Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Drugari, zna li neko tačnu oznaku ili kod boje koja je korišćena za ram na transalpu.

Dal je tačna, al možda pomogne, npr...proizvođač farbe u spreju : Happy color ; boja :alluminio ral 9006 .Može da se nađe u svakoj ,malo bolje snabdevenoj farbari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Sto ne pogledas na rami ispod sedista na nalepnici koji ti je "code boje - boja rame". To je jedno od resenja ako ti nije odpala nalepnica.

Drugo resenje mozes naci u service manualu i mislim da su boje rame iste za sve modele...

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
Floyde, šta je na kraju bilo sa pokazivanjem brzine?

 

Sajla je kaput :-) Prekinuta je na samom pocetku dole kod glavcine tocka. Inace sva je lepljiva kao od smole... ja je podmazivao nisam.. zbog toga je i geknula garant.. mada kad god sam je probao vrteti gore od instrument table kad se skine, uvek je islo lako kao cigra sto bi ti rekao...

 

Eeee sta je sad najpametnije uraditi dalje a ne udariti previse po dzepu nzm.. najbolje bi bilo promenuti i buzir i sajlu...

 

Pretpostavljam da se svima vama pohabao plasticni puzic jer je neka licna na toj sajli na odredjenoj kilometrazi zveknula i pravi veci otpor i tako jede puzeve...

 

Heh nova sajla je samo 8 evra... http://www.louis.de/_1089f14195f9c205c8af6dd470bdefa62e/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10019065

 

 

Promenio član Iron_Floyd
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
Floyde, šta je na kraju bilo sa pokazivanjem brzine?

 

Sajla je kaput :-) Prekinuta je na samom pocetku dole kod glavcine tocka. Inace sva je lepljiva kao od smole... ja je podmazivao nisam.. zbog toga je i geknula garant.. mada kad god sam je probao vrteti gore od instrument table kad se skine, uvek je islo lako kao cigra sto bi ti rekao...

 

Eeee sta je sad najpametnije uraditi dalje a ne udariti previse po dzepu nzm.. najbolje bi bilo promenuti i buzir i sajlu...

 

Pretpostavljam da se svima vama pohabao plasticni puzic jer je neka licna na toj sajli na odredjenoj kilometrazi zveknula i pravi veci otpor i tako jede puzeve...

 

Heh nova sajla je samo 8 evra... http://www.louis.de/...tnr_gr=10019065

 

 

 

 

Pa valjda u NS ili Zrenjaninu ima neko ko pravi sajle (taximerdzije, cajgerdzije, ) a buzir ako je citav nemoras ga menjati jedno dobro pranje i podmazivanje i pici. A ako stvarno nema takvih u ta dva grada javni pa da napravimo nesto ovde u glavnom gradu :zdravo:

Kolko se secam al davno je to bilo pravljenje takve sajle bilo je par stotina dinara (200-300) neverujem da je sada mnogo vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sto ne pogledas na rami ispod sedista na nalepnici koji ti je "code boje - boja rame". To je jedno od resenja ako ti nije odpala nalepnica.

Drugo resenje mozes naci u service manualu i mislim da su boje rame iste za sve modele...

:zdravo:

 

Nasao sam nalepnicu, ali sam i skinuo deo za uzorak pošto je boja Moonrise Maroon metalic, to nema šanse da se tako nađe, nego da mi naprave nešto slično.

 

Hvala za ideju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V 1992

Joj blago vama otvarate sezone, a moj TA sedi u garazi, ceka mene da se vratim iz Dojclanda.

 

Jos jednom bih se zahvalio majstor Rajku - Arakisu na uspesno popravljenom CDI, srce mi je bilo puno srece jer posle kupovine motora crkao je posle mesec dana.

 

Kada se vratim planiram malo da sredim motor, da nabacim crash bars, vizir, uticnice za 12V (imaju u louis-u na popustu). Jos mi samo fali prekidac za sva 4 zmigavca, pa ako neko ima neko resenje neka baci na papir ili na ekran.

 

Citao sam da je majstor Rajko nesto uspeo da napravi, pa ga ovim putem pitam da li to funkcionise i da li je ugradnja komplikovana, tj da li mogu samda ugradim...

 

Evo i slike mog magareta uvezenog iz Nemacke sa 14000km na satu.

post-30773-0-00459800-1393317897_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V 1992

Nije da mislim nego znam. Motor sam kupio od prijateljice u Nemackoj kojoj je muz umro mislim 1999. ili 2000. Godine. Sin nije imao interesa za motor ali ga je povremeno palio u mestu :D. Na motoru je bila i tablica iz tog vremena sa poslednjim TüV koji je istekao 1999 godine. Motor je malo od stajanja korodirao, neki delovi, ogulila se farba sa deklova i tako neke sitnice. Inace pali na pola zuba sto mnoge ljude zacudi u mom okruzenju.

 

A servisna knjizica ne laze ako laze brojac kilometara 0namigivanje.gif tako da nema potrebe za takvim komentarima.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Na kraju od svega je ipak uzet Transalp i sad mu pada sredjivanje za sezonu.

 

E sad verovatno je negde pisano ali ne mogu da nadjem.

 

Za Transalpe vidim da su moguce dve dimenzije zadnjeg tocka 120/90 ili 130/80 pa posto nekih guma nema u obe velicine,

zanima me da li je potpuno svejedno koju dimenziju stavim ili se nesto dobija ili gubi ?

 

Inace trenutno je na njemu 120/90 i za zamenu je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najjednostavniji način za sva 4 žmigavca je da se na poseban prekidač koji se može ugraditi u onu plastiku koja prekriva sve oko instrument table dovedu dve žice koje se zaleme na + levog i desnog žmigavca. Jedino, da bi sve radilo, prvo se uključi bilo koji žmigavac pa onda ovaj dodatni prekidač i svetle sva 4 :)

 

Drugi način je da se ugradi poseban automat žmigavaca kojim upravlja poseban prekidač i koji se preko jačih dioda poveže sa već postojećom instalacilom žmigavaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Na kraju od svega je ipak uzet Transalp i sad mu pada sredjivanje za sezonu.

 

E sad verovatno je negde pisano ali ne mogu da nadjem.

 

Za Transalpe vidim da su moguce dve dimenzije zadnjeg tocka 120/90 ili 130/80 pa posto nekih guma nema u obe velicine,

zanima me da li je potpuno svejedno koju dimenziju stavim ili se nesto dobija ili gubi ?

 

Inace trenutno je na njemu 120/90 i za zamenu je

 

Mala je razlika, 120/90 je nešto viši profil, ali meni na TA ta dimenzija nekako

izgleda premalo, ljepše mu stoji 130/80.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Nije da mislim nego znam. Motor sam kupio od prijateljice u Nemackoj kojoj je muz umro mislim 1999. ili 2000. Godine. Sin nije imao interesa za motor ali ga je povremeno palio u mestu :D. Na motoru je bila i tablica iz tog vremena sa poslednjim TüV koji je istekao 1999 godine. Motor je malo od stajanja korodirao, neki delovi, ogulila se farba sa deklova i tako neke sitnice. Inace pali na pola zuba sto mnoge ljude zacudi u mom okruzenju.

 

A servisna knjizica ne laze ako laze brojac kilometara 0namigivanje.gif tako da nema potrebe za takvim komentarima.

Malo sam se salio, nemoj me shvatiti ozbiljno ;)

Inace, svaki TA pali na po zuba, ipak je to HONDA :D

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e i moj pali na pola zuba, al ako ne upali iz prve na pola zuba onda sam ga mrtav, guranje i jezik do poda :nanana: posto akumulator moze da mi okrene samo jednom ili ako je bas raspolozen i dva puta na pola zuba, sto ce reci da mi jos jednu sansu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V 1992

e i moj pali na pola zuba, al ako ne upali iz prve na pola zuba onda sam ga mrtav, guranje i jezik do poda :nanana: posto akumulator moze da mi okrene samo jednom ili ako je bas raspolozen i dva puta na pola zuba, sto ce reci da mi jos jednu sansu ;)

 

Ne bih ti bio u kozi, ipak treba poterati tu zivotinju snagom misica da bi upalila. Ne vredi ti nego da kupis nov akumulator ili da ga palis na "kablove"1oda.gif. Sredi to do sezone mozda bude neki skup da se svi upoznamo i druzimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V 1992

Malo sam se salio, nemoj me shvatiti ozbiljno ;)

Inace, svaki TA pali na po zuba, ipak je to HONDA :D

:zdravo:

 

I ja odmah skocio kao tarzan 1lol.gif. Malo sam bio iritiran time, jer su mi govorili ma to je prevara, ne moze motor ovakoda izgleda sa toliko kilometara 0ljut2.gif. Bas me briga ko sta misli, ja jedva cekam da dodjem dole da bude lepo vreme i da cepam po Fruskoj Gori ili tu negde okolo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Na kraju od svega je ipak uzet Transalp i sad mu pada sredjivanje za sezonu.

 

E sad verovatno je negde pisano ali ne mogu da nadjem.

 

Za Transalpe vidim da su moguce dve dimenzije zadnjeg tocka 120/90 ili 130/80 pa posto nekih guma nema u obe velicine,

zanima me da li je potpuno svejedno koju dimenziju stavim ili se nesto dobija ili gubi ?

 

Inace trenutno je na njemu 120/90 i za zamenu je

 

Mala je razlika, 120/90 je nešto viši profil, ali meni na TA ta dimenzija nekako

izgleda premalo, ljepše mu stoji 130/80.

 

 

 

I mene ovo zanima, koju dimenziju da uzmem i da li je svejedno?

 

Kao logicno je da je sira guma bolja ali nemam pojma mozda postoji neko drugo objasnjenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Probao sam i 140/80 i 120/70 i veruj mi, ono što nam je fabrika propisala 130/80 ima najbolje vozne osobine - lako pada u krivinu i izgleda odlično :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Probao sam i 140/80 i 120/70 i veruj mi, ono što nam je fabrika propisala 130/80 ima najbolje vozne osobine - lako pada u krivinu i izgleda odlično :)

 

Mislim da je fabrički 120/90-17.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Probao sam i 140/80 i 120/70 i veruj mi, ono što nam je fabrika propisala 130/80 ima najbolje vozne osobine - lako pada u krivinu i izgleda odlično :)

 

Mislim da je fabrički 120/90-17.

 

 

Zavisi od godista, za neka je 130/80-17 a za neka 120/90-17

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Probao sam i 140/80 i 120/70 i veruj mi, ono što nam je fabrika propisala 130/80 ima najbolje vozne osobine - lako pada u krivinu i izgleda odlično :)

 

Mislim da je fabrički 120/90-17.

 

Za modele od 97` (uključujući i model od 650cc) fabrika propisuje dimenziju gume 120/90-17, a za modele do 97`, 130/80-17.

Kad sam kupio motor bila mi je guma od 130, pa sam posle nje uzeo 120 širinu. Možda nekom nebitno, ali motor sa širinom od 120, pri 100 kmh radi na manjem broju obrtaja (na 4700o/min) zbog većeg profila gume, dok sa širinom od 130, pri 100 kmh radi na ravno 5000 o/min zbog manjeg profila gume. Čisto moje zapažanje.

Sledeću i svaku sledeću ću uzeti širinu 130 iz razloga što mi se 120-tka brže potrošila, a i mislim da je TA pretežak za 120 gumu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Kvari se ciklistika motora ako ne koristite fabricki propisane dimenzije guma. Odnosno u prevodu to znaci da se kvari tangnenta na oba tocka prilikom naleganja u krivini i proporcionalno tome smanjujete povrsinsko prijanjane pneumatika u krivini zbog promene ugla naleganja. Za odredjen raspon tockova i tezinu motora vazi i odredjen pneumatik koiji se koristi, jer nije isto da li u krivinu ulazite sa fabrickih 30kg vise ili manje, vec je najbitnije da se koristi maksimalna dodirna povrsina bocne strane pneumatika.

 

Eto.. ko je razumeo razumeo je... a ko nije jbg.. rizikovace svoj zivot postavljanjem fabricki nepropisanog pneumatika... i ne samo svoj vec i tudj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja