Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XVS 1300A Midnight Star / 2010 godiste / Utisci / Dodatna oprema

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Pozdrav,
pre samog ulaska u ove bajkerske vode, na ovom sajtu sam se nacitao svega i svacega, ali nisam nasao nista u vezi gore navedenog motora, sem par komentara u nekim temama, te sam resio da malo pisem o njemu svoje utiske, sta sam sve radio na motoru gde sta nabavio od dodatne opreme itd.
Voleo bi da i drugi koji voze ovaj motor podele ovde svoje slike utiske, itd.
Taj motor vozim od 24. Juna 2022, kupljen u CH uvezen, licno sam se time bavio i drug iz CH mi je pomogao, eto od tada pa do sada nekih 8000 km presao, lepo se navozao!
Izuzetno upravljiv motor, sto pri malim brzinama tako i pri vecim, udoban, veliko sediste, supruga se uglavnom vozi sa mnom, nema primedbe na udobnost i posle duzeg puta. Ima podesavanje amortizera te sam podesio zbog puteva da bude malo meksi i udobniji.
Ima dobro ubrzanje, oseca se snaga u svakoj brzini, cima ide super.
Sem  zamene ulja i drugih tecnosti, podmazivanja, za sada jos nista drugo nije radjeno.
Fabricki auspuh je bas tih, te sam kod Tore iz Leskovca uradio custom auspuh, takodje sam stavio K&N filer vazduha, sto mu je zajedno sa auspuhom dalo dodatnu snagu, oseca se razlika u odnosu na fabricki kako je bio. 
Specifikaciju o motoru mozete izguglati koga zanima.
Motor mi je stigao sa:
- prednjim roll barom
- sisibarom
- koferima
Posle nekog vremena  nasao kompaniju iz Poljske "Road Styler" koja se bavi proizvodnjom dodatne opreme za chopper-e imaju sve na sajtu po modelu sta im ponuda, naruci se online uplati urade i salju, moze i custom ali im treba motor na licu mesta naravno, te sam preko njih narucio:
-maglenke
- nosac za  maglenke
- zadnji roll bar
- zastitu za prednji branik 
Sve je bilo u milimetar uradjeno, za maglenke je stavljen drugi relej i prekidac, da ne bi sve islo preko releja glavnog fara. 
I naravno neizostavni "AliExpress":
- maska za hladnjak
- fuzasteri za prednji roll bar za odmaranje nogu 
- rucice 
-maska za sirenu 
- resice za kvacilo i prednju kocnicu
-drzac telefona ili gps-a
Koga zanimaju cene sve mozete videti na netu, sve sam napisao gde sam sta nabavio.

PS ovo mi je inace prvi motor i ostace jos dugo koliko vidim. 


 

viber_slika_2022-12-31_12-33-38-784.jpg

viber_slika_2022-12-31_12-33-38-655.jpg

viber_slika_2023-01-05_11-11-24-615.jpg

viber_slika_2023-01-05_11-11-24-858.jpg

viber_slika_2023-01-02_15-31-33-550.jpg

viber_slika_2022-12-31_12-33-43-956.jpg

viber_slika_2023-01-05_11-11-24-709.jpg

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Pozdrav drug, samo da čestitam kupovinu ove predivne mašine i poželim puno ugodnih kilometara!
I sam već dugo pratim ovaj motor po CH i drugim sajtovima i, ako Bog da, uskoro će i u moju garažu :) Imao sam priliku da gledam neke primjerke u BiH... učinilo mi se da je jako udoban, a evo i ti si to potvrdio u svojoj objavi.

Stvarno nema puno informacija o ovom motoru na forumu pa je ova objava kao zlato... Motor izgleda odlično...
Puno pozdrava i puno kilometara!!!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Midnightstar

Колега, мени је "Midnight Star" одличан мотор, мада ја нисам неко ко вози цео живот...

Ја га имам око два месеца али је 2007 годиште...

Првенствено ми је леп мотор...за разлику од мог претходног мотора VIRAGA 535, овај је змај...

Потрошња је, за моје схватање мотора, мала...око 5л/100км..по граду мало више(мали ми град :)), управљив, стартан...

Ја сам скинуо бисаге због градске вожње и провлачења...

Желим ти пуно километара и здрављу и весељу!

IMG_20230308_131528.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Колега, мени је "Midnight Star" одличан мотор, мада ја нисам неко ко вози цео живот...
Ја га имам око два месеца али је 2007 годиште...
Првенствено ми је леп мотор...за разлику од мог претходног мотора VIRAGA 535, овај је змај...
Потрошња је, за моје схватање мотора, мала...око 5л/100км..по граду мало више(мали ми град ), управљив, стартан...
Ја сам скинуо бисаге због градске вожње и провлачења...
Желим ти пуно километара и здрављу и весељу!
IMG_20230308_131528.thumb.jpg.9801c6646b1b62ba00bfa466073b889b.jpg
Ako si ga kupio iz SM ,onda sam ja bio vlasnik istog od 2018-2021
S tim da je imao samo rol bar.
Odličan!


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Midnightstar

Јесам, од Милана!

Он је набацио бисаге и торбу позади, хвалио те и на крају ми рекао да си му сипао пун резервоар горива па да и он осећа да је тако исправно да и мени уради....

Милан има проблема са коленом па не може да вози....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Јесам, од Милана!
Он је набацио бисаге и торбу позади, хвалио те и на крају ми рекао да си му сипао пун резервоар горива па да и он осећа да је тако исправно да и мени уради....
Милан има проблема са коленом па не може да вози....
Ja sam ga i prodao zato što me bolela ruka ,testis( u međuvremenu sam ga operisao ) i koleno ( odavno operisano ,ali je skroz propalo).
Oslabio mi je i vid( ne znam kako bih mogao da vozim sa naočarima,bojim se da mi ne spadnu u vožnji),itd itd . Gomila sitnih bolesti ,evo vec godinu i po dana ne vozim,još nisam kupio motor,gledam ...
Bih - ne bih...zbog tih zdravstvenih problema,a i cene su otišleeee.
Pošto sam tada ,kad sam mu prodao,znao da neću voziti bar godinu dana ,poklonio sam mu i jednu kacigu i zimske rukavice,ali izgleda ,kako ide,da ću i ostalu opremu nekome pokloniti,ako mi ne bude trebala...
PS
Uživao sam vozeći taj motor!


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Midnightstar

Хехехе изгледа да тај мотор иде на људе са слабим коленима :lol2:

Ја сам доста тренирао као млађи па имам проблема са левим...али чекам да измисле чип за колена :na_glavi:

Ја узивам, одличан је мотор, баш ми се свиђа....

Надам се да ћеш се залечити што пре...чуј се са Миланом због колена..и он пије неке лекове за регенерацију....а вид можда може и ласерски...

Све најбоље и брз опоравак!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Хехехе изгледа да тај мотор иде на људе са слабим коленима 2:
Ја сам доста тренирао као млађи па имам проблема са левим...али чекам да измисле чип за колена :na_glavi:
Ја узивам, одличан је мотор, баш ми се свиђа....
Надам се да ћеш се залечити што пре...чуј се са Миланом због колена..и он пије неке лекове за регенерацију....а вид можда може и ласерски...
Све најбоље и брз опоравак!
Hvala .
U zdravlju vozio!


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Lepo je videti da jos neko tera ovu masinu :)
Za sada nemam problema sa kolenima nadam se da ce tako ostati  :D  
Vidim da si iz Kraljeva cesto se vozimo na tu stranu, iz KG sam, gde ti vidim motor stajem da se pozdravimo 



 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Midnightstar
Pre 2 sati, Antonov je napisao:

Lepo je videti da jos neko tera ovu masinu :)
Za sada nemam problema sa kolenima nadam se da ce tako ostati  :D  
Vidim da si iz Kraljeva cesto se vozimo na tu stranu, iz KG sam, gde ti vidim motor stajem da se pozdravimo 



 

Јави се када пролазиш па да се провозамо....ја често пролазим кроз КГ ка Млд или БГ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Da jos malo dopunim o ovom motoru i cime sam se jos zanimao oko njega tokom hladnih dana.
Kako sam motor kupio u toku leta sam kraj Juna, vizir koji je bio tu skinuo sam sto se kaze da osetim vetar u grudima, ali jedan od glavnim razloga je bio taj sto je vazduh prelazio preko njega i prenosio se direktno na kacigu, dosta se culo pistanje vetra, vibracije kacige na vecim brzinama itd te sam uklanjanjem njega to resio, bilo lepo tokom leta ali eto vozio i prve zime, januara uhvatio par dana vozio sa drugom koji ima vizir na Dragstar  650 i sto je sam rekao nije mu toliko hladno na motoru dok mene bije sve u grudi ali zajeban ovaj zimski vazduh ohladi me, te resio da vratim vizir i nasao neko resenje da preusmerim vazduh na aliexpress dodatni vizir koji uz podesavanja moze da bude postavljen visoko, nize kako odgovara, takodje ugao pod kojim zelim i mogu reci da mi voznja u februaru bila mnogo prijatnija mnogo manje vetra, taj dodatni vizir samo se zakaci na originalni zategne i ne mrda i pri vecim brzinama.
Cak ga i drug posle kupio za Fazer 650 i on je zadovaljan ima ih u vise nijansi zavisi od orginalnog vizira na motoru.
image.thumb.jpeg.8d80d75687f4e144d104eb07a4ae511d.jpeg

Takodje trazeci vizir iskoci i ponuda za zastitu od vetra na rucicama te i to nabavim i uz malo slatkih muka i licno napravljenih  drzaca i to namestim, jer originalno su za tip motora sa izbacenim retrovizorima napred ali moze i ovako uz dodatne drzace, imalo i da se naruce ti drzaci ali nisam znam dok nisu stugli da su kratki te sam sam napravio ispalo jos bolje ako mene pitate :Dimage.thumb.jpeg.5195550744c969c23e44a3f94134ee71.jpeg
image.thumb.jpeg.a6d66c70600f7560b7ddee3b08c8978e.jpeg

Zeleci da upotpunim tu prednju stranu motora odlucim se da nabavim vetrobrane za prednju viljusku, video po netu da to lepo izgleda na chopperima, nabavim neke preko aliexpress i uz prepravku namestim mogu vam reci da mi se mnogo dopada kako izgleda nekako otvara motor, a i manje vetra u kolenima se oseca posteno.

image.thumb.jpeg.2fc2c22095550bb71a3b50d651131e62.jpeg

Malo informacija ima o ovom motoru kod nas, uglavnom citao i gledao snimke iz USA gde je ovaj motor V-star 1300 dok je svuda  XVS 1300 Midnight star
Tamo imaju mnogo te aftermarket opreme za ovaj motor ma sve sto ti padne napamet od opreme, te primetim da mnogi od njih iskljucuju O2 sensor ili Lambda sondu stavljajuci neki dodatak , kod nas to nisam nasao ima nekih varalica za O2 sensor ali nista tako i naletim na Ebay Nemacki te narucim.
Ugradnja samo otkacio originalnu sondu ubacio ovaj i pricvrstio staru pored nisam skidao sondu iz auspuha tj grane.
Mogu reci da se zaista oseti promena u nizim obrtajima dosta manje vibracije motora lepse ubrzava, nekako ujednaceno ide ubrzanje  itd, znam da ima neke veze sa nekom klapnom koju regulise O2 senzor te je ona uz pomoc ovoga otvorena ili kako vec te je jaci protok goriva-vazduha nisam siguran,  ne razumem se toliko pricam iz secanja onoga sto sam citao-gledao.
To izgleda ovako, takodje ko zna nemacki  ima i sve o proizvodu na upustvu.

image.thumb.jpeg.0977fc787ba992db0d22ac2a873671bc.jpegimage.thumb.jpeg.10bb467f57298d116b633fa58ec9e5fe.jpeg

Zaista uzivam u ovome sto radim na motoru, lepo izgleda meni i pricinjava mi zadovoljstvo. 
Evo jos par slika motora  
image.thumb.jpeg.f3ce47cd12efddc7e5b34d925b338215.jpeg
image.thumb.jpeg.2dec17a78fa58a4b831b3e4058103f85.jpeg
image.thumb.jpeg.5bd84d6018794c0755fd8a9052403962.jpegimage.thumb.jpeg.b43c3e55ac93dd50df9d77f0158fb90e.jpeg

image.jpeg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Midnightstar

Ако ти није проблем пошаљи ми линк за ветробран, мислим да ће вожња бити са мирнијом главом преко 80км/ч :)

Чујемо се ових дана....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 1300A Midnight Star

Preko ovih sam ja uzeo 

US $16.01  15%OFF | Universal Motorcycle Windshield Extension Adjustable Spoiler Clamp-On Windscreen Deflector For BMW KAWASAKI YAMAHA HONDA SUZUKI

 

Ali pogledaj i druge iz razloga jer možda imaju bolju ponudu sve su dimenzije slične, čini mi se da je bio za koji dolar manje tada i obrati pažnju da uzmeš da se fiksira bez bušenja.

Važi javi se 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav iz SLO.

Drago mi je,da još neko vozi ovaj bajk a posebno da je s njim zadovoljan.Ja sam ga nabavio 2015 g.i do sada prešao 96 000 km bez ijednog problema.Prešao sam cijelu EU i Balkan,naravno i divnu Srbiju .01.09.se spremam za mesec dana po Turskoj pa sam odločil da prvi put menjam pogonski kaiš i diskove. To je sve za 8 godina osem redovitih servisa...Nije mi prvi motor u životu ali sigurno daleko izpred Harleya i ostalih,posebno što se tiče vožnje i odraščanja.

Želim vam puno srečnih i bezbednih km,pa se možda i kad sretnemo na turi....

Sretno

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, MMilan said:

sigurno daleko izpred Harleya i ostalih,posebno što se tiče vožnje i odraščanja.

Drugar iz kluba baš vozio  Midnight Star-a par godina i ove godine kupio Harley-a, kaže da mu je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

I ja sam vozio Harleya Electru ali za mene nema usporedbe što se tiče vibracija,komoditeta u vožnji a posebno u održavanju.Harley je po mom iskustvu za Cafe ridere a ne za duža potovanja.

Ali kako ko...

Sve dobro I sretno na putu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 5. 1. 2023. at 18:15, Antonov je napisao:

Pozdrav,
pre samog ulaska u ove bajkerske vode, na ovom sajtu sam se nacitao svega i svacega, ali nisam nasao nista u vezi gore navedenog motora, sem par komentara u nekim temama, te sam resio da malo pisem o njemu svoje utiske, sta sam sve radio na motoru gde sta nabavio od dodatne opreme itd.
Voleo bi da i drugi koji voze ovaj motor podele ovde svoje slike utiske, itd.
Taj motor vozim od 24. Juna 2022, kupljen u CH uvezen, licno sam se time bavio i drug iz CH mi je pomogao, eto od tada pa do sada nekih 8000 km presao, lepo se navozao!
Izuzetno upravljiv motor, sto pri malim brzinama tako i pri vecim, udoban, veliko sediste, supruga se uglavnom vozi sa mnom, nema primedbe na udobnost i posle duzeg puta. Ima podesavanje amortizera te sam podesio zbog puteva da bude malo meksi i udobniji.
Ima dobro ubrzanje, oseca se snaga u svakoj brzini, cima ide super.
Sem  zamene ulja i drugih tecnosti, podmazivanja, za sada jos nista drugo nije radjeno.
Fabricki auspuh je bas tih, te sam kod Tore iz Leskovca uradio custom auspuh, takodje sam stavio K&N filer vazduha, sto mu je zajedno sa auspuhom dalo dodatnu snagu, oseca se razlika u odnosu na fabricki kako je bio. 
Specifikaciju o motoru mozete izguglati koga zanima.
Motor mi je stigao sa:
- prednjim roll barom
- sisibarom
- koferima
Posle nekog vremena  nasao kompaniju iz Poljske "Road Styler" koja se bavi proizvodnjom dodatne opreme za chopper-e imaju sve na sajtu po modelu sta im ponuda, naruci se online uplati urade i salju, moze i custom ali im treba motor na licu mesta naravno, te sam preko njih narucio:
-maglenke
- nosac za  maglenke
- zadnji roll bar
- zastitu za prednji branik 
Sve je bilo u milimetar uradjeno, za maglenke je stavljen drugi relej i prekidac, da ne bi sve islo preko releja glavnog fara. 
I naravno neizostavni "AliExpress":
- maska za hladnjak
- fuzasteri za prednji roll bar za odmaranje nogu 
- rucice 
-maska za sirenu 
- resice za kvacilo i prednju kocnicu
-drzac telefona ili gps-a
Koga zanimaju cene sve mozete videti na netu, sve sam napisao gde sam sta nabavio.

PS ovo mi je inace prvi motor i ostace jos dugo koliko vidim. 


 

viber_slika_2022-12-31_12-33-38-784.jpg

viber_slika_2022-12-31_12-33-38-655.jpg

viber_slika_2023-01-05_11-11-24-615.jpg

viber_slika_2023-01-05_11-11-24-858.jpg

viber_slika_2023-01-02_15-31-33-550.jpg

viber_slika_2022-12-31_12-33-43-956.jpg

viber_slika_2023-01-05_11-11-24-709.jpg

Pozdrav svima

Ove godine i ja sam kupio ponočno zvezdu.

za sad sve dobro, ali nisam napravio dovoljno kilometara, pa nemam još  mnogo iskustava, tako da čekamo iduču sezonu.

Evo sliku prikačim, kako izgleda.

pozdrav .....

IMG-20230802-WA0017.jpg

IMG-20231007-WA0000.jpg

IMG-20231007-WA0001.jpg

IMG-20231007-WA0002.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Jedan od vas u rano februarsko jutro

Prepoznaće se1cb06afcbbdc2cb54fc840b2cbfd74f5.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

 Dobar dan svima! Ja sam vlasnik Midnightstar-a 2009. godiste, i treba da zamenim pogonski kais, koji u Barelu iznosi 720 eur,a preko nekih online sajtova od 300-400 eur, ali se uvozi iz Japana pa sam malo nepoverljiv. Da li neko ima neku preporuku?

 

Hvala unapred i srdačan pozdrav.

Promenio član chez
Greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

@chez Vidi  i na motorcyclespareparts.eu, konkretno 

 

WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

MSP is Europe’s most popular online parts supplier, buy new Yamaha manufactured Belt from MSP, worldwide shipping using DHL

 

Poštarina je 40€ + još porez i carinu (ne znam točno koliko je za SR), pa vidi jel povoljnije. 

Sa te stranice sam naručiva par puta neke sitne dijelove tipa filter zraka, neke kapice i sve ok, OEM dijelovi su.

 

Sa webike (japan ili njemacka) sam naručiva sajle gasa i kvačila kad sam minja volan, sve došlo ok, također OEM.

Promenio član overtone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

@overtone Hvala brat! Na Webike-u sam i gledao baš, tamo je dosta povoljno. A čitao sam neke recenzije za taj sajt, i ima nekih negativnih komentara oko isporuka i sl, pa sam zato malo skeptičan. Pogledaću na MSP-u sada, vidim da ide preko DHL-a.

 

I da, problem je što u Srbiji kidaju sa carinom i porezom, za vrednost robe preko 50 eur. Za ručni časovnik koji je poslat iz Singapura, platio sam preko Fedex-a dva puta veću vrednost za carinu i porez od same cene sata, jer Fedex u Srbiji posluje preko posrednika. Pakao. Verujem da u Hrvatskoj kod tebe nemaš takva cimanja, jer sam pronašao na netu da Japan i EU imaju potpisan sporazum o carini. Svakako, našao sam neke firme koje proizvode različite tipove remen kaiševa, pa razmišljam da možda probam i tu varijantu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja