Jump to content

Moto Zajednica

SYM CRUiSYM α 300

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: SYM Cruisym α 300
On 4. 10. 2023. at 10:55, mixoni je napisao:

Pozdrav,

 

da li si probao ovaj smart bar...da li odgovara za cruisym alpha 2023?

Planiram da uzmem neki takav drzac ali isto kao i kod nekog  prethodnog posta kinezi odgovaraju da ne odgovara za nov model.

Doduse pise da je do 2019 god. :wacko:

Mozda jedina opcija da se uzme pa da se malo modifikuje.

Za 2022 Cruisym odgovara u potpunosti, koristim ga za GoPro, display senzora pritiska u gumama i za telefon... 

Evo ti fotka pa pogledaj vetrobran, ako je ovakav a trebalo bi da jeste onda ti pasuje.

Cruisym300.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
7 minutes ago, Vlad_79 said:

Za 2022 Cruisym odgovara u potpunosti, koristim ga za GoPro, display senzora pritiska u gumama i za telefon... 

Evo ti fotka pa pogledaj vetrobran, ako je ovakav a trebalo bi da jeste onda ti pasuje.

Cruisym300.jpg

Tako isto izgleda i na Cruisym 300 2023..... e sad nadam se i da su srafovi na istim merama kao i kod tebe, no narucio sam u svakom slucaju pa ako ne odgovara duzina nabudzice se nesto :)

Hvala na odgovoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: SYM Cruisym α 300

Malo ću sad možda da te smorim ali većinu stvari nećeš moći da zakačih direktno na taj smart bar. Previše je blizu vetrobranu. Kod mene kao što možeš videti na slici ima i ovo... 

https://vi.aliexpress.com/item/1005003333068940.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.684.7bef1802Fmx8y2&gatewayAdapt=glo2vnm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Da, nisu normalni. Mene 16k u Suncu u Zemunu. Mislio sam da me zajebavaju. Prošle godine me je sve izašlo 18k sa sve tablicama i saobraćajnom (čini mi se ).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Sym cruisym alpha 300

Pozdrav drugari, ja bih najpre da se predstavim sa svojim sym cruisym alpha 300 2022. Godiste . Kupljen u Eurosumaru  i odradjen servis na 1000 i pre neki mesec na 5000km. Generalno pomesani su mi utisci. Cruisym sam kupio jer sam bio odusevljen kvalitetom i voznjom mog prethodnog skutera - sym gts 250 2006. godiste . Sa cruisymom sam dobio sve one  nijanse koje su mi posle duzeg koriscenja falile. Jaci motor za bezbednija preticanja na magistrali, bolja zastita od vetra, neverovatno lep izgled i cikličnost. Sve ostalo je bilo kao i na starom(mala potrošnja, veliki gepek,lakoca voznje) . Ipak imam i par zamerki. Udobnost nije ni približna. Probao sam da resim popustanjem zadnjih amortizera ali sad sa saputnikom moram da milim preko lezecih. Prednje amortizere kao da nema . Konstantno se cuje neki neprijatan zvuk iz prednjih plastika. Kao da nesto nije lepo usafljeno i klapara. Na servisu su mi rekli da to ne moze da se otkloni i da svi imaju tu manu . Ponudio sam i da van garancije platim i da stave neko after market bolje i skuplje resenje , ali mi kazu da ni za to ne postoji opcija. Gledao sam cak da ga prodam i kupim maxsym tl 508 ,ali je problem sto se meni ovaj koncept bas svidja. (Veci gepek, bolja zastita od vetra i nekako mi je bas povozan po gradu i na putu). Da ne pricam da je prelep(barem meni). Sloba iz Eurosumara je vrlo korektan i ponudio mi je jos jednu probnu voznju za tl 508, ali ja bih bas voleo kada bi postojalo neko after market resenje za amortizere bez obzira na cenu. Malo sam udavio, ali eto. To je to od mene . Ako neko ima neki savet, unapred sam zahvalan . Cak sam razmisljao i o promeni tipa motora (iako sam skuterima generano zadovoljan) ,nesto kao Honda nc 750 x automatik.

Pozdrav 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Te 'mane' niko nece da otkriva pri kupovini,ako su uopste mane. Sa druge strane,serviser te otkaci i kaze tako to mora. E sad tog istog servisera i prodavca kod direktora pa da vidimo zasto ovaj kaze da je sve top,a ovaj da ce da postoji taj zvuk uvek. Misljenja sam da se to moze srediti,kao i prednja amortizacija,ali cekaj istek garancije. Kao dugogodisnji vozac maxi skutera,a sad vozac NCa mogu da ti ga preporucim kao odlicna aternativa. Imas skuter u obliku motora. Napred umesto rezervoara mesto za kacigu. Poveci top case i resio si problem za dodatne stvari. Potrosnja je normalna,ako se ne vozi po autoputu non stop i brzo. (Nemacka je raj zbog toga,pa moja potrosnja nije relevantna...) 

 

Ako odlucis da zadrzis SIMU,resi te sitnice kod proverenog majstora. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ama to je sve napravljeno tako da te tera da vazda razmišljaš o novom, zameni i trošenju parica... Moj skuter je ekstra udoban, i vile napred, i amortizeri nazad su baš kako treba... pod sedištem stane više nego u gepek Clia, jeftin za održavanje... ali mi smeta što nije jači.

Kad nabavim jači, biće opet nešto drugo da me kopka. Idealnog nema. Pa onda sledi zaključak da ti trebaju 2 motorina - 1 za grad, drugi za put. A gde su dva, onda će ubrzo da se pojavi potreba i za trećim. I tako. Teška je ovo boles :moto3:

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Sym cruisym alpha 300
On 27. 10. 2023. at 9:17, DaliborBP je napisao:

Te 'mane' niko nece da otkriva pri kupovini,ako su uopste mane. Sa druge strane,serviser te otkaci i kaze tako to mora. E sad tog istog servisera i prodavca kod direktora pa da vidimo zasto ovaj kaze da je sve top,a ovaj da ce da postoji taj zvuk uvek. Misljenja sam da se to moze srediti,kao i prednja amortizacija,ali cekaj istek garancije. Kao dugogodisnji vozac maxi skutera,a sad vozac NCa mogu da ti ga preporucim kao odlicna aternativa. Imas skuter u obliku motora. Napred umesto rezervoara mesto za kacigu. Poveci top case i resio si problem za dodatne stvari. Potrosnja je normalna,ako se ne vozi po autoputu non stop i brzo. (Nemacka je raj zbog toga,pa moja potrosnja nije relevantna...) 

 

Ako odlucis da zadrzis SIMU,resi te sitnice kod proverenog majstora. 

Hvala Dalibore, 

Juce sam probao NC-a i odusevljen sam kako se vozi(uz rezervu , jer sam ga probao samo na parkingu) Jedino me plasi da mi ne bude mali za duzu voznju. Visok sam 186,187cm i tezak preko 100kg. Sto se tice SYM-a, da li imas da preporucis nekog kvalitetnog majstora? Moze i u inbox ,ako krsi pravila foruma zbog reklamiranja. SmartSelect_20231028_235028_Gallery.thumb.jpg.308f5e5dc53963ce0c5c07e48030acb7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Skoro da smo iste visine,ali je razlika u kilazi. 10kg u tvoju korist. Novi model sa slike sediste je na 800mm,a na modelu pre je 830mm. Tako da 30mm ili 3cm dosta znace. I meni novi model deluje malen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 10/9/2023 at 10:35 PM, Vlad_79 said:

Malo ću sad možda da te smorim ali većinu stvari nećeš moći da zakačih direktno na taj smart bar. Previše je blizu vetrobranu. Kod mene kao što možeš videti na slici ima i ovo... 

https://vi.aliexpress.com/item/1005003333068940.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.684.7bef1802Fmx8y2&gatewayAdapt=glo2vnm

eee OK. Dobro si mi to napomenuo, vrvtno bih se iznenadio prilikom montiranja. Videcu i ja da porucim ovaj nastavak. Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ljudi,

 

da li moze neki savet kako pripremiti Sym-u za zimu. Sta raditi, da li vaditi akumulator, da li ga natankovati do kraja (onda ce gorivo da lapi), da li ga paliti s vremena na vreme....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Sipaj super 100  i dodaj stabilizator goriva.

Jednom mesečno ga upali i provozaj 10km, bar tako kod mene piše za Sym symphony 200i,

parkiran je u podzemnoj garaži tako da nikad nije na hladnom pa akumulator nisam vadio zimus.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ni ja nikad ne vadim aku, niti ga kačim na smart punjače, ni na jednom skuteru koji sam imao. Ne vidim potrebu. Klima se promenila, bude u januaru i februaru lepo vreme, nikad i ne stoji nevožen predugo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Jedno tehnicko pitanje, s obzirom da su ventili za gume malo nepristupacni, hteo bih da nabavim kolenasti (G) nastavak koji bi nakacio na izlaz kompresora (sto sam kupio sebi). Malo sam gledao po internetu, jedna od opcija na prvi pogled je 

WWW.PRODAVNICAALATA.RS

Rotirajuća spojka 360° Beta 1917RS. Rotirajuća univerzalna spojka izrađena od anodiranog aluminijuma. Standardni prihvat 1/4” muško / ženski (BSPT...

 ali nemam blagog pojma da li dimenzije odgovaraju, a u radnji lik nema pojma. Nadjoh jos  2 prodavnice iz Subotice i Nisa, komunikacija 0. Ima li neko neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj skuter ima ugaoni ventil na zadnjem točku, a prav kratki na prednjem. Verujem da nije teško da se nađe takav, pa ga zameni kad budeš menjao gumu recimo.

U stvari, evo na pr. jednog takvog:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Nisam planirao skoro da menjam gumu, ali me ventil na zadnjem tocku dovoljno nervira da cu otici do vulkanizera samo ventil da zamenim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 10/30/2023 at 10:17 AM, Mugos said:

Sipaj super 100  i dodaj stabilizator goriva.

Jednom mesečno ga upali i provozaj 10km, bar tako kod mene piše za Sym symphony 200i,

parkiran je u podzemnoj garaži tako da nikad nije na hladnom pa akumulator nisam vadio zimus.

 

Super, hvala. Planiram u tom slucaju da uzmem neki ovakav stabilizator "IPONE stabilizator goriva 250ml" a videcu isto negde u garazu da ga ubacim i da ne skidam aku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja