Jump to content

Moto Zajednica

Ugrađen Akrapovič full sistem auspuh na BMW G310R

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw G310R

Pozdrav, pitanje jedno. Na BMW g310r stavio sam Akrap Carbon line(full sistem) i sada se bas čuje "pucketanje" auspuha kad god pustim gas. Interesuje me da li trebam da radim neki remap, tuning ili tome slično kako bi mešavina goriva/vazduha bila dobra? Na sajtu akrapovic pise da ne treba remap da se radi, ali mi se čini da ima više vazduha nego što bi trebalo. Svaki savet je dobro došao. Lep pozz

20220917_161607.jpg

20220916_155221.jpg

Promenio član BranislavL
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ja imam to isto pucketanje (burble) na mom Suzukiju sa titanium GSXR K6 1000 slip-on-om  (+ K&N vazdušni filter).

Rekao bih da je to normalno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Nije normalno, visak vazduha zbog manjeg podpritiska u izduvnom sistemu. U prevodu treba remap, tj. obogatiti smesu.

 

Verovatno da je motor sad i mlitaviji na niskim obrtajima, ali se ne primeti zbog bucnijeg auspuha pa je subjektivni osecaj da ide brze ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Koliko mi je poznato kad se radi cela linija auspuha radi se i remap obavezno. A kroz remap se podešava pops&bangs efekat. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw G310R
Pre 10 sati, MarkoMoto je napisao:

Nije normalno, visak vazduha zbog manjeg podpritiska u izduvnom sistemu. U prevodu treba remap, tj. obogatiti smesu.

 

Verovatno da je motor sad i mlitaviji na niskim obrtajima, ali se ne primeti zbog bucnijeg auspuha pa je subjektivni osecaj da ide brze ;)

Bukvalno sam ga juče stavio, nisam ga ni stigao provozati, ovo je bilo kad je bio hladan, pa sam mu malo dao gas da čujem kako radi. Videcu sad potrošnju, i kako ide. Mada gde god sam gleda na BMW forumima niko nije radio remap, kaže ECU sam nauči da je došlo do sitnih promena i prilagodi smešu... ako treba remap ima li nekog kod koga bi to moglo raditi??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw G310R
Pre 2 sati, mick je napisao:

Koliko mi je poznato kad se radi cela linija auspuha radi se i remap obavezno. A kroz remap se podešava pops&bangs efekat. 

Znam da je u 99% slučajeva tako, i na akrap sajtu piše za druge motore ali za G310R piše da ne treba. Ako treba remap imaš li neku preporuku? 

Promenio član BranislavL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, BranislavL je napisao:

Znam da je u 99% slučajeva tako, i na akrap sajtu piše za druge motore ali za G310R piše da ne treba. Ako treba remap imaš li neku preporuku? 

Šta znam...ja sam remap radio u Moto Bruder-u. Možda da se čuješ sa njima ili sa nekim ko još radi tuning pa da proveriš. Kod mene je od remapa dosta izraženiji pops&bangs. Malo mi je nelogično da nema potrebe za remapom nakon menjanja cele linije...ne znam, nemam nešto iskustva sa tim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja