Jump to content

Moto Zajednica

GENERALKA HONDE NSR 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: BANJA LUKA
  • Motocikl: APRILIA RS125

Pozz imam masinu od honde nsr 125 2t interesuje me kad zamjenim sve lezajeve semeringe hilzujem cilindar i stavim novi klip hoce li motor raditi kao kad je nov bio dobio sam dosta dojava da motor nikada nece biti kao kada je nov bio pa da sve promjenim pa me zanima isplatili li se to praviti uopste i hoce li imati bar slicnu snagu ko pre:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 29 minuta, Necix13 je napisao:

Pozz imam masinu od honde nsr 125 2t interesuje me kad zamjenim sve lezajeve semeringe hilzujem cilindar i stavim novi klip hoce li motor raditi kao kad je nov bio dobio sam dosta dojava da motor nikada nece biti kao kada je nov bio pa da sve promjenim pa me zanima isplatili li se to praviti uopste i hoce li imati bar slicnu snagu ko pre:moto2:

Kao nov nece biti ali nece ni biti daleko od novog. Snaga takodje moze biti veoma blizu kao kad je bio nov ako ne i ista.

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
2 hours ago, Necix13 said:

Pozz imam masinu od honde nsr 125 2t interesuje me kad zamjenim sve lezajeve semeringe hilzujem cilindar i stavim novi klip hoce li motor raditi kao kad je nov bio dobio sam dosta dojava da motor nikada nece biti kao kada je nov bio pa da sve promjenim pa me zanima isplatili li se to praviti uopste i hoce li imati bar slicnu snagu ko pre:moto2:

Zavisi ko ti hilznuje cilindar :)
Original bi trebalo da je nikasil, kad se stavi gusani nikad vise nece biti isto, ali moze da bude priblizno. Ima par ljudi u srbiji koji to rade uspesno. Najbolje da se raspitas kod ovih sto voze kroseve, mada javice se vec neko na forumu sa preporukom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: BANJA LUKA
  • Motocikl: APRILIA RS125

zanima me jos nema motor onu rc klapnu u cilindru imao je ali je neko izvadio i ide motor isto kao da ima  moze li se kakvo ostecenje da  se desi jer je to izvadjeno?:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
Just now, Necix13 said:

zanima me jos nema motor onu rc klapnu u cilindru imao je ali je neko izvadio i ide motor isto kao da ima  moze li se kakvo ostecenje da  se desi jer je to izvadjeno?:)

 

Sa RC klapnom dobija snagu u određenom opsegu nižim obrtaja, da mu malo popravi situaciju. Preko cca 7k obrtaja, ona je svakako skroz otvorena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
On 6.1.2023. at 16:13, JoeD je napisao:

Zavisi ko ti hilznuje cilindar :)
Original bi trebalo da je nikasil, kad se stavi gusani nikad vise nece biti isto, ali moze da bude priblizno. Ima par ljudi u srbiji koji to rade uspesno. Najbolje da se raspitas kod ovih sto voze kroseve, mada javice se vec neko na forumu sa preporukom

Tako je, jako bitno jer nije kao kod 4t ni priblizno, upresuj, izravnaj i teraj. Mora posle pravilno da se portuje sto je vec umetnost, i imace snagu istu kao i original ako se dobro uradi, ali promasi li se ista... lutrija je kako ce raditi. Zato trazi nekog iskusnog.

 

A sto se RC klapne tice da, u visokim ce ici isto kao i pre ali u niskim neces moci da krenes uzbrdo, i bice ti motor mrtav do 6-7K. Duplo nezgodniji za svakodnevnu voznju tako da, obavezno resiti ventil.

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja