Jump to content

Moto Zajednica

Pretvarac 12/220

Recommended Posts

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Da li se neko od kolega razume u ove stvari?

Potreban mi je pretvarac za par uređaja koji moraju da rade bez prestanka , njihova ukupna snaga je oko 350w.

 

S obzirom na to da ce snabdevanje strujom biti neizvesno preko zime,moram da nabavim neki pretvarac i akumulator.

 

Nasao sam u Elementi 

WWW.ELEMENTA.RS

Idealno rešenje za restrikcije struje i neprekidan rad cirkulacionih pumpi za etažno grejanje, kompjutera...

Imao sam ranije takav od 200w ali je riknuo.

 

Ima ovih koji su dosta jeftiniji:

WWW.ELEMENTA.RS

Stvara mrežni napon ukoliko postoji napajanje 12V Idealno rešenje na izletu, putovanju Upotrebljivo u...

 

 

Koja je razlika između ova dva uređaja osim u ceni i W ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ovaj prvi ce ti sam prebaciti napajanje preko akumulatora kad nestane struje, ima dovod 230v i 12v. Zanaci na izlaz ubodes potrosac a na ulaz mrezno napajanje i akumulator. U sustini radi kao klasican UPS samo nema baterije u sebi nego mu ti kacis baterije/aku.

Ovaj drugi to nema ali mislim da je drugi kvalitetniji i to automatsko prebacivanje moze lako da se doda sa par sklopki ili releja.

Promenio član Sharky - Alex
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Razmisli i o nekom agregatu,  ima ih od 100E pa na dalje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Imam agregat. To mi je ok kada sam kuci,ali mi ne radi posao ako nisam.

 

@Sharky - Alex nisam bas sklon elektronici.Sada sam video da se ovaj drugi ne priključuje na 220v.

 

Ne vredi, mora vise da se plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre sat vremena, Jovica B je napisao:

Imam agregat. To mi je ok kada sam kuci,ali mi ne radi posao ako nisam.

 

@Sharky - Alex nisam bas sklon elektronici.Sada sam video da se ovaj drugi ne priključuje na 220v.

 

Ne vredi, mora vise da se plati.

Kao sto kolega rece, drugi nema punjac.

Koliko vremena treba da rade uredjaji, tih 350 w? 

Struja ce biti oko 30 A, pa ce ti biti potreban povelik akumulator, najbolje stacionarni.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja imam plavi, samo 200w za pumpu za kotao, ne koristi se bas cesto ali punim akumulatore sa njim. Jednom sam izmerio da puni nesto oko 13v, pozovem firmu (mislim da se u Simanovcima prave) da reklamiram da posaljem. Kaze nemoj da saljes nema sta da se pokvari verovatno je pad napona u mrezi ispod 220v pa zato. Inace ima zastitu da ne iscrpi skroz aku iskljuci se kada je prazan aku. Prednost moze veliki mali aku, po uputstvu malo trosi tj dugo traje aku. Po meni dobar za te pare ok jer ukljucis i ne diras nista. Inace samo pretvarac 12-24/220 najbolji je iz Zrenjanina od Lasla, svi vozaci kamiona se kunu u njih i covek daje garanciju dok ga ne pregazis kamionom.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Imao sam i ja taj od 200w, pokvario se i nisam imao neku potrebu za novim.

Snabdevanje strujom je upitno za ovu zimu, moram da se obezbedim za svaki slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
Pre 17 sati, Biker Q je napisao:

Jednom sam izmerio da puni nesto oko 13v

To je povoljno za akumulator kad ode u rezim odrzavanja. Ne mozes da poredis sa motociklom gde ide preko 14V, i potrebno je da se sto pre povrati izgubljena energija prilikom verglanja. Isto vazi i za auto. I za obicne punjace(dakle ne pametne) s kojima nije preporucljivo puniti preko 12h.

Da puni vise od toga u modu odrzavanja brzo bi mogao da se oprostis od tog akumulatora s obzirom da je konstantno povezan na UPS.

Upitno je i kakav sistem ima, moguce i da puni do tipa 14V, pa gasi dok napon ne padne na 12,5 i tako u krug, ali i onda ako ga uhvatis sa polupraznim akumulatorom u toku punjenja je normalno da napon bude nesto nizi, pa da se lagano penje ukoliko je punjac nesto manje snage. Tako da nista tu ne diraj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne diram radi ali treba da dostigne 14,4v da bi iskljucio punjenje i nikako da iskljuci pa sam merio. Bilo mi nelogicno kako da dostigne tih 14,4 i iskljuci ako puni samo 13 i nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja