Jump to content

Moto Zajednica

Prenos, Pomoc??

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova

Pozdrav, palo mi je na ideju da malo unapredim skuter što se tiče delova, ima on lep start i sve je to dobro ide 75 na ravnom i mislio sam da mu unapredim malo prenos, da bude agresivniji na startu, kupio bih gljivu, centralnu oprugi kvacila, oprugice, rolnice, i onaj racing cdi, sve bih to sam menjao jer majstora nekog dobrog ne mogu da nađem, ovde vas ima koji se dobro razumete u sve to, znači želim da dobijem na boljem startu i sve što može da se izvuče iz tih delova, zanima me jer ne znam toliko u to koje su najbolje oprugice i opruga i rolnice za to, sada su mu rolnice 8-9 grama tako nešto, kako da sve to uskladim da sve lepo radi. Hvala na pomoci unapred.

 

Sent from my RMX3085 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
А ради се о ком скутеру?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Sluter je sprint filly sa tim što masina nije njegova njegova masina je u garazi a ova malo jaca sto ide dobro je na njemu

Sent from my RMX3085 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Писано је о "оштрењу" овог агрегата, ја сам бар неколико пута и глупо ми да се понављам. Претражи има доста информација а и могучности.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav drugari, imao bih jedno pitanje, vise sliku, naime nedavno sam kupio Hondu SH 300i 2007 godina, motor je u jako dobrom stannu, uradio sam mu neke osnovne servise, pa je dosao na red i kao pregled cvt-a. 

 

Nemam iskustva sa servisima, niti u blizini imam neke majstore, a Boga mi ni nekog povjerenja u ove sto su tu, pa ucim u hodu i radim sam. 

 

Primijetio sam kod kretanja da mi cvrkne iz cvt-a i cim krenem odma prestane taj zvuk, znaci max 1 sec da cvrkne i onda nista. 

 

Motor ide odlicno, ali kad sam skinuo deklu malo me iznenadila boja zvona, ljubicasta je, vise da me prestravila.

 

Pa ako moze neki savjet sta da se radi! Slika u prilogu. 

IMG_20221022_112706.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Uhh to kvacilo je ozbiljno bilo pregrevano. Redovna je pojava da na rubovima poprime plavkastu boju od temperature, ali u ovoj meri nisam skoro video. Obavezno skini zvono i proveri u kakvom stanju su lamele kvacila, moguce da je pri kraju pa je konstantno proklizavalo ili je jednostavno petrpelo neka veca opterecenja, tipa guzva u dvoje uzbrdo na 40 stepeni, jednom je dovoljno da dobije boju. Ako je to okej a nemas simptome tipa da podrhtava pri kretanju teraj dalje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovako bude kada se na kvacilo lepi sinter feroda, traje dugo ali ne "ujeda" odmah, vrti i zagreva/trosi zvono. Takodje, proizvodi cvileci zvuk.

Ili veliko opterecenje sto Marko rece ili je feroda sa dosta metala..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Hvala vam na odgovoru, mozda bi bilo najbolje da to skinem, ismirglam zvono i ferode ako su debele, u slucaju da su istrosene zamjenim kvacilo i to bi bilo to. 

 

Trebam poruciti moment kljuc, nasao sam ovaj povoljno, mehanički kontam da je vjerovatno dobar. Sad kad uhvatim vremena ide rasklapanje, nisam vican majstorluku, ali polako se ucim. Hvala vam opet na odgovoru pa cu pokusati to izvesti.

WWW.OLX.BA

KILO KLJUČ SA NAGINJANJEM 0-300NM S-T300W BGS, Novi Grad, 60 KM, KILO KLJUČ SA NAGINJANJEM 0-300NM S-T300W BGS

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja