Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

*perar pan*

Hvala za pomoc,to sam zaboravio da pogledam,ali mi opet ne ide u glavu kakve veze ima copava sa lampicom za neutral koju kad sam skinuo pa opet vratio,kao da sam sve sje...  sad mi uopste ne radi lampica. inace i ja tako vozim pa na semaforu na osecaj i polako pustam kvacilo,al pocinje da me nervira pogotovu sto mi je predvrda sajla kvacila  :(

 

Da se ne bi desilo slucajno da krenes sa spustenom copavom motor se gasi ako ubacis u brzinu a copava je ostala dole. Verovatno si dokrajcio senzor kad si skinuo copavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро
I ja imam pitanje a nadam se da nije neki problem... kada kochim prednjom kao da malo "shkljocnu" vile 2,3 puta ili neshto vec... kao da malo "rade" dok se ne zaustavim skroz, i to uglavnom pri blazim kochenjima... Mozda i nisu vile nego disk i kochnica malo popuste na tren pa opet stegnu... ? `92go godishte mi je bike pa je to mozda i normalno ? Ne deluje mi strashno ali mozda je neshto shto je bolje na vreme primetiti ? Shta bih mogao da proverim/pogledam ?

 

Ja sam imao isti problem.

Rešio sam jednostavno dotezanjem ležaja.

Nemoj previše da stegneš jer će ti onda motor klecati pri malom skretanju (vrlo je neprijatno).

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

*Hacky*

 

Hvala druze,vrlo verovatno da je to sto kazes,provericu taj osigurac,ako je to ,znas li kojim slucajem gde ima da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Alera, jesi ti promenio motor?  ;D

Citas strane forume?   ;D

...nisam, dobra sam dusa koja udomljava, pomalo servisira i vozi tudje motore!  ;)

 

Na Transalpu nisam mijenjao pinjol jer je metalni puz gadno zapinjao za kuciste i blokirao. Kako sam vec imao putni komp za bic na motoru nisam vidio smisla u popravku, a pogotovo ne u kupovini novog (cca 100€).

 

...za "skljocanje" vila: stavi prste na dio gdje se spaja gornji trokut i vrat i probaj kociti, pa otpusti kocnicu. Osjetit ces pomicanje ako ga ima. Pritezanje trokuta ima smisla samo ako se vijak otpustio, ako su lezajevi otisli pocet ce zapinjati kad stegnes vijke. Prednji kotac svakako digni u zrak kad budes pritezao. Na volanu ne smije biti ni malo otpora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

*Hacky*

 

Hvala druze,vrlo verovatno da je to sto kazes,provericu taj osigurac,ako je to ,znas li kojim slucajem gde ima da se kupi?

 

Nema na cemu  :)

 

Probaj kod Saleta iz Trstenika 063-835-9740

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

*perar pan*

Hvala za pomoc,to sam zaboravio da pogledam,ali mi opet ne ide u glavu kakve veze ima copava sa lampicom za neutral koju kad sam skinuo pa opet vratio,kao da sam sve sje...  sad mi uopste ne radi lampica. inace i ja tako vozim pa na semaforu na osecaj i polako pustam kvacilo,al pocinje da me nervira pogotovu sto mi je predvrda sajla kvacila  :(

 

Nema na cemu!

 

Ako se ne varam sijalica za ler dobija minus (odnosno masu) sa prekidaca, dok je plus doveden do instrument table. Proveri i te kablove i kontakte kod sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Aj da pitam i ovde...mozda neko ima neku ideju :)

 

Kada dostignem brzinu od 130km/h ( i naravno sve preko toga) prednji deo motora pochinje da ljulja... stvarno ne znam kako da vam tachno opishem taj osecaj, ali onako bukvalno, recimo da mi se korman (ruke) ljuljaju kao na talasima.... Samo od 130km/h i navishe...

 

Inache motor se na ostalim brzinama od 0-129  ;D km/h ponasha potpuno normalno, ne trese , ne uvija... Ako pustim ruke, motor ide pravo ko strela, ne zanosi ni na jednu stranu, ne trese itd...

 

Ima li neko ideju shta prouzrokuje to talasanje ?

 

Tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Izvinjavam se Mini što se ubacujem umesto odgovora, ali muka je muka. CDI-ji su prelemljeni, montirani, ali sada motor neće da upali >:(. Da li ima neka caka ili da spremam lovu za ne daj Bože?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Aj da pitam i ovde...mozda neko ima neku ideju :)

 

Kada dostignem brzinu od 130km/h ( i naravno sve preko toga) prednji deo motora pochinje da ljulja... stvarno ne znam kako da vam tachno opishem taj osecaj, ali onako bukvalno, recimo da mi se korman (ruke) ljuljaju kao na talasima.... Samo od 130km/h i navishe...

 

Inache motor se na ostalim brzinama od 0-129  ;D km/h ponasha potpuno normalno, ne trese , ne uvija... Ako pustim ruke, motor ide pravo ko strela, ne zanosi ni na jednu stranu, ne trese itd...

 

Ima li neko ideju shta prouzrokuje to talasanje ?

 

Tnx

 

Dakle, ima nekoliko razlpoga, i vrlo često, potrebno je da se svi odrade (ukomponuju) u isto vreme. Pa da krenemo:

 

- balansiraj točkove (podrazumeva se regularan pritisak u pneumaticima)

- proveri da ti ne curka ulje iz štapova (semerinzi) ako je procureo neki štap, eto glavnog razloga trešenju

- postavi tegiće na krajeve guvernala

- nacentriraj guvernal

 

Pozdrav  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

 

Dakle, ima nekoliko razlpoga, i vrlo često, potrebno je da se svi odrade (ukomponuju) u isto vreme. Pa da krenemo:

 

- balansiraj točkove (podrazumeva se regularan pritisak u pneumaticima)

- proveri da ti ne curka ulje iz štapova (semerinzi) ako je procureo neki štap, eto glavnog razloga trešenju

- postavi tegiće na krajeve guvernala

- nacentriraj guvernal

 

Pozdrav  :)

 

Hvala na savetima !

 

Ovo za balansiranje sam i ja pomislila da je mozda uzrok ! Provericu svakako ! Inache pritisak u pneumaticima je kako treba!

Shtapove sam gledala, ne curi nishta !

Tegice imam ! :)

Guvernal mislim da je ok, al ce proverimo i to !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Izvinjavam se Mini što se ubacujem umesto odgovora, ali muka je muka. CDI-ji su prelemljeni, montirani, ali sada motor neće da upali >:(. Da li ima neka caka ili da spremam lovu za ne daj Bože?

 

a šta si ti to prelemljivao, pojasni?

arajkis je pominjao skidanje gume i zaboravio da pomene i plastiku i sečenje iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

CDI su prelemljeni. Simptomi su bili klasični: obrtomer povremeno nanuli, rad na jednom cilindru gubitak snage... Elektroničar mi je rekao da je na levom CDI bilo tri loša lema, a na desnom je bilo sve u redu. Zalio silikonom i vratio poklopce. Montirao sam ih  i vergla bez paljenja. Nije mi jasno šta se dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Aj da pitam i ovde...mozda neko ima neku ideju :)

 

Kada dostignem brzinu od 130km/h ( i naravno sve preko toga) prednji deo motora pochinje da ljulja... stvarno ne znam kako da vam tachno opishem taj osecaj, ali onako bukvalno, recimo da mi se korman (ruke) ljuljaju kao na talasima.... Samo od 130km/h i navishe...

 

Inache motor se na ostalim brzinama od 0-129  ;D km/h ponasha potpuno normalno, ne trese , ne uvija... Ako pustim ruke, motor ide pravo ko strela, ne zanosi ni na jednu stranu, ne trese itd...

 

Ima li neko ideju shta prouzrokuje to talasanje ?

 

Tnx

Moguc scenario je i luft u osovini zadnje viljuske, proveri i to (motor na centralni i cimaj viljusku levo desno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Koje gume imas?

Na Anakee-u mi je motor bio stabilan, ali na T63 se pocne ljuljati cak i prije 130km/h. Ljulja se na kramponima toliko da motor nije za prepoznati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Hvala svima na savetima. Centralni shtender na zalost nemam tako da cu se za to ljuljanje snaci vec nekako :)

Ali svakako cu da odem da se proveri da li su tochkovi balansirani i da li su zbice ok !

Gume iskreno ne znam tachno koje su, Dunlop neki... Dobila sam ih na motoru, ali 80% nove, na prethodnom TA sam imala Anakee i to cu opet i da stavim chim ove potroshim.

Hvlaa svima na savetima i idejama...provalicu valjda shta je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Gume iskreno ne znam tachno koje su, Dunlop neki... Dobila sam ih na motoru, ali 80% nove, na prethodnom TA sam imala Anakee

 

cekbre, ti menjas gume sa TA u komadu? dobra fora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

Zdravo drugari,

 

Citkam nesto po netu i kontam da vlada neko misljenje da je Transalp onoga trenutka kada je dobio drugi disk napred ustvari prestao da bude rally turer i postao road turer.

Kazu, najbolja verzija Transalpa je bila prva verzija iz kraja 80ih godina, a svaka novija je bila losija iako su promene bile male a i sam motor nije menjan do 650 verzije. Da i ne pominjem ove 650 i 700 verzije koje kao nemaju nista slicno sa originalnom verzijom.

 

Mene interesuje koje su to promene radjene na Transalpu od pocetka proizvodnje pa sve do kraja proizvodnje XL600V verzije. To pitam zato sto mislim da je to motor za mene i biram koju verziju da kupim. Kazu, prve verzije su bile najbolje sa offroad, a sve kasnije su bile blize i blize road motoru. Sve one sajtove sam izucio, ali zanima me sta oni koji poznaju TA imaju da kazu o tome.

 

 

Znaci, da li je TA iz 97 godine, godine kada je dobio drugi disk napred, pretrpeo jos neke izmene u odnosu na prethodnike pa ga je to pretvorilo u road turera?? Sam dodatak jednog diska ne moze da pretvori motor iz rally u road, ili?

Da li mozda TA nikad ni nije bio dobar rally turer, nego je vise bio road turer, ali u pocetku slab road turer, ali je postajao sve bolji i bolji i sa dodatkom duplog diska napred postao pravi road turer? Ili su to mozda sve preuvelicane price?

Da li je suspenzija uopste pretrpela bilo kakve izmene u celom zivotu XL600V verzije?

Da li je u celom vremenu proizvodnje XV600 verzije uopste menjan clirens?

Da li su verzije iz Italije losije od Japanskih?I od koje se tacno godine sklapaju u Italiji?

 

Ja bi isao na sto noviju verziju, ali samo ako to ne bi umanjilo upotrebljivost motora.

 

 

Nadam se da ce neko da se upusti u malu razmenu misljenja oko ovoga. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Sto se tice promena na modelu procitaj ovo i sve ce ti biti jasno. Moje misljenje je da ti je TA od 97-99 najbolji model. To sto nije Made in Japan se nije pokazalo kao mana iako ce neki reci da je to ipak mana pa sad ti proceni ali 2 diska mnogo bolje koce od jednog.

 

dLkJE_razvoj.jpg

 

Idi view image za vecu sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Pozdrav

To oko modela i godišta ne mora da ti bude merilo, bolje obrati pažnju na stanje motora.

Inače mislim da je sve bilo kvalitetnije do 90', posle je valjda više korišćen recikliran materijal a

počela je i takozvana masovna produkcija.

Najbolje kupi od nekog poznatog sređen i isproban i miran si.

Ili nov  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja