kajem se što ne upisah A)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Ja imam 56 pa u maju polažem za A2. ako nešto želiš onda nikad nije kasno.
(kajem se što ne upisah A)
Ima lepog izbora u A2 kategoriji, razumem te ali što bi rekli ko zna zašto je to dobro. U zdravlju da se ti navozaš mašina do 50 konja.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1915 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Licno da sam na tvom mestu pre bi polagao za A2 . Kupio bih pravi skuter/motor na dva tocka,a manuo bi se tih sa vise od dva tocka.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
On 20. 4. 2023. at 1:12, Mr.Piplfoks je napisao:

Da se razumemo... Na B kategoriju možeš da voziš samo automobil ili kombi sa ukupnom masom do 3.5 tone. Za sve ostalo ide i odgovarajuća kategorija, kao i za ovo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Mislim da može i skuter sa 3 točka ( Piaggio mp3 350 i više itd samo je fazon da ima nožnu kočnicu.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
On 20.4.2023. at 10:19, boza_kg je napisao:

A od kad je to 37 godina pa mnogo? Ama polaži, nije to ništa teško, a mnogo znači. Ja sam polagao u 40 :)

Da se nadovezem sto se polaganja tice u 51 za puno A pre toga imao AM,a ima jos forumasa koji su skoro polagali u 40 tim i 50 tim godinama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, samo da je čovek (dovoljno) zdrav, što u glavi, što fizički, ništa nije kasno. Godine su samo broj.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja