Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6419 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Stigla klipnjača od "Alije".

Jes da smo je čekali dva meseca, ali smo i bili spremni na to. U pitanju je kosilica, sa odličnim Honda agregatom. Ima original da se nađe, kod naših lihvara košta 16000 dinara...ne nisam pogrešio broj nula. Uz pomoć "braće" kineza, kopija originalnog dela je stigla i ugrađena uspešno....uz sve dažbine jedva pređe petinu te cene. Isplati se sačekati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1051 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Naručio neki hepek kao nosač vizira, ali sa mogućnosti da se vizir diže po visini!! Za TRK-a.. E sad čujemo se za jedno dva mjeseca kad stigne!!  Ako stigne??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1705 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

OvajTemu mi izgleda kao da je neko napravio magacin uEvropi, nakupovao gomilu stvari sa Alija i sad prodaje sa malo vecom cenom ali brzom isporukom, dobra ideja ali je izbor bas suzen u odnosu na Aliexpress

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6419 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je ovo zaista 300 kinti...to je neverovatno. Takvu jednu kutiju sam skoro uzeo za 10ak evra..malo više, u "prodavnici".

Treba videti još i kvalitet, ali ako ih iskoristiš bar 5...opet se isplati.

Udaviće nas plastika. Nikad jeftinija i u svakom segmentu života.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3274 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mnogo artikala sam video, sa nepojmljivo niskim cenama. Ne samo plastika. Spremam se da naručim, pa javim kad stigne na sta liči.

Tipa, alu nosač tel/navigacije, za 900 din...

Screenshot_20240813_225226_Temu.thumb.jpg.a2ff6a8d356b517a9e6556ebc12420f2.jpg

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 344 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, Sharky - Alex je napisao:

OvajTemu mi izgleda kao da je neko napravio magacin uEvropi, nakupovao gomilu stvari sa Alija i sad prodaje sa malo vecom cenom ali brzom isporukom, dobra ideja ali je izbor bas suzen u odnosu na Aliexpress

Čitam juče da je osnivač Temua sad najbogatiji lik u Kini

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 11 sati, Sharky - Alex je napisao:

OvajTemu mi izgleda kao da je neko napravio magacin uEvropi, nakupovao gomilu stvari sa Alija i sad prodaje sa malo vecom cenom ali brzom isporukom, dobra ideja ali je izbor bas suzen u odnosu na Aliexpress

Na prosloj strani, post iznad tvog  napisao sam da imaju magacin u Srbiji. Nisi procitao.

 

Takodje sam napisao da je postexpress prestao sa posiljlama sa Aliex, i da ih je preuzeo bex. Postexpress je preuzeo temu

 

Opet se malo duze cekaju isporuke sa Aliexa jer se desava ta primopredaja i ima dosta robe na carini

 

Temu salje svu kupljenu robu u jedan paket.

 

Drug mi ima visoku funkciju u posti i znam te info iz prve ruke.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3274 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve i da imaju magacine u Srbiji, teško da je sva roba koju nude iz njega. Prosto fizički to nije izvodljivo.

Sve zavisi šta se naručuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none
Na prosloj strani, post iznad tvog  napisao sam da imaju magacin u Srbiji. Nisi procitao.
 
Takodje sam napisao da je postexpress prestao sa posiljlama sa Aliex, i da ih je preuzeo bex. Postexpress je preuzeo temu
 
Opet se malo duze cekaju isporuke sa Aliexa jer se desava ta primopredaja i ima dosta robe na carini
 
Temu salje svu kupljenu robu u jedan paket.
 
Drug mi ima visoku funkciju u posti i znam te info iz prve ruke.
Kakav postexpress, pošiljke sa Alija isporučuje obična pošta. Tačno je da u manjim mestima obični poštari nose i PE pošiljke ali ne u gradovima
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8990 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... lopovcina (sugava) je onaj koji ukrade, ljudi koji prodaju nisu zasluzili taj epitet. Oni nude pa ko hoce ima odmah. Tom logikom, oni koji nece kupiti po toj ceni mogu se nazvati skrtice, primili bi ga u fabriku cokolade za dinar i tako to :D .

 

Evo ga u Kg lik ( ne poznajem ga licno), pokupovao svasta i prodaje za po 4x skuplje, ne tera nikoga da kupi, ko zeli odmah (ja npr.) takvi su odlicna opcija. Nikada u njemu nisam video lopova, niti onog ko hoce da saceka ne bih nazvao skrticom.

https://www.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/obezbedjenje-motocikala/cetka-za-ciscenje-lanca/oglas/166632172?filterId=5193314342

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 751 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

I tako, taman kad sam pomislio da će ovo biti prvi paket koji neću dobiti, on stigao.

Naručen 17. februara.

Za koji dan bi bilo pola godine kako putuje.

Realno ili ne, tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3274 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@N.F.S., imam neku rodbinu u Šapcu, bavili su se šićem na crno, tj.  pravili majice, trenerke... sećam se pre neku godinu, žensku bodi majicu su šili za 50 din na malo veću količinu, nakupac onda proda na pančevačkom buvljaku za 300-400 din komad, a kad ista stigne do butika, često u istom tom Šapcu odakle je i potekla, bude 800-1.200 din. Prosto nisam mogao da verujem.

Proizvodnja se slabo isplati, trange frange je mnogo bolja fora očigledno.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1051 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Samo znam da je dostava za B i H nenormalno skupa, tako da sam nekakve zezancije isto za TRK-a, naručio u Njemačku, gdje je "free shiping". Naravno kolega pola pozaboravljao, ili nije naručio.. tako da čekam za ostatak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

@N.F.S., imam neku rodbinu u Šapcu, bavili su se šićem na crno, tj.  pravili majice, trenerke... sećam se pre neku godinu, žensku bodi majicu su šili za 50 din na malo veću količinu, nakupac onda proda na pančevačkom buvljaku za 300-400 din komad, a kad ista stigne do butika, često u istom tom Šapcu odakle je i potekla, bude 800-1.200 din. Prosto nisam mogao da verujem.

Proizvodnja se slabo isplati, trange frange je mnogo bolja fora očigledno.

Ja sam uvozio zenske carape, i prodavao na veliko ljudima koji su ih "šili". Vise im se isplatilo da u svoje kutije ubaciju carape koje kupuju od mene, nego da ih prozvedu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Stiglo, poslednja stvarčica koju sam poručio sa Alije, cca 2 nedelje.

Pošto nema ništa slično za CBF 1000, uzeo sam za NC750x, iste gume nose, reko, možda honda uštedela na razvoju blatobrana :-)

Namestićemo nekako :-)327f7db16b384bcfeacc613a26d9adc0.jpg8f1f1880c8655a3c1cdbbcc60e72ec63.jpg

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none
I tako, taman kad sam pomislio da će ovo biti prvi paket koji neću dobiti, on stigao.
Naručen 17. februara.
Za koji dan bi bilo pola godine kako putuje.
Realno ili ne, tako je.
Nije on putovao toliko, bio je u nekom džaku u centralnom magacinu Pošte, pre ili posle carine, nekoga je mrzelo da uzme baš taj džak, verujem da su ga preskočili makar 100 pura
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 751 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@hansol

Imaš pravo. I ja sam pomislio to.

 

Svaki iole "veći" paket stiže brže nego ovi mali sitni.

 

Kao da vidim lika u pošti koji misli da je napravio veći učinak rešivši te velike, nego gooomilu malih sitnih paketića. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7024 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Postoji FIFO standard. First in First out. Uzimajući moja iskustva kao neko ko je organizovao i implementirao te procese to nekada izgleda ovako:

 

Dođe neko sa viših pozicija da vidi šta se radi. Tj. ničim izazvan da se meša u posao bez odgovornosti i odjednom smisli nešto svoje jer je video gomilu. Onda da bi sačuvao posao ti spakuješ/otpremiš ono što će na kraju dana da izgleda kao da si smanjio gomilu i uradio ne znam kakav posao. Ne tvrdim da je tako u Pošti ali uglavnom su takve gluposti u pitanju. Da se preživi radni dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3274 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Vrlo realno moguć scenario. Ali može biti i x drugih - tipa, zagubio se paket, otišao pogrešnim vozilom negde, oštetila se nalepnica sa kodom, pa dok ne pronađu šta je i naprave novu, i sve tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Ja stalno naručujemo sa Ali, nema pravila. Naručio jednu futrolu za telefon polovinom juna, drugu polovinom jula, ova iz jula stigla pre nedelju dana , ova iz juna pre 3 dana.
Ako se prekorači njihov rok imate pravo na refund. Desi se da mi vrate novac 3 meseca posle naručivanja, prođe par dana i stigne predmet.
Ako ništa, mislim da su se krađe naših poštara istrebile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja