Jump to content

Moto Zajednica

Slatke muke

Slatke muke  

68 članova je glasalo

  1. 1. Šta uzeti?

    • Honda NC750X
      7
    • Honda CB500X
      13
    • Yamaha Tracer 700
      13
    • BMW F700/800GS
      5
    • Suzuki V-Strom 650
      27
    • Benelli TRK702X
      3
    • Voge 300DS
      4
    • BMW G310GS
      2
    • CF Moto 650MT
      2
    • Kawasaki Versys 650
      9
    • Kawasaki Versys 300
      2


Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1233 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Vozim motore od 9. godine, i vozio sam aktivno do 25. kad sam postao ćale (Najviše sam vozio tih poslednjih par godina, ovo pre toga je samo Tomos po planinama).

Od kineskih skutera do Afrike, bilo je i R-ova, bilo je i boksera. Menjao sam ih matene dva po sezoni.

Sada sam odlučio da se vratim u igru, deca malo porasla.

Izleteo mi u decembru jedan lep, nov Benelli TRK502X i ja se zaleteo i uzeo ga.

Dobar je motorčić, ali smo se danas rastali.

Previše kila za premalo ponija.

 

Ja bih najviše voleo da uzmem neki veliki ADV, i odem na 6 meseci da me nema.

Motor, šator i ja. Ali realnost je malo drugačija, gde mi obaveze dozvoljavaju pa... nadam se par vikenda godišnje.

Ne znam da li ću ikada moći da sklopim preko 4 dana. Barem ne skorije.

Tako da se 80-90% vožnje obavlja po gradu, ili eventualno u toku jednog dana u okolini kada je lepo vreme ovako.

Ali me to ne sprečava da kupim motor koji nije skuter!

 

Sada imam nekoliko dilema u razmišljanju.

 

Da uzmem nešto sitnije, jer realno bomba za grad, mala potrošnja, super za ove zajebancije po zemljanim putevima u okolini.

Ako nekada i odem van SRB, imam opciju ili da ćutim i budem srećan što uopšte idem, ili da se snađem za taj period za neku Afriku ili GSa.

Tu su kandidati Kawasaki Versys 300 i Voge 300DS koji sam probao i baš sam lepo bio iznenađen, dosta mi se svideo motor! 310GS sam stavio više reda radi.

Ako ne grešim mislim da su i isti agregati, tj Voge ako nije iz iste fabrike, onda je iskopirao u šraf. A smešno su jeftini, mislim da je 3.6 ili 3.7k nov.

 

A ako bih uzimao nešto između, tu je sad pitanje naći pravi balans.

Šta je dovoljno konja? Šta je previše kila? Previše godina?

Neki kandidati su stariji (GS), neki su mlađi, a neki su novi (TRK/CFMoto).

 

Honda NC mi deluje super, samo ne znam koliko može off.

Za CB500X me ne brine off, ali tu su pitanje udobnost i autoput.

O BMWu ne znam mnogo, osim da se ovaj manji pravi u kini. Održavanje?

Triumph i Versys mi deluju super, al nisam siguran u taj izgled.

Mora motor da mi bude lep.

VStrom ne znam koliko je svež taj agregat, mislim da se dugo kroz generacije ugrađivao isti?
Benelli su mi nudili nov, jer je jači, ali me brine isto šta i za CFMoto - brend.

Tracer je lep, ali isto off i ako sam dobro ispratio ima neku tendenciju ka voblingu na većim brzinama?

 

Ono šta znam je da bih voleo da motor ne bude naporan za manevrisanje, da može da podnese neki blaži off i da je lak za održavanje i pouzdan.

Bonus je ako troši malo naravno, mada mislim da većina ovih troši ispod 5? Oni sitniji sigurno mogu i 3.

A voleo bih i da može da ide na autoput, ali znam da oni mali to ne mogu, i to je isto okej.

 

Za cifru - što manje to bolje, ali znam da ne želim preko 7-8k, jer onda već ulazim u zonu da kažem ma jebeš ti to i uzmem novu Afriku koje idu negde od 10-11k.

I mislim da bih radije uzeo bolji motor koji je klot pa posle dodavao, nego da uzmem nešto šta je u proseku jeftinije al eto ovaj komad ima 7 kofera i bobanovo sedište i sebine barove i akrapovič i grejač dupeta i zato je 2k skuplji.

Za godine - ne bih voleo da je stariji od 10 god, a idealno 2015+. Mada sam jedno vreme razmišaljao i o starijim 1200GS, al preveliki su mi oni ipak.

 

 

Hajde dajte neke misli ili neka pitanja koja će mi razbistriti dilemu.

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1697 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Po meni, rešenje tvoje zagonetke lezi u novijem malom Stromu. Nista to nije spec, malo bolje ide od Trka, kočnice mu nisu nesto ali iz ovoga sta si ti naveo on ispunjava većinu tvojih zahteva, pri tom je pouzdan, malo trosi i jednostavan za servisiranje. :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: BGD

Kupi skuter ti ipak najbolje resenje, a ostale pare u stek, pa ako se nesto promeni nekad, kupis motor za put. 

 

Sta ce ti motor od 7,8k za drndanje po gradu? 

 

Novi skuter, 2,5 litre potrosnja, mala rega i dovidjenja. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1589 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Znam da nije fokus na tome, ali nova Afrika je dosta skuplja od 10 - 11k.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1233 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT
17 minutes ago, Pingvin37 said:

Kupi skuter ti ipak najbolje resenje, a ostale pare u stek, pa ako se nesto promeni nekad, kupis motor za put. 

 

Sta ce ti motor od 7,8k za drndanje po gradu? 

 

Novi skuter, 2,5 litre potrosnja, mala rega i dovidjenja. 

 

Nije mi motor od A do B, mora da mi se i sviđa, a skuteri me ne rade :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: BGD
2 hours ago, Skittles said:

 

Nije mi motor od A do B, mora da mi se i sviđa, a skuteri me ne rade :(

Pa onda je prosto. Kupis sa tog spiska onaj koji ti se najvise svidja. I ne mozes da promasis. 

 

Sve ostalo su nagadjanja. Nijedan sa tog spiska nije za pravi offroad kao sto nijedan nije ozbiljno pogodan za autoput. Sve ostalo su kompromisi. 

 

Nadji najmladje godiste onog koji ti se najvise svidja i kupuj za te pare koje imas. 

 

Nema tu neke filozofije. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Voge je marka koju na trziste plasira kompanija Loncin, koji prave motore malih kubikaza za BMW, ali i neke od modela za Kawasaki, KTM... inace je Loncin broj 1 kod kineza sto se tice kvaliteta i istorije. Iza njih je QJ :)

 

Ako ces da dajes malo paraz uzmi Voge 300DS, bolje nego skuter, i nije skup.

 

Ako ces da dajes vise novca, definitivno nov mali strom :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4660 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, Markone88 je napisao:

Voge je marka koju na trziste plasira kompanija Loncin, koji prave motore malih kubikaza za BMW, ali i neke od modela za Kawasaki, KTM... inace je Loncin broj 1 kod kineza sto se tice kvaliteta i istorije. Iza njih je QJ :)

HM, jesi siguran da je QJ iza Loncina? Znam da imaju gomilu brendova, ali mi je nešto u glavi da Loncin nije deo QJ korporacije. Mada ne smem da tvrdim :stabre:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2749 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 6 sati, Skittles je napisao:

Ono šta znam je da bih voleo da motor ne bude naporan za manevrisanje, da može da podnese neki blaži off i da je lak za održavanje i pouzdan.

Bonus je ako troši malo

Ovde si opisao malog Stroma.
S tim da moras da se pomiris da daje sve i nista. Nigde nije woooow, ali ga svugde ima u tvojoj jednacini.
Jedino gde manjka je manevrisanje dok ga gurkas da ga okrenes, ako su ti kratke noge, kao i svaki motor tog tipa.
Ali ya sve ostalo je pogodak!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1233 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT
5 hours ago, abarth_maniac said:

Ovde si opisao malog Stroma.
S tim da moras da se pomiris da daje sve i nista. Nigde nije woooow, ali ga svugde ima u tvojoj jednacini.
Jedino gde manjka je manevrisanje dok ga gurkas da ga okrenes, ako su ti kratke noge, kao i svaki motor tog tipa.
Ali ya sve ostalo je pogodak!

Rekao bih da mi sa mojih 183cm/85kg većina motora odgovara.

 

A znam da je jack of all trades - master of none.

 

12 hours ago, Nole Bg said:

Po meni, rešenje tvoje zagonetke lezi u novijem malom Stromu. Nista to nije spec, malo bolje ide od Trka, kočnice mu nisu nesto ali iz ovoga sta si ti naveo on ispunjava većinu tvojih zahteva, pri tom je pouzdan, malo trosi i jednostavan za servisiranje. :neznam:

 

Vidim da je većina tog stava. Voleo bih da ga probam, i treba samo naći neki koji se ne približava previše po ceni polovnoj Africi.

 

Kao što rekoh, radije klot Afrika nego VStrom sa svim mogućim dodatcima.

 

 

10 hours ago, severian said:

To sto znam da ćeš voleti nisi napisao, ali ja cu ti ipak reći : uzmi solidan ktm690/Husky 701. 

 

Seve, ako me CB500X brine za udobnost, znaš zašto nisam stavljao ništa od ozbiljnijeg endura :) 

Plus, ovde zaštite od vetra nema.

 

8 hours ago, Pingvin37 said:

Pa onda je prosto. Kupis sa tog spiska onaj koji ti se najvise svidja. I ne mozes da promasis. 

 

Sve ostalo su nagadjanja. Nijedan sa tog spiska nije za pravi offroad kao sto nijedan nije ozbiljno pogodan za autoput. Sve ostalo su kompromisi. 

 

Nadji najmladje godiste onog koji ti se najvise svidja i kupuj za te pare koje imas. 

 

Nema tu neke filozofije. 

 

 

Pa tako sam se i zaleteo na Benelli, kao, baš dobro izgleda, daj.

Lepota jeste faktor, ali nije primarni, i definitivno nije jedini. :) 

 

 

8 hours ago, Markone88 said:

Voge je marka koju na trziste plasira kompanija Loncin, koji prave motore malih kubikaza za BMW, ali i neke od modela za Kawasaki, KTM... inace je Loncin broj 1 kod kineza sto se tice kvaliteta i istorije. Iza njih je QJ :)

 

Ako ces da dajes malo paraz uzmi Voge 300DS, bolje nego skuter, i nije skup.

 

Ako ces da dajes vise novca, definitivno nov mali strom :)

 

Mislim da sam definitivno odlučio da ako je mali, bude mali Voge. A sada da vidim(o) ako je veliki koji je. Pa onda da presečem malo il veliko.

 

 

6 hours ago, vasa.93 said:

Nema ti je Tenera na spisku, a možda bi ti bila i najbolji pick…

 

Tenera mi se veoma sviđa, ne znam koliko je nova, a ne pamtim da sam video ni jednu polovnu na oglasima.

Pričam o poslednje dve generacije. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8215 postova
Pre sat vremena, Skittles je napisao:

Seve, ako me CB500X brine za udobnost, znaš zašto nisam stavljao ništa od ozbiljnijeg endura :) 

Plus, ovde zaštite od vetra nema.

Kapiram te, ali po tvom opisu nećeš imati vremena za bilo koji dalji put. Realnost ti je da gadjas motor sposoban po gradu, koji može da ti donese puno zabave u malo vremena van grada. Kako znam da naginjes ka offu, to ti je to. Veoma puno zabave i osećaj avanture. 

 

Mislim, nisi prvi koji je pred ovom dilemom - jedan motor za sve. Cenim želju da se bude optimalan, ali nw žalost takav jedan motor ne postoji. Ako žrtvujes put na daljinu i suvozača, uzmeš 2019+ godište onoga što sam predložio (da ne ulazim u detalje, a budžet ti to dozvoljava) i ulozis u vizir i drugo sedište, dobićeš motor koje ce ti za vreme koje imaš za njega (dnevne i vožnje od par dana) ličiti na tu univerzalnu spravu. 

 

Ako je suvozačica must, jednačina se menja ka t700, ali tu ti fali kinte... 

 

Edit : svet kineza ne poznajem, moguće da se tu nalazi taj jednorog, sposoban za sve. Iskreno sumnjam, jer ne vidim kako je tako nešto i u teoriji moguće. Mislim, jedino jos nisi napisao da bi vozio i stazu :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 hours ago, Jovan Ristic said:

HM, jesi siguran da je QJ iza Loncina? Znam da imaju gomilu brendova, ali mi je nešto u glavi da Loncin nije deo QJ korporacije. Mada ne smem da tvrdim :stabre:

 

Po recima nekih ljudi koje pratim na youtube, rade moto recenzije, Loncin radi kvalitet, i saradjuju sa markama koje sam naveo vec 10+ godina a QJ radi na kvantitet, motore manjih kubikaza, moze i bez patenta, za svakoga bi napravili motor ako hoce da plati.

 

Nisam istrazivao o tome, ali ako nesto saznas, pisi ovde, nisam pristrasan ni jednoj od kompanija :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1233 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT
13 minutes ago, severian said:

Kapiram te, ali po tvom opisu nećeš imati vremena za bilo koji dalji put. Realnost ti je da gadjas motor sposoban po gradu, koji može da ti donese puno zabave u malo vremena van grada. Kako znam da naginjes ka offu, to ti je to. Veoma puno zabave i osećaj avanture. 

 

Mislim, nisi prvi koji je pred ovom dilemom - jedan motor za sve. Cenim želju da se bude optimalan, ali nw žalost takav jedan motor ne postoji. Ako žrtvujes put na daljinu i suvozača, uzmeš 2019+ godište onoga što sam predložio (da ne ulazim u detalje, a budžet ti to dozvoljava) i ulozis u vizir i drugo sedište, dobićeš motor koje ce ti za vreme koje imaš za njega (dnevne i vožnje od par dana) ličiti na tu univerzalnu spravu. 

 

Ako je suvozačica must, jednačina se menja ka t700, ali tu ti fali kinte... 

 

Edit : svet kineza ne poznajem, moguće da se tu nalazi taj jednorog, sposoban za sve. Iskreno sumnjam, jer ne vidim kako je tako nešto i u teoriji moguće. Mislim, jedino jos nisi napisao da bi vozio i stazu :D

 

Da, ovo sam izostavio od korisnih informacija - uvek vozim solo.

 

Gospođa nije oduševljena ni idejom da se ja vozim, ali sa time se nekako pomirlila, ali ona neće na motor nikada.

 

Ne volim autoput, ali baš zbog tog ograničenog vremena nekada bih ga žrtvovao da mogu da odem u neki dalji deo, pa tamo provedem to malo što imam.

 

Stazu ću i provozati nekad, ali ne da bih jurio neko vreme (mislim da sam na svakom TD uvek bio najsporiji), nego da bih se opuštao, upoznavao sa motorom i vežbao. Ti si i rekao da je jedan dan na stazi = 10k km.

 

Možda je na kraju najjeftinije u startu kupiti jedan motor za jedno pa drugi za drugo i.... :) 

 

Honda CRF 250, CBF600S i PCX 125 možda mogu da se uklope do 8k :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8215 postova

A šta gaže gospodin otac? Nemaš baš mnogo iskusnijih od njega, a pametnih, ovde... Kapiram da imaš dobre veze :) da te koncentrisano sasluša..

 

Mada, i ja lupam, ko je u tvojim godinama slušao ćaleta :D . Neke puteve čovek mora da pređe sam da bi verovao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4660 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, Markone88 je napisao:

Nisam istrazivao o tome, ali ako nesto saznas, pisi ovde, nisam pristrasan ni jednoj od kompanija :)

Tačno je da QJ ima veliku proizvodnju. Sa  Loncin-om nisam toliko upoznat, pa ne bih da komentarišem bilo šta, a Voge još nisam vozio.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Skittleshehhh obzirom da smo videli šta i kako voliš da voziš definitivno ti treba motor sa žičanim felnama, a opis koji si dao i nisi više na TRK-u…najsigurnija i najbezbolnija varijanta je mali Strom u XT izvedbi, mislim da je on sa žičanim felnama.
 

Možda još bolja varijanta je CF800MT…u NS se prodaje jedan demo motor u salonu za 9k eura. Mislim da ti je taj pun pogodak za to što tražiš.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1589 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Zanimljivo mi je kako, iako sam lepo pročitao prvi post i skapirao da kolega ima baš dosta iskustva na dva točka, nekako smetnem to s uma dok razmišljam šta da predložim. A verovatno i drugi to nesvesno rade. Valjda zato što obično početnici postavljaju ovakva pitanja - oni iskusniji koji su promenili nekoliko motora obično znaju šta im je odgovaralo a šta smetalo kod kog modela, tj imaju dobru predstavu šta ima treba.
Malo mi je čudno da ja dajem savete nekome ko očigledno ima više iskustva od mene - ali evo ide :D :

Sve si već sam napisao, i 2 - 3 modela su se iskristalisala. Iako sam u anketi glasao za Stroma, mislim da sigurno trebaš razmotriti i F 800 GS . Da nisam uspeo da nađem motor koji sada vozim kad sam tražio, 800GS bi mi bio u najužem izboru, doduše malo stariji od onoga što ti tražiš.
Najbitnije: probaj.
Verovatno će ti se odgovor sam nametnuti.
 

  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1589 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
6 hours ago, Skittles said:

Tenera mi se veoma sviđa, ne znam koliko je nova, a ne pamtim da sam video ni jednu polovnu na oglasima.

Pričam o poslednje dve generacije.

Bio je jedan Tenere skoro za 9900. Otišao je baš brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: BGD

Nije to dal ima ili nema iskustva nego je decko nabrojao sve "u trendingu" pocetnicke motore, ili bar motore koji su podobni za pocetnika. 

 

Onda je tesko reci koji motor da uzme neko ko zeli pocetnicke motore (vrv zbog mladog godista i potrosnje) a sustinski nije pocetnik. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Pre dve godine imao istu dilemu, uzeo VStrom 650 XT, napucao ga sa opremom i malo je reci da sam prezadovoljan :)

IMG_20210425_105752957.jpg

Promenio član easy and slow
  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 409 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

@SkittlesDaj malo više utisaka o Voge 300DS  :D rekoše da im je bio u salonu neki što je prodao /prodaje Benelija, pretpostavljam da si ti. Ako si ga vozio, još bolje

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja