Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Pa dobro sad...jel se menja na 6 ili na 12. Razmisljam da TA ne bi smetalo ni na 20 =)

 

Na 5k km ili 6 meseci sta prvo dodje u principu. Mada ako je vremenski moze i malo duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

12 k kilometara je ipak malo previše, možda ako je motocikl glanc nov pa posle onog prvog menjanja ulja na 1000-2000 kilometara da "očistiš" motor pređeš na normalne intervale menjanja ulja.

 

Ali....

 

Naši motori su velikom većinom najmanje 10 godina stari, ko zna kako su i kada prethodni vlasnici menjali ulje a od novog ulja u motoru (i menjaču) motor može samo mnogo duže da traje do neke reparacije (menjanje karika, ležajeva i sl.)

 

Prema tome, menjajmo ulje na 5-6 K km (trenutna cena ulje+filter oko 4000 dinara) da ne bi pali majstorima na "klocne" suviše brzo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

12.000 km pise u knjizici i podrazumeva normalan benzin... srpsko djubre od benzina mnogo vise prlja ulje i zbog toga mora da se menja cesce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

da vas pozdravim sve i da se pohvalim da sam se pridruzio vasoj sekti

pazario sam pre neki dan transalpa od jednog clana ovde sa foruma koji mi je i preporucio ovaj forum posto mi trebaju delovi za isti

dao mi je telefone od ljudi koji donose delove ali trenutno nemaju ono sto mi je najpotrebnije a to je nosac maske, fara i km sata, trenutno je na motoru neka moja rukotvorina koja je samo privremeno resenje, pa ako znate gde bi mogao da nadjem bio bih vam zahvalan

ps: imam telefon coveka koji donosi iz madarske i iz nemacke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Probaj kod Saleta iz Trstenika 063-8359-740.

 

Juče promenio ulje posle otprilike 6Kkm, Motul 5100+filter u Guevari 3900 dinara...TA prede kao mačor ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

 

pazario sam pre neki dan transalpa od jednog clana ovde sa foruma koji mi je i preporucio ovaj forum posto mi trebaju delovi za isti

 

 

Jel to TA od Johnynovaka-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Probaj kod Saleta iz Trstenika 063-8359-740.

 

Juče promenio ulje posle otprilike 6Kkm, Motul 5100+filter u Guevari 3900 dinara...TA prede kao mačor ;D

 

Cika Arakis jel ulje 15w50 ili 10w40? Ja koristim 15w50, a neko mi rece da je menjac mnogo "meksi" sa redjim uljem...

Ima li ko iskustva sa promenom viskoznosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

10W40 i stvarno je relativno retko ali mogu ti reći posle današnje vožnje po Bgd od 50-tak km radi odlično, motor je miran, menjač samo klakće. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja sam probavao oba viskoziteta i ipak sam se vratio na 10w40. Nekako mi bolje radi motor a i verovatno ce mi sad kad promenim to ulje ostati za zimu u motoru pa bolje redje. Mada sve su to nijanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

 

pazario sam pre neki dan transalpa od jednog clana ovde sa foruma koji mi je i preporucio ovaj forum posto mi trebaju delovi za isti

 

 

Jel to TA od Johnynovaka-a?

 

jeste od johnynovak-a sam ga pazario, danas smo pricali i iz price sam zakljucio da je resio da promeni malo klasu, ali tek od jeseni

sve u svemu meni sada trebaju delovi posto bi zeleo da ga dovedem u normalno stanje, tj prvobitno

pa bih vam bio zahvalan za kontakte ljudi koji donose delove

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

 

pazario sam pre neki dan transalpa od jednog clana ovde sa foruma koji mi je i preporucio ovaj forum posto mi trebaju delovi za isti

 

 

Jel to TA od Johnynovaka-a?

 

jeste od johnynovak-a sam ga pazario, danas smo pricali i iz price sam zakljucio da je resio da promeni malo klasu, ali tek od jeseni

sve u svemu meni sada trebaju delovi posto bi zeleo da ga dovedem u normalno stanje, tj prvobitno

pa bih vam bio zahvalan za kontakte ljudi koji donose delove

hvala unapred

 

Kod nas nemas bas neki izbor polovnih delova za Transalpa, ostaje ti ebay, da porucis nov u Centru S ili da cekas da se nesto pojavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Ekipo treba mi pomoc

nigde da nadjem filter za vazduh , Guevara - nema, Trion - nema, KDM - nema. I sto je najcudnije niko od njih nece ni nabavljati...?

Jedino nisam jos Jasminka dobio, niko se ne javlja na telefon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ekipo treba mi pomoc

nigde da nadjem filter za vazduh , Guevara - nema, Trion - nema, KDM - nema. I sto je najcudnije niko od njih nece ni nabavljati...?

Jedino nisam jos Jasminka dobio, niko se ne javlja na telefon...

 

Poruci iz Louis-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Ekipo treba mi pomoc

nigde da nadjem filter za vazduh , Guevara - nema, Trion - nema, KDM - nema. I sto je najcudnije niko od njih nece ni nabavljati...?

Jedino nisam jos Jasminka dobio, niko se ne javlja na telefon...

 

Sale Trstenik 063/835-97-40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

 

pazario sam pre neki dan transalpa od jednog clana ovde sa foruma koji mi je i preporucio ovaj forum posto mi trebaju delovi za isti

 

 

Jel to TA od Johnynovaka-a?

 

jeste od johnynovak-a sam ga pazario, danas smo pricali i iz price sam zakljucio da je resio da promeni malo klasu, ali tek od jeseni

sve u svemu meni sada trebaju delovi posto bi zeleo da ga dovedem u normalno stanje, tj prvobitno

pa bih vam bio zahvalan za kontakte ljudi koji donose delove

hvala unapred

 

Kod nas nemas bas neki izbor polovnih delova za Transalpa, ostaje ti ebay, da porucis nov u Centru S ili da cekas da se nesto pojavi.

 

hvala u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

hej sektashi.... opet ja sa problemima :)

 

na ovom mom puteshestviju sam imao svakojake dozhivljaje i sad imam dilemu (i parkiran motor)... poshto je u jednom trenutku motor pocheo da ispushta zvuke ja sam stao i odshlepao motor kuci... verovatno je popustio dihtung, pomeshalo se ulje i voda... e sad.. motor mogu da otvaram, gledam shta sve treba da se menja, poruchujem delove iz  soluna gde ih ima stalno na lageru... mogu da trazhim neki drugi motor (stranac, slupan itd) i da izvadim ceo motor iz njega... ili da stavim motor u ovakvom stanju na oglas...

 

shta bi vi radili?

 

2009-07_101.jpg

 

ove napred plastike kod fara nisu pukle samo su im se zhabice odlomile.. i imam ih sve sachuvane.. treba skinuti sve, malo nashtelovati korpu i vratiti sve nazad.. pomereno je sve za 1 - 2 cm... i vizir je pukao... i desni retrovizor...

 

:-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sve zavisi od tebe i toga koliko si vezan za svoj motor. Jeste to gomila metala i plastike, ali...

 

BTW, sta znaci ovo "malo nastelovali korpu"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ekipo treba mi pomoc

nigde da nadjem filter za vazduh , Guevara - nema, Trion - nema, KDM - nema. I sto je najcudnije niko od njih nece ni nabavljati...?

Jedino nisam jos Jasminka dobio, niko se ne javlja na telefon...

 

ja sam kupio u januaru u centru S! Zamislite, imali su na lageru....! Cena, prava sitnica 3470 din :-\ :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

pa, kad je radio kako treba preneo me je preko sto brda i dolina... mislim, plakao bih da mi ga ukradu ali opet bih ga rado menjao za RD07 :)

 

a pod shtelovanjem korpe mislim na pomeranje u prvobitni polozhaj dva tri mesta na kojima se shrafe plastike i "guraju" zhabice... udaren je pored fara i sve je gurnuto za 1-2cm unazad... to je definitivno mnogo manji problem od servisiranja mashine...

 

za koliko para mogu da nadjem neshto slupano, kradeno, "uvezeno" iz chega mogu da izvuchem motor? i koliko para realno mogu da dobijem za ovo moje kljuse? kad krenem da sabiram cenu delova na njemu za chas dodjem do 1500 evra ali opet.. dal' bi dobio toliko i dal' mi se to ikako ispalati za motor koji me koshtao oko 2500 evra... pih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja bi prvo otvorio masinu da vidim u cemu je problem, mozda je neka sitnica, pa tek onda odlucivao sta dalje. Decku od koga sam svojevremeno kupio TA je crkla masina skroz, uvezao je drugu masinu, sa tom drugom masinom sam i kupio motor. Nick mu je panhtacrator ili tako nesto, zvu ga Krichko. Raspitaj se kod njega sta je i kako uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

OK, posto niko ne nudi da ustupi neku gumicu, jel ima neki od ovih sto su se javili da je iz BG-a (nemam vremena sad da istazujem) da se javi kao dobrovoljac da nabavi i da distribuira posle svakom po 1-2, ko je koliko hteo vec (ako je 10 u paketu ja cu 2, ili ako nas ima vise pa treba 2 paketa)!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja