Jump to content

Moto Zajednica

Neki skuter na B kategoriju?

Recommended Posts

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto se tice voznje tricikla sa B:

- Mora da ima noznu kocnicu

- Mora da ima isturene zmigavce

- Razmak izmedju prednja dva tocka (ako se dobro secam) 46cm minimum

U tu grupu spadaju yamaha tricity300 (tricity125-150 ne mogu sa B), MP3 neki modeli (ne mogu svi), peugeot metropolis, qooder (ima model i sa 3 i sa 4 tocka)

 

Sto se polaganja i voznje tice (da kazem) u srednjim godinama :)

pre par godina sam poceo da razmisljam o nekom skuteru i to cisto iz prakticnih razloga.

Pre dve godine (sa svojih 40) kupim i prvi put sednem na skuter u zivotu, dvoumio sam se da li da polazem prvo za A ili da uzmem neki sto se vozi sa B, odluka pala na tricity300, da probam pa da vidim sta dalje, ako ne ide prodajem, ako ide ostajem na njemu.

Posle prve voznje od par kilometara sam celo vece razmisljao “sta mi je ovo trebalo”

Druga voznjica, zbunjen

Treca voznja vec osmeh na licu.

Od onih prakticnih razloga i da li da prodajem ili ostajem na njemu sam sada posle dve godine dosao do lepog zadovoljstva, polazem za A i uzimam drugi motor. Vec imam neko malo iskustvo i lakse mi je sada za polaganje, da li je pametnije uraditi isto sto i ja ili prvo polagati nemam pojma, verovatno zavisi od osobe do osobe.

Sto se samih godina tice, u jednu ruku mi je zao sto nisam poceo ranije, u drug drago sto sam poceo sa 40, iskusniji sam, pametniji, zreliji… Svaki motor/skuter treba voziti pametno, ne izbegavamo u saobracaju samo svoje greske vec i tudje

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

Isto polozio u 39oj za a2, ne da mi se saltati brzine za punu a, u zivotu ni apn nisam vozio, samo tomose i skutere do 50cc.

Polozeno sve iz prve i uzivam u 250cc i relacijama do 200km!

ps. naterao sam se tako sto sam prvo kupio motor i onda moras ...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ja vozim casove i polagacu na hondi nc750 dct, nema menjaca i kvacila, vozi se kao skuter, steta sto nije malo veci bez razmisljanja bi ga kupio, ovako mozda jednog dana neka afrika dct.

Neke auto skole imaju i burgmane za A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Ja vozim casove i polagacu na hondi nc750 dct, nema menjaca i kvacila, vozi se kao skuter, steta sto nije malo veci bez razmisljanja bi ga kupio, ovako mozda jednog dana neka afrika dct.
Neke auto skole imaju i burgmane za A
Čuvaj se akumulatora na dct Africi...

To na stranu, samo napred momci!

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i
On 18. 5. 2023. at 20:15, Sharky - Alex je napisao:

Ja vozim casove i polagacu na hondi nc750 dct, nema menjaca i kvacila, vozi se kao skuter, steta sto nije malo veci bez razmisljanja bi ga kupio, ovako mozda jednog dana neka afrika dct.

Neke auto skole imaju i burgmane za A

Uf, a on može i na A2, to mi je želja kao sledeći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Smederevo - Osipaonica
  • Motocikl: apn4 T15 - CBF500

Meni dogodine 50 ,a na dan mladosti (25 maj) ove godine polozio sam testove za A kategoriju ,pocinjem voznju za koji dan. Meni je realno dovoljan bio A2 ali sam resio da se vise ne osvrcem. Kad nisam vec ranije polozio po starom za A da to sada odradim i prebrinem. 
Cini mi se da je ranije bilo realnije polozis A kategoriju i budes po starosti ogranicen na kubikazu. Sada mladi ljudi polazu par puta a1,b1,a2,a . To sve kosta ,a mlad covek danas tesko da moze to sam da obezbedi bez potpore porodice.
Ko zeli kategoriju samo napred i po meni ko ima dovoljno godina najbolje odmah na max u datoj kategoriji . Posle u voznji polako menjati kako se bude sticalo pravo iskustvo i prema sopstvenim potrebama.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja sam upravo kupio MP3 300 iz istog razloga po Bechu - guzva u saobracaju i ide na B kategorijiu.
Da, pri malim naginjanjima ima malo otpora jer je tezishte izmedju 2 tochka, ali chim se legne malo vishe ( ne mnogo ) ponasha se kao obichan motor.
Dva tochka napredu si u plus i minus - Plus je da je mnogo stabilniji a pogotovo pri manjim brzinama i slalomu izmedju auto u guzvi, a minus je da su tochkovi na kraju gabarita pa nekad kad se provlachum kroz saobracaj ne mogu tochkom do bankine i karoserijpom iznad bankine jer je prednji tochak isturen sa strane.

Inache da, ovo je bila jako dorba fora da kupüim neshto jache od 125 CC dok ne polozim za A...
Mislim da cu ovaj 300 ostaviti za grad, ide 130-140 ako treba a na magistralnim putevima je perfektan,i sa svojih 26 PS drzi dobro 90-100 sa mnom i mojih 120 kg :D
Ali u toku godine obavezno polaganje za A i od sledece godine, eventualno 2026 i neki ozbiljniji motor za izvan grada dodatno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja