Jump to content

Moto Zajednica

Savet u vezi sa odabirom motocikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic

Nadam se da nisam omašio podgrupu, ako moderatori misle da negde drugde treba ova tema da ide neka je prebace i izvinjavam se ako sam im napravio posao.

Od 2007. godine vozim motore i uvek su to bili cruiser motori - shadow 750 i dragstar 650.

Razlog za to je u najvećoj meri bio što moja devojka nije htela da se vozi na drugačijem tipu motorcikla, a putovali smo i do Amsterdama i Madrida, Tasos i Grčku više puta ne računam, kao ni CG i gomila tura po Srbiji, vozimo jedno 70k zajedno.

Dobili jednog klinca, pa drugog i ostao ja sam na motociklu svaki dan po Beogradu uglavnom, ponekad nešto u okolini odvozam sa društvom, ali sam.

I sada se mislim da promenim tip motocikla u smeru XSR700 ili CB650R,  a XVS650A koji vozim već 10 godina da prodam.

Ima li to ikakvog smisla? Cilj ove teme je da me odgovorite! :D

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2857 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kako da ti kažemo... Ženu možda i ne smeš da menjaš, ali motore je čak i poželjno! :D

Pogrešnoj se crkvi moliš.

 

Nego, odličan izbor, shvatićeš koliko se to lakše vozi.. treba pogledati i ostale iz te klase, imaš sad i kawu koja je preeeeleepaa. 

18170733.jpg.ec2157eb67b1fabcb4874da7f3de0624.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

U ova kawa je posle Suzuki Inazuma nešto najlepše, a možda malko i liči na Suzukija. Ranije sam vozio čoper, doduše jako kratko. I u skorije vreme se ne bih vraćao na to metalno čudo.

Promenio član Zarkela
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2857 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ubedljivo najlepši motor trenutno u prodaji, jer nije insekt, nije dizajnerski pokušaj nečega, već je jednostavan, bezvremenski dizajn. Skidam kapu.

A to je stari Zephyr dizajn, koji je najlepši gvozdeni naked.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kako da ti kažemo... Ženu možda i ne smeš da menjaš, ali motore je čak i poželjno! 
Pogrešnoj se crkvi moliš.
 
Nego, odličan izbor, shvatićeš koliko se to lakše vozi.. treba pogledati i ostale iz te klase, imaš sad i kawu koja je preeeeleepaa. 
18170733.jpg.ec2157eb67b1fabcb4874da7f3de0624.jpg
Na ovo će da mu se lepe milfare 45+.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Posto si vozio kruzere a sad uglavnom vozis po gradu a ne bi menjao tip motora, sta mislis o nekoj sredini, nesto kao boberce da uzmes. :na_glavi:

Salim se, nisu bas boberi ali gradski motor, Honda Rebel 500, Kawasaki Vulcan, mozda cak i Harli 883, zavisi koliko novca mislis da izdvojis, mada gledajuci da planiras CB650R, to je oko 8000e, mogao bi da se uklopis mozda a da ne menjas drasticno tip motora. :jee1: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova
4 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Ubedljivo najlepši motor trenutno u prodaji, jer nije insekt, nije dizajnerski pokušaj nečega, već je jednostavan, bezvremenski dizajn. Skidam kapu.

A to je stari Zephyr dizajn, koji je najlepši gvozdeni naked.

Onaj 900rs jos bolji, 4 cilindra :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Da nemam ovu moju ludu zenu prilepak i ja bih odavno bio na bezvremenim nejkedima... Al mora babi udobno dupetu da bude pa to ti je... Jbt zaboravio sam kako je to biti sam na motoru...:popovanje:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ali kada sednes sam, sto je u retkim situacijama, kao da vozis nov i potpuno drugaciji motor:D

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3010 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Da nemam ovu moju ludu zenu prilepak i ja bih odavno bio na bezvremenim nejkedima... Al mora babi udobno dupetu da bude pa to ti je... Jbt zaboravio sam kako je to biti sam na motoru...:popovanje:
"Луда жена"..."баба"....кад ти буде заврнула јаја видећеш да Бог постоји тј. видећеш Бога свог
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Morat ces na kraju 2 motora da imas: maxi skuter i neki naked. Ja sam bio na toj kombinaciji i odlucio objediniti pa kupio Versysa 1000. Koliko vidim, moram se vratiti na staru kombinaciju. Skuter za po gradu i za izlete sa zenom, a naked za moj vlastiti gust. Moja preporuka: Honda Integra 750 + Bandit 1250N :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic

Društvo hvala na podršci i savetima.

Svog ljubimca ću da udomim, a iskreno šta ću da uzmem još uvek nisam prelomio.

Navodno je za niže obrtaje i vožnju po gradu bolja opcija XSR700 a za autoput i više obrtaje CB650R, estetski mi se više dopada Yamaha. Mada ima lepih polovnih motora koje definitivno treba uzeti u obzir.

Objaviću ovde kako se sve završilo! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Nijedan nije za auto put, ali ne zbog snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Podržavam kolegu @Drinkero ja sam kratko vozio Zephyra i autoput je smrt u diskoteci :D posle 10 minuta sam preispitivao sebe zasto sam uopste i kretao..

a opet sto se udobnosti tice, mislim da i tu kucas na pogrešna vrata, vama bi neki touring (tipa varadero :D ) zavrsio posao, ima naslon na koferima, "stepenik" i moze da odradi finu kilometrazu bez nekog velikog zamora. Na nakedima nit mesta za stvari nit udobnosti, nit zastite od vetra..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic

Potpuno se slažem da nisu za autoput, ja i prodajem motor koji je za autoput za street bike da se vozikam isključivo u i okolini Beograda. Pa sam napisao da mi za zezanje po gradu bolje zvuči Yamaha XSR700 nego CB650R, a i estetski mi je primamljivija.

Juče sam probao strašan motor ali mi je par hiljada iznad cenovnog ranga, sledeće nedelje sam dogovorio da probam jedan BMW i jednu Yamahu, pa ću valjda doneti odluku, mada ako ne poludim ni za jednim posebno ne žurim, ima vremena do sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic

Potpuno se slažem da nisu za autoput, ja i prodajem motor koji je za autoput za street bike da se vozikam isključivo u i okolini Beograda. Pa sam napisao da mi za zezanje po gradu bolje zvuči Yamaha XSR700 nego CB650R, a i estetski mi je primamljivija.

Juče sam probao strašan motor ali mi je par hiljada iznad cenovnog ranga, sledeće nedelje sam dogovorio da probam jedan BMW i jednu Yamahu, pa ću valjda doneti odluku, mada ako ne poludim ni za jednim posebno ne žurim, ima vremena do sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja