Jump to content

Moto Zajednica

Da li je Suzuki postao najisplativija kupovina?

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
18 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

...ja sam sve mogao da razumem osim GSXF, kojeg ne mogu ni očima ni mozgom da svarim. 

U estetskom smislu nema diskusije jer je stvar ukusa, ali ram, položaj sedenja i anemičan asmatičar koji trči uz stepenice sa krpom u ustima zvani "agregat" to ne mogu da im oprostim samo zato što znam da su pre toga imali moderniji i bolji motor i koji je neki odbor ukinuo da bi zaradio (pričam o RF600 koji je bio najmoderniji u klasi) i ponudio tržištu tehnologiju 80'tih - ram od ponija i agregat iz kultivatora koje su sakrili u najružnije oklope koje samo majka može voleti. Multipla moto sveta.

Ako niste primetili u boji glasa - ne, ne volim GSXF.

Slažem se, ali i to je bio dobar izbor za mnoge i tada, a danas je taj ružni gsxf odlična i jeftina karta za ulaz u moto svet, početnicima je dovoljno snage, neuništiv motor, jeftin zbog svoje gadnosti, a opet upotrebljiv.

750 je već jako dobar sport-turer, pa pitaj Jevtu iz Novog Sada, vozio sve redom, a opet hvali tu grdobu.

 

Ja sam bandit s platio 500 evra više zbog kormana i jer je mnogo lepši og starog gsxf-a vizuelno. 

 

7 minutes ago, Alekre said:

Za većinu vozača to što nudi Suzuki je i više nego dovoljno. 

Ovo sam hteo da napišem, a zaboravio, prosečni vozač motocikla u svakodnevnom saobraćaju, dok ne sedne na nešto bolje, ne vidi razliku u ogibljenju, kočnicama, ramu,... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Meni on čak nije ni grdan, a što se tiče snage, rama, kočnica i drugih karakteristika mislim da je to veoma kvalitetan motocikl koji ja svojim vozačkim sposobnostima nisam prevazišao pa mi ništa ne njemu i ne smeta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovaj GSXF sa restilizovanim  zadnjim krajem i farom mi je sasvim lep motor, i sa 750cc agregatom je jedan vrlo dobar paket, mnogo muzike za malo para, i zato je i opstao tolike godine na tržištu, prodavao se ko halva, nadjebo i nadživio RF seriju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 58 minuta, N.F.S. je napisao:

To vazi vrv za karburator verziju... GSXF sa ubrizgavanjem ( u obe verzije) je sve sem anemije... Licno misljenje, potentniji agregat u sport turing kategoriji (650-1250) ne poseduje niti jedan proizvodjac (a poznato je koliko Hondu volim :D )

Nikad mi nije bilo jasno zašto je Suzuki odlučio da GSXF/GSF motorima diže kubikažu sa 600 na 650 kada su već imali na raspolaganju agregat od 750ccm,

ubeđen sam da bi taj 750ccm agregat unapređen sa ubrizgavanjem i vodenim hlađenjem bio pun pogodak, šteta što nisu to uradili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5829 postova

Jednostavno ako ne vidite da je jedino Yamaha pokusala da se nosi sa Evropskim proizvodjacima u svim segmentima od Japanske cetvorke onda nista.

 

Honda, Kawasaki i Suzuki su se nekako predali kada su pre svega BMW i KTM krenuli da drmaju a posle im se prikljucio i Ducati. Zato Yamaha pokusava da ima manje vise odgovor na sve ali i cene su im manje vise kao konkurentske.

 

Honda je bezobrazno dranje u odnosu na ono sto nudi a nisu bas ni prepoznali potrosacke trendove. Kawasaki sam ne zna gde bi a Suzukiju su presudile EURO norme na zalost. Jedini oni su imali viziju pored Yamahe.

 

Da ne bude da sada kenjam kao novi vlasnik Yamahe ali zaista Super Tenere je dobila kardan jer su provalili da je to jedna bitna stavka BMW kupcima, ok nisu uspeli ali su pokusali. Afrika ili Versys su ostali da se bore sa KTM i Ducati a tu su ih ovi pobili na performanse i dizajn. Suzuki ponudio Stroma za mnogo manje para i sasvim solidne rezultate imao.

 

Burgman bio okosnica maxi skutera, Yamaha ubaci T-max za bezobrazne pare i uspe, hard enduro i sve te koze ne razlikujem ih bas odvali KTM sa familijom, R motore jedino je Yamaha trcala trku sa elektronikom u poredjenju na evropljane ovi kasnili celu generaciju

 

 

Obrni okreni hteo sam da kazem da je Yamaha izabrala da pokusa da se bori ravnopravno pa su i cene otisle da je Suzuki odabrao da se bori nizim cenama i malo starijom tehnologijom a Honda i Kawasaki kao da nisu ni odabrali strategiju.

 

Suzuki ima dve mane u strategiji, prva je vezana samo za Evropu i norme a druga je sto im se sa ledja prikradaju kinezi koji uvek mogu da ponude malo nizu cenu a tehnologiju guraju ako treba i preko limita za skuplje kategorije.

 

Plasim se da ce jos malo o suzukiju da se prica kao o Trijumfu ili Nortonu ili nekom tako "zaboravljenom" brendu kojeg se secaju stariji a mladje zabole patka.

 

Ruku na srce T-max i MT familija su za zada potvrdili da je Yamaha u ovom momentu izabrala bolji put makar iz mog ugla ali mislim da ce i njihovo vreme jako brzo proci i imacemo Kineze i Evropljane kao dve filozofije u plasiranju motocikala na trziste.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Triumph poslednjih par godina je daleko od zaboravljenog, posebno na zapadu. Naravno da brojke nisu kao kod ostalih evropljana, ali broj i raznovrsnost modela govori da se na njih itekako treba računati. Jednom su izgubili bitku sa japancima, valjda su od tada nešto naučili.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5829 postova
pre 1 minut, doktor je napisao:

Triumph poslednjih par godina je daleko od zaboravljenog, posebno na zapadu. Naravno da brojke nisu kao kod ostalih evropljana, ali broj i raznovrsnost modela govori da se na njih itekako treba računati. Jednom su izgubili bitku sa japancima, valjda su od tada nešto naučili.

Jako su to mali brojevi. Napustaju raznovrsnost jer ne mogu da guraju nema tu srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
Pre 4 sati, doktor je napisao:

Triumph poslednjih par godina je daleko od zaboravljenog, posebno na zapadu. Naravno da brojke nisu kao kod ostalih evropljana, ali broj i raznovrsnost modela govori da se na njih itekako treba računati. Jednom su izgubili bitku sa japancima, valjda su od tada nešto naučili.

Triupmh je zauvek izgubio konkurenciju nad Japancima i ostalim firmama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2533 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, Pingvin37 said:

GSXF je odlican motocikl. To znamo mi koji smo ga vozili. A sad, oko lepote, to je vec stvar ukusa...

e4eb59d4d4cc35a46dc14beb04857a43.jpg

....ne postoji motor koji ne bi vozio. Razumem plaćeno dobijeno ali GSXF je daleko od dobrog motora. Fejzer 600 prve generacije koji je slična ideja je u svemu bolji. A takođe neuništiva mašina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2392 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako biram Suzuki od starih bi uzeo GSX1100, a od novijih modela GSX1100 S Katana ili GSXR1100. Tu se priča završava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 54 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636
Pre 7 sati, dvlns je napisao:

Suzuki ima dve mane u strategiji, prva je vezana samo za Evropu i norme a druga je sto im se sa ledja prikradaju kinezi koji uvek mogu da ponude malo nizu cenu a tehnologiju guraju ako treba i preko limita za skuplje kategorije.

Ali zar to ne znači da se kinezi prikradaju i ostalim Japanskim proizvođačima, ne samo Suzukiju? Ako pogledamo generalno industriju, uključujući naravno i moto, možemo primetiti sve veće prisustvo kineskih brendova koji se rapidno šire tržištem. I to je dobro u nekom pogledu, prvo jer konkurencija nikad nije loša iz više razloga za kupca/pojedinca, drugo imamo mogućnost da kupimo nove motocikle po veoma niskim cenama.

 

Po mom mišljenju kinezi mogu da budu dobar, mogu da budu odličan konkurent nižoj klasi.

Ali nemojmo se šaliti da će to uticati na visoku klasu motocikala. (Ducati, BMW)

Nisam fanatik, nisam zalepljen ni za jednog proizvodjača. Ali mi se čini da neko ko je krenuo da kupi Multistradu/S1000RR/Panigale, ipak neće kupiti kineski motor jer je "dobar odnos cene i kvaliteta". Kinezi nemaju istoriju, nemaju lojalnost kupaca, okej oni se pucaju na tu neku opremu koju nude, i nemam ništa protiv.

Mada jasno je da se viša klasa ne kupuje samo zbog trenutnog modela, već i zbog decenija gradjenja tog imena na kvalitetu ili šta god da su generacije iza prepoznale. Pa i kad za koju deceniju današnji modeli postanu rariteti, nešto mi se čini da će ŽongŠen biti pretopljen u masku za telefon, dok će neki drugi proizvodjači ipak biti traženi kao kolekcionarski primerci.

(Nikad nisam video u muzejima Hyundai i Kiu)

 

Pre 7 sati, dvlns je napisao:

Plasim se da ce jos malo o suzukiju da se prica kao o Trijumfu ili Nortonu ili nekom tako "zaboravljenom" brendu kojeg se secaju stariji a mladje zabole patka.

Surovo ali istinito, slažem se :/

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

....ne postoji motor koji ne bi vozio. Razumem plaćeno dobijeno ali GSXF je daleko od dobrog motora. Fejzer 600 prve generacije koji je slična ideja je u svemu bolji. A takođe neuništiva mašina.

Po cemu je bolji Fazer konkretno ? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2533 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
11 minutes ago, Pingvin37 said:

Po cemu je bolji Fazer konkretno ? 

 

...par nebitnih sitnica tipa potentniji agregat 10ks, nešto veći obrtni moment, lakši 10%, o ciklistici i upravljanju da ne trošimo daha... Mislim ukratko - u apsolutno svemu :D

Ne znam kolko je bila razlika u ceni kad su bili novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bzvz mi je porediti GSXF Katanu sa Fazerom, kad je Bandit njegova konkurencija.

A Katana je za poređenje sa VFR750,  ZZR600 i sličnim spravama, sport turerima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2533 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
5 minutes ago, Disko Nindža said:

Bzvz mi je porediti GSXF Katanu sa Fazerom, kad je Bandit njegova konkurencija.

A Katana je za poređenje sa VFR750,  ZZR600 i sličnim spravama, sport turerima.

Imaš pravo.  Tek s njima ne može da se poredi  :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tržište se dosta promenilo i to treba uzeti u obzir. 

Pa setite kako je pre bilo pre desetak godina? Motocikl je bio mangupska sprava i vozilo sve i svašta bukvalno. Sada se to svelo na prestiž, na viši stalež i postalo je retko videti starije motore. Zna se šta je prestiž, Ducati, BMW, Vespa, T Max, itd. Mlađe generacije nisu toliko zainteresovanje za motocikle a pogotovo za brendove. Sve je teže igrati na tradiciju. Ja kada gledam motocikl, gledam kvalitet el. instalacije, prekidača, plastike, kakvo mi je oslanjanje, kočnice... Mnogi o tome pojma nemaju, bitno je da imaju android i apple car. Povezao telefon, ima keyless i vau. Mislim da će kinezi a i generalno motocikli, postati kao aparati i da će sve manje i manje gledati na tradiciju. Tu će verovatno kinezi i da progutaju neke proizvođače. Kao što je progutan Benelli, Italjet, Royal Enfield, tako će i drugi pasti. 

 

Čist primer za ovo što tvrdim je Harley. Oni su se bazirali na mušterije koji su im pomrli od starosti i koji su starački dom. Za fazon, Harley, slobodan, american pride, više nikog nije briga. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
21 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

...par nebitnih sitnica tipa potentniji agregat 10ks, nešto veći obrtni moment, lakši 10%, o ciklistici i upravljanju da ne trošimo daha... Mislim ukratko - u apsolutno svemu :D

Ne znam kolko je bila razlika u ceni kad su bili novi.

A da, ti mozda pricas o GSXF-u 600 naspram fazera 600. Ja sam vozio 750 2003 godiste i tvrdim da je bolji motor od fazera 2003 (a cene su im bile iste cak je fazer bio malo skuplji) . 

 

U smislu da ima veci obrtni moment, udobniji za putovanje, veci i prostraniji motor, lepse ulece u krivine. Pravi sport turer. I odrzavanje je za nijansu jeftinije. 

 

Sto se tice gsxf-a 600 i ZZR-a 600 (vozio sam ZZR) ipak moram priznati da je ZZR bolji. 

 

Al da je fazer 600 prve generacije bolji od GSXF-a 750 Katane, nema sanse. Mozda, za po gradu. Kao sto je receno - nisu to ni kategorije za poredjenje. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
18 minutes ago, Alekre said:

Tržište se dosta promenilo i to treba uzeti u obzir. 

Pa setite kako je pre bilo pre desetak godina? Motocikl je bio mangupska sprava i vozilo sve i svašta bukvalno. Sada se to svelo na prestiž, na viši stalež i postalo je retko videti starije motore. Zna se šta je prestiž, Ducati, BMW, Vespa, T Max, itd. Mlađe generacije nisu toliko zainteresovanje za motocikle a pogotovo za brendove. Sve je teže igrati na tradiciju. Ja kada gledam motocikl, gledam kvalitet el. instalacije, prekidača, plastike, kakvo mi je oslanjanje, kočnice... Mnogi o tome pojma nemaju, bitno je da imaju android i apple car. Povezao telefon, ima keyless i vau. Mislim da će kinezi a i generalno motocikli, postati kao aparati i da će sve manje i manje gledati na tradiciju. Tu će verovatno kinezi i da progutaju neke proizvođače. Kao što je progutan Benelli, Italjet, Royal Enfield, tako će i drugi pasti. 

 

Čist primer za ovo što tvrdim je Harley. Oni su se bazirali na mušterije koji su im pomrli od starosti i koji su starački dom. Za fazon, Harley, slobodan, american pride, više nikog nije briga. 

Lepo receno. 

 

Ali do tada...Smrt svima i dalje nas ima! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
10 hours ago, dvlns said:

Jednostavno ako ne vidite da je jedino Yamaha pokusala da se nosi sa Evropskim proizvodjacima u svim segmentima od Japanske cetvorke onda nista.

A zašto je bitno da se nose performansama sa evropljanima, koga zabole za performanse sem profi rejsere.

Šta, cbr 1000 rr slab, anemičan, novi gsxr 1000 nije dovoljno jak ili zx10r?

 

Ja sam tip osobe, a poznajem još puno njih kao što sam ja, koji će uvek pre pohrliti za japancem nego li evropljaninom. Razlog, pa jednostavan, smatram da daju više za date novce, tj. daju manje, ali ne toliko manje koliko manje koštaju.

 

E sad, meni,  estetski, trenutno Honda pravi najnezanimljivije motore, ali se zna ko pravi najbolje medju japancima. 

 

Od honde mi se dopada africa twin i to je to. Od Kawe versys 1000, ovaj novi, kiklop nikako, od suze gsxs 1000 gt, a od yamahe, tracer 900.

 

Od evropskih modela mi se mnogi svidjaju, ali bi ih zaobišao. 

 

Da li suza pravi best buy motocikle, po meni ubedljivo, kinezi će je možda svrgnuti sa trona, ali za to ipak treba da prodje period dokazivanja (tj. da se dokažu kao pouzdani), u čemu ako i budu uspešni, treba da zadrže i povoljnu cenu, a to im neće biti lako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4729 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Evropljani sigurno muvaju sa tim euro normama. Ktm 690 ima 75ks sa jednim cilindrom i zadovoljava euro normu? Malo morgen... 

To je trižšna utakmica.

Gledajte koliko KW imaju KTM exc300, 450, 500. vode se na 14kw, kome to prodaju.... smejurija. Jednostavno, blokiraju japance sistematski. :oda2:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
8 hours ago, Milanezi said:

A kako gledaš kvalitet elektr.instalacije i kvalitet prekidača?

Meriš presek žica ili?

Radim u autoindustriji taj posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja