Jump to content

Moto Zajednica

Novajlija check in

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pozdrav ljudi veliki i mali, devojke i zene. 
Ja sam Mićo iz Novog Sada. Imam 35 godina, advokat po zanimanju. Obozavam skijanje, motore, automobile, putovanja i sve sto vole mladi. 
 

Nemam iskustva u voznji motora. Skuter sam davne 2011 isterao iz salona i prodao ga posle 10 godina slatke voznje. Presao bih na motor ove godine, a ove zime polagacu za A kategoriju. Citam vas strastveno vec neko vreme i rekoh sebi - Ćomi, vreme je da postanes deo ove zajednice. 
 

O mehanici, motorima i voznji motora generalno pojma nemam i zeleniji ne mogu biti, ali to ce postepeno morati da se menja. Imam velike planove (za mene su veliki, za mnoge od vas su svakodnevnica) i radujem im se. 
 

Ziveli!

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Uhhhh, ne znam. Tu ocekujem vasu pomoc. TDM, V-Strom, CBF600S, Aprilija Mana GT….lutam i ja dosta, ne znam. Moram, za pocetak, probati koji od tih pa onda pazariti. Prvi koji probam i svidi mi se, ostalo necu ni gledati (makar sada tako rezonujem). Ne zelim za prvi motor da dam preko 4000e, to je gornja granica racija za mene u ovoj fazi, pa cemo videti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dobro dosao!

Tdm 900 ce ti ogaditi voznju za vjek i vjekova :D, Mana skuteraski tip voznje, za pocetnika vrh! Dokazane probleme sa elektronikom ima, potencijalno zajebancija.

CBF 600 je pitom da ne poverujes, prosto se sam vozi, stromic takodje, oba pouzdana i dokazana.

 

 

(Ovo iznad je moje misljenje, nikako pravilo)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
pre 23 minuta, N.F.S. je napisao:

Dobro dosao!

Tdm 900 ce ti ogaditi voznju za vjek i vjekova :D, Mana skuteraski tip voznje, za pocetnika vrh! Dokazane probleme sa elektronikom ima, potencijalno zajebancija.

CBF 600 je pitom da ne poverujes, prosto se sam vozi, stromic takodje, oba pouzdana i dokazana.

 

 

(Ovo iznad je moje misljenje, nikako pravilo)

Od 600 i kusur stranica o TDM-u na ovom forumu procitao sam odeko 100 i nekako ti ne verujem da ce mi bilo sta ogaditi :)

Zeleo bih nesto sa cim zaista mogu relativno lako preci 300-400km u danu tj. i tako 3-5 dana za redom, a da nije kamion za plakanje po gradu. Verovatno trazim nesto sto trazi 94% pocetnika i entuzijasta. E da, ‘visok’ sam 172cm, tako da racunam da i to treba uzeti u obzir. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tvoj izbor ja postujem naravno, "ogaditi" u smislu da ces u voznji na tdm morati vise da "radis".  Ceo sklop je maksimalno pouzdan i dokazan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Kuckamo se svakako u kojekakvim raznim temama kad se potraga bas intenzivira. Neki moj tihi plan je i da ono što mi se baš svidi potražim ovde na forumu, na preporuku, od nekog ljubitelja, a nikako iz uvoza našminkano i sa dušom u nosu. Isplati se platiti i koju stotku više ako je to za preporuku.

 

CBF600S je znači, po tebi, ok za prvi motor, a koji se sposoban da me bez kostolomljenja odveze npr do Opatije i nazad u 4 dana (primer samo)? Ima li na ovom forumu makar u teoriji neka "škola" vožnje motora? Probao sam drugarom Kawasaki Z750s 2004. godište i on mi je ok OSIM što bih voleo da sam MANJE nagnut napred, to me tišti recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Ćomi- sa tvojom visinom, i činjenicom da TDM traži konasantno šaltanje brzina u gradskoj vožnji, ja ti ga ne bih nikako preporučio.

 

TDM je kao sklop fenomenalan motor, ispred svog vremena. Alu ram, alu vile, jako i sigurno vešanje, neverovatno jake kočnice, odličan hladnjak, kvalitetne plastike, prirodan položaj sedenja, ekonomičan u svakom smislu. ALI motor je tako koncipiran, sa takvkm isporukom snage da mnogo skače i trza u niskim obrtajima, ono gde se sa Suzuki Bandit 650 voziš trećom kroz grsdske gužve i skretanje u lakat, ovde ćeš morati nazad u prvu.

 

Moj savet ti ide za bandit 650, sa abs i injection, 86ks, 4cyl, takodje ekonomičan, zaostaje u dosta stvaki ali je "dizelaš" medju motorima

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Uh, ovo su baš vredni saveti meni kao neznalici. A taj Bandit, da li je koncipiran kao neki Touring ili..? Mnogo mi je važna makar neka prosečna udobnost i da može makar kako i suvožač da se smesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slazem se sa Markom, prednost cbf-a 600 u odnosu na bandita je manja visina sedenja (sto ce tebi itekako biti bitno!). Za pocetnika, pitom, okretan motor i obe noge na zemlji je "merica". Lako ces da kroz kategorije napredujes, ne zuri.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

CBF600s, od koje godine bi bilo najbolje da gledam? 

Samo da napomenem da nisam ovde došao da pokupim savete pa da me više nema.

Želim da postanem deo ove zajednice, da se vozam sa vama, da dođem i na poneki skup, da pojedemo kilo soli zajedno i tako to.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 9 minuta, Ćomi- je napisao:

Uh, ovo su baš vredni saveti meni kao neznalici. A taj Bandit, da li je koncipiran kao neki Touring ili..? Mnogo mi je važna makar neka prosečna udobnost i da može makar kako i suvožač da se smesti.

Bandit 600-650 ti dođe kao neki Sport-Turing samo sa većim akcentom na Turing, a što se tiče udobnosti, isti je vrag što i CBF.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Tako je, moze i Honda CBF. Ja sam licno vozio i 2 komada Kawasaki z750s, njega ne preporucujem nikako, osim lepote, najlepsi motor ikada :)

 

Odma da se razumemo, Bandit kaska u nekim kvalitetima za TDM-om, ali ima i prednosti koje su meni mnogo bitnije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja