Jump to content

Moto Zajednica

Voge 300 Rally

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Čisto da ne bude zabune a možda i da se prošire vidici

Kofer se skida jednim klikom za doslovce 3 sekunde.

A da mi znači za kacigu.. znači. Da mogu da stavim nešto kad mi treba po gradu i to mi znači. Što se tiče estetike to je već individualno i nije tema.

 

 

 

kofer3.jpg

kofer4.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Kako se ponasa na nekoj putnoj brzini, 80-100 km/h, na koliko se vrti masina? I kakva je situacija sa vibracijama?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY
1 hour ago, Borkosan said:

Kako se ponasa na nekoj putnoj brzini, 80-100 km/h, na koliko se vrti masina? I kakva je situacija sa vibracijama?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Po meni najprijatniji je na nekih 85 km/h , 100+ definitivno nije za njega, to su već previsoki obrtaji i mislim ( možda grešim naravno ) da ne vredi zbog 10-15 km/h terati ga tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Niko ne može da ospori koferu praktičnost, ja ga takodje imam, zakacim ga za motor kad idem do prodavnice ili do grada, na duže vožnje i offroad ga svakako ne nosim.

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Kad smo kod praktičnosti, nemam nikakvo iskustvo sa štenderom za cross.  Da li neko pravi, ima nacrt i sl. ili ima neki konkretan model koji može da preporuči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 14 sati, eurokrem je napisao:

Po meni najprijatniji je na nekih 85 km/h , 100+ definitivno nije za njega, to su već previsoki obrtaji i mislim ( možda grešim naravno ) da ne vredi zbog 10-15 km/h terati ga tako.

 

Можда помогне, за оне који више возе на путу Французи стављају 42 зуба задњи ланчаник уместо фабричког са 46. Тиме добијају на комфору на путу, при већим брзинама. Бар то је лек по власницима истог, кад поменух те вибрације и високе обртаје на путним брзинама. Кажу и да се добијају употребљивије 1. и 2. брзина чак и за офф. Понеки чак стављају и ланчаник са 40 зуба назад.
 
 
 

 

 
 
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY
2 hours ago, СајберГастарбајтер said:

 

Можда помогне, за оне који више возе на путу Французи стављају 42 зуба задњи ланчаник уместо фабричког са 46. Тиме добијају на комфору на путу, при већим брзинама. Бар то је лек по власницима истог, кад поменух те вибрације и високе обртаје на путним брзинама. Кажу и да се добијају употребљивије 1. и 2. брзина чак и за офф. Понеки чак стављају и ланчаник са 40 зуба назад.
 
 
 
 

 

 
 

Da ,da,,

baš pokušavam da nađem neku win-win kombinaciju.. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 663 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
On 20. 6. 2023. at 13:00, Zarkela je napisao:

Gde si ih poručio?

Samo da ubacim u ovu temu (jer sam ovde i video link) za LED sijalice koje je @eurokrem kupio.

 

Ove H4 imaju i u MOTO varijanti. Valjda su malo izdrzljivije na vibracije, duze traju... I mogu na komad da se kupe.

 

 

AUXITO H4 Led sijalice

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Samo da napomenem , kontaktirao sam proizvođača pre poručivanja, imao sam istu ideju kao i ti, ali odgovor je bio da je razlika samo u pakovanju,,,moto 1 kom ,  kola  2 kom...i na tom linku što si postavio su 15W,,,ja sam kupio od 22W (komad)

Promenio član eurokrem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Jako mi je interesantan ovaj model kao neka ulazna varijanta u avanturistički, enduro svet... 

Snaga mi nikada nije bila prioritet, samo me zanima šta je to što najviše smeta na preko 100 km/h? 

Moj skuter je i teži i ima manje ks i naravno manje točkove, ali bez problema može da krstari i preko 100 bez nekog osobitog naprezanja... 

Kada bih bio spreman da se odreknem skutera, verovatno bih ga sutra kupio, ali skuter mi je za grad jednostavno nezamenjiv, tako da vrebam pogodan trenutak da pridodam ovako nešto u vozni park :jee:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Konkretno broj obrtaja na 100 km/h u 6. brzini je nešto manje od 7.000.

Tako da ima mnogo vibracija, buke i voziš ga prilično napeto i teško da mogu duže od 10 minuta tako (bar ja

Sa druge strane na 85 km/h je potpuno druga priča, jedna opuštena tiha lagana vožnja koju mogu satima da guram. Napominjem unapred da me ne bi neko kritikovao, to je moje mišljenje i doživljaj, možda nekom odgovara i 8.000+ rpm na njemu ali ne i meni.  Očekujem  da će manji lančanik zadnji da mi podigne tu opuštenu vožnju na 95-100 km/h. Čim montiram preneću iskustvo.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Nešto manje od 2k km. Za  sad sve ok, osim jedne sitnice ( gumica na sajli kvačila ) . Sve ostale na njemu su kao nove i dalje ali ova jedna se skoro raspala?? Zamenjena silikonskom.

gumica.jpg

gumica4.jpg

gumica5.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
On 7/28/2023 at 2:38 PM, eurokrem said:

Konkretno broj obrtaja na 100 km/h u 6. brzini je nešto manje od 7.000.

Tako da ima mnogo vibracija, buke i voziš ga prilično napeto i teško da mogu duže od 10 minuta tako (bar ja

Sa druge strane na 85 km/h je potpuno druga priča, jedna opuštena tiha lagana vožnja koju mogu satima da guram. Napominjem unapred da me ne bi neko kritikovao, to je moje mišljenje i doživljaj, možda nekom odgovara i 8.000+ rpm na njemu ali ne i meni.  Očekujem  da će manji lančanik zadnji da mi podigne tu opuštenu vožnju na 95-100 km/h. Čim montiram preneću iskustvo.

 

Manje više, ista je priča na svakom malom enduru, ni jedan nije za više od 100km/h. Konkretno vozim DRZ 400, za 100km mu treba oko 7.000 obrtaja (skraćen prenos malo). Vibracije postaju gadne posle 10-15 min. Probao i CRF 250 koji je kulturniji ali slično je na tim brzinama. Čak i Husqvarna 701 mi ne deluje da je prijatna preko 100km/h. 

Svi se oni ponašaju najbolje na 80-90km/h, što je i ok za taj tip motora, razgledaš okolinu, vozis losijim putevima... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sve zavisi od mašine, dok sam imao DRZ, opustena vožnja je bila do 80-90 km/h, preko toga je mašina pravila puno neprijatnih vibracija, tako da ga nikad nisam ni vozio preko 90 sem kratko u preticanjima. Sa druge strane CRF300 koji sad vozim iako je mnogo slabiji bolje podnosi bržu vožnju, čak i na 120 km/h skoro da nema vibracija i može da se vozi konstantno tom brzinom bez problema (sem što ubija vetar), par puta sam išao autoputem i posle tih vožnji, ništa mi nije utrnulo, što je na DRZ-u bila redovna pojava ako negde žurim pa vozim brže.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Sezona pri kraju, još koja vožnja do garažiranja

3k km, sve ok, potrošnja kako god da ga vozio 3.1 do 3.3

Tehnički bez greške, subjektivni osećaj da se potpuno razradio na 2.5 k km

Od intervencija samo održavanje: lanac,po neki šraf od plastike morao da se malo dotegne i to je to.

Sezona prva : odličan 5 :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako ništa, bar je lep i jeftin, ali sigurno vši posao. Da mi nije žao da prodam DRZ kupio bih ga odmah da probam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY
5 hours ago, lemy said:

Ako ništa, bar je lep i jeftin, ali sigurno vši posao. Da mi nije žao da prodam DRZ kupio bih ga odmah da probam

Pošto ovaj moj 300 savršeno radi posao sa samo 5 ks ( 20%) više ,,ali i 20 % većom cenom verujem da će biti dobar.

Doslovce, koliko para toliko konja :)

Mada sad kad gledam slike ,,na prvoj motor ima vodeno hladjenje,,,a na ostalim vazdušno ( bar tako deluje) a i u opisu stoji uljno hlađenje,,,tako da mi je to malo veći minus..

Promenio član eurokrem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja