Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora sa alibabe

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
pre 3 minuta, boza_kg je napisao:

Na primer, slika sa tvog drugog linka

U06fa774ae0d44ddeaa27ec679a39f9e30.jpg_9

je najverovatnije potekla sa Husqvarna Motorcycles Ecuador FB strane, ista je fotka, tj nije iz kineske radnje.

https://www.facebook.com/601630546539073/posts/husqvarna-fc450-rockstar-edition-2021-solo-en-proracinginc/3870232189678876/

 

PS. Google ima servis https://lens.google.com pa možeš čak da nađeš poreklo fotografije.

ne znam da li si primjetio ali stender nije isti ako mislis da je to ta ista slika

Promenio član bil_51
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4643 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Prosečan Balkanac veruje u Eldorado i priču da sa neke druge strane ima nešto što košta jeftinije i to duplo nego što sama fabrika pravi. Da svi na nama zarađuju bar 6 puta više nego što jeste. Onda neko poruči ovako nešto, pa skonta da je skuplja dara nego mera. Motocikl tipa 800 dolara čak i da se kupi ceo kontejner (beše 8 komada) znači 6.400 dolara. Poštarina na taj kontejenr je sigurno par hiljada dolara.


Taj kontejner 2-3 puta treba da stoji negde pri transportu i prebacivanju. Znači menja papire 2-3 puta. Tu dolazimo do cena za ležarine koje poskupljuju ceo proces.

 

Ni to ne bi bilo strašno da ne živimo u Srbiji. Sad dolazimo do dele zbog kojeg su cene svega skuplje kod nas negu u EU. Dođemo na carinu i kreće igranje. Hmmm, kataloška vrednost motocikla. Džabe si ga platio 800 dolara, ako piše npr. Husqvarna ta i ta, čika carinik otvara katalog vrednosti, ne jebe tvoju fakturu gde piše 800 dolara. Pronalazi da taj i taj motor košta toliko i toliko i udara porez na osnovu cene iz kataloga. Onda, taj motocikl nije iz EU, ide još neka taksa.

 

Ugrubo, cenim da bi na adresu došli motocikli koji sa pomenutih 800 dolara dolaze na minimum oko 3.000 dolara. Zatim treba da se taj neko moli bogu da unutra bude iole čestito parče koje mehanički besprekorno funckioniše.

 

Prilično cimanja za nešto što može biti prevara. Da smo u EU, to bi bilo kudi - kamo jeftinije za igranje i sa manje cimanja. Ovako...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1830 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 10 sati, bil_51 je napisao:

Ako neko slucajno bude citao ovu temu i imao je iskustva sa ovakvom kupovinom neka napise svoja iskustva, nikad nije kasno

Čekam da mi stigne neki novac iz Nigerije, pa naručujem jedan  :takoje:

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5882 postova
Pre 19 sati, Jovan Ristic je napisao:

Prosečan Balkanac veruje u Eldorado i priču da sa neke druge strane ima nešto što košta jeftinije i to duplo nego što sama fabrika pravi. Da svi na nama zarađuju bar 6 puta više nego što jeste. Onda neko poruči ovako nešto, pa skonta da je skuplja dara nego mera. Motocikl tipa 800 dolara čak i da se kupi ceo kontejner (beše 8 komada) znači 6.400 dolara. Poštarina na taj kontejenr je sigurno par hiljada dolara.


Taj kontejner 2-3 puta treba da stoji negde pri transportu i prebacivanju. Znači menja papire 2-3 puta. Tu dolazimo do cena za ležarine koje poskupljuju ceo proces.

 

Ni to ne bi bilo strašno da ne živimo u Srbiji. Sad dolazimo do dele zbog kojeg su cene svega skuplje kod nas negu u EU. Dođemo na carinu i kreće igranje. Hmmm, kataloška vrednost motocikla. Džabe si ga platio 800 dolara, ako piše npr. Husqvarna ta i ta, čika carinik otvara katalog vrednosti, ne jebe tvoju fakturu gde piše 800 dolara. Pronalazi da taj i taj motor košta toliko i toliko i udara porez na osnovu cene iz kataloga. Onda, taj motocikl nije iz EU, ide još neka taksa.

 

Ugrubo, cenim da bi na adresu došli motocikli koji sa pomenutih 800 dolara dolaze na minimum oko 3.000 dolara. Zatim treba da se taj neko moli bogu da unutra bude iole čestito parče koje mehanički besprekorno funckioniše.

 

Prilično cimanja za nešto što može biti prevara. Da smo u EU, to bi bilo kudi - kamo jeftinije za igranje i sa manje cimanja. Ovako...

Prva greska u koracima ti je sto fizicko lice ne moze da uveze nov motor moze samo motor preko 6 meseci starosti koji je morao da bude registrovan minimum 6 meseci a ne da je stajao u salonu (vozilo uopste ne samo motor). Druga greska u koracima proizilazi iz prve, kada pravno lice uvozi onda je faktura relevantna za odredjivanje carine i ne gleda se katalog, kasnije moze biti carinske kontrole i tako dalje. Da bi bilo uvezeno potrebno je dostaviti niz papira a jedan od kljucnih je DoC koji moze da izda samo proizvodjac. Sto dalje implicira da ili nije "originalan proizvod" pa ces dobiti hAsquarnu ili nema DoC. Ukoliko nije originalan proizvod vec kopija tu se javlja problem oko autorizacije pa mozes da potpadnes pod sankcije za to delo.

 

Sve u svemu postoji jasna regulativa kako se moze uvesti nesto a drugo Alibaba je B2B sajt nije B2C kao Aliexpess.

 

Obrni okreni apsolutno si u pravu da je potpuno nemoguce da evropski proizvod ode u Kinu i vrati se u Evropu i bude jeftiniji osim da je Kinez dobrotvor i namerno trosi svoje pare da bi omogucio ljudima u Srbiji da kupe jeftinije motor :) 

 

I da citirao sam te jer smatram da sa tobom ima smisla razmeniti neka saznanja a oko pokretaca teme i kupovine necu da trosim reci dok Mradomiru ne legne lova iz Nigerije ( a cekam i ja neku iz Londona )

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
WWW.ALIBABA.COM

Original 2022 Cf Moto 800cc Atv 4x4 Cforce 800 Xc - Buy Cf Moto Product on Alibaba.com

 evo kako Amerikanci prodaju jeftino, izgleda da neko kopira od nekoge ili Amerikanci ili Kinezi. Kod Amerikanaca ima kupis 2 motora dobijes 2, doduse ovo za 2 dobijes to je vise neki marketinski trik

Promenio član bil_51

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
On 17.11.2022. at 21:33, Mr_Wolf je napisao:

Boga mi ovo za Amerikance preko Alibabe deluje legitimno.


Da poručiš ti taj motor pa da nas vodiš kroz proces?

I ja bi volio da meni neko objasni proces... tj. kada bi neko drugi probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Da dopunim kolegu. Cak i kad pravno lice odn. firma uveze vozilo direktno iz Kine nece biti omogucena registracija vozila od strane policije. Bez obzira sto ce kineski proizvodjac poslati i pratecu dokumentaciju o homologaciji, odn. CoC.

Vozila koja se iz Kine uvezu prvo u neku od evropskih drzava, a zatim u Srbiju se mogu registrovati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 24 minuta, slave74 je napisao:

Da dopunim kolegu. Cak i kad pravno lice odn. firma uveze vozilo direktno iz Kine nece biti omogucena registracija vozila od strane policije. Bez obzira sto ce kineski proizvodjac poslati i pratecu dokumentaciju o homologaciji, odn. CoC.

Vozila koja se iz Kine uvezu prvo u neku od evropskih drzava, a zatim u Srbiju se mogu registrovati.

 

Ja sam i BiH i mtori su iz Amerike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2040 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, slave74 je napisao:

Vozila koja se iz Kine uvezu prvo u neku od evropskih drzava, a zatim u Srbiju se mogu registrovati.

Isto važi i za vozila iz Amerike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2040 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Mislio sam na automobile...

Džip wv za američko tržište (nema takav u evropi), 2021 god iz usa carinjen u Poljskoj, pa u Srb, i registrovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja