Jump to content

Moto Zajednica

Novajlija check in

Recommended Posts

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Vozio 5 godina Bandita u fraku (GSX65OF), buraz vozio par godina CBF600S i od prošle godine vozi malog Stroma u XT verziji. Svi motori su za preporuku, generalno govoreći, pouzdani, upravljivi, veoma zahvalni za nekoga ko tek ulazi ozbiljno u svet motora gde je ipak potrebno da se početnik malo "iskali". 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Evo nisam dva dana ovde, a vec sam dobio nekoliko fenomenalnih informacija. Meni npr. smeta kad sam nagnut/savijen unapred ka kormanu. To mi smeta kod Z750s. Na onom famoznom sajtu sto ti slikovito i numericki pokazuje kako bi sedeo - pokazuje za nijansu manje naginjanje napred kod Bandita i CBF no kod Z750s, dok kod V stroma 650 sedim pod nagibom od 0 (nula) stepeni, sto je meni sjajno. 
 

Svakako necu na osnovu tog sajta kupovati motor, no eto, zanimljive informacije. Neki V strom 650 2005-2008 nije za pocetnika recimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I to se da resiti, za svoju sam kawu pravio podizace kakvi mi odgovaraju, supruga vozila takodje bez problema... Imas kroz teme, vozio sam i dva suzukija gsx650f, razliciti polozaji i guvernali... Sve se to sredi.

Nego prvo moras malo da se vozis da bi video sta ti odgovara.

 

Versys 650 ima fantastican polozaj ali je visok jbg.

z.jpg

zz.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Honda deauville 700 takodje niska i prijateljski nastrojena prema vozacu, kocnice izvrsne! (za razliku od z750s)

Polozaj vrhunski, mesta za dvoje dosta, imas takodje po forumu moje neko zapazanje o pomenutom, mozda ti pomogne....

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Dobro, dobro, dosta gnjavaze od mene dok ne provozam makar dva modela. Ok, utefteren i Deavulle 700. Cim provozam nesto, javljam se. Hvala mnogo. 
 

Danas bio do Aluna da se prijavim za polaganje testova ali nisu radili. Od ponedeljka odoh. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Evo samo da se oglasim na brzinu. 
Danas sam sa drugarom bio da pogledam(o) jednu Yamahu Fazer 600, 2000. godiste. Bilo je malo na silu, rekoh hajde da odemo da pogledamo bilo sta, da od necega krenemo i drug predlozi to. 
 

Motor je na mene ostavio bas dobar utisak. Udobno se sedi, skoro celo stopalo na zemlji, suvozac se oseca prijatno, lepo izgleda motor, lepi instrumenti…

 

Odjavljen, neregistrovan…hoces da probas? Hocu. Provoza sam ga nekih 700-800m bukvalno. Uhh, mnogo je ljut u prvoj, generalno bas jak agregat ali nekako se niti jednog trenutka nisam uplasio. Izuzetno povozan nekako, okretan i lagan motor (ne znam koliko kg ima). Kvacilo mnogo prijatnije i preciznije nego na Kawasakiju Z750s 2004. godiste. Ima 12 volti za telefon, 3 kofera, km ko zna koliko, velicina odlicna, sve je bas dobro. Opet ono sto meni u odredjenoj meri smeta jeste sto sam nagnut u napred u nekoj meri (malo manje nego na Z750s), ali podnosljivo je mislim. Koci lepo, ide lepo, sigurno se na njemu osecam…samo ta pozicija ledja koja su savijena u nekoj meri. Moram probati Bandita 650s, CBF-a i Deauville 700 pa cu biti pametniji. Moram probati i V Strom 650. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ma pusti ove što te odgovaraju od TDM-a, probaj ti to, meni je baš vrhunski motor, verujem da će ti se svideti.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 896 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Prvenstveno, dobrodošao na forum! 

 

Pre 5 sati, Ćomi- je napisao:

Danas sam sa drugarom bio da pogledam(o) jednu Yamahu Fazer 600, 2000. godiste.

Imam drugara koji isključivo i samo uvozi Fejzere iz daleke Švajcarske, svi su mu najboljeg kvaliteta i stanja, pa ako te tako nešto interesuje, ostavljam kontakt.

 

Marko

+381638577337

 

Vezano za odabir motora, dok ne probaš sve, nećeš naći šta ti odgovara, evo ja i dalje nisam našao, pa menjam dok ne nađem! (a nadam se i da neću, jer svaki motor ima svoju draž i dušu) :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Добродошао!
Ако те буде занимао фазер погледај и мој оглас:


Наравно без обавезе.
Инаће, сви ови мотори који су ти набројани овде су у неку руку слични, а опет различити.
Најбоље да на све седнеш, испробаш, упоредиш положај (ако имаш могућности) и тако донесеш одлуку.
Срећна куповина.:takoje:  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Da ti pozelim dobrodoslicu, i da malo zakuvam. Vidim da je Mana ispala u preporukama,nisam je posedovao ali sam je vozio. Siroko sediste,uzasno povozan motor,automatski menjac,cak sam i trazio jednu da uzmem sebi ali u tom trenutku u Srb na oglasima je postojala samo jedna koja mi se nije svidela.TDM sam imao u vlasnistvu,i po meni Mana ne zaostaje ni malo za njim,cak je korisnija u gradskoj voznji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: CB500X 2022

Pozdrav i dobro došao. 

Pošto sam i ja relativno nov vozač i imao sam neke slične nedoumice kao i ti, ako mogu da ti pomognem jednim podatkom.

I ja sam visok oko 173 cm i vozim motor čije je sjedište (fabrički podatak) na 83 cm od tla (Honda cb500x, 2022. g.p.). Malo mi fali da dodirem punim stopalom tlo, a smatram da je to za vozača motora jako važno, naročito nas nove vozače i nas koji voze dosta po gradu, pa smo u tom ciklusu: kreni - stani, tako da možeš da vidiš na internetu koja je visina sjedišta tog modela, da se bezveze ne cimaš i probavaš modele sa višim sjedištem. Možda tebi ne smeta, visina, ali eto čisto da znaš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Red je ovde javim epilog potere. 
u petak preuzimam u Bg-u bmw F650gs Dakar. 
 

Probao sam ga danas, jako zadovoljan ostao, postigao dogovor oko cene i u petak po njega i kod notara. 
 

Hvala svima na savetima. Kuckamo se u adekvatnoj temi kad sakupim dovoljno utisaka. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja