Jump to content

Moto Zajednica

Prvi pad

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova

Pozdrav

eto danas se desilo ni sam ne znam kako.Lagans voznjica ne brzo,rastojanje po propisu,covjek ispred mene koci i ja u sporavam.Nije mi uopste jasno kako sam prednju kocnicu stisnuo toliko jako.Prednji tocak za blokirao motor proklizao i samo se na bok izvalio.Motor bez ostecenja sl sam momacki kuk ugruvao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Neka bude i poslednji!

Razmisli šta se i kako desilo, koristiće ti za ubuduće..

Živ i zdrav bio, sledećih milion kilometara bez incidenata!

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Meni se desilo da mi lik presece put na raskrsnici. Prednji mi zablokirao, al sam par puta pustio i stisnuo. Prednji kraj motora je poskakivao kao na rodeu. Sama sreca me sacuvala da ga zadrzim na nogama. Dobro je da se zavrsilo dobro. Nadam se da si se samo malo ugruvao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Који мотор, које годише, када си задњи пут сервисирао кочнице, тј. очистио клипове и чељусти?

Можда си се преварио на кочници, а можда и ниси него си кочио као и раније истом јачином а клип пробио кроз прљавштину где се иначе заустављао и бап. Све је могуће.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1088 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Mozda je bilo nesto na asfaltu, masan asfalt ili pesak 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 1 sat, Patriota je napisao:

Skontaces za par dana kad se slegne sve :)

И успут може да очисти клипове и кочиона клешта, да каже у каквом су стању била. Тако може да елиминише ”механички” узрок и остаје огледало.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2059 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Što kažu kolege, neka bude i poslednji pad ! Kažu, najbolje se uči na svojim greškama. Ako još uvek ne znaš gde si pogrešio, bar ćeš biti oprezniji. Iznenadne prepreke, obe kočnice !

Btw, nemam abs. Jbga, nije se razmišljalo o njemu kada se kupovao motor. Ali, vozim se i bez njega, svaki dan...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2747 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Klepio si prednju u panici brze nego inace. Nije vesanje napred stiglo da se sabije i da prenese masu na prednji tocak. Tad tocak jako rano blokira.

Nisi stisnuo jace kocnicu nego inace, samo si je stisnuo naglo, zato je blokirao verovatno.

To je stvar koja se vezba.

Panic braking je jako cest uzrok pada.

Bitno da si dobro prosao, iskustvo vise.

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 762 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure

Kurs bezbedne voznje ili redovno treniranje naglog i maksimalnog kocenja na nekom velikom parkingu. Probas samo prednju,samo zadnju,pa sa obe...i mnoge stvari ce ti biti jasnije.

Uzgred dobrodosao u klub . Vise manje svi imamo slicna iskustva.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 419 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ma hladan asfalt, guma mozda i losija to je recept. Ja na 400 kg nit ABS nit dva diska napred, mora oba tocka kocenje, sreca sto sam navikao da vecinom kocim zadnjom( cak i GSXR sam tako vozao). Mada jbg motor mora 101% koncentracije, i molis se da ako i popusti to bude jeftino( tvoj primer). Samo polako, ja imao pre pet god totalku sa autom, ni dan danas mi nije jasan razlog, verovarno ih je bilo vise. Dobro dosao u klub:popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Abarth covek vec objasnio za kocenje, a na to dodaj generalno kilav plus hladan asfalt.

Ne bi bilo zgoreg proveriti i kocnice, da se ocisti sistem, promeni ulje.

 

Dobro dosao u klub, i da ti je poslednji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja sam imao sličnu situaciju, vozim normalno i nailazim na ležeći i krećem da kočim kao i svaki put do tada, odjednom mi blokira prednji točak, ni sam ne znam kako sam se održao na motoru da ne padnem. Vreme letnje toplo put suv a brzina oko 50kmh, guma dobra nije potrošena. Pretpostavljam da je nešto prosuto bilo po putu pa da sam ja naišao baš na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Čuvajte se ležećih policajaca, kočite zadnjom i izuzetno blago dozirajte prednju kočnicu. Sasvim je nebitno što je asfalt suv. Naime pošto ispred ležećih policajaca sva vozila usporavaju, asfalt je izuzetno mastan. Delije sasvim normalno a neverovatno je klizav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Kao sto neko rece, na prazan parking i vezbaj. Ja sam padao jer sam blokirao prednju. Evo dobrog kanala sa vezbama i objašnjenjima:




Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Niko ne spominje posle koliko vremena klizne tj koliko je guma bila zagrejana. 

U mojoj ulici je gladak asfalt i kada krenem proklize i zadnja na oduzimanje gasa o kocenju da ne pricam. 

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2946 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ne razumem zašto postoji otpor kod većine motorista da koči zadnjom. Ko je iole vozio bicikl sa kontrom zna o čemu pričam. Po svim zakonima fizike, hemije i ostalog čim blokira, prednja će uvek proklizati ako nije u idealnoj ravni, tome doprinosi i podloga. Zato su izmislili abs da ne bi blokirala. Zabodi zadnju i nikad nećeš izgubiti kontrolu upravljanja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Ne razumem zašto postoji otpor kod većine motorista da koči zadnjom. 

Kocio sam prednjom jer nisam isao brzo,maksimalno 40 zato sto sam znao da dolazimo pred ostru krivinu gdje svi moraju dobro da uspore,asfalt suv a vrjeme toplo.Znam da sam se iznenadio kad je tocak zablokirao i proklizao jer nemam osjecaj da sam tako naglo do kraja pritisnuo kocnicu.Nisam bio u ravni i to je pomoglo da motor odma padne.Naravno da mora postojati razlog zasto se to desilo,sad kad vratim film unazad malo vise znam da mi je prednja kocnica imala kao neku grbu koju sam osjecao na rucici kada kocim.Kao da kocnica ide a onda preskoci u jednom momentu i uhvati jace.Kako god moja greska sto nisam isao odma u servis da to provjerim.Ako nije do kocnice onda mora da je do mene treceg nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja