Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XVS 1300A Midnight Star / 2010 godiste / Utisci / Dodatna oprema

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

@chez Ne znam di si u SRB, možda vrijedi kontaktirat priko emaila Yamaha predstavnike u okruženju tipa HR, HU, RO , Bosna ili Bugarska (gore desno izaberes državu).

WWW.YAMAHA-MOTOR.EU

Find a Yamaha dealer near you in Europe. Locate authorized dealerships for motorcycles, scooters, ATVs, marine products, and more. Experience Yamaha's exceptional service and...

Možda možeš platit online avansno po predračunu i kad stigne pođeš autom po remen ili ti ga neko od povjerenja pošalje busom. Iako iskreno ja se ne bi s time zeza jer je puno cimanja a nećeš bogznašto uštedit kad zbrojiš sve.

 

Pogleda sam sinoć online cijene i sve je to tu oko 500€, kad dodaš PDV i carinu dođe ti na isto kao da uzmeš u Barelu, što bi ja i napravio na tvom mistu, čisto iz razloga šta si bolje zaštićen kao kupac u slučaju da dođe krivi ili oštećen (malo vjerojatno, ali nije nemoguće).

 

700€ za remen pari puno, ali kad pogledaš da je set lanac lančanici cca 130€ (i više)  a traje 10-20k km, a remen izdrži i preko 150k km (ako ne dižeš na zadnje ili driftaš po makadamu :) + nema zajebancije sa čišćenjem i podmazivanjem) - nije to toliko strašno, osim šta moraš pljunit odjednom cifru, miran si slijedećih 10+ godina. 

 

Ja ne bi ni gleda te alternativne remene šta spominješ - samo OEM i miran. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

@overtone poručio sam danas u ovlašćenom Yamaha servisu - Barel u BG-u, nisam hteo da se cimam online. Lakše mi da platim više, nego da se nerviram i strepim. Razmišljao sam o toj varijanti da pošaljem nekom od drugara na adresu u Sloveniji ili Nemačkoj, ali sam ipak odustao, seo u kola, otišao u servis i poručio. Kad je bal, neka se jebe i princeza. Što ti kažeš, ovo je veliki servis, neću ga menjati skoro, Bože zdravlja, bar narednih 60 000 km ako ne i više. Hvala svakako na savetima.

Promenio član chez
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

@chez Sve nas čeka zamena kaiša u nekom trenutku, ali cena je zaista visoka iznenadio sam se, mislio sam da su oko 300 evra, nisam se raspitivao bio znam da gde god sam pročitao gledao svi gotovo menjaju na 100hiljada plus km ako nema nikakvih problema naravno.

Razlog zamene je jer po servisu sleduje kako sam razumeo ili si nešto osetio u toku vožnje itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

@Antonov u Pargi prošle godine je počeo da se čuje jedno jutro, i zatim na većem opterećenju u nižim brzinama kao da preskače kaiš. Probao sam i tamo kod majstora da proverim koliko je zategnut, podesili ga prema preporukama, ali opet se čuo. Pritom, majstor mi je prilikom kupovine, pre dve godine, rekao da je istrošen i da treba se menja. Istripovao sam se da nije problem  sa pogonskom remenicom i pogonskom osovinom, mada nije, kao nova je, zubi su netaknuti. Eto, zbog toga ga menjam.

Promenio član chez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Znaci došao mu je kraj.

Drago mi je da si podelio iskustvo sa nama ovde, nekom će značiti sigurno, meni da. 

Hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 5. 1. 2023. at 18:15, Antonov je napisao:

Ima podesavanje amortizera te sam podesio zbog puteva da bude malo meksi i udobniji.

Na koliko si tocno podesio predopterecenje?

 

Pitam zato sto je moj motor (nije isti model al princip je isti) dosa tvornicki na 2 najmeksoj (od 5 pozicija, 1 najmeksa 5 najtvrdja - tvoj ima 9 pozicija) sto odgovara vozacu od cca 80kg. 

 

To mi je bilo ok prvih par miseci al kad sam prvi put u dvoje isa malo dalje nije valjalo, mora sam povecat na 3 poziciju, malo mi je podiglo i otvrdnilo zadnji kraj ali nije toliko vise mijesilo i ljuljalo i sad amortizer ne dolazi tako lako do kraja hoda kad naletim na rupetinu na cesti.

 

Ja i zena skupa smo cca 140kg. Neko ko je malo tezi i sa malo vise prtljage nabije preload do kraja.

 

Pitam zato sto ne valja ako ti je namisteno premekano u odnosu na tezinu, mozes si skratit vijek amortizera, pa provjeri to.

 

Evo ss iz manuala.

 

IMG_1364.thumb.jpeg.bfb3b8847bc3d1876a76249a16d1d35d.jpeg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star
Pre 12 sati, overtone je napisao:

Na koliko si tocno podesio predopterecenje?

 

Pitam zato sto je moj motor (nije isti model al princip je isti) dosa tvornicki na 2 najmeksoj (od 5 pozicija, 1 najmeksa 5 najtvrdja - tvoj ima 9 pozicija) sto odgovara vozacu od cca 80kg. 

 

To mi je bilo ok prvih par miseci al kad sam prvi put u dvoje isa malo dalje nije valjalo, mora sam povecat na 3 poziciju, malo mi je podiglo i otvrdnilo zadnji kraj ali nije toliko vise mijesilo i ljuljalo i sad amortizer ne dolazi tako lako do kraja hoda kad naletim na rupetinu na cesti.

 

Ja i zena skupa smo cca 140kg. Neko ko je malo tezi i sa malo vise prtljage nabije preload do kraja.

 

Pitam zato sto ne valja ako ti je namisteno premekano u odnosu na tezinu, mozes si skratit vijek amortizera, pa provjeri to.

 

Evo ss iz manuala.

 

IMG_1364.thumb.jpeg.bfb3b8847bc3d1876a76249a16d1d35d.jpeg

Podešeno mi je na 3. Super se ponaša motor nije mekano.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 11/18/2023 at 6:22 PM, Antonov said:

Neka te lepo služi. Super je.

Zadnju torbu si dobio uz motor ili radio kod nekog?

 

On 4/2/2023 at 10:34 PM, Antonov said:

Da jos malo dopunim o ovom motoru i cime sam se jos zanimao oko njega tokom hladnih dana.
Kako sam motor kupio u toku leta sam kraj Juna, vizir koji je bio tu skinuo sam sto se kaze da osetim vetar u grudima, ali jedan od glavnim razloga je bio taj sto je vazduh prelazio preko njega i prenosio se direktno na kacigu, dosta se culo pistanje vetra, vibracije kacige na vecim brzinama itd te sam uklanjanjem njega to resio, bilo lepo tokom leta ali eto vozio i prve zime, januara uhvatio par dana vozio sa drugom koji ima vizir na Dragstar  650 i sto je sam rekao nije mu toliko hladno na motoru dok mene bije sve u grudi ali zajeban ovaj zimski vazduh ohladi me, te resio da vratim vizir i nasao neko resenje da preusmerim vazduh na aliexpress dodatni vizir koji uz podesavanja moze da bude postavljen visoko, nize kako odgovara, takodje ugao pod kojim zelim i mogu reci da mi voznja u februaru bila mnogo prijatnija mnogo manje vetra, taj dodatni vizir samo se zakaci na originalni zategne i ne mrda i pri vecim brzinama.
Cak ga i drug posle kupio za Fazer 650 i on je zadovaljan ima ih u vise nijansi zavisi od orginalnog vizira na motoru.
image.thumb.jpeg.8d80d75687f4e144d104eb07a4ae511d.jpeg

Takodje trazeci vizir iskoci i ponuda za zastitu od vetra na rucicama te i to nabavim i uz malo slatkih muka i licno napravljenih  drzaca i to namestim, jer originalno su za tip motora sa izbacenim retrovizorima napred ali moze i ovako uz dodatne drzace, imalo i da se naruce ti drzaci ali nisam znam dok nisu stugli da su kratki te sam sam napravio ispalo jos bolje ako mene pitate :Dimage.thumb.jpeg.5195550744c969c23e44a3f94134ee71.jpeg
image.thumb.jpeg.a6d66c70600f7560b7ddee3b08c8978e.jpeg

Zeleci da upotpunim tu prednju stranu motora odlucim se da nabavim vetrobrane za prednju viljusku, video po netu da to lepo izgleda na chopperima, nabavim neke preko aliexpress i uz prepravku namestim mogu vam reci da mi se mnogo dopada kako izgleda nekako otvara motor, a i manje vetra u kolenima se oseca posteno.

image.thumb.jpeg.2fc2c22095550bb71a3b50d651131e62.jpeg

Malo informacija ima o ovom motoru kod nas, uglavnom citao i gledao snimke iz USA gde je ovaj motor V-star 1300 dok je svuda  XVS 1300 Midnight star
Tamo imaju mnogo te aftermarket opreme za ovaj motor ma sve sto ti padne napamet od opreme, te primetim da mnogi od njih iskljucuju O2 sensor ili Lambda sondu stavljajuci neki dodatak , kod nas to nisam nasao ima nekih varalica za O2 sensor ali nista tako i naletim na Ebay Nemacki te narucim.
Ugradnja samo otkacio originalnu sondu ubacio ovaj i pricvrstio staru pored nisam skidao sondu iz auspuha tj grane.
Mogu reci da se zaista oseti promena u nizim obrtajima dosta manje vibracije motora lepse ubrzava, nekako ujednaceno ide ubrzanje  itd, znam da ima neke veze sa nekom klapnom koju regulise O2 senzor te je ona uz pomoc ovoga otvorena ili kako vec te je jaci protok goriva-vazduha nisam siguran,  ne razumem se toliko pricam iz secanja onoga sto sam citao-gledao.
To izgleda ovako, takodje ko zna nemacki  ima i sve o proizvodu na upustvu.

image.thumb.jpeg.0977fc787ba992db0d22ac2a873671bc.jpegimage.thumb.jpeg.10bb467f57298d116b633fa58ec9e5fe.jpeg

Zaista uzivam u ovome sto radim na motoru, lepo izgleda meni i pricinjava mi zadovoljstvo. 
Evo jos par slika motora  
image.thumb.jpeg.f3ce47cd12efddc7e5b34d925b338215.jpeg
image.thumb.jpeg.2dec17a78fa58a4b831b3e4058103f85.jpeg
image.thumb.jpeg.5bd84d6018794c0755fd8a9052403962.jpegimage.thumb.jpeg.b43c3e55ac93dd50df9d77f0158fb90e.jpeg

image.jpeg

Pozdrav.

Možeš li mi napraviti neku detaljniju sliku, gdje i kako si montirao te vetrobrane na viljuški. I ja sam jih naručio preko Alija, pa neznam tačno, gdje bi ih stavio. Na koje šarafove. 

Hvala

Mitja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Pričvrstio sam ih na držač za vetrobran samo izbušio dodatnu rupu na vetrobranima da se gađaju, nisam siguran da li moze kod tebe koliko sam video drugacije se montirana tvoj.

Evo slike kako kod me to stoji

IMG_20240310_204832.thumb.jpg.3ea65491bac844e1acbab33954fd457f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Zbog tvog vetrobrana koji već imaš, ovi idu za tebe jer mislim da nemaš držač kao kod mene.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 
US $24.70  62%OFF | 2pcs Motorbike Wind Fork Air Deflector For Honda VT1100C2 750 2000-07& for Yamaha for Suzuki for Kawasaki VN1500D Vulcan
https://a.aliexpress.com/_ExBzee5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
13 hours ago, Antonov said:

Pričvrstio sam ih na držač za vetrobran samo izbušio dodatnu rupu na vetrobranima da se gađaju, nisam siguran da li moze kod tebe koliko sam video drugacije se montirana tvoj.

Evo slike kako kod me to stoji

IMG_20240310_204832.thumb.jpg.3ea65491bac844e1acbab33954fd457f.jpg

Puno hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Hvala što si podelio to, baš sam se pitao bio kako izgleda taj istrošeni kada si pisao o tome, sada mi jasno pojede se jednostavno. Super i da te sluzi dugo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Bas ga je pojelo! 

 

Hvala @chez sta si ih usporedio. Koliko ti je motor ima na satu kad si ga uzeo?

 

Jutros sam mora do motora samo da remen uslikam.  

IMG_1474.thumb.jpeg.188e46be8319e55a40ff161603618292.jpeg

 

IMG_1473.thumb.jpeg.2bf8aabf04fff5f5f08e74d6c078c79c.jpeg

 

Stanje nakon 43k km. Ako mu neki kamencic ne da po lampi, pari mi da bi moga izdrzat jos toliko. :)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

@overtone vidi, ja sam ga uzeo sa 21000 km na satu pre dve godine, što mi je kao prosečnom kupcu iz Srbije bilo jako sumnjivo, i prilikom kupovine smo proverili kaiš i videli da je spreman za zamenu. Kada sam proverio preko broja šasije kada je uvezen i sa koliko kilometara pređenih, pisalo je da je uvezen iz Švajcarske sa 35000 km i to 2020. godine. Verujem da je i pre samog uvoza vraćen sat. Oterao sam motor kod drugara i stvarno je utegnut, ali verujem da je pregazio i više jer je 2009. godište. Prebacio sam to prodavcu, ali on se pravio blesav, a ja iskreno i nisam nešto mario jer mi se mnogo svideo motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Pozdrav svima!
Prije nešto više od godinu dana, naletio sam na post koji je postavio kolega @Antonov, a koji je lijepo i detaljno opisao svoja iskustva sa Midnight Star-om (hvala puno na tome!). Nije tada bilo puno informacija o ovim motorima, a ja sam bio u potrazi za jednim primjerkom... Konačno, mogu evo i ja sa ponosom da kažem da sam "apdejtovao" svoj profil i da sam postao vlasnik jedne ponoćne zvijezde 😀. Stigao iz CH... prethodni vlasnik Čeh... tako da mu održavanje tečnosti i filtera nije baš bila jača strana. Nakon promjene svih tečnosti i filtera, prednje gume i pločica, odvezao turu od nekih 800 km i moram priznati da je motor TOP. Nadam se da svi uživaju u vožnji kao što sam i ja uživao prethodna dva dana... Polako se upoznajemo... Idemo dalje 😎...

Promenio član Drale_BL
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Nisam nešto puno fotkao, nisam imao vremena od uživanja u vožnji 😄 ali evo par sličica sa kratke pauze...

1712433994360.jpg

1712434033013.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Hvala puno! Nisu loše bisage, čvrsta plastika unutra, a okolo koža tako da se ne motaju... kao neke stare koje sam imao na Viragu. Ako te put nanese prema Banjaluci, javi se da popijemo piće i bacimo koji krug :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Da se javim i ja u nasoj temi :jee2:

IMG_8018.jpeg

IMG_7879.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Ako ima pravde eto me u Banjaluci na moto skupu krajem Maja, smeštaj rezervisan.

Lep zadnji kofer, to je baš super i dobro stoji. Taj je namenski za ovaj motor ili neki univerzalni pa urađeni nosači?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kofer je od xvz 1300 royal star venture… kupio sam ga sa originalnim nosacem koji je trebao malo da se modifikuje da bi se upasovao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja