Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Interceptor 650 - loše ofarban ram ili skidanje boje sa rama?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Prilikom preuzimanja motora sam primetio diskoloraciju na ramu ali nisam tome pridavao značaj usled euforije koja me je spucala što mi je napokon stigao motor. Međutim, prvi put kada sam uzeo detaljno da očistim motor (krpom od mikrofibera i mlakom vodom), shvatio sam da nisu u pitanju fleke od vode i ulja kako sam mislio i prilikom detaljnog pregleda sam ustanovio da je ram ili loše ofarban (loše urađena priprema) ili je tokom transporta oštećen pa je neko pokušao da zafarba oštećenja (mada je to manje verovatno jer se nalazi na različitim mestima koja je teško izgrebati). 

U principu, da sam kupio polovan motor, ovakve stvari mi ne bi smetale, ali pošto je nov i nema još ni 3 meseca, prijavio sam ovo salonu i odvezao im motor da ga pregledaju. Dok čekam na njihov odgovor, zanima me i mišljenje nekog od vas. Da li ja možda preterujem i imam prevelika očekivanja (zbog OCD-a koji imam), ili biste i vi na mom mestu uložili reklamaciju na ovako nešto. Takođe me zanima i da li biste i šta uradili po ovom pitanju ili ne biste ništa dirali pošto je u pitanju kozmetičko oštećenje. 

Napomena: Slike u prilogu su napravljene pod baterijskom lampom. Pri dnevnom svetlu, ovo ne izgleda toliko strašno. 

 

Hvala unapred!

 

LR

 

IMG_20230110_130458.jpg

IMG_20230110_130518.jpg

IMG_20230110_130527.jpg

IMG_20230110_131218.jpg

IMG_20230110_130823.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Ikreno, i ja sam primetio slabiji kvalitet boje na ramu mog Himalajca. mislim da su brzi i ludi u farbanju tj da ili koriste jeftiniju farbu, ili je proces zbrzan ili strave previse ubrzivaca, ili sve zajedno. Teraj sa reklamacijom, imas pravo na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Hvala na odgovoru. Zaboravio sam da napišem da sam prethodno imao Meteor 350 i da kod njega nije bilo ovakvih problema. Verovatno ili nije izašao iz iste fabrike ili nije farban u istoj smeni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Loša je farba, oni su to dobro ofarbali ali kvalitet farbe je 0

 

Ima na temi Enduro > Himalayan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jebena situacija, ovo da bi se sredilo kako valja, treba ceo motor da se rastavi, skinuti mašinu.. i onda iznova komplet farbanje rama, a to čisto sumnjam da će hteti da urade :jok:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 1 sat, Disko Nindža je napisao:

Jebena situacija, ovo da bi se sredilo kako valja, treba ceo motor da se rastavi, skinuti mašinu.. i onda iznova komplet farbanje rama, a to čisto sumnjam da će hteti da urade :jok:

Toga se i plašim. Ni sam nisam siguran da li bih želeo to da radim jer nisam siguran da bi znali da mi sastave motor ponovo :/ Šalu na stranu verujem da znaju ali ne bih želeo da u tom sklapanju i rasklapanju izgrebu druge elemente. 

 

EDIT: Ako sam dobro razumeo, uradiće ono što im Royal Enfield odobri, tako da je za njih ovo "ni iz džepa ni u džep" situacija. Najviše me brine to što ne znam kako je ram ofarban (ako je ofarban uopšte) na mestima koja je teže uočiti, ako su uspeli da ga useru (izvinjavam se zbog rečnika) na tako očiglednim mestima. 

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Koji je materijal rama?

 

Da ne dođe do korodiranja?

 

Mislim generalno to je low budget novi motor, ali bar su mogli da stave malo skuplju farbu ako neće da plastificiraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Pisao sam o tome vec i kod Benelii teme. Prosto upakuju oni sce to ali se vidi losiji kvalitet svega. Rekoh vec na traktor Yto, lepo upakovan al sve to nekako slabasno, jednostavno, jednom recju jeftino. Farovi se istrcali ni poliranje ne moze da pomogne, a ni ne mogu da se poliraju, farba otisla u majcinu. Kabina fabricki izgitovana debelo, git otpao od neravnina i truckanja... Pumpa vidokog pritiska im zvekne na 350 sati rada. I onda mi neko to hvali, znas dobri su za te pare. Jesu prijatelju al kod komsije. I japanci se kvare i Italijani, al posle 20 godina, a ne posle godinu dana ili tri. E u tome je poenta. Izvinjavam se na off teme, al prosto mi ide na nerve da nam uvaljuju los kvalitet po ne bas malom iznosu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Mislim da će mnogo pre agregati da im pocrkaju nego što će ih korozija rama ubiti, bilo gde na svetu osim u Velikoj Britaniji možda. Jbg nije lepo na oko, ali koliko para toliko muzike, funkcionalnost svakako nije narušena, ko zna gde ih i u kakvim uslovima pripremaju, farbaju i lakiraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Na internetu ima i mnogo kvalitetnijih long-term testova koga zanima. Kvalitet izrade nije upitan ali to i nije tema. Završna obrada je već diskutabilna, mada je problem koji sam ja prijavio pre izuzetak nego pravilo. Pošto sam, pre distributera, kontaktirao direktno službu za brigu o kupcima Royal Enfielda, jer mi je bilo jednostavnije da im pošaljem fotografije nego da vozim motor u salon, dobio sam odgovor u kome su se izvinili zbog propusta, nakon čega su obavestili i Royal Enfield u Srbiji o tome. Dakle, ne sklapaju motore u šupama, postoji kontrola kvaliteta koja je očigledno zakazala. Propusti se jednostavno dešavaju. Mnogo zvučnija imena u auto-moto industriji od Royal Enfielda su imala opozive vozila zbog mnogo ozbiljnijih grešaka u proizvodnji.

Promenio član Lone rider
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Po slikama mi deluje kao da je preskoceno prilikom farbanja jednog sloja crne boje,sta znam ja kod mog Himalayan 2021 god.nisam primetio promene bilo kakve na samom ramu. Zadovoljan sam motorom i ne planiram da ga menjam,sve se moze srediti,mozda ces dobiti drugi motor sobzirom da je u garanciji.

Promenio član IvanY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, Milanezi said:

U zadnjem broju Motorevije je test Intercepter-a na 50 000 km, pokazao se vrlo dobro.

Ne bih da nipodaštavam moto reviju, ali od novog motocikla očekujem da predje barem 5 puta toliko bez vanrednih intervencija na agregatu.

 

35 minutes ago, Lone rider said:

Dakle, ne sklapaju motore u šupama, postoji kontrola kvaliteta koja je očigledno zakazala. Propusti se jednostavno dešavaju. Mnogo zvučnija imena u auto-moto industriji od Royal Enfielda su imala opozive vozila zbog mnogo ozbiljnijih grešaka u proizvodnji.

E pa onda nema razloga da brineš, ispoštovaće garanciju i srediti da dobiješ nov motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 19 minuta, IvanY je napisao:

mozda ces dobiti drugi motor sobzirom da je u garanciji.

Ovo je preoptimistično :) Garancija ne fukncioniše baš tako a i ovo nije defekt koji je nemoguće ispraviti. 

 

Ja sam isto pomislio da je ili podloga loše urađena ili da je nanet pretanak sloj crne farbe pa je podloga probila kroz nju ali nisam zaista stručan (mada sam siguran da bih sam bolje ofarbao taj isti ram). Nadam se da će se javiti neko ko ima iskustva sa farbanjem motora.

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 4 minuta, milomir22 je napisao:

E pa onda nema razloga da brineš, ispoštovaće garanciju i srediti da dobiješ nov motor. 

Napisah upravo kolegi ispod. Ako bih dobio novi motor, mislim da bi to bio prvi takav slučaj u istoriji proizvodnje motora. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

da li je propao lak i baza ili je to jednokomponentna boja.Moguće je i da je plastifikacija .Uzmi izolir traku zalepi preko pa probaj da skineš boju.Ako se ljuspa onako krupnije i to je baš kruta ljuspa onda je plastifikacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 5 minuta, sasa ns 1 je napisao:

da li je propao lak i baza ili je to jednokomponentna boja.Moguće je i da je plastifikacija .Uzmi izolir traku zalepi preko pa probaj da skineš boju.Ako se ljuspa onako krupnije i to je baš kruta ljuspa onda je plastifikacija

Hvala. U salonu su mi rekli da koriste jednokomponentnu boju, pod noktom se ne oseća ništa, čudno je jako. Ja sam prvo pomislio da je ostala zaštitna folija na ramu, ali nije nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 52 minuta, Lone rider je napisao:

pod noktom se ne oseća ništa, čudno je jako.

Ako se ne ljušti, već je samo boja drugačija, odeš lepo u neku bolju farbaru da ti smućkaju istu boju u spreju. Špricneš malo, neće se ni primetiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 10 minuta, mradomir je napisao:

Ako se ne ljušti, već je samo boja drugačija, odeš lepo u neku bolju farbaru da ti smućkaju istu boju u spreju. Špricneš malo, neće se ni primetiti.

Da mi motor nije u garanciji, verovatno bih to uradio. Ovako ni ne smem a i ne želim ništa da diram. Nervira činjenica da, koliko god ovo bilo kozmetički nedostatak, on će realno uticati na vrednost motora ukoliko nekad budem odlučio da ga prodam i to je jedan od razloga zbog kojih ovo želim da rešim, pod pretpostavkom da nema delova rama koji uopšte nisu ofarbani :)

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nemoj nikako da sam farbaš ram. To je posao koji retko ko može sam da uradi. Da bi sve bilo kako treba, morao bi da rasklopiš ceo motocikl, da ostane go ram. Onda da ga celog matiraš, odmastiš itd.

Lakše uraditi generalnu motora...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Ako je ovo trebalo da bude smešno, moram da te razočaram - nije ni najmanje.

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja