Jump to content

Moto Zajednica

SYM CRUiSYM α 300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Meni nisu hteli da spuste. Valjda sto znaju da ako cekam, sled godine skace cena, rekose da su dobili zvanican info da ce biti +400e. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Samo da dodam oko potrošnje, za sada je 3.5l/100km. Uglavnom u gradskim uslovima vožnje.
Ne znam da li će ovo da se spusti kada se "razradi" i promeni mineralno ulje sintetikom. Videćemo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da se spusti tesko, da se poveca vrlo je moguce iz dva razloga.

Jedan je sto se opustas u voznji, manje ga stedis.

Drugi razlog je taj sto dolaze sve hladniji dani te u tim uslovima normalno je da digne potrosnju za do 0.5L.

Okvirna potrosnja treba biti 3-4L.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
6 hours ago, Korto Malteze said:

Samo da dodam oko potrošnje, za sada je 3.5l/100km. Uglavnom u gradskim uslovima vožnje.
Ne znam da li će ovo da se spusti kada se "razradi" i promeni mineralno ulje sintetikom. Videćemo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Gradska voznja je sirok pojam.Ako je Novi Beograd onda je potrosnja manja i do litar a grad,uzbrdo-nizbrdo,kreni stani...meni opasno loce u tim uslovima dok recimo kada sam imao ukombinovano jednom do aerodroma i par puta autoputem do NB padne potrosnja za 0.5L.

Danas sam vozio do Baba,malo ga odvrnuo na autoputu,resto avalskim i cini mi se da na nekih 105 km nije popio ni 3 L a sramota me da sipam toliko na pumpi da proverim :)

U svakom slucaju 3.5 po gradu je odlicno za tu kubikazu a ja bih bio srecan da izadjem na ispod 4.5 sa 400ccm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, Korto Malteze je napisao:

Ne znam da li će ovo da se spusti kada se "razradi"

Pa po teoriji, trebalo bi da malo spusti potrošnju kad se razradi. Sad je sve još stisnuto, klip, karike, ostali sklopovi (a ko da ja kao znam šta sve:) prave više trenja, daju veći otpor dok se ne razgaze... Al, što kaže kolega, posle ćeš više da ga odvrćeš, pa će mu to da dođe na slično .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

@DeepDrunk bas je bilo svuda, ceo grad. Tako da su mesoviti gradski uslovi, i guzva, i uzbrdo-nizbrdo.

Opet kazem, videcemo... mislim da ce da bude tu izmedju 3-4l, kao sto bi i trebalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Kad sipate gorivo, jel pokazuje na ekranu full, sa svim crtama? Ja sipao do vrha, i kad upalim, fali jedna crta. Pre sipanja je bio 1 crta iznad crvene za rezervu, i stalo je 6.75l i malo mi prelilo. Deklarisan kapaciter je 12l, pa mi malo cudno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Isto je i kod mene, cenim da je do toga sto brzo sipam pistoljem pritisnutim do kraja. Jednom sam polako sipao, jedva pritiskajuci pistolj i uspeo sam da natocim 10 litara i pokazivale su se sve crtice popunjene

Promenio član sgolub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Moguce, ja stisnem pistolj kao kod auta, i kad sam dodao prvog gasenja, zapenilo za sve pare i izaslo mi u onu rupu oko cepa, morao maramicom da skupljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre sat vremena, sgolub je napisao:

Isto je i kod mene, cenim da je do toga sto brzo sipam pistoljem pritisnutim do kraja. Jednom sam polako sipao, jedva pritiskajuci pistolj i uspeo sam da natocim 10 litara i pokazivale su se sve crtice popunjene

Jel tebi pucka od pozadi, iz pravca auspuha, kad zavrsis voznju? Kontam da se to hladi sistem, ali nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Kod mene se čuje blago pucketanje u auspuhu (bar se meni tako čini) kada ugasim skuter. Međutim ne uvek, uglavnom posle duže vožnje.
P.S. obraticu pažnju za to gorivo, pa javljam i moje iskustvo sa tim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Promenio član Korto Malteze
pravopis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 1 sat, sgolub je napisao:

Pucka malo, to je normalno prilikom hlađenja. Pucka i na autu nego se ne čuje u kabini :)

Upravo sam se cuo sa servisom, i potvrdili su mi da je to normalno prilikom hladjenja auspuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: SYM Cruisym α 300

Ćao svima. Meni vrlo interesantna tema, vrlo slična situacija kao kod @Korto Malteze, prvi motor posle 20+ godina u saobraćaju, ista makina, Cruisym 300 alpha. :)

 

Motor sam kupio početkom septembra ali sam ja već odradio prvi redovan servis na 1000km i od tada prešao još nešto više od 700km. Potrošnja za sada tu oko 3,5l - 4l, uglavnom po "ravnijem" delu grada, Zemun - NBG - centar...

Što se cene tiče i meni su rekli da od proleća neće biti više ta cena, iskreno nije ni čudo sobzirom na trenutni rast cena svega. Ja, zapravo mi, smo dobili popust od 200eur jer smo drugar i ja kupili po komad istog dana. Tako da ne verujem da će da spuste 5-10% pogotovo sada kada nije sezona i ničega nema na stanju. Iskreno ja sam očekivao i manji popust pa je ovako ispalo super, taman za jaknicu...

 

Ono što me brine je dostupnost delova i opreme za Sym. Naravno diler nas uverava da će delovi uvek biti dostupni kod njih u servisu a pritom ništa od dodatne opreme nemaju u ponudi. Tako da ako vam treba recimo nosač kofera to mora da se pravi po porudžbini. Eto ja sam probio led pa je @seba011 napravio prvi nosač kofera za moj Cruisym. Ima pelcer ko bude hteo. :)

 

Kod kineza na aliju ili na ebay-u mogu da se nadju razne sitnice za Sym, ja sam poručio nosač navigacije/telefona za Cruisym 2017-2019 i naravno pasuje i na alphu.

 

Cheers!

Promenio član Vlad_79
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

@Vlad_79 Apsolutno si su pravu što se tiče dodatne opreme, a ne daj bože nekih vanrednih rezervnih delova. S obzirom da su ih prodali dosta ove godine i planiraju još više sledeće nadam se da će to da se promeni. Pitaću ih na sledećem servisu, ja sam blizu tom prvom redovnom. Popust je i kod mene bio negde oko 300 evra. Taman za kacigu i rukavice. :vlajko:

 

Baš bi voleo da vidim kako ti izgleda taj nosač kofera i kofer. Za sada mi nije potreban, ali je verovatno pitanje kada će. Siguran sam da nas ima još.

Drugo, koji si tačno nosač telefona naručio? Ja sam planirao da uzmem taj neki koji odgovara starijim mofdelima, međutim prodavci na Aliju su mi rekli da ne odgovara.  :zbunjen:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: SYM Cruisym α 300

Kao što rekoh, nosač je hand made by @seba011, kapiram d aposećuje forum pa možete da ga cimnete i preko PM-a...

Izgleda fino, kao lajk ne bih znao da nije original. Čelik, plastificiran, nema rdjanja, sve 5...

 

Elem, dogovorite termin, javite koji motor i za par dana gotovo. Takodje morate da se izjasnite unapred i koji kofer ćete koristiti, Givi, Shad ili nešto treće jer od toga zavisi koja ploča (postolje) kofera se koristi i na osnovu toga se pravi nosač. Idealno je da imate ploču da dostavite mada sam siguran da on već zna, nema puno vrsta. 

 

U mom slučaju pravio sam za Monokey Givi a na kraju mi se mnogo svideo ovah Sha SH48 koji sam montirao na taj nosač bez ikakvih problema. Izbušio par dodatnih rupa i teraj. Evo par fotkica sa montaže.

 

 

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: SYM Cruisym α 300
On 4.11.2022. at 8:52, Korto Malteze je napisao:

....Drugo, koji si tačno nosač telefona naručio? Ja sam planirao da uzmem taj neki koji odgovara starijim mofdelima, međutim prodavci na Aliju su mi rekli da ne odgovara.  :zbunjen:

Zaboravih da ti linkujem proizvode sa Alija..

Ovo ti je Smart-bar

A ovaj nosač telefona mi se pokazao kao najpouzdaniji. U pitanju je glibavi iPhone 13pro max, navodim jer je nerealno širok telefon ali ga ovaj nosač hvata i steže bez problema...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa nije uobičajeno. Jel ti to tako bilo od kad si ga kupio, ili se naknadno pojavilo? Ako je naknadno, možda je voda prodrla negde gde ne treba. Meni se dasilo slično, kad je posle pranja voda kratkospojila neki prekidač, pisao sam već u odgovarajućoj temi. Vratilo se na normalu posle sušenja:

 

STREAMABLE.COM

Watch "Blink" on Streamable.

 

Ako je tako oduvek, reklamiraj. Verovatno da ovako ne bi mogao da prođe tehnički pregled.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja