Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot XP400 gt - SUV lavić na 2 točka

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sto bi se reklo - 'ajde da na vreme otvorimo temu o jednom zanimljivom ADV maxiju. Posle Honde i Kymco-a i Peugeot se ukljucio u ADV segment maksiskutera. Ovom kategorijom suvereno vlada Honda sa modelom X-ADV 750 za koji se ne moze ni sa sigurnoscu reci da li je skuter ili motor. Mutant svakako jeste. Honda je nedavno izbacili i mladjeg brata X-ADV-a pod oznakom ADV 350, koji ima nekih ADV elemenata ali je za razliku od starijeg i jaceg rodjaka ipak koncepcijom skuter: redovan variomat, platforma podeljena sa Forza 350, manji tockovi... Brze bolje Kymco se ukljucio u pricu sa svojim DT x360 modelom koji je pandam ADV 350 dok je X-ADV ostao suvereni kralj kategorije trenutno bez pandama na horizontu...

 

U Peugeotu nisu bili pospani pa se na ovogodisnjoj EICMA-i pojavio zanimljiv lavic: XP400. Model koji agregatom "cilja" na klasu 350 ccm, obzirom da nosi agregat iz Metropolis 400 modela ali konstrukcijom koketira sa X-ADV-om: tockovi velicine 17 napred i 15 coli pozadi sa sve zbicama :jee1:, ozbiljno vesanje napred i pozadi, integrisani roll barovi...

 

Nije objavljena cena ali kako se trendovi krecu, ne bi me iznenadilo da dosegne i 10-tak 'iljada evara, obzirom da je X-ADV stigao skoro do 13... U svakom slucaju sa zbicama i koferom verujem da ce debelo da pretekne ADV-350-tkinih 7300.

 

Cekamo da se Piaggio probudi iz duboke kome i ukljuci se u ovu sve zanimljiviju maksiskuter ADV trku...

 

Dotle uzivajmo u ovom Lavicu sa par fotki...

2023-peugeot-xp400.jpg

peugeot-xp400-00008.jpg

peugeot-xp400-2023-3-1024x576.jpg

Peugeot-XP400-GT-2023-gris5.jpg

Peugeot-XP400-GT-2023-gris6.jpg

xp400_gt_snow-white_back-1_bd.jpg

23_3000_0.jpg

636bc65554dfc.jpeg

27_3000_0.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Zanimljiva resenja su dupli disk napred, integrisana navigacija u instrument tablu, sediste koje se otvara na na dve strane sa duplim "storidzom' ispod njega, vrlo zanimljivo resenje zadnjeg vesanja i zadnjeg blatobrana sa vidljivo pomerenim pozadi zadnjim tockom.

 

Agregat deklarisu na skoro 37 konja a tu su vec standardni za ADV Maxi klasu vizir pomerljiv u nekoliko polozaja po vertikali, zastita za rucke, podesivi korman i gume sa kojima moze malo i u prasinu (a vozac umisli da je na Dakaru ::) )

Promenio član alexanto
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Deluje mocno,ali taj zadnji kraj...ta crna 'viljuska/nosac' iznad zadnjeg tocka mi nekako odudara.. Ovo je 17,15 tockovi. Zbicane felne,rollbar,tabla...veoma lepo upakovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mnogo je lep. Jeste šminkeraj, ali ukusan. A mnogima će značiti što je u A2 klasi.

Nego, brine taj agregat. Metropolis se nije pokazao kao pouzdan model, kako ljudi pišu. Bilo je reči i na ovim stranama, kvari se prečesto, skupocen je za održavanje... Ebiga, izgleda da evropejci ne mogu više da priđu azijatima po kvalitetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Кажу биће врло озбиљна конкуренција Хондином X-ADV ... ал ово мени јако занимљиво изгледа, још цена да буде прихватљива па да сви навалимо

 

 

Promenio član ПИпезос

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8944 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cenovno gledano, pezola nikad nije bila prihvatljiva za koji god model da se ufati coek.

Ajd cena manje vise, servisna podrska je katastrofa losa..... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa prvo, nije Kinez nego made in France (mada ne sumnjam da se sve komponente proizvode na dalekom istoku), a drugo, imaš i TFT displej koga papreno plaćaš, sve i ako ti ne treba ;)  A što lepo samo ne ostave USB C priključak i mesto na kormanu, pa kome treba nek bocka navigaciju, telefon i šta god već želi, ne mi jasno...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Kymco Downtown

Izgleda odlično. Pročitao sam da će cena biti negde oko 7k što je adv350 kategorija a upitanju je Peugeot.

Nemam iskustva sa njihovim skuterima. Doduše imam kad sam bio klinac razneo sam se sa onog Elysea prokletog iako moja greška bio sam klinac imam neku ugrađenu averziju. Voleo bih neki info od nekog ko vozi neki noviji peugeot skuter. Vidim da su popularni u evropi.

Ovaj skuter ima veće točkove 230kg više konja deluje kao ozbiljna makina.

Jel zna neko da li oni ugrađuju svoje motore ili koriste neki azijski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj prvi skuter je bio Peugeot Tweet, baš sam bio zadovoljan, ali zato što je to bio SYM sa lavić etiketom :)

Pežo totalno svaštari, meće etikete na kineze, tajvance... a najbolji su modeli koji su nosili Piaggio agregate...

 

Ali ovaj model agregata je Francuz, kao što je već napisano. Koliko je to dobro, ne znam(o). Metropolis tricikl, odakle potiče motor, kažu da se baš i nije proslavio po pouzdanosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pežo XP400 GT je stigao u Grčku, pa evo dva informativna novinarska teksta. Koristite google translate:

b41bb695f4ad28a99c573f17f845dbcc_XL.jpg?

 

Test – Peugeot XP400 2023 – Otpremnica u Španiju - BIKEIT!

Peugeot XP400 2023 - Detaljna prezentacija i cena za Grčku - BIKEIT!

 

Cena kod južnih komšija je 8.850€. Nije malo, ali ipak mislim da je manje nego što smo se pribojavali...

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Na nekim trzistima je i 8,5 K za ovaj sa spicama a 8K za onaj sa alu tockovima. Iskreno ocekivao sam u startu 10K ali bojim se da je ovo samo "probna"cena i ako se iole "primi" da ce vrlo brzo da poraste sa cenom kao i ostali...

 

A da mi se svidja - svidja mi se opasno, tako neobican i autentican :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8944 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne verujem da će se u skorijoj budućnosti pežola prodavati i imati slavu kao nekad lani.

Spic karijere bese (pre 20 leta) u doba kad su se djirali Speed Fight 1 i 2, Jet Force, Ludix, Elystar.

Ko je djirao SF2 VRC ili Jet F. taj je faca biJo :vutra:

Pežola ima zaista dobre modele, odlicna resenja dod. opreme, zanimljiv dizajn kao i boje plastika.

Sve dobro utrefe ali agregat i ne baš.

 

XP400 ne verujem da će ugledati svetlost dana u nekom salonu na našim prostorima.

Nazalost, nakon Verana niko nije uzeo da radi brend ozbiljno, tako da će se ovaj model kod nas videti za koju godinu kao polovan... možda a možda ni tad!

Ko ga bude kupio vencanica mu ne gine i čekace ga glavobolja oko odrzavanja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

SkuterCentar i ATV&Nautica kod nas prodaju Pežo skutere, doduše manjih kubikaža. Ko zna, možda i dođe do nas, ako mu vide potencijal.

Meni se XP400 GT baš sviđa, ali realno gledano, teška posla da bih se odvažio da ga kupim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ima po Dojclandu za 8350 GT opcija. Ali ova 'viljuska' iznad zadnjeg tocka je totalni promasaj. 

Screenshot_20230619_201216_Kleinanzeigen.jpg

Screenshot_20230619_201219_Kleinanzeigen.jpg

Screenshot_20230619_201224_Kleinanzeigen.jpg

Screenshot_20230619_201230_Kleinanzeigen.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Evo ga i mutant :) Zanimljiva spravica...Prvi put ga vidim uzivo,morao sam koju sliku napraviti,pipnuti,pogledati izbliza. 

Zanimljiv polozaj zadnjeg amorta... 

20230909_142219.jpg

20230909_142227.jpg

20230909_142235.jpg

20230909_142302.jpg

20230909_142342.jpg

20230909_142249.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja