Jump to content

Moto Zajednica

Disc Brake Lock? Iskustva?

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Razmatrao sam kupovinu disc locka i samo odustao kad sam skapirao da svakako odneti ceo motor ako budu hteli da ga ukradu.

Cirada i lanac za bajs kroz prednji točak, maltene ista stvar kao disc lock, osim što ne možeš da zaboraviš da ga skineš jer da bi skinuo ciradu moraš lanac za bajs skinuti sa prednjeg točka prvo :D Ovde je dodatni benefit što ti je motor zaštićen od prašine + se ne vidi šta je ispod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 971 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Zato disk lock sa alarmom, posebno ako je kvalitetniji, pišti na svako veće drmusanje, nema odnošenja bez pištanja. A cerada da sakrije šta je ispod je apsolutno pametna stvar, posebno ako imaš zadnji kofer, niko iz daljine ne zna da li je ispod kineski skuter ili neka aždaha od mnogo K evra.

Ja lično kombinujem ceradu i tanku sajlu sa disklockom sa alarmom ako ostavljam motor ispred zgrade i znam da par dana neću voziti. Inače samo disk lock. Sa alarmom da se klinci ne penju bez pitanja. Tu gde ostavljam motor ne može da priđe ništa što bi moglo da ga odnese.

Mada moj motor kontam nije nešto interesantan za organizovano odnošenje.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 29 minuta, Gordak985 je napisao:

Zato disk lock sa alarmom, posebno ako je kvalitetniji, pišti na svako veće drmusanje, nema odnošenja bez pištanja. A cerada da sakrije šta je ispod je apsolutno pametna stvar, posebno ako imaš zadnji kofer, niko iz daljine ne zna da li je ispod kineski skuter ili neka aždaha od mnogo K evra.

Ja lično kombinujem ceradu i tanku sajlu sa disklockom sa alarmom ako ostavljam motor ispred zgrade i znam da par dana neću voziti. Inače samo disk lock. Sa alarmom da se klinci ne penju bez pitanja. Tu gde ostavljam motor ne može da priđe ništa što bi moglo da ga odnese.

Mada moj motor kontam nije nešto interesantan za organizovano odnošenje.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Iskreno, stavio sam se u situaciju lopova, i pre bih maknuo tvog ER5 nego bilo koji sportak

 

Lak je, sve je dostupno, starija tehnologija, možda nema imobilizer, samo da se brava skine i taj upali

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Takođe koristim kineski disc lock (sa alarmom). 

Najjeftinije baterije traju do 2 godine minimalno, sa pregršt upozoravanja (pip-kanja, retko se ukljuci da odsvira...).

Nemam problem da zaboravljanjem jer čim sedneš na motor zapišti jer je osetvljiv.

 

I ja sam prilikom traženja tražio onaj sa "normalnim ključem" jer mi nekako delovalo kao da je koliko toliko sigurnija bravica.

 

Svakako znam da nije ne znam šta, ali meni je samo i bitno da zapišti kad ga neko dira i da zna da je "pod alarmom" a pored toga je tada bio sa "free dostavom" oko 14 eur.

 

image.png.9b752e1707e0e64234d35b32f19e44ee.png

 

Sad vidim da ima u Loiusu na akciji:

WWW.LOUIS.DE

Hartmann HARTMANN ALARM BREMS- SCHEIBENSCHLOSS 5,5MM günstig kaufen bei Louis. Top Marken ✓ Große...

 

Promenio član DonToni
dopuna posta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Stavio jednom, pao jednom :D:D :D  Isprljao se dok sam ga stavljao, isprljao se kad sam pao. :D:D :D Ništa bez alarma i fluo kabla. Mada, ne koristim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav svima, 

Valja li ovaj iz Louisa? 

Trebalo bi da mi pokupe nesto pa da im kazem da mi uzmu jedan 

Motor mi kod kuće u garazi a na poslu ce biti u dvoristu firme tako da je treba samo nesto na par sati kad sam u gradu. 

Promenio član RankoBg87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 19 minuta, RankoBg87 je napisao:

Pozdrav svima, 

Valja li ovaj iz Louisa? 

Trebalo bi da bi pokupe nesto pa da im kazem da mi uzmu jedan 

Motor mi kod kuće u garazi a na poslu ce biti u dvoristu firme tako da je treba samo nesto na par sati kad sam u gradu. 

Ja ga kupio u Louisu davno,nisam ga ni 5x stavio,ista nam je situacija sa parkiranjem motora. Sta ce ti kad ti je motor manje vise stalno na videlu a u gradu da ti ga kradu u sred dana malo je verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

To jeste, vise naginjem na stranu da mi nista ne treba, samo je pitanje grad ako ga ostavim negde a idem da zavrsavam sta imam, sajlu ili lanac moram imati zbog osiguranja, sta je prakticnije stavljati? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja se vodim time da motor nije auto koji obiješ, sedneš u njega i odvezeš ga. Ja krađu motora zamišljam kao malčice veću zajebanciju, pa samim tim računam da je motor najranjiviji tamo gde živiš i gde ga parkiraš, jer ga tu vide i tu mogu da isplaniraju krađu. Ako parkiraš u gradu na 2-3-4 sata, mislim da je mala šansa da mu se nešto desi (osim ako nemaš rutinu da ostavljaš motor na tom nekom mestu u nekom redovnom intervalu).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ma jok, to je pitanje koliko cu se zadržavati i mozda na tom mestu budem jednom u dve ili tri nedelje, uzeću lanac da imam a i to pitanje kad cu ga staviti, kofer mi poslednja stavka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ja sam posle dosta premišljanja uz neki popust kupio Abus 8077. Deluje neuništivo, a kada se aktivira „svira“ za sve pare… Koriste ga takođe i kao katanac za ozbiljne lance. Identičan model prodaje BMW pod svojim logom.

Untitled.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 7 sati, RankoBg87 je napisao:

sajlu ili lanac moram imati zbog osiguranja, sta je prakticnije stavljati? 

Ako govoriš o kasko osiguranju, zapravo i ne moraš. Grawe je davao 5% popusta u slučaju da imaš neki dodatni vid zaštite ali nije uslovljavao sklapanje polise posedovanjem time, a ne verujem da je kod drugih osiguravajućih kuća bilo šta drukčije. Lanac nije nešto što želiš da nosiš u rancu ili u koferu (ako ne veruješ, prošetaj se do prvog motoshopa i uzmi lanac i ruke pa ćeš ukapirati o čemu pričam), ali zato disk lock možeš, mada u gradu uvek možeš da zaključaš volan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kad bolje razmislim ne moram ni da pogledam lanac, sama rec lanac je tesko. 

Videcu onda onaj disclock sto je neko postavljao, ne znam da li ima bez alarma ili moze da se gasi. 

Nisu mi rekli u osiguranju da moram imati zastitu, pitali su da li je imam, rekoh da cu nabaviti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Ima naravno. Ja imam Oxford Alpha XD14 ali ako tražiš nešto kompaktnije, onda je Oxford Patriot prava stvar. Kod nas ih prodaje Barel, ne znam da li ih ima i kod drugih prodavaca.

 

YAMAHABAREL.COM

Jedan od najboljih i najfunkcionalnijih katanaca za disk, najpoznatiji u svetu po...

 

YAMAHABAREL.COM

Jedan od najboljih i najfunkcionalnijih katanaca za disk, najpoznatiji u svetu po...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Na tu cenu sa sajta dodaj troškove transporta koji su 15 EUR (mada na listi zemalja nema Srbije tako da nisam siguran da uopšte može da se poruči) i doći ćeš do cifre od 45 EUR, a po toj ceni imaš da kupiš disk lock i kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ako uvek u isto vreme parkiraš motor na istom mestu (koje je prometno), bacaš pare na disc lock, to je barem moje mišljenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2848 postova

disc lok je dosta opterećujuća stvar jer si u stresu da ne pokljaš disc.Treba dosta da se stekne navika da ga uvek automatski stavljaš i skidaš i da nema tog opterećenja.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 971 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Meni je podsetnik uvek vezan za disk lock, znači nema šanse njega da ostavim da se vuče po podu, a nakačim ga preko ručice gasa i ručne kočnice, pa nema šanse da krenem tako. Samo podsetnik i nema frke.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Imam lančugu ONGUARD, katanac može da posluži i kao disk lock. Koristim ga kad idem na put od više dana, mada uvek bukiram smeštaj sa sigurnim parkingom.

Kupih prošle godine u Barelu disk lock Oksford sa alarmom. Upotrebio ga par puta.

Njega koristim za skuter po gradu, mada ga nikad ne ostavljam dugo samog. Uvek gledam da parkiram na prometnom mestu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja nemam naviku da bilo šta zaključavam (ni kuću, ni stan, ni kola (dok sam imao), pa ni motor.

I kad parkiran u gradu (na par sati) ključ ne vadim iz brave (da ga ne bih izgubio), a u tank torbi imam i rezervni ključ ako mi ovaj maznu.

Disk-lock ne bih smeo da koristim (jer sam zaborava i sigurno bi se unesrećio).

Imam neku lančugu (metar i dvadeset dužine, karike debljine 12mm, težak oko 3,5 kila) sa katancem i to sam koristio jedino kad sam povremeno boravio u Beču i kada sam noću ostavljao motor napolju.

Moja najbolja zaštita od krađe je da mi je motor uglavnom prašnjav i blatnjav i svi ga zaobilaze.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre 7 sati, Lone rider je napisao:

Na tu cenu sa sajta dodaj troškove transporta koji su 15 EUR (mada na listi zemalja nema Srbije tako da nisam siguran da uopšte može da se poruči) i doći ćeš do cifre od 45 EUR, a po toj ceni imaš da kupiš disk lock i kod nas.

Uzece mi drugar i doneti.

Uzecu jedan pa sta bude, necu ga stavljati sigurno ako sam usao na 10 min u prodavnicu, procamo o sat i vise vremena negde, ako mi na oku u krugu od 50 metara isto nema potrebe, sve mi je jasno da ce i klinci da cackaju da ce alarm da se pali, tako da bolje je resenje neki koji nema alarm.
Napisao sam gore, nocu stoji kod kuce u garazi, na poslu u dvoristu firme, leti ako odem u Knez tu isto koji ce djavo da se zakljuca kad milion ljudi se seta tuda a kad zakljucan volan isti djavo ko da ima nesto drugo, znam da sad pricamo al kad prodje neko vreme bukvalno nece se ni obracati paznja gde stoji, najgore biti rob nekog vozila al takvi smo.

Promenio član RankoBg87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja