Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko stelovanja ogibljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Pozdrav svima,posedujem bmw f800r 2009 kupio sam ga slupanog teleskopi su pokrivljeni,stavljeni su od zzr1100 95 god nisam siguran za god viljuska je kraca za 20mm ja sam izvukao koliko sam smeo na trouglu da to dodje sto pribliznije.Procitao sam sve teme o ogibljenju sto sam nasao i gledao snimke po yt jbg engleski ne znam bas ali nesto pohvatam ja cu reci sta sam ukapirao a vi me ispravite ako gresim.Motor mi u vecem nagibu pocne lelujatu,sag mi je bio preveliki napred podesio sam ga na 30mm sto je pravilno e sad kad ga naglo pritisnem na dole on se ne vrati odma u pocetni polozaj vec poskoci malo a ribaund valjda se tako pise (ono gore na sredini viljuske srafcigerom sto se steluje) to je na najtvrdje znaci treba gusce ulje,kupim ja 10w po manulalu za zzr pise 10w-20w sipa 410ml po viljusci to mu dodje 140mm do vrha stapa po manualu kad je sabijen opet na najtvrdje poskoci jedno 10mm dal sipati 20w jer je ovo ipak stara viljuska plus kad se zagreje bice jos gore vise ce skakati.Prednji i zadnji amortizer moraju da rade identicno i gore i dole da se ne bi remetila ravnoteza,meni je premekan bio napred plus malo kraca viljuska ode teziste napred i kliza zadnji kraj,kad stisnemo po sredini motora mora motor ravno da ide gore i dole bez skakanja vec da se vrati u pocetni polozaj mirno ali opet sto brze pa posle malo dotezati ako treba ali ovo je pocetna faza,ako sam pogresno skapirao stvari ispravite zato je i tema postavljena svaki savet dobrodosao

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Bilo bi najbolje da je vratis na fabrička podešavanja, ali je kod tebe problem što ta viljuška nosi mnogo teži motor od tvog. Zavrtanjem i odvrtanjem šrafa utiče se na sporu kompresiju i povrat, pa zato i ne može da se oseti promena na naglo stiskanje i opuštanje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ne sipati nikako gusce.

Dosta si konfuzno napisao tekst ali evo par smernica.

1. Nadji fabricki motor i premeri duzinu stapa od donjeg mosta do osovine. 
    Prema tome upusti ili vrati te od zzr-a. Tako ces imati polaznu tacku, znaces da je geometrija ok.
 

2. Rebound (mali srafic na vrhu viljuske) nikako ne zatvarati do kraja, pre ga probaj skroz odvrnutog. To je najveci problem starijih motora (benefit za onoga ko zna da steluje). Ne znam da li je tako i na zzr 1100 ali na starijim motorima rebound kada zavrnes viljuska ostane dole, ne vrati se. To su na novijim ukinuli i opseg podesavanja je mali, da neko ne bi napravio gresku i stegao rebound i zavrsio u jarku.

 

3. Kada si nasao osnove geometrije predji na sag. Meris skroz izvuceno kada tocak ne pipa podlogu, bez vozaca i na kraju sa vozacem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 1 sat, ARES je napisao:

na starijim motorima rebound kada zavrnes viljuska ostane dole, ne vrati se.

Ja sam razumeo da kada zavrne ne dešava se ništa.

 

Pre 3 sati, stari roker je napisao:

viljuška nosi mnogo teži motor od tvog.

Nekih 40kg. Ako je "malo" puniji trebalo bi da reaguje.

 

Ja bih rekao da nešto nije kako treba u ventilu rebound-a ili kertridžu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
17 minutes ago, mradomir said:

Ja sam razumeo da kada zavrne ne dešava se ništa.

 

Nekih 40kg. Ako je "malo" puniji trebalo bi da reaguje.

 

Ja bih rekao da nešto nije kako treba u ventilu rebound-a ili kertridžu.

Kako nista :), pa zbog cega su ga onda napravili. Moguce je da na tom modelu nema veliki opseg stelovanja pa ne osecas razliku.

Moras naci prvo geometriju, zato sam rekao da premeris na nekom bmw duzinu od donjeg mosta do osovine tocka i prema tome namestis tu koju imas na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne može da izvuče više. Ako sam ja dobro razumeo, 20 mm su kraće od originala. Ali to ne bi trebalo da smeta da se podesi. Ljudi voze i na većoj razlici od originala. On ne može da podesi kompresiju i povrat. Pitanje je i da li je viljuška dobro nameštena? Ako je nesto krivo i štapovi su napeti nema ništa od podešavanja. 

Ulje treba sipati po preporuci. Sasvim drugačije je ogibljenje koje se koristi na trkama i tamo se to podešava prema vozaču i stazi. Tvrdoću možeš dobiti zamenom opruga, a ovi šrafici služe za se reguliše protok ulja kroz ventile. Znači bukvalno, ako zavrne do kraja, zatvorio si protok ulja.

Jos nesto. Nije isto kad u mestu stisneš kočnicu i pritisneš viljuške ili kad voziš i viljuske sporo sabijaju i vraćaju. Razlika je znači u sporom (vožnja) i brzom (kočenje, ubrzanje, neravnine...) sabiranju i odzivu. To stelovanje ces pre osetiti u vožnji nego u mestu. Ako je sve ispravno, naravno. 

Kao što kolega reče, odvrni do kraja da bude "najmekse", pa onda polako zavrci. Nadji manual za zzr1100 i tu pogledaj sta kažu za štelovanje. Pokušaj po njihovim uputstvima. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Ajde da budem precizniji,viljuska je od zzr-a cizme bmw,fi je isti unutra opruga je od bmw koliko se secam izmesao sam i stavio sam koje su bile mekse a mislim da su to od bmw-a,sag je ok cak imam jos da ga stezem ma viljusci(sag meren podignem tocak prednji gurnem vezicu do brisaca uspravim motor sednem pa podignem opet i izmerim)ulje,nivo ulja je po manualu od zzr-a,na srafove od priloada reaguje ali ne mogu da ga umirim u smislu da kad pritisnem viljusku na dole ona odskoci 10mm otp na gore pa se vrati u pocetni polozaj po snimcima sam gledao da to ne treba tako ili ja gresim,mozda ova viljuska ne moze da bude tako mirna,pa smatram da je to jedan od uzroka problema pored same visine?Mislim da na visinu viljuske preload ne moze uticati jer ja bukbalno smanjujem ili povecavam protok ulja na gore i dole kad stelujem.Moracu da izmerimmstari stap koliko je duzi u odnosu na zzr-ov najgore sto moram da cupam semering a nov stavljen.Sve je pravo viljuske ulaze u trouglove lako nije ukoseno nista,osovina od tocka ulazi lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Izvini, stvarno ne znam kako se to ponaša u tom miksu delova. Moraš se igrati sa tim, stelovati, probati... 

Nije pod obavezno da menjas semering ako rastavljas ponovo. Vodi samo računa da se ne ošteti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R
pre 1 minut, stari roker je napisao:

Izvini, stvarno ne znam kako se to ponaša u tom miksu delova. Moraš se igrati sa tim, stelovati, probati... 

Nije pod obavezno da menjas semering ako rastavljas ponovo. Vodi samo računa da se ne ošteti. 

Zato mi trebaju smernice sta i kako treba da funkcionise da usaglasim ovu viljusku sa mojim motorom,do neke granice oborim motor posle pocne da mesa dupe bukvalno ili ja trazim previse od ovog motora,mada gledao sam obaraju ga do fuzastera n stazi ja to nisam mogao na navaku motor nije dozvoljavao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ako su kraći štapovi a original opruga, ona je u startu sabijenija nego što bi trebalo, prenapeta je i možda zbog toga dobijaš taj oštri povrat zbog prenapete opruge.
Pitanje je da li je samo 20mm u pitanju, možda je veća razlika.
Gledao sam da je za tvoj motor originalna dužina štapa vile 635mm a debljina 43mm.
Evo ovde.

s-l500.jpg

WWW.EBAY.DE
Entdecken Sie Gabelstandrohr F 800 R 07-14 D=43mm L=635mm in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

Mogao bi negde da se izbunari i podatak kolika je dužina štapa tog motora sa kog su skinuti štapovi pa uporedi razliku u dužini.

Evo nađoh i taj podatak 590mm je od zzr 1100 što je 45mm razlika a to je vrv previše
WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie Gabelstandrohr Innen Gabelrohr Fork Tube Fuer Kawasaki ZX1100 ZZR1100 1993-2001 in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!


Piše u opisu koje su dimenzije štapova.
WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie Gabel Innenrohr Verchromt Tnk 43 X 587 Mm Kawasaki Zzr 1100 1995 95 in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!


A neke su za to godište zzr 1100 još kraće 587mm kao ova

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie Gabel Innenrohr Verchromt Tnk 43 X 587 Mm Kawasaki Zzr 1100 1993 > 2001 in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

U bmw stapovima je bila na vrhu metalna caura otprilike 50mm koja je sabijala oprugu tako da je napetost opruge tu negde.Sinoc sam i ja gledao  bas ovo sto si mi poslao,sad verovatno da to pravi moj problem najvise teziste pomereno ja sam izvukao malo u gornjem trouglu za nakih 15mm al opet fali 30mm to ne mogu dobiti nikako sa ovim stapovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
16 hours ago, Djolee cbr said:

Ajde da budem precizniji,viljuska je od zzr-a cizme bmw,fi je isti unutra opruga je od bmw koliko se secam izmesao sam i stavio sam koje su bile mekse a mislim da su to od bmw-a,sag je ok cak imam jos da ga stezem ma viljusci(sag meren podignem tocak prednji gurnem vezicu do brisaca uspravim motor sednem pa podignem opet i izmerim)ulje,nivo ulja je po manualu od zzr-a,na srafove od priloada reaguje ali ne mogu da ga umirim u smislu da kad pritisnem viljusku na dole ona odskoci 10mm otp na gore pa se vrati u pocetni polozaj po snimcima sam gledao da to ne treba tako ili ja gresim,mozda ova viljuska ne moze da bude tako mirna,pa smatram da je to jedan od uzroka problema pored same visine?Mislim da na visinu viljuske preload ne moze uticati jer ja bukbalno smanjujem ili povecavam protok ulja na gore i dole kad stelujem.Moracu da izmerimmstari stap koliko je duzi u odnosu na zzr-ov najgore sto moram da cupam semering a nov stavljen.Sve je pravo viljuske ulaze u trouglove lako nije ukoseno nista,osovina od tocka ulazi lako.

Nemoj se uvrediti ali mesas babe i zabe, nastavljas da guras pricu u nekom smeru a ne zelis da se skoncentrises na napisano gore.
Pokusavas frankestajna srediti finim stelovanjem.

 

Sve ostalo sto stelujes, ako geometrija nije dobra nema smisla i baceno je vreme.

 

1. moras da ustanovis razliku u visini, bez toga je sve uzalud. znaci premeris duzinu viljuske od mosta do osovine kada je tocak u vazduhu na tvom motoru i na nekom koji ima fabricke viljuske. Zasto u vazduhu, pa da ne bi dobio pogresnu meru zbog razlicitsti opruga.

2. koja god da je opruga u motoru, kada je prednji tocak rasterecen duzina je ista.

3. mesas rebound i preload. sraf koji ti okreces je za rebound, brzinu povrata. preload ti je sabijenost opruga (veliki sraf gore).
tako da preload utice na visinu motora. rebound na brzinu povrata tocka kada naidje na neravninu. ako je presporo tocak nece stici da se vrati na asfalt. 

Protok ulja nema veze sa visinom. Ima u drugoj meri ali ne u toj u kojoj pricas. 

4. rebound treba tako da radi, kada ode gore da se posle toga spusti. ne da ga zakuca u jendom polozaju.
ne valja da nastavi da odskakuje vise puta.

5. kada si nasao geometriju onda predji na sag. free, rider sag pa prema tome steluj sabijenost.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

To mi je sledece sto cu uraditi,spakovati stari stap tj orginalni i postaviti na motor  premeriti visinu od trougla do cizme i tako postaviti ovu od zzr ako je moguce ,sto ti kazes bez geometrije pravilne dzabe mi sve.Sta mislis da napravim na strugu produzetak recimo da je 45mm da se usrafi na teleskop,ili neko drugo resenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

A mesam strucne izraze ali znam sta koji saf radi .Znaci ribaund u mom slucaju je ok treba da radi kao sto sad radi,misli to pricamo da znam za kasnije i uopste,vrv ovo sto sam ja gledao je sve za stazu stelovano da bude zakucano 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Možeš da napraviš produžetak viljuske. Nije baš jednostavno jer bi trebalo da ostanu šrafovi za štelovanja, ali može da se uradi. Nije to neka razlika ako je 20 mm kraći štap. Ljudi voze i sa većom razlikom od originala. Kod tebe je više pitanje da li može ta mešavina delova da se podesi kako treba. Od čega su ti čepovi štapova? Da li je ta unutrasnjost čizama ista na oba modela? Možda je tu razlika koja pravi problem? Da li je zazor između delova veći nego što treba da je i možda tu ulje nekontrolisano prolazi?

Ako su ti čepovi od zzr1100, onda treba da znaš da mali šraf ima četiri podeoka. Fabrički zzr izlazi podešen na "2". Znaci na drugi klik. 

Veliki šraf ima osam podeoka. Fabrički je podešen na težinu vozača od 68 kg bez putnika. To je na 6-om podeoku. 

Da repliciram konstataciju da je razlika "samo" 40kg. To mu dodje kao da tvoj motor vozi neko težine 28 kilograma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R
pre 15 minuta, stari roker je napisao:

Možeš da napraviš produžetak viljuske. Nije baš jednostavno jer bi trebalo da ostanu šrafovi za štelovanja, ali može da se uradi. Nije to neka razlika ako je 20 mm kraći štap. Ljudi voze i sa većom razlikom od originala. Kod tebe je više pitanje da li može ta mešavina delova da se podesi kako treba. Od čega su ti čepovi štapova? Da li je ta unutrasnjost čizama ista na oba modela? Možda je tu razlika koja pravi problem? Da li je zazor između delova veći nego što treba da je i možda tu ulje nekontrolisano prolazi?

Ako su ti čepovi od zzr1100, onda treba da znaš da mali šraf ima četiri podeoka. Fabrički zzr izlazi podešen na "2". Znaci na drugi klik. 

Veliki šraf ima osam podeoka. Fabrički je podešen na težinu vozača od 68 kg bez putnika. To je na 6-om podeoku. 

Da repliciram konstataciju da je razlika "samo" 40kg. To mu dodje kao da tvoj motor vozi neko težine 28 kilograma. 

Znam da moze imam strugara u blizini nacrtacu sta treba i napravice mi ne bi trebalo da pukne i sl ...

Proizvodjac viljuske Bmw i Kavine su iste shova,cizma je istog precnika unutra sto je po meni najbitnije,cizma mu dodje kao rezervuar ulja i da dihtuje izmedju stapa i cizme to je sve sa te strane dobro merio sam,crepovi su od zzr-a ,bmw nema podesavanje nikakvo.Sto se podesavanja tice zzr podesavanja ne piju vodu jer nisu iste tezine motora,nije ta opruga,gledao sam sad na bratovom motoru motor je nov z1000sx i mnogo vise mlati napred od mog kad potopim naglo tako da je moja viljiska ok sto se funkcionisanja tice

Promenio član Djolee cbr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Danas sam skinuo viljuske i premerio razliku i trenitna je niza za 25mm ja sam15mm izbacio na gornjem trouglu tako da je 10mm nizi sto mislim da nije strasno.Premekana mi je bila zadnja opruga bila je na 3klika sad je na 9 i sag je sad 35mm i vozao sam motor za sad se super ponasa na putu nije nigde klizao a peglao sam ga lepo po krivinama,videcu na navaku kako ce biti,hvala svima na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

U Nedelju bio na navaku,motor de ponasao perfektno nigde klizao uvijao i sl sta sam ja hteo to je on ispunjavao, tako da je ogibljenje ustelovano kako treba i na putu se ponasa lepo kao po sinama.

Sad imam drugo pitanje 4 izlazak na stazu do tad motor nigde nije proklizao bacao se i slicno peglao ga slajderi na cizmama kacili o asfalt i u 4 izlasku motor odjednom prokliza i prednji i zadnji kraj sto se kaze bez najave tad sam i vozio najagredivnije i najbrze,mislim da su se gume pregrejale i zato se to desilo,zadnja Michelin road 5 2021 pritisak zagrejana 2,4bara prednja Dunlop road smart 3 2021 zagrejana 2.2bara,sta vi mislite pritisak los,preforsirane gume,ili nesto trece?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Cek, vozio si agresivno na stazi sa touring gumama (i to razlicitim) i pitas zasto je proklizao? Ja sa takvim setupom ne idem ni na cestu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2020 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Kakve veze ima sto su gume razlicite?:neznam:

 

Ipak mislim da si ih pregrejao, to su dobre gume ali ipak nisu za tu namenu i imaju svoj limit.

Mislim da su ti previsoki pritisci za stazu,

ja sa tim pritiscima vozim ulicu.

Koji motor je u pitanju tj koliko je tezak?

 

Ali neka kaze misljenje neko strucniji od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Bez ljutnje, praviš pitu od govana i očekuješ da ćeš  dobiti ne znam šta, kalemiš viljušku od zzr1100 koja je bila loša (po današnjim standardima) kada je bila nova a ne sada 30 godina kasnije, pa je još uparuješ da delovima od BMW viljuške. Kupi i stavi viljušku koja ide na taj motor.

Drugo to nije motor za stazu i ne znam zašto to uopšte pokušavaš da radiš?

Te gume nisu za stazu i naravno da će da počnu da puštaju u nekom momentu....

Sve u svemu mudri majstor Bokilić je lepo rekao: Može i prst u oko ali boli.

Složi to kako bog zapoveda, sa delovima za taj motor koristi ga za ono za šta je namenjen i uživaj, ovako bacaš pare, vreme i volju bezveze.

I da ponovim nije mi namera da te uvredim ali sam izgubio jako puno drugara jer su budžili, jer "ma može to", ne želim da se bilo ko povredi zbog "ja znam, i može to" i "nije nuklearna fizika". 

Promenio član grof
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Pre sat vremena, BokyBoy je napisao:

Kakve veze ima sto su gume razlicite?:neznam:

 

 

Evo ne znam, sta ti mislis ima li veze sto ce se prednja guma ponasati drugacije od zadnje? Pa ni na autu se to ne preporucuje u normalnim uslovima, a da o stazi ni ne pricam. Ovamo u Njemackoj ja ne mogu TÜV dobiti ako mi gume nisu uparene, a i policija me moze zezati ako tako vozim. Evo ti i PDF kao dokaz da se na mom Intruderu recimo zadnja Avon Cobra smije samo u kombinaciji sa istom takvom naprijed voziti. Sve ostalo je nelegalno.

Reifenfreigabe-AVON.Cobra und Cobra-Chrome Stand 29 07 2019.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2020 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Druze, daj da ne mesamo babe i zabe,

kakve veze ima TUV sa stazom,

na stazi ti ne mora biti registrovan motor jer staza nije javni put

a gume se kombinuju u odnosu tvrdja-meksa, u zavisnosti od motora, staze i jos mnogo cinilaca, nebitan je proizvodjac.

masa ljudi vozi zadnju tvrdu, turing gumu a prednju meku, sportsku i prolaze tehnicki...

Evo ja npr vozim zadnju BT 22 a prednju RS10 i registrovah motor pre neki dan, ovo je Srbija, nije EU.

Al dobro, neka bude kako ti kazes. :takoje:

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Sve ok kako ljudi voze  i kombiniraju. Evo i kolega gore iskombinirao teleskope od ZZR1100 na F800R i tako vozi. Ali onda se ne moramo pitati zasto se motor ne ponasa kako treba i zasto proklizava. Ok, u pravu si, ovde nije bilo odlucujuce to sto su gume rasparene. Bilo je tu puuuno faktora koji su popustili prije toga, ali nije to za zanemariti.
Ali dam slazem se sa tobom, ovde su vjerovatno popustile touring gume na motoru koji nije za stazu a koji je forsiran na stazi.
A ovo za TÜV sam naveo samo kao orijentaciju zasto to ne valja raditi. Nisam rekao da treba tehnicki na stazi ili da taj TÜV ima neke veze sa voznjom motora na stazi u Srbiji. Isto tako, niti jedan proizvodjac ne pravi motore iskljucivo za Srbiju. Isti motor se vozi i ovamo i tamo.

Promenio član wragg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Motor sam vozio po ulici odlocno se ponasa sa ovođm viljuskom,vozio stazu 1h ukupno motor nije mrdnuo ni makac,znaci viljiska odradjuje lepo posao ne mozeposle 1h voznje bude dobra i odjednom nike dobra toliko da iskliza a pre toka nike mrdnula doslovno ni 1mm a sta vise nisam bio u nagivu najvecem.Da sw motor ne pomasa lepo da kliza i uvija se kao sto se pre uvijao ok sad je viljiska ustelovana i to radi lepo sta vise ova viljiska je bolja od fabricke jer ima stelovanje a fabricka to nema ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja