Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ako je u firmi toplo onda ne moras da ga vadis, ali opet trebalo bi par puta u toku zime da ga dopunis.

 

...hmmmmm, nisam nikada bio za vadjenje dok mu je toplo :hej: , ali s akumulatorom je drugi slucaj...

 

Ako akumulator ne radi bolje mu je na hladnom zato sto se tako usporava samopraznjenje. Moja preporuka bi bila akumulator preko zime na hladno. Ako se pozelite voziti zimi unesite akumulator na toplo prije rada (radi bolje kad je topal).

 

...e sad ce biti drvlje i kamenje, ali razmislite malo...

 

Svi ce se sloziti da akumulator kad je topal radi bolje zato sto su elektro-kemijski procesi u njemu brzi. Iz istog razloga se sporije prazni na hladnom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
;) da, ali...sa svakih 10 stepeni opadanja spoljašnje temperature, srazmerno opada i kapacitet akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

;) da, ali...sa svakih 10 stepeni opadanja spoljašnje temperature, srazmerno opada i kapacitet akumulatora.

 

Slazem se, cak stovise o tome i pricam. Opada mu kapacitet u radu.

Dakle ono sto ja hocu reci je:

01.12.2010. uzmes dva ista akumulatora

jedan stavis na 0°C

drugi ostavis na 20°C

...nakon tri mjeseca...

01.02.2011. stavis oba akumulatora u toplu prostoriju na 20°C

...nakon 24 sata...

02.02.2011. mjeris kapacitet

Ovaj sto je bio na 0°C ce imati veci kapacitet od onoga sto je bio na 20°C zato sto je samopraznjenje u njemu bilo manje. Kapiras sta hocu reci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ako je u firmi toplo onda ne moras da ga vadis, ali opet trebalo bi par puta u toku zime da ga dopunis.

 

...hmmmmm, nisam nikada bio za vadjenje dok mu je toplo :hej: , ali s akumulatorom je drugi slucaj...

 

Ako akumulator ne radi bolje mu je na hladnom zato sto se tako usporava samopraznjenje. Moja preporuka bi bila akumulator preko zime na hladno. Ako se pozelite voziti zimi unesite akumulator na toplo prije rada (radi bolje kad je topal).

 

...e sad ce biti drvlje i kamenje, ali razmislite malo...

 

Svi ce se sloziti da akumulator kad je topal radi bolje zato sto su elektro-kemijski procesi u njemu brzi. Iz istog razloga se sporije prazni na hladnom!

 

 

Potpuno si u pravu. Razlog zasto se preporucuje da akumulator drzis na toplom je da bi u trenutku kada pozelis da se vozis tj. da koristis akumulator on bio zagrejan i bio sposoban da isporuci odgovarajucu struju. Ako je on na hladnom, pravilan postupak bi bilo prvo ga zagrejati pa tek onda koristiti, a posto to mnoge u datom trenutku mrzi onda je bolje skinuti ga, staviti na toplo i onda kad god zatreba spreman je za upotrebu a i dostupniji je za dopunu.

 

Rezime

 

Akumulator se sporije trosi kad je na hladnom, a ne kosristi se.

Akumulator se brze trosi ako je na toplom, a ne koristi se.

 

Akumulator se brze trosi ako je na hladnom i koristi se, nego kad je topao i koristi se.

 

Ako drzite akumulator na hladnom zagrejte ga pre upotrebe.

Ako drzite akumulator na toplom, cesce ga dopunjavajte, ali je zato odmah spreman za upotrebu kad vam se cefne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

:takoje:

Slozili smo se!

 

Napomenuo sam ovo zato sto je uobicajena zabluda da za zimski san akumulator treba stajati na toplom, ali to nije uvijek tako.

 

 

...jos samo jedna stvar: Svakako prije dugog stajanja akumulatora bi trebalo napuniti ga na punjacu do kraja! U Hrvatskoj se po trgovackim centrima "Lidl" prodaje "pametni punjac" za akumulator za 20€. Na njemu moze biti cijele zime i on ga dopunjava po potrebi. Vrlo sretno rijesenje za zimski san!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Eh, jos samo da nadjem nekoga da mi ga donese. Jel Osjecki Lidl, nama najblizi?

 

Osijek, Vinkovci, Zupanja...

 

Nema ih cijelo vrijeme, pojave se par puta godisnje na akciji. Evo tema na motori.hr, pa pogledaj sta ljudi kazu o njima:

 

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,94698.1650.html

 

...osim toga bude i moto odjece. Za 200€ vrlo dobra jakna za sva godisnja doba i hlace oboje od cordure. Kad uzmete jos povrat poreza isplativije je da se provozate u Hr, a kad ste tu svakako se javite. Moto odjece bude obicno u proljece. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Eh, jos samo da nadjem nekoga da mi ga donese. Jel Osjecki Lidl, nama najblizi?

 

Boki, ne zaboravi ni ovo: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/40618-punjac-akumulatora-sa-mikrokontrolerom/

 

Verovatno ce izaci vise od 20e, ali sam siguran da je bolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Sigurno ce izaci vise.Za 20E ni posten trafo ne mozes da kupis.

Tko kaze da ovaj ima posten trafo? :neznam: Garancija je 3 godine. Ako krepa vracaju pare. Neki su radili mjerenja i navodno radi ok. (dok radi)

Kod nas su popularni jos i ovi i ti navodno rade cuda, ali nisu uopce jeftini:

 

http://www.beren.hr/ctek.html

Vidim ima ih i kod vas.

 

...Joska pogledaj dijagrame, mozda bude od pomoci...

 

 

 

Pa stani malo raspredamo o akumulatorima, punjacima...

...a sta je s Transalpima?

Moj je ususkan. Upravo pada prvi snijeg vani. Sezona definitvo gotova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Lalajko je stavio link ka onom punjacu sa mikrokontrolerom koji sam ja napravio,i govorim o takvom trafou.

Ovi sitni punjaci rade sa chopperima.Imaju trafo,ali je jako mali,jer radi na visokim frekvencijama.Ali da ne ulazimo sada u tu raspravu.

Moj TA je u garazi kao i obicno.Nocas se vratih iz Beceja oko pola dva posle ponoci,na 2 stepena iznad nule.

Ne bude li padalo nista,danas odoh do NS po neke delove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Hteo ili ne hteo, postadoh član ove sekte :moto3:

 

Uskoro će da sledi i spisak želja gedžeta :D

 

Mašina je inače 87 godište, sve je na njoj original.. samo mi fali jedan desni retrovizor... i ima jedan mali problemčić sa levim štapom na desnom amortizeru čuje se neki škljoc.. kad pređe otprilike polovinu propadanja.. pretpostavljam da je neka glupost i da ću lako to srediti :) I hoće malkice da puca na auspuh ne jako i ne uvek.. ali videću sve kad krenem da ga rastavljam :D . E sad samo treba početeti...

 

Srdačan pozdrav sekti i svim ostalim bajkerima :D

post-8263-059385700 1291212381_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Hteo ili ne hteo, postadoh član ove sekte :moto3:

 

Uskoro će da sledi i spisak želja gedžeta :D

 

Mašina je inače 87 godište, sve je na njoj original.. samo mi fali jedan desni retrovizor... i ima jedan mali problemčić sa levim štapom na desnom amortizeru čuje se neki škljoc.. kad pređe otprilike polovinu propadanja.. pretpostavljam da je neka glupost i da ću lako to srediti :) I hoće malkice da puca na auspuh ne jako i ne uvek.. ali videću sve kad krenem da ga rastavljam :D . E sad samo treba početeti...

 

Srdačan pozdrav sekti i svim ostalim bajkerima :D

ČESTITAM I DOBRODOŠAO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Hteo ili ne hteo, postadoh član ove sekte :moto3:

 

Uskoro će da sledi i spisak želja gedžeta :D

 

Mašina je inače 87 godište, sve je na njoj original.. samo mi fali jedan desni retrovizor... i ima jedan mali problemčić sa levim štapom na desnom amortizeru čuje se neki škljoc.. kad pređe otprilike polovinu propadanja.. pretpostavljam da je neka glupost i da ću lako to srediti :) I hoće malkice da puca na auspuh ne jako i ne uvek.. ali videću sve kad krenem da ga rastavljam :D . E sad samo treba početeti...

 

Srdačan pozdrav sekti i svim ostalim bajkerima :D

 

-Dobrodosao!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Dodje i ta zima....ako se pare ne trose na skupove i gorivo => na sta bi drugo nego na sredjivanje motora za narednu sezonu :D

 

Plan radova na TA:

 

1. Kontaktirati Ivana za vizir, mnogi kazu da ce biti ruzno, ali hocu onaj uzak a visok vizir kao sto stavljaju na Africu pa to ti je :DDD

 

2. kompletno farbanje oklopa (uraditi lepo i nalepnice) +Farbanje prednjeg blatobrana u belo kao i onih stitnika za ruke...mora da lici na AT :D

 

3. Uticnica 12 v (to cu kao covek da izvadim upaljac iz kola :D i eto mi uticnice, a "upaljac" ce cisto da stoji onako estetski)

 

4. Crash bar....(celo leto se kanim, i ispade mi motor u mestu i pokidah zabice sto drze levi oklop, ali sam to sanirao)

 

5. Centralni stender jako korisna stvar

 

6. Da uradim LED stop svetlo u koferu

 

7. Nosaci bocnih kofera + bocni koferi

 

8. Plocice za levi kocioni disk napred

 

9. Grejaci rucki

 

10. Nova zadnja guma

 

I to je to....cela zima da se sve to odradi kako treba....to ce tako lepo da ispadne da ce ostali TA u komsiluku i okolini da mu pozavide.. :D Posto stvari kao sto su Crash bar, nosaci bocnih kofera, LED stop svetlo...itd. planiram da radim sam, otvoricu temu u sam svoj majstor da se vidi kako je ispalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Koliko mi se cini, tvoj model je sa dva diska napred. Plocice bi trebao da menjas u paru, a tako isto bi i trebale da se trose, dakle ravnomerno na levom i desnom disku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

da, ali izgleda da je pre mene neko samo zamenio na desnom disku napred....mada u pravu si, ako se menja, treba menjati na oba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

da, ali izgleda da je pre mene neko samo zamenio na desnom disku napred....mada u pravu si, ako se menja, treba menjati na oba...

 

Obavezno u paru zameni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Prodje par dana, otkako sam napisao spisak stvari koje hocu da radim na TA, evo otkacena jedna od njih, ofarbani stitnici za ruke, ostalo jos samo lakiranje istih.... :D

post-12611-018380300 1291493300_thumb.jpg

post-12611-017753400 1291493437_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ja ću gledati sebi da nabavim metalne štitnike što se metalnom tiplom osiguravaju u cevi guvernala. Često sam viđao da se posle pada ljudima pokrive ručice od kvačila ili kočnice. Ti metalni štitnici su odlična stvar.Evo zakačio sam jednu fotkicu čisto da se vidi na šta tačno mislim... Jel zna neko gde to ima de se kupi kod nas?

post-8263-043600800 1291541558_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Moj transalp je bio kod Joce na servisu. Onaj problem sa gorivom, tj. slavinom je bio jer mi je ispao negde...nekako...onaj štapić koji je i distancer za rezervu i filter. Jednostavno ga nije bilo. Verovatno kad sam raskalpala i nosila na farbanje, tamo-amo...

Sve je sad sređeno i motor sam lepo upakovala u garažu, a taman mi je istekla i registracija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja ću gledati sebi da nabavim metalne štitnike što se metalnom tiplom osiguravaju u cevi guvernala. Često sam viđao da se posle pada ljudima pokrive ručice od kvačila ili kočnice. Ti metalni štitnici su odlična stvar.Evo zakačio sam jednu fotkicu čisto da se vidi na šta tačno mislim... Jel zna neko gde to ima de se kupi kod nas?

 

Nisam siguran da ovakvih stitnika ima kod nas, ali ih zato ima u Luisu. Ovakvi na primer:

http://www.louis.de/_30e0cb343d604e046f5a6c8f27a6c4328f/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=23&anzeige=0&page=2&artnr_gr=10019645

Samo da znas, ova slika i ova cena je samo za ovaj produzeni deo, koji se dodaje na osnovni stitnik, koji se prodaje posebno.

Cena za stitnik bez "spoilera", kako ga oni zovu je:

http://www.louis.de/_30e0cb343d604e046f5a6c8f27a6c4328f/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=23&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10019691

Na zalost ovo nije sve, potreban ti je i komplet nosaca i srafova za montiranje stitnika, a to kosta:

http://www.louis.de/_30e0cb343d604e046f5a6c8f27a6c4328f/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=23&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10019697

 

Imas i ovakve fancy, sa ugradjenim zmigavcima:

http://www.louis.de/_30e0cb343d604e046f5a6c8f27a6c4328f/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=23&anzeige=0&page=2&artnr_gr=10019605

 

... mozda ipak:

http://www.louis.de/_30e0cb343d604e046f5a6c8f27a6c4328f/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=23&anzeige=0&page=2&artnr_gr=10019601

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ovi Acerbisovi na prvoj slici nemaju aluminijsku sipku koju spominje Iron_Floyd. To su obicni plasticni. Oni s metalnom sipkom nose oznaku Acerbis Rally pro. Sada je izasla i druga verzija Rally pro II s modernijim dizajnom. I nosaci kojima se kaci za volan su robusniji od ovih sa slike.

Na Transalpu imam Rally pro I. Iskrena preporuka! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja