Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Interceptor 650 - loše ofarban ram ili skidanje boje sa rama?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2805 postova

kolko znam garancije za motocikle su kod nas međunarodne.Kad radiš servis recimo posle godinu ipo u inostranstvu moguće je overiti garanciju.Možda je moguće i ostvariti i to tvoje

Znam neke primere gde su garancije bile različite dužine i sadržaja pa i za naknadno iskrsle  fabričke greške.

Isto tako sam čuo da vrste garancija zavise od toga kakav ugovor ima diler sa fabrikom pa ima raznih varijanti a od toga zavisi i cena motora jer diler ako očekuje povećane troškove obični diže cenu novog motora.

Raspitaj se dobro i zvanično i izokola

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 3 sati, Lone rider je napisao:

Ako do toga dođe, uložiću reklamaciju ponovo. Imam garanciju 3 godine. Do tada će se valjda problem ispoljiti ako postoji.

 

Da sam na tvom mestu,pošto su rekli u servisu da boja  rama ne podleže garanciji,ja bih to rasturio lagano odradio ram perfekt i sklopio.E,ako se nešto pokaže da ne funkcioniše e onda lepo sevis pa nek vide šta će.A realno,ništa baš komplikovano nije,nema bočnih plastika trt,mrt.Može da se demontira ništa da se poznaje da je rasturano.Jedino peče što je motor nov,dao si novac za novo,a ono ima da se dorađuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
On 1/19/2023 at 4:51 PM, Lone rider said:

Zvaničan odgovor distributera, nakon konsultacije sa Royal Enfieldom glasi da ovakva vrsta diskoloracije na ramu nastala u procesu proizvodnje ne podleže garanciji. Otišao sam danas da preuzmem motor i pregledao detaljno ramove na Interceptoru i Continental GT-u koji su im trenutno izloženi u salonu i ista situacija kao kod mene, možda čak i gora, tako da ne znam šta da mislim, osim da im je kvalitet završne obrade izuzetno loš. Na slici u prilogu je novi Interceptor 650. :/

IMG_20230119_105058.jpg

Koja glupost. Proces proizvodnje? :D 

 

Pa ja da to napišem kupcu ako nas ne bi zapalio istog trenutka.

 

Traži odgovor napismeno, pečatirano i obrati se inspekciji. Ja bih tako uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Koja glupost. Proces proizvodnje?  
 
Pa ja da to napišem kupcu ako nas ne bi zapalio istog trenutka.
 
Traži odgovor napismeno, pečatirano i obrati se inspekciji. Ja bih tako uradio.
Baš tako!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 3 sati, gebee&co je napisao:

Da sam na tvom mestu,pošto su rekli u servisu da boja  rama ne podleže garanciji,ja bih to rasturio lagano odradio ram perfekt i sklopio.E,ako se nešto pokaže da ne funkcioniše e onda lepo sevis pa nek vide šta će.A realno,ništa baš komplikovano nije,nema bočnih plastika trt,mrt.Može da se demontira ništa da se poznaje da je rasturano.Jedino peče što je motor nov,dao si novac za novo,a ono ima da se dorađuje.

I ja bi to uradio u sopstvenoj režiji sa kolegom koji je malo vešt oko mehanike

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Koja glupost. Proces proizvodnje? :D 

 

Pa ja da to napišem kupcu ako nas ne bi zapalio istog trenutka.

 

Traži odgovor napismeno, pečatirano i obrati se inspekciji. Ja bih tako uradio.

Od globalne podrške Royal Enfielda nisam uspeo da dobijem direktan odgovor jer su sve moje upite prosleđivali distributeru koji mi je prodao motor jer je to njihov zastupnik u Srbiji, a nakon razgovora sa distributerom sam shvatio da su stvari zaista takve. Bili su korektni i otvoreni i shvatio sam da im jednostavno nije u interesu da iz salona izađem nezadovoljan, posebno zbog činjenice da je ovo drugi motor koji sam kupio od njih i da računaju da neće biti i poslednji. Pregledao sam ramove na svim izloženim motorima i došao do zaključka da su isti kao na mom ili lošiji. Da nisam video slike drugih vlasnika Interceptora i Continental GT-a, sa kojima sam se povezao preko neke FB grupe, pomislio bih da nama ovde isporučuju motore lošijeg kvaliteta, kao uostalom i sve ostalo, ali bio sam iznenađen kada sam shvatio da nije tako jer sam video mnogo gore ofarbane ramove na motorima kupljenim u UK npr. (slike u prilogu).

 

Prijavom inspekciji ili nekom društvu za zaštitu potrošača ne bih ništa postigao, jer čak i ako bi se, hipotetički, stvari rešile u moju korist, i oni morali da mi ofarbaju ram, prvo nisam siguran da bih uopšte želeo to sada da radim, a drugo pitanje je koliko bi kvalitetno to uradili. Ukoliko ne bih bio zadovoljan ramom ni nakon farbanja, ili ukoliko bi došlo do oštećenja nekih drugih delova u rasklapanju i sklapanju (a zamisli koliko bi bili motivisani da mi odrade kvalitetno farbanje ako bih ih tužio), morao bih ponovo da se žalim i da prolazim kroz sve opet i sve što bih postigao bilo bi da bi mi motor više vremena proveo u servisu nego što bih ga vozio, a pošto ga inače vozim samo vikendom (kao baba iz Nemačke, isključivo po suvom vremenu, do pijace), mislim da jednostavno nije vredno toga.

 

 

FB_IMG_1673538420902.jpg

FB_IMG_1673538407935.jpg

FB_IMG_1673538415905.jpg

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova
pre 32 minuta, Lone rider je napisao:

a pošto ga inače vozim samo vikendom (kao baba iz Nemačke, isključivo po suvom vremenu, do pijace), mislim da jednostavno nije vredno toga.

Da je neki kultni motor i istinski vredani, istorijski primerak, razumeo bih te. Ovako novopeceni kineski produkt koji samo lici na neki raritet ti tako cuvas i stedis? Pa kad ces ga voziti ako ne sad? Vrlo brzo ces pozeleti nesto jace, fleksibilnije za krstarenje.... zivi bili pa videli.

Motor ne gasim nikad, niti zatvaram niti otvaram sezonu. Vozim kad god to uslovi dozvoljavaju, a sto je potrebno se reseva u hodu.

Vozi to, nema kod njega sta da satruli(tipa sajtne) ili oksidira(tipa ram koji je vec fabricki lose ofarban), dakle samo gas i da predjes na jace i bolje cim pre ;) A te sitnice su samo prolazne stavke koje svakom pocetniku dizu kosu na glavi, kasnije pocne da te boli lakat, da ne kazem polni organ :D  Kazem jer sam i sam sve to prosao i nekad se stresirao zbog svake ogrebotine, hvatao za pistolj i kompresor. Sad samo da su vitalni delovi tip top, ostalo samo kad mi je dosadno :D

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 8 sati, MarkoMoto je napisao:

Da je neki kultni motor i istinski vredani, istorijski primerak, razumeo bih te. Ovako novopeceni kineski produkt koji samo lici na neki raritet ti tako cuvas i stedis? Pa kad ces ga voziti ako ne sad? Vrlo brzo ces pozeleti nesto jace, fleksibilnije za krstarenje.... zivi bili pa videli.

Motor ne gasim nikad, niti zatvaram niti otvaram sezonu. Vozim kad god to uslovi dozvoljavaju, a sto je potrebno se reseva u hodu.

Vozi to, nema kod njega sta da satruli(tipa sajtne) ili oksidira(tipa ram koji je vec fabricki lose ofarban), dakle samo gas i da predjes na jace i bolje cim pre ;) A te sitnice su samo prolazne stavke koje svakom pocetniku dizu kosu na glavi, kasnije pocne da te boli lakat, da ne kazem polni organ :D  Kazem jer sam i sam sve to prosao i nekad se stresirao zbog svake ogrebotine, hvatao za pistolj i kompresor. Sad samo da su vitalni delovi tip top, ostalo samo kad mi je dosadno :D

E ma ne štedim motor, nego jednostavno nemam vremena da ga vozim tokom nedelje. Nisam stvarno baba i ne živim u Nemačkoj (just in case) :)A motor nije kineski nego indijski btw i nije raritet ali jeste rimejk Enfieldovog kultnog modela iz šezdesetih i sedamdesetih i mislim da je ovo motor koji neću menjati. 

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 13 minuta, Disko Nindža je napisao:

Ovde kod nas je donekle raritet, ja ih nisam ni jednom video uzivo, te nove 650-tke

Moderni klasici nisu preterano popularni kod nas i mislim da ih nema mnogo. Sećam se da su mi u salonu rekli da se Meteor prodaje mnogo bolje od Interceptora i to ne samo kod nas, nego u celoj Evropi, osim u UK. Continental GT se prodaje još slabije.

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Meni je RE sasvim kul bajk, rađen sa merom u nekom retro fazonu i rado bih ga posedovao. Indijci imaju dugu tradiciju proizvodnje ovih motocikala i zaslužuju respekt. Žao mi je što nisu više posvećeni detaljima i što sebi dozvoljavaju ovakve propuste. Naš kolega sa sajta Vladan je kupio Interceptor 650 kao drugi motor, jubilarnu seriju u nekoj braon nijansi, da ga drži u stanu kao deo enterijera i uživa u pogledu, pogotovo kada zbog obaveza nema vremena za vožnju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 13 minuta, bajker71 je napisao:

Meni je RE sasvim kul bajk, rađen sa merom u nekom retro fazonu i rado bih ga posedovao. Indijci imaju dugu tradiciju proizvodnje ovih motocikala i zaslužuju respekt. Žao mi je što nisu više posvećeni detaljima i što sebi dozvoljavaju ovakve propuste. Naš kolega sa sajta Vladan je kupio Interceptor 650 kao drugi motor, jubilarnu seriju u nekoj braon nijansi, da ga drži u stanu kao deo enterijera i uživa u pogledu, pogotovo kada zbog obaveza nema vremena za vožnju...

U pitanju je ograničena serija od 120 komada (60 Interceptora i 60 Continental GT-a) povodom 120 godina postojanja brenda. Mislim da je kolega sa foruma kupio Continental GT, jer sam video sliku negde. Ja sam zapravo želeo da kupim upravo taj Interceptor, ali je bio znatno skuplji od osnovnog modela, a uz to i već prodat. Vidim da ga vlasnik sada prodaje na oglasima i to po još višoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni se baš sviđa retro fazon, i da imam para (ko što nemam) bilo bi u garaži nešto u tom fazonu,

Royal Enfield Continental GT

Triumph Thruxton, Thunderbird 900, Ducati SportClassic 1000

Norton Comando 961s

Kawa Z900 RS

Moto Guzzi V11

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 53 minuta, Disko Nindža je napisao:

Meni se baš sviđa retro fazon, i da imam para (ko što nemam) bilo bi u garaži nešto u tom fazonu,

Royal Enfield Continental GT

Triumph Thruxton, Thunderbird 900, Ducati SportClassic 1000

Norton Comando 961s

Kawa Z900 RS

Moto Guzzi V11

Da li si video novi BSA Gold Star? Isto Indijci, slična priča kao sa Royal Enfieldom. Meni se jako sviđaju Kawasaki Z650RS, zatim Moto Guzzi v7 i v9 kao i Ducati Scrambler, i naravno neizostavni Triumph Bonneville.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Video sam da su restartovali i BSA fabriku, ali ne sviđa mi se taj Goldstar, preeeviše je retro, R.Enfield 650 mi je mnogo lepši.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Video sam da su restartovali i BSA fabriku, ali ne sviđa mi se taj Goldstar, preeeviše je retro, R.Enfield 650 mi je mnogo lepši.

Goldstar je odličan, super izgled ali Interceptor je meni također daleko ljepši.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Naišao sam na slike još jednog Continental GT-a sa podjednako "precizno" ofarbanim ramom kao mojim, ali očigledno da vlasniku to ne smeta. Kapiram da ovim mogu da opravdam stavku "high attention to detail" koju sam neveo u CV-ju :/

FB_IMG_1675591949349.jpg

FB_IMG_1675591947438.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

S obzirom koliko je povoljna cena R.Enfield motora, losija zavrsna obrada je mozda i opravdana,  jer u odnosu na konkurenciju, R.Enfield je je prilicno dobra kupovina, Japanci poceli bas da deru, Italijani i Bavarci oduvek deru, a sad se pogami i Kinezi povampirili, ovo ludo vreme je zlatna sansa za R. Enfield da dopre do kupaca koji nemaju nameru da daju bogatstvo za motor ili im je skromniji budzet, sto je slucaj sa sve vise kupaca.
No nadam se da ce Indijci kvalitet farbanja podici malo visi nivo, jer tu nisu potrebna nikakva nova ulaganja niti ce zavrsni proizvod biti osetno skuplji, samo treba malo vise da obrate paznju na farbare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 10 minuta, Disko Nindža je napisao:

S obzirom koliko je povoljna cena R.Enfield motora, losija zavrsna obrada je mozda i opravdana,  jer u odnosu na konkurenciju, R.Enfield je je prilicno dobra kupovina, Japanci poceli bas da deru, Italijani i Bavarci oduvek deru, a sad se pogami i Kinezi povampirili, ovo ludo vreme je zlatna sansa za R. Enfield da dopre do kupaca koji nemaju nameru da daju bogatstvo za motor ili im je skromniji budzet, sto je slucaj sa sve vise kupaca.
No nadam se da ce Indijci kvalitet farbanja podici malo visi nivo, jer tu nisu potrebna nikakva nova ulaganja niti ce zavrsni proizvod biti osetno skuplji, samo treba malo vise da obrate paznju na farbare.

Nadam se i ja, jer je cena novog Super Meteora 650 već u rangu sa Hondom Rebel 500 i Kawasaki Vulcanom S, pa više niža cena neće moći da bude izgovor za lošu završnu obradu. Cene motora u dolasku u Tago Moto Centru se kreću od 7990 do 8400 EUR. 

 

Interceptor i Continental GT trenutno nemaju konkurenciju u toj kategoriji i u tom cenovnom rangu jer je Triumph Bonneville T100 znatno skuplji (11-12K EUR). Videćemo da li će početak prodaje novog BSA Gold Star-a nešto promeniti, s obzirom na sličnu cenu, mada je, prema nekim  prvim testovima koje sam pročitao i pogledao, kvalitet izrade lošiji nego kod Royal Enfielda...

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja