Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Posalji pp Djuri, nick vidik, covek odlicno reparira nase membrane.

Odlicno! Vidik je resenje... Imam coveka u prijatelima! Hvala 0takoje.gif

Meni je reparirao membrane i napravio je odlicno. Jedina "zamjerka" je da su malo kruce od tvornickih. Razgovarao sam poslije s njim i rekao je da mogu biti i mekse (tanje), ali da je to napravio zbog trajnosti. Da sada repariram isao bi na tanju varijantu zbog moguceg boljeg odaziva na gas, trajnost je manje bitna dok majstor radi po toj cijeni.

U voznji nisam primjetio razliku, ali imao sam jos nekih akcija u to vrijeme, pa ne mogu tocno reci. Motor se i dalje vozi na njegovim membranama, pa izgleda da njegova reparacija radi i na duze staze.

 

...u svakom slucaju moja preporuka za majstora. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Par dana nisam baš imao neki posao, a nisam imao ni para da se vozim pa evo rezultata: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/72552-ja-na-moj-transalp-ugradio-plin/page__p__1160359__fromsearch__1#entry1160359

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Drugari pozdrav,zovem se Djordje,vozim Transalpa 96 god i temu sam citao jos odavno ali nisam do sada imao pitanja pa evo sad da Vam postavim jedno i mislim da je ovo pravo mesto za to. Naime imam veliku zelju da na mog Transalpa postavim maglenke na crashbar,vidjao sam to na BMW-u ali na Transalpu ne,pa bih voleo da znam da li je to izvodljivo?Jel neko vec ugradjivao iste,hvala unapred :zdravo: Da napomenem oko struje sa nista ne razumem ali bih odvezao motor do nekog elektricara da mi to sve poveze naravno ako moja instalacija moze sve to da izdrzi i zbog toga bolje ovde da pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Na žalost, kapacitet tvog alternatora nije toliki da podmiri strujom te dve maglenke od 2 x 55W tako da će ti malo duža vožnja sa upaljenim maglenkama isprazniti akumulator :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Opet da naglasim da se oko struje bas nista ne razumem ali koliko kapiram znaci xenon vuce manje struje nego obicna sijalica,posto sam inace i planirao da stavim bixenon u far,da li bih dobio vise struje posle za maglenke i ja bih te maglenke cisto postavio eto da imam jer mi to nekako lepo izgleda,ne bih ja njih ukljucivao da dugo svetle i ne ocekujem neku bolju svetlost,Arakise rekao si da bih posle duzeg vremena iscrpio akumulator,otprilike koliki je taj vremenski interval,hvala jos jednom svima na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sa dve dodatne halogenke od ukupno 110w ( otprilike 9 A) prateći napon na digitalnom meraču - Joškinom Gedžetu napon je jednak naponu akumulatora, tj. oko 12.7V, sa isključenim dodatnim halogenkama je oko 14V.

 

Ne verujem da bi akumulator trajao više od 3 - 4 sata vožnje ;)

 

Ako možeš da nađeš halogenke sa 35W sijalicama to bi moglo da bude rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa postoje :D samo ih treba potražiti...

A možeš da razmisliš i o dodatnim LED svetlima umesto halogenki. Ona troše zanemarljivo malo struje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Prehladjeni migavci.

 

Jutros krenem na posao i primetim da kad dam migavac on pocne da blinka tek 1.5-2 sekunde kasnije. Kada sam stigao upalih ponovo da vidim sta se desava i vidim da kad mi je jedan migavac bio upaljen malo duze da posle toga pale ok. Cima napravim pauzu od 15-ak sekundi opet pale sa zakasnjenjem. Kad sam se vracao kuci oko 16h bilo je osetno toplije i sve je radilo ok.

Jel moguce da su se prehladili migavci (koliko god to kretenski zvucalo :stabre::lud: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Pa postoje :D samo ih treba potražiti...

A možeš da razmisliš i o dodatnim LED svetlima umesto halogenki. Ona troše zanemarljivo malo struje...

 

 

Jager,i o tome sam razmisljao i jos uvek neznam sta cu ali cim odlucim javljam i bice slika naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Prehladjeni migavci.

 

Jutros krenem na posao i primetim da kad dam migavac on pocne da blinka tek 1.5-2 sekunde kasnije. Kada sam stigao upalih ponovo da vidim sta se desava i vidim da kad mi je jedan migavac bio upaljen malo duze da posle toga pale ok. Cima napravim pauzu od 15-ak sekundi opet pale sa zakasnjenjem. Kad sam se vracao kuci oko 16h bilo je osetno toplije i sve je radilo ok.

Jel moguce da su se prehladili migavci (koliko god to kretenski zvucalo :stabre::lud: )

 

Bas tako, prehladili su se :) Mana kod Africe, a sad saznajem da je i kod TA.. Verujem da je taj relej za migavce isti..

Takodje i kod mene, a i kod nekih kolega koje voze AT kad se spusti temperatura migavci prosto ne rade kako treba :D

Ja sam to resio tako sto sam ubacio elektronski kontroler migavca (ne znam kako da ga nazovem). Takav ima africa rd07 sa koje sam uzeo. Ili kontaktiraj ljude sa foruma koji se bave elektronikom da ti naprave jedan. I time ces resiti problem za stalno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pa postoje :D samo ih treba potražiti...

A možeš da razmisliš i o dodatnim LED svetlima umesto halogenki. Ona troše zanemarljivo malo struje...

 

 

Jager,i o tome sam razmisljao i jos uvek neznam sta cu ali cim odlucim javljam i bice slika naravno.

 

Svrati do Labosa da vidiš kako svetle ledovi umesto maglenki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Imaš posebnu temu Moto servis MOTO LABORATORIJA, pročitaj od početka i sve će ti biti jasno.

 

 

Vidik hvala za odgovor,sad je jasnije :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Od pre nekoliko meseci javlja mi se povremeno sledeća situacija tokom vožnje: Motor odjednom počinje da "trokira" i više ne prihvata "gas". Ponaša se kao da radi na jednom cilindru. Iz izduva se čuje pucnjava .... . Ovo se dešava između 2000 i 5000 obrtaja. Na leru i višim obrtajima sve je normalno. Ovo obično traje nekoliko minuta i onda je opet sve u redu. Nekad pomogne da pritisnem kvačilo i par puta ga naglo "zavrtim" na 8-9000 obrtaja. Nema pravila kad će i u kojim uslovima ovo da se desi. Nekad danima bude bez problema a nekad i na desetak kilometara. Najveći mi je problem kad se to dogodi u krivini upravo kad mi treba ubrzanje da bih se "ispravio". Par puta bilo baš "čupavo".

Prvo sam sumnjao na CDI ali sam im zamenio pozicije (tako da obrtomer dobija impuls sa drugog CDI). Obrtomer u oba slučaja normalno radi što bi trebalo da je znak da oba CDI funkcionišu. Takođe motor počinje "normalno" da radi kad u takvoj situaciji upotrebim "sauh". Meni ovo najviše liči da "šiber" na nekom karburatoru ostane zaglavljen u gornjem položaju i da smeša ostane skroz siromašna (mala brzina protoka vazduha kroz karburator). Ipak je to teško proveriti jer dok ja uklonim sve "prepreke" i otvorim karburatore sve već dođe na "svoje mesto".

Mislio sam da će ugradnjom plina ova pojava da se "neutrališe" međutim ponavlja se isto.

Ima li ko slična iskustva sa ovakvom zajebancijom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako CDI nisu uzrok, pogledaj filter vazduha, ne znam kada si ga poslednji put menjao? Da ga oćistiš i dobro izduvaš na kompresoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja