Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Interceptor 650 - loše ofarban ram ili skidanje boje sa rama?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Motocikl: Himalajac

Nije pitanje sta se distributeru isplati vec na sta proizvodjac pristane. RE je nosilac garancije a distributer njihov zastupnik. Oni imaju zakonom odredjenji rok da rese reklamaciju, ako to ne uspeju mogu da ponude zamenu ili povracaj novca. U slucaju da dodje do konflikta te kupcu ne odgovara resenje koje prodavac nudi onda postaje stvar sudskog procesa ili u boljoj varijanti arbitraze. 99% sam siguran da je prodavac dostavio zahtev za reklamaciju RE u Indiji i da cekaju sta ce ovi da kazu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 5 minuta, opsidiannight je napisao:

Nije pitanje sta se distributeru isplati vec na sta proizvodjac pristane. RE je nosilac garancije a distributer njihov zastupnik. Oni imaju zakonom odredjenji rok da rese reklamaciju, ako to ne uspeju mogu da ponude zamenu ili povracaj novca. U slucaju da dodje do konflikta te kupcu ne odgovara resenje koje prodavac nudi onda postaje stvar sudskog procesa ili u boljoj varijanti arbitraze. 99% sam siguran da je prodavac dostavio zahtev za reklamaciju RE u Indiji i da cekaju sta ce ovi da kazu. 

Upravo tako, jedino što sam ja kontaktirao Royal Enfield direktno  pa su oni zatim kontaktirali njihovog distributera. Ovo je rešivo svakako tako da ne bi trebalo da bude problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Zvaničan odgovor distributera, nakon konsultacije sa Royal Enfieldom glasi da ovakva vrsta diskoloracije na ramu nastala u procesu proizvodnje ne podleže garanciji. Otišao sam danas da preuzmem motor i pregledao detaljno ramove na Interceptoru i Continental GT-u koji su im trenutno izloženi u salonu i ista situacija kao kod mene, možda čak i gora, tako da ne znam šta da mislim, osim da im je kvalitet završne obrade izuzetno loš. Na slici u prilogu je novi Interceptor 650. :/

IMG_20230119_105058.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Interceptor je prost motocikl, ram, masina, tockovi, rezervoar i sediste, nema gomilu plastika i koje cega, to se moze za jedan dan rastaviti, odneses ram da se to ljudski ofarba i plastificira, i posle lepo polako natenane ga sastavis, i onda si miran za vek vekova, posto kazes da nebi da ga prodajes.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 1 minut, Disko Nindža je napisao:

Interceptor je prost motocikl, ram, masina, tockovi, rezervoar i sediste, nema gomilu plastika i koje cega, to se moze za jedan dan rastaviti, odneses ram da se to ljudski ofarba i plastificira, i posle lepo polako natenane ga sastavis, i onda si miran za vek vekova, posto kazes da nebi da ga prodajes.

Tako ću i da uradim, jedino što ne mogu dok je u garanciji. Do tada neću gledati ram pod baterijskom lampom, jer kao što rekoh, pri dnevnom svetlu zaista ne izgleda tako drastično, i rešen problem:)

 

 

IMG_20230102_134405.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

I sta je falilo MZ fabrici da proizvodi ovakve motore? Jos Nemacka firma. Verujem da bi podigli nivo izrade i dostigli znacajan pomak u trzistu. Lep je na oko Interceptor, ne mogu reci da nije. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 4 minuta, Zarkela je napisao:

I sta je falilo MZ fabrici da proizvodi ovakve motore? Jos Nemacka firma. Verujem da bi podigli nivo izrade i dostigli znacajan pomak u trzistu. Lep je na oko Interceptor, ne mogu reci da nije. 

Pogledaj novi Jawa 42 Bobber ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 1 minut, Disko Nindža je napisao:

Meni je od te linije 650-ki najlepsi Continental GT, prelep motor, volim taj Triumph Thruxton fazon.

E i meni je Continental GT isto prelep. Bio sam na korak da kupim ga kupim u Mr Clean varijanti ali sam se odlučio za Interceptora jer je nešto univerzalniji. Inače mi se Continental GT najviše dopada u British Racing Green boji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Lone rider ne bih da te plašim ili malerišem, ali ajd ti malo (kada si već u nekom kontaktu sa njima) prouči šta uopće sve ulazi u garantni rok.

Ako im je takav propust normalan pitam se i za ostalo.

Mislim ono rastavljati novi motor i ramu farbati nije problem, ali 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 1 minut, Lone rider je napisao:

I ja sam se isto pitao. :/

Nemoj me samo krivo shvatiti, ali ja bih probao ispitati situaciju pa čisto da znaš na čemu si

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

E ma opušteno, razumemo se skroz. Isto razmišljamo. 


Razmišljam sad nešto, koliko je pređenih kilometara potrebno da se problemi, ukoliko ih ima, ispolje?

 

Da je nešto ozbiljnije bilo u pitanju, ne bi se zavšilo na ovome btw. 

Promenio član Lone rider
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1658 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
7 hours ago, Disko Nindža said:

Interceptor je prost motocikl, ram, masina, tockovi, rezervoar i sediste, nema gomilu plastika i koje cega, to se moze za jedan dan rastaviti, odneses ram da se to ljudski ofarba i plastificira, i posle lepo polako natenane ga sastavis, i onda si miran za vek vekova, posto kazes da nebi da ga prodajes.

Ja ovo ne bih radio, u suštini je estetika u pitanju, aljkava priprema i isto tako aljkavo farbanje.

Korozija ovde neće nastupiti, a za ostalo jbg.

E sad, svako od nas je lud na svoj način, meni je na motoru najbitnija mehanička pouzdanost, a sad svaka tačkica, time se ne bavim.

@Lone rider ako se ne kvari, moj ti je savet da nakriviš kapu i teraš to.

Navikavajte se, ovoga će sve više biti i ne samo u Indiji...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 9 sati, milomir22 je napisao:

Ja ovo ne bih radio, u suštini je estetika u pitanju, aljkava priprema i isto tako aljkavo farbanje.

Korozija ovde neće nastupiti, a za ostalo jbg.

E sad, svako od nas je lud na svoj način, meni je na motoru najbitnija mehanička pouzdanost, a sad svaka tačkica, time se ne bavim.

@Lone rider ako se ne kvari, moj ti je savet da nakriviš kapu i teraš to.

Navikavajte se, ovoga će sve više biti i ne samo u Indiji...

Videću već šta ću po isteku garancije. Do tada, ne diram ništa. Zasad deluje ok, mada sam prešao tek 900km. Problem sa kvačilom, u vezi sa kojim sa pokrenuo temu ranije, je rešen dotezanjem sajle. Neko mi je napisao da je upadanje u neutralnu između brzina, odnosno paljenje neutral lampice uobičajeno u toku razrađivanja motora, normalno, a to sam čuo i na YouTube kanalu nekog Britanca kog pratim. Ako se pojavi još nešto, objavljujem čim primetim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Motocikl: Himalajac

A da uzmes vosak za kola i malo izvoskiras ram, to ce ga izjednaciti a i malo zastititi. Inace, bas je prelep motor i lep za voznju. Vozio ga u zdravlju i veselju, dobrodosao u RE klub. :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 2 minuta, opsidiannight je napisao:

A da uzmes vosak za kola i malo izvoskiras ram, to ce ga izjednaciti a i malo zastititi. Inace, bas je prelep motor i lep za voznju. Vozio ga u zdravlju i veselju, dobrodosao u RE klub. :D 

Hvala. Ne verujem da će vosak puno pomoći ali ne košta da probam. Više smeta činjenica što znam da je ram loše ofarban, što povlači za sobom određenu sumnju u kvalitet drugih komponenti kao što je kolega iznad napisao, nego što se primećuje. Slike koje sam okačio su napravljene u mraku pod baterijskom lampom. Pri dnevnom svetlu izgleda potpuno drukčije. 

 

Ovo mi je drugi Royal Enfield motor inače. Pre Interceptora sam imao Meteor 350. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Druže, opusti se i više uživaj u vožnji motora, a manje mu traži mane. Ako ti toliko smeta, plastificiraj ram, a što se tiče garancije da je imao neku fabričku grešku, do sad bi se već ispoljila. 

Ja sam prošle godine kupio nov motor, otišao u ovlašćeni samo na prvi servis na 1000 km, drugi sam odradio sam i oprostio se od garancije jer imam puno poverenje u motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 18 minuta, aca-pn je napisao:

Druže, opusti se i više uživaj u vožnji motora, a manje mu traži mane.

Rado, ali izgleda da nema ništa od vožnje naredna dva meseca :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4100 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Motor je odličan, govorim sa aspekta osobe koja živi u zapadnoj Europi. Jako lijepo estetsko djelo, mehanika pouzdana. Ima svoje kupce i obožavatelje.
Zagledao sam ga u dućanu, ali ne mogu, bio bi mi to sedmi motor, kud sa svima???
LP


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

ako je boja baš loša i vidiš da se to širi moraćeš nešto uraditi .

Što se tiče cena majstora nemam dobre vesti.

Januar prošle godine mali servis plus zamena ulja u kočnicama i žmigavaca ,ninja 250, 15 godina stara ,klinac nema ni za benzin, cenaa 70 evra i niko neće jeftinije

Kolko bi koštalo da se ceo raskupusa i vrati ,verovatno je ubitačna cena

 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 2 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ako je boja baš loša i vidiš da se to širi moraćeš nešto uraditi

Ako do toga dođe, uložiću reklamaciju ponovo. Imam garanciju 3 godine. Do tada će se valjda problem ispoljiti ako postoji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja