Jump to content

Moto Zajednica

SYM HD300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
pre 2 minuta, slobasuper9 je napisao:

Obzirom da ću tamo biti u prodaji sa fokusom na motore i skutere,svakako da mi ovo vaše znači. Generalno, sad iz prve ruke, na samom razgovoru za posao sa direktorom prodaje, njegov fokus je bio na zadovoljstvu kupca. Potencirao je to sa nije prodaja samo da prodamo, nego i kasnije, usluga kupcu u smislu servisne i bilo kakve druge podrške,tako da, jedno je sigurno, trude se da urade sve što je moguće da budete zadovoljni kao kupac a kasnije i kao korisnik.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

:takoje:Puno srece I nadam se dace sym napraviti Jos veci bum:jee1:makar kao u Grckoj:sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

@boza_kg , @nesa841 jedno znam sigurno, a to je da je Sumar stvarno ozbiljna firma koja ne radi od juče. Takođe,znam da se trude da stvarno guraju priču da se sve to pozitivno ostvari na krajnjeg kupca.

Što se tiče Grčke, oni kidaju sa prodajom generalno 2 točka a Sym im tamo stvarno dobro ide. Morate razumeti jedno, a to je potencijal našeg tržišta i mogućnosti da se proda ovde određena količina motora. Od toga direktno zavisi fokus fabrile na određeno tržište i spremnost iste da obezbedi bolji suport uvozniku. Ovo se ne odnosi samo na motore nego i generalno,konkretno imam više iskustva u medicini i znam odlično da promet vuče ili ne vuče za nos proizvođača ka našem tržištu. Ono što ja mogu da obećam da ću se truditi da i dalje budem redovan na forumu i da imam stvarnu povratnu informaciju korisnika,što ću nadam se uspešno koristiti kao alat za unapređenje pre svega mog odnosa prema kupcima pa i davanju predloga budućem poslodavcu šta bi bilo dobro unaprediti ili gde smo dobri itd...
Svakako, imate koga da vatate da gušu :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 9 minuta, slobasuper9 je napisao:

@boza_kg , @nesa841 jedno znam sigurno, a to je da je Sumar stvarno ozbiljna firma koja ne radi od juče. Takođe,znam da se trude da stvarno guraju priču da se sve to pozitivno ostvari na krajnjeg kupca.

Što se tiče Grčke, oni kidaju sa prodajom generalno 2 točka a Sym im tamo stvarno dobro ide. Morate razumeti jedno, a to je potencijal našeg tržišta i mogućnosti da se proda ovde određena količina motora. Od toga direktno zavisi fokus fabrile na određeno tržište i spremnost iste da obezbedi bolji suport uvozniku. Ovo se ne odnosi samo na motore nego i generalno,konkretno imam više iskustva u medicini i znam odlično da promet vuče ili ne vuče za nos proizvođača ka našem tržištu. Ono što ja mogu da obećam da ću se truditi da i dalje budem redovan na forumu i da imam stvarnu povratnu informaciju korisnika,što ću nadam se uspešno koristiti kao alat za unapređenje pre svega mog odnosa prema kupcima pa i davanju predloga budućem poslodavcu šta bi bilo dobro unaprediti ili gde smo dobri itd...
Svakako, imate koga da vatate da gušu :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Pitaj ti njih kad će novi Burgman 400 da počnu da prodaju ..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@slobasuper9sve to razumemo. Grci prodaju na hiljade novih SYM skutera godišnje, a kod nas bi i deseti deo od toga bio neopisiv uspeh.

Ali mislim i da SYM ima potencijal za prođu kod nas. Ima atraktivne modele, po pristojnim cenama i solidnog kvaliteta, što je zastupnik dobro i procenio. A tebi svako dobro želim na novom poslu!

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
@slobasuper9sve to razumemo. Grci prodaju na hiljade novih SYM skutera godišnje, a kod nas bi i deseti deo od toga bio neopisiv uspeh.
Ali mislim i da SYM ima potencijal za prođu kod nas. Ima atraktivne modele, po pristojnim cenama i solidnog kvaliteta, što je zastupnik dobro i procenio. A tebi svako dobro želim na novom poslu!
Ja ću sebi uzeti jedan Sym :)
A što se tiče prodaje, makar 500 komada za ovu sezonu, biću zadovoljan :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

I meni se svidelo kako oni rade, od trenutka kada sam se zainteresovao za Sym skutere, tokom same kupovine, do kasnijih povratnih informacija nakon prodaje. Jos uvek nemam dovoljno iskustva da bi dao valjanu ocenu, ali za sada sam zadovoljan i proizvodom i podrskom.

Sto se tice ovog HD300, on mi je bio prvi izbor pored Beverly. Cak su me u salonu ubedjivali da njega treba da kupim. Medjutim, mnogo mi se vise svideo Cruisym i to je bilo to. Cinjenica da je HD300 , kao i Beverly, mnogo logicniji izbor za grad, ali  ja cesto idem protiv logike. :-)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
1 hour ago, boza_kg said:

@slobasuper9sve to razumemo. Grci prodaju na hiljade novih SYM skutera godišnje, a kod nas bi i deseti deo od toga bio neopisiv uspeh.

Ali mislim i da SYM ima potencijal za prođu kod nas. Ima atraktivne modele, po pristojnim cenama i solidnog kvaliteta, što je zastupnik dobro i procenio. A tebi svako dobro želim na novom poslu!

Posto zujim dosta po gradu zbog prirode posla, sve je vise skutera i motora jednostavno kolima ne mozes nista da zavrsis vise... odlepim u saobracaju, i jos vise skrenem dok nadjem parking.

Da su ljudi pametni sad su blage zime pored auta da uzmu skuter i gas... ali ne vredi kao i za sve mentalitet nam je ...  

Ali verujem kako vreme prolazi da ce i kod nas sve vise zaziveti po gradu 2 tocka.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Na zimu 2014/2015-e, kod mene u KG, u Peugeot izložbenom salonu, poređali desetak novih skutera, da im se divimo. A granulo sunce, oni se cakle i presijavaju, prosto provociraju i mame :)

Kaže mi ljubazni i predusretljivi prodavac, mi to nabavljamo iz Verana, to je opasno dobra firma, zastupnici smo za Pežo, imamo ovde obezbeđen servis, nema šta da brigaš. I onako sam hteo da kupim skuter, pa ko velim to je onda to.

Nije prošlo ni par meseci, zatvoriše oni i prodaju i servis. Isti taj prodavac psuje Verano i sve im po spisku do šestog kolena. I za prvi servis sam morao u drugi grad da idem...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Jako su ljubazni u Sumaru , tačnije visoki dečko ( zaboravih ime)  koji je bio na sajmu i salonu 2022 , pronalaze rešenja daju predloge čak su vrlo otvoreni što se tiče popusta. Što se tiče prodaje , tačnije broja prodatih komada u Srbiji ( kao glavni činilac "poboljšanja usluge i lagera delova  konkretnog brenda)  , to će ovde u odnosu na Hrvatsku , Grčku i ostale zemlje biti problem zbog prosečne temperature vazduha tokom cele godine i naših  niskih prihoda=kupovne moći .Nikod od njih neće da ulaže u lager dok ne napravi bazu korisnika (šta je starije kokoška ili jaje :))

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa šta znam, klima se promenila, bar 8 meseci godišnje može skuter da se tera bez problema. Ali mislim da je stvar navike i mentaliteta.

Nedavno sam bio u Slo, u Novoj Gorici jedva da vidiš nekoliko skutera, a već u IT delu, u Gorici, ima ih koliko hoćeš...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
pre 47 minuta, slobasuper9 je napisao:

Ja ću sebi uzeti jedan Sym :)
A što se tiče prodaje, makar 500 komada za ovu sezonu, biću zadovoljan :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Makar maxsym400:jee1:ili TL I jedno makar 5000kom da prodas

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 46 minuta, Biker Boy je napisao:

Posto zujim dosta po gradu zbog prirode posla, sve je vise skutera i motora jednostavno kolima ne mozes nista da zavrsis vise... odlepim u saobracaju, i jos vise skrenem dok nadjem parking.

Da su ljudi pametni sad su blage zime pored auta da uzmu skuter i gas... ali ne vredi kao i za sve mentalitet nam je ...  

Ali verujem kako vreme prolazi da ce i kod nas sve vise zaziveti po gradu 2 tocka.

Meni nije jasno kako i ranije nisam uzeo skuter. Ustvari znam, zivim i radim na Novom Beogradu. Sve stizem kombinacijom GSP-bicikl-kola, a veci deo godine sam van Beograda po terenima. Meni nisu jasni ljudi koji svaki dan moraju da prelaze mostove, kako izdrzavaju taj teror. :/

Promenio član Korto Malteze
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
pre 4 minuta, Korto Malteze je napisao:

Meni nije jasno kako i ranije nijsa uzeo skuter. Ustvari znam, zivim i radim na NovomBeogradu. Sve stizem kombinacijom GSP-bicikl-kola, a veci deo godine sam van beograda po terenima. Meni nisu jasni ljudi koji svaki dan moraju da prelaze mostove, kako izdrzavaju taj teror. :/

To se I ja pitam:grr:ovo je vec ludnica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 9 minuta, Korto Malteze je napisao:

Meni nije jasno kako i ranije nisam uzeo skuter. Ustvari znam, zivim i radim na Novom Beogradu. Sve stizem kombinacijom GSP-bicikl-kola, a veci deo godine sam van Beograda po terenima. Meni nisu jasni ljudi koji svaki dan moraju da prelaze mostove, kako izdrzavaju taj teror. :/

Ja sam 4 godine putovao na posao iz Mirijeva za Novi Beograd i nazad, svaki dan :) Dok se nisam preselio na Novi Beograd, onda mi je svanulo.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pobogu ljudi, NEMOJTE molim vas citirati prvi post iznad vaseg! Podrazumeva se da na taj post odgovarate a ako se obracate nekom drugom, dovoljno je da ga tagujete sa @ ispred njegovog nick-a i on ce dobiti obavestenje da se njemu obracate. Ugusiste temu sa citiranjem...

 

Hvala.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@boza_kgslažem se,imamo manje zimskih dana , ali više  "mrljavih" kišnih,tmurnih  i vetrovitih i paklena leta.Najsrećniji bi bio da "blok" zime bude  kad treba a ostatak godine da bude spram godišnjeg doba kome pripada.Mi mediteransku klimu kakvu oni imaju, ne možemo da simuliramo nikada!Što se tiče mentaliteta, potipisujem tvoje stanovište.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ako Beograd uzmemo kao reper, 2 točka polako postaju stvarno potreba. Ja sam prvi uzeo skuter zbog gradskih gužvi i cene goriva i ponovo ću se vratiti na 2 točka samo da se stabilizujem finansijski. Postalo je više nepodnošljivo razdaljinu od 5-10km u gradu prelaziti 1h.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
11 hours ago, nesa841 said:

Mada posle komsija u kraju uzeo maxsym400:care:kad Sam provozao to je kralj,posle rekoh gde nisam njega:grr:Ali rekoh za grad 300 dovoljno

Nek je sa srecom i da te lepo sluzi!

Za grad je dovoljno i 150.....

Ne bilo ti tesko pitaj komsiju koliko mu trosi po gradu da uporedim.

Neko pomenu da je CruiseSym mali za visoke ljude,ja sam 191 visok i bolju zastitu i sedenje sam imao na Cruise nego na MaxSym koji sam kupio.Razlog je nize sediste pa si zaklonjeniji vizirom sto kod ovoga nije slucaj ali sve se da resiti.

Za neke utiske posle nekih dve hiljade km. ,odlican motor,jako povozan i stabilan.Presao sam sa Geopolisa koji ima 16 cola gume na ovaj sa 15-14 i tezi je dobrih 30 ili 40 kg ali je jako nisko teziste i osetno se lakse vozi po gradu od Geopolisa tj Beva.Pezoa sam terao do 130 na autoputu,jako dobar osecaj stabilnosti,sa ovim sam probao par puta i u pocetku mi nije ulivao poverenje medjutim stvar je navike,kada sam se oslobodio to je to.Nisam terao preko 120 zbog kratke relacije a znam da moze mnogo vise.Takodje odusevljen sam gumama na njemu,neki Maxsys.Jesam malo oprezniji nego na starom sa kojim sam bio srastao ali nijedno proklizavanje ni bilo kakav problem da ne ureknem.E sad koliko ce trajati gume ostaje da vidimo.

Sto se tice servisa prosto ne mogu da verujem da nisu bili u stanju da nabave makar migavce za 5 modela koje prodaju.Znam da je to LED sa elektronikom ali majku mu ako treba da im pozajmimo makar za osnovne potrosne delove.

 

I pitanje,jel normalno da kad je motor potpuno hladan pri paljenju cujem neko kratko jaukanje verovatno kaisa a to je pocelo sa hladnijim vremenom samo ujutro?

Nemam vremena da ga ostavljam u servis bez neke potrebe.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Koliko mi je rekao Ali Nije merio Nesto precizno tu od 4do 4,5lit:care:maxsym je opasna masina,vozio Sam I TL500 Ali maxsym Lego mi ko budali samar:)od svih ovih jacih skutera Mislim daje br1

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, DeepDrunk je napisao:

Takodje odusevljen sam gumama na njemu,neki Maxsys

Maxxis, tajvanske gume, dobar su brend, nisu šišarke. Meće ih Ford, Volkswagen... na automobile, kao i određeni moto\skuter proizvođači.

Pre 8 sati, DeepDrunk je napisao:

I pitanje,jel normalno da kad je motor potpuno hladan pri paljenju cujem neko kratko jaukanje verovatno kaisa a to je pocelo sa hladnijim vremenom samo ujutro?

Možda se samo kondezuje vlaga pri hlađenju\grejanju, pa kaiš ili pakne kvačila malko proklizaju dok voda ne ispari. Vidi kako se ponaša po toplijem vremenu, pa onda reaguj.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 20 sati, slobasuper9 je napisao:

Obzirom da ću tamo biti u prodaji sa fokusom na motore i skutere,svakako da mi ovo vaše znači. Generalno, sad iz prve ruke, na samom razgovoru za posao sa direktorom prodaje, njegov fokus je bio na zadovoljstvu kupca. Potencirao je to sa nije prodaja samo da prodamo, nego i kasnije, usluga kupcu u smislu servisne i bilo kakve druge podrške,tako da, jedno je sigurno, trude se da urade sve što je moguće da budete zadovoljni kao kupac a kasnije i kao korisnik.

Opa Slobo bicemo u komsiluku, bravo i srecno sa novim poslom.

Negde 2016 ili 17-te imao je dobar drugar problem sa Eurosumarom.

Nije imao rez. kljuc, otisao da zavrsi preko njih.... ostavi im on Bugija i dodje do mene, rekli mu da ce za koji sat biti gotov.

To je trajalo 2 dana ako se ne varam, nazvali su ga i rekli mu kako motor ne moze da upali.

Da bi upalio sad mora zameniti bravu, kljuceve i mozda racunar motora, neka suluda cifra je bila u pitanju koju treba da plati ne bi li resio problem.

Razlog svega toga (po njihovim recima) je zbog ugradjenih xenona i da nije do njih......

 

Pita Milos sta da radimo?

Rekoh mu da ne bude lud i da ne prihvata receno jer to nije istina. Greska je do njih sigurno, ili su nesto zajebali prilikom rada, prespojili mozda slucajno ili samu proceduru nisu dobro uradili pa su izbrisali sve kljuceve.... dijagnostika pokaze.

 

Tu je bilo bas natezanja, hteli su drugara da preveslaju. Napisao sam sve na papir i dao mu da im prenesa. Rekoh Milosu ako posle ovoga prave problem, ostavljam posao i dolazim u Eurosumar da zajedno sa sefom i majstorom servisa sednemo i popricamo.

Saterani u cosak, nemaju kud.... posle 2, 3 dana drugar je dobio Bugija nazad ispravnog sa dva kljuca :)

 

Tu sa na mene ostavili jako negativan utisak, onako bas los :neznam:

Od tada nismo imali dodirnih tacaka, sada nemam pojma kakva je "politika" jer je dosta godina proslo. 

Sreca imamo sad tebe tako da nema citanja izmedju redova :) (najebao si bate).

 

Pre 18 sati, boza_kg je napisao:

Na zimu 2014/2015-e, kod mene u KG, u Peugeot izložbenom salonu, poređali desetak novih skutera, da im se divimo. A granulo sunce, oni se cakle i presijavaju, prosto provociraju i mame :)

Kaže mi ljubazni i predusretljivi prodavac, mi to nabavljamo iz Verana, to je opasno dobra firma, zastupnici smo za Pežo, imamo ovde obezbeđen servis, nema šta da brigaš. I onako sam hteo da kupim skuter, pa ko velim to je onda to.

Nije prošlo ni par meseci, zatvoriše oni i prodaju i servis. Isti taj prodavac psuje Verano i sve im po spisku do šestog kolena. I za prvi servis sam morao u drugi grad da idem...

Cika koji ti je to rekao prvo je slagao sebe pa onda tebe :lol3:ili je bio na nekim losim drogama.

U to vreme Verano se raspao skoro u potpunosti, ubrzo zatvorio. Pezola je dobro radila, cuj dobro.... odlicni smo bili 2007-2009, 2009 kola krecu nizbrdo, 2012 vrtoglavo pada u ambis tako da mozes misliti kakva je bila 14/15-ta. ... kantaStrofa.

_________________________________________________

 

Sto se Sime tice.... dobar bajk, ok su skroz na skroz. Jedino malo kvalitet plastike mogao bi biti bolji, ovako nece da zajebe pa dovede do nezgodne situacije.

Kod Sime je caka sto je jeftiniji da ga kupis (udjes u kolo) od konkurencije ali posle kroz odrzavanje (tropanje) dodje naplata. Potrosni materijal je fino skuplji nego kod drugih.

 

Ovo je jedna ozbiljna mana i nikad mi nece biti jasan takav stav, cemu, zasto?. Bivsa mi firma imala je slicnu, gotovo istu pogresnu recepturu.

100x sam pitao nadredjene "zasto 1L ulja kosta skoro duplo vise, zasto auspuh kosta 90K kad je u Pjadju 44K, zasto ovo zasto ono"?

Tako sam se i za Simu pitao zasto regler kosta 16K, zasto kais kosta 18 ili 21Krsd kad kod Pjadja il Yamahe nisu takve cene?

Iz te politike dodjes do onog cuvenog "dala baba dinar da udje u kolo, dala bi dva d amoze da izadje" :)

Slobo nadam s eda ces tu politiku uspeti da promenis il bar koliko toliko korigujes sa kolema zaduzenim za cifre :)  

Ako je jeftinije pri kupovini, tako treba da ostane i za rez. delove... kako potrosni materijal tako i galanterija.

 

Kuca da bi bila snabdevena rezervnim delovima kako treba, mora ispuniti par stvari:

1. novci na raspolaganju za ... uhhh mnogo toga od prednjeg do zadnjeg tocka pa x za svaki model.

2. logistiku prevoza

3. dobru platformu tj magacin pun robe

 

Kako ce nam/vam biti ponajvise zavisi od poslednje stvake. Dzaba ti novci i prevoz ako fabrika nije deo napravila.

Grci su opasno dobri igraci, tamo ces i brata blizanca naci ako treba :) 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 10 minuta, Satelis je napisao:

 2012 vrtoglavo pada u ambis tako da mozes misliti kakva je bila 14/15-ta. ... kantaStrofa.

Tad je počelo ono sa tupavim potvrdama da moped ne prelazi 45 km/h, pri registraciji. Sećam se da mi je Verano u stečaju, ili kako se već zove taj pravni status, naplatio 3.500 tadašnjih dinara za papirić! Piaggio, odnosno PGS, je to naplaćivao 1000 din, primera radi.

Ali im moje parice očigledno nisu pomogle da se izvuku iz bule :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Kao klinac se secam polomim retrovizor na puga spidfajter 50cm,odem u verano:staa2:Ono mi iznesu I model sa migavcima I svetlima:jee1:koja radost,davno bilo 2002secam se odes I odma kupis deo:)nije bilo cekanja..Sad koliko cujem ista prica kod svih;)manje,vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Cika koji ti je to rekao prvo je slagao sebe pa onda tebe 3:ili je bio na nekim losim drogama.
U to vreme Verano se raspao skoro u potpunosti, ubrzo zatvorio. Pezola je dobro radila, cuj dobro.... odlicni smo bili 2007-2009, 2009 kola krecu nizbrdo, 2012 vrtoglavo pada u ambis tako da mozes misliti kakva je bila 14/15-ta. ... kantaStrofa.
_________________________________________________
 
Sto se Sime tice.... dobar bajk, ok su skroz na skroz. Jedino malo kvalitet plastike mogao bi biti bolji, ovako nece da zajebe pa dovede do nezgodne situacije.
Kod Sime je caka sto je jeftiniji da ga kupis (udjes u kolo) od konkurencije ali posle kroz odrzavanje (tropanje) dodje naplata. Potrosni materijal je fino skuplji nego kod drugih.
 
Ovo je jedna ozbiljna mana i nikad mi nece biti jasan takav stav, cemu, zasto?. Bivsa mi firma imala je slicnu, gotovo istu pogresnu recepturu.
100x sam pitao nadredjene "zasto 1L ulja kosta skoro duplo vise, zasto auspuh kosta 90K kad je u Pjadju 44K, zasto ovo zasto ono"?
Tako sam se i za Simu pitao zasto regler kosta 16K, zasto kais kosta 18 ili 21Krsd kad kod Pjadja il Yamahe nisu takve cene?
Iz te politike dodjes do onog cuvenog "dala baba dinar da udje u kolo, dala bi dva d amoze da izadje"
Slobo nadam s eda ces tu politiku uspeti da promenis il bar koliko toliko korigujes sa kolema zaduzenim za cifre   
Ako je jeftinije pri kupovini, tako treba da ostane i za rez. delove... kako potrosni materijal tako i galanterija.
 
Kuca da bi bila snabdevena rezervnim delovima kako treba, mora ispuniti par stvari:
1. novci na raspolaganju za ... uhhh mnogo toga od prednjeg do zadnjeg tocka pa x za svaki model.
2. logistiku prevoza
3. dobru platformu tj magacin pun robe
 
Kako ce nam/vam biti ponajvise zavisi od poslednje stvake. Dzaba ti novci i prevoz ako fabrika nije deo napravila.
Grci su opasno dobri igraci, tamo ces i brata blizanca naci ako treba  
Hvala Dare. Svakako, da ponovim, ja ću se stvarno potruditi da vremenom ukazujem na nedostatke i nadam se da će Sumar vremenom uspeti da prevaziće ove sitnice o kojima ste pisali.Meni će ovo sve takođe pomoći i biti kao neka smernica mog puta u prodaji,u kojoj ću se nadam se snaći.Svakako ću se truditi da stvaram korektan i otvoren odnos sa kupcima, a potencijalne probleme da probamo da svedemo na minimum.
A kad smo već kod toga,nisam baš ulućen u tematiku,ovo mi je prvi posao u toj branši,dakle moram da učim, ja koliko se sećam, skoro pa svaki uvoznik ili diler ima sličnih začkoljica i problema.Dešava se i gigantima kao Porsche Srbija da nemaju deo na stanju,pa ga nema u proizvodnji itd...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja