Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor za mnogo visokog pocetnika?

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam jos

Ljudi ja uskoro polazem za a1 i trebaju mi pametni predlozi za prvu masinu, u sustini mi treba nesto za po gradu i ponekad da skoknem van grada, po naslovu visok sam 205 i imam oko 130 kila i imam malo krace noge(srazmerne coveku 195 fzn), da li da polozim mozda a2 i gledam neke vece i jace masine? ps budzet 1000-1500 evra nekih :/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Pozdrav i dobrodošao :zdravo: Ti si @bane_1323 čovek ipo, tebi treba neki veliki enduro. Po pravilu za početnike se preporučuju male kubikaže tipa 125cc ali tvoji gabariti i telesna masa nisu za to, još ako planiraš neku cicu nazad... :neznam: Ima dosta ljudi koji su za prvi motor kupili 750cc+ ali to nije uvek dobar izbor, zavisi šta imaš u glavi. Mislim da te je @Rik dobro posavetovao. Trebao bi još malo da se strpiš i da skupiš još neku kintu za prvi motor, tih 1000-1500 evropljana mislim da nisu dovoljni za neki pristojniji motor, cene su danas nerealne. Ko baš reši da kupi taj nekako dođe do novca. Polako, razmisli o svemu, ako imaš nekoga da ti da da probaš neki model... Želim ti sreću i da se ostvariš kao bajker :takoje: I samo da podsetim da je ovo tema za upoznavanje i predstavljanje članova. Čitaj ovde po forumu naučićeš dosta i ima svašta da se pročita. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Odlično, možeš odmah na A2 kategoriju, a posle 2 godine stičeš pravo polaganja za punu A.
Moj prvi motor je bio Suzuki DR 750, zahvalan motor ukoliko je iole očuvan, dovoljno jednostavan da naučiš osnove mehanike i dovoljno gabaritan da bi po ergonomiji odgovarao čak i tvojoj konstituciji. E sad, pitanje je šta želiš generalno od motora. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam jos
Pre 5 sati, Rik je napisao:

Odlično, možeš odmah na A2 kategoriju, a posle 2 godine stičeš pravo polaganja za punu A.
Moj prvi motor je bio Suzuki DR 750, zahvalan motor ukoliko je iole očuvan, dovoljno jednostavan da naučiš osnove mehanike i dovoljno gabaritan da bi po ergonomiji odgovarao čak i tvojoj konstituciji. E sad, pitanje je šta želiš generalno od motora. :)

Pa njih sam i odmeravao na oglasima skoro ali me zanima ono kakav je zivot sa njima i ono osnove kolko trosi jel upravljiv i to sve

od motora mi u sustini treba od kuce do skole(dok nabavim motor bice faks) i ono poneki skok van grada tipa obrenovac ili valjevo 

Promenio član bane_1323

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam jos
pre 29 minuta, _funjara__ je napisao:

Ako ces da gledas koliko ce da trosi, moj ti je savjet da kupis biciklu ili el.trotinet

Dobro tebra ne zelim ja da trosi pola litre na milion km ali kao glupo mi da trosi tipa 15 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 23 minuta, bane_1323 je napisao:

Samo kola kevina

E ovo je zajebano, 125tice su ti male, a za 750 nisi...

 

Možda neki KLE 500, tu je neka okvirna cena, prodavao se jedan lep u BGu

 

On ti generalno troši malo jače od GPZa jer su iste mašine al teži ram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 17 sati, bane_1323 je napisao:

Ljudi ja uskoro polazem za a1 i trebaju mi pametni predlozi za prvu masinu, u sustini mi treba nesto za po gradu i ponekad da skoknem van grada, po naslovu visok sam 205 i imam oko 130 kila i imam malo krace noge(srazmerne coveku 195 fzn), da li da polozim mozda a2 i gledam neke vece i jace masine? ps budzet 1000-1500 evra nekih :/

Dobro došao...kao što vidiš, teeško da ćeš dobiti jasan odgovor na pitanje. Ljudi imaju problem da te posavetuju jer si vruć krompir :) 

Prvo početnik si, drugo nemaš iskustva u vožnji da bi mogao da se akaš sa ragama od motora za 1500e, treće tvoji gabariti zahtevaju veće, snažnije i zahtevnije motore, četvrto nemaš dovoljno keša da ti se sve tri navedene stvari poklope.

 

Ono što bih ti savetovao jeste prvo da naučiš ciklistiku i stekneš iskustvo u vožnji na dva točka generalno a obzirom na tvoje gabarite @Andrej_Hotstepper je koliko mi se čini ubo žicu.

 

Dakle skuter...Aprilia Atlantic (250-500cc), SYM GTS250cc, Piago X9, Suzuki Burgman (250-400cc) to su ti neki modeli koji odgovaraju tvojim gabaritima. X9 i SYM 250GTS sam ja imao sa mojih 130kg i 191cm visine sam se fino navozao i komforni su.

 

Motori...za taj keš nećeš skoro pa ništa naći i ne savetujem ti da se sa tim zezaš jer ćeš ukoliko ne nađeš neki savršen muzejski primerak zamrzeti dva točka vrlo brzo sedeći po raznim servisima i lupati glavom o zid.

 

Ali ako baš želiš...Suzuki gs/f400/500, Kawasaki KLE500 (ako postoji za taj keš), Aprilija Pegaso (mada ne znam da li je u A2 kategoriji), Suzuki BigDR, Kawasaki ER5 (bio bi ti knap ali što da ne), Honda CB500.

 

Opet moj savet...skuter, nauči ciklistiku, stekni iskustvo, izvozaj se par godina, sakupi keš i onda uzmi kršten motor shodno tvojim gabaritima i željama. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam jos
pre 17 minuta, mick je napisao:

Dobro došao...kao što vidiš, teeško da ćeš dobiti jasan odgovor na pitanje. Ljudi imaju problem da te posavetuju jer si vruć krompir :) 

Prvo početnik si, drugo nemaš iskustva u vožnji da bi mogao da se akaš sa ragama od motora za 1500e, treće tvoji gabariti zahtevaju veće, snažnije i zahtevnije motore, četvrto nemaš dovoljno keša da ti se sve tri navedene stvari poklope.

 

Ono što bih ti savetovao jeste prvo da naučiš ciklistiku i stekneš iskustvo u vožnji na dva točka generalno a obzirom na tvoje gabarite @Andrej_Hotstepper je koliko mi se čini ubo žicu.

 

Dakle skuter...Aprilia Atlantic (250-500cc), SYM GTS250cc, Piago X9, Suzuki Burgman (250-400cc) to su ti neki modeli koji odgovaraju tvojim gabaritima. X9 i SYM 250GTS sam ja imao sa mojih 130kg i 191cm visine sam se fino navozao i komforni su.

 

Motori...za taj keš nećeš skoro pa ništa naći i ne savetujem ti da se sa tim zezaš jer ćeš ukoliko ne nađeš neki savršen muzejski primerak zamrzeti dva točka vrlo brzo sedeći po raznim servisima i lupati glavom o zid.

 

Ali ako baš želiš...Suzuki gs/f400/500, Kawasaki KLE500 (ako postoji za taj keš), Aprilija Pegaso (mada ne znam da li je u A2 kategoriji), Suzuki BigDR, Kawasaki ER5 (bio bi ti knap ali što da ne), Honda CB500.

 

Opet moj savet...skuter, nauči ciklistiku, stekni iskustvo, izvozaj se par godina, sakupi keš i onda uzmi kršten motor shodno tvojim gabaritima i željama. 

sedeo sam na par skutera i korman u noge udara :(

gledacu da sednem na sto vise ovih suzuki gs500 bandit 400 i ta lista :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, bane_1323 je napisao:

sedeo sam na par skutera i korman u noge udara :(

gledacu da sednem na sto vise ovih suzuki gs500 bandit 400 i ta lista :D

Nisu svi skuteri isti...pogledaj ove koje sam ti naveo pa proceni. Nećeš gotovo sigurno u volan nogama kačiti. Motori će ti biti mali, skučeni a ti na njima nezgrapan. Noge ćeti biti  prilično savijene gotovo kao da čučiš...

 

Izaberi sve navedene modele po oglasima pa kreni da ih vidiš, nešto ćeš naći... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 1 minut, bane_1323 je napisao:

sedeo sam na par skutera i korman u noge udara :(

gledacu da sednem na sto vise ovih suzuki gs500 bandit 400 i ta lista :D

Ја сам имао тај проблем са ногама и корманом, додуше мени нису средства проблем већ само наћи нешто да ми одговара за повратак мотору после 30 година, @Andrej_Hotstepperти је дао прави предлог за дугоноге јер све остало што ће ти пасовати твојим ногама далеко превазилази твој предвиђени буџет, рекох мени буџет није био проблем а BMW C400GT ми је савршено легао а ја сам 194 висине и насупрот теби где су ти ноге краће мени су дуже ... и као што ти већ саветовали и ја се придружујем том ставу да купиш скутер, да се навозаш једно 2-3 године, стекнеш рутину, накупиш се већ лепог искуства па онда за то време дођеш и до пуне А категорије а дотле можеш и уштедети коју парицу више па купиш неки за тебе адекватнији мотор.
Срећно момак у избору

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam jos
pre 17 minuta, mick je napisao:

Nisu svi skuteri isti...pogledaj ove koje sam ti naveo pa proceni. Nećeš gotovo sigurno u volan nogama kačiti. Motori će ti biti mali, skučeni a ti na njima nezgrapan. Noge ćeti biti  prilično savijene gotovo kao da čučiš...

 

Izaberi sve navedene modele po oglasima pa kreni da ih vidiš, nešto ćeš naći... 

vazi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 2 sati, mick je napisao:

 

@Andrej_Hotstepper 

Ali ako baš želiš...Suzuki gs/f400/500, Kawasaki KLE500 (ako postoji za taj keš), Aprilija Pegaso (mada ne znam da li je u A2 kategoriji), Suzuki BigDR, Kawasaki ER5 (bio bi ti knap ali što da ne), Honda CB500.

 

 

Gs, ER5 i CB500 su poprilično mali motori..

 

A i mislim da za 1500e može da se nađe solidan primerak nekog starijeg motora, ne treba sad za prvi motor da pukne puno para ako je pritom srednjoškolac i motor kupuje od ušteđevine.

 

Retko ko je počeo na motoru od par hiljada evra, ne treba dečku rušiti sneška, ako ne može da izdvoji više od 1500, ne treba da vozi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

ZZR500 mislim da se uklapa u ogranicenje oko kategorije, uklapa se u cenu a imamo i krakatog coveka(visokog) koji moze da ti kaze kako uspeva da se smesti.

@Kawazzr500 javi seee

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki KLR 650, 2000. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 28000 km, Temerin. Cena 1.750 € - Motori...

Malo je skuplji al to bi bilo to otpr, A2, visoko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja