Jump to content

Moto Zajednica

Prodajem Kawasaki KLX 650 (C) 1993.

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Kao sto naslov kaze posle vise godina aktivnog eksplatisanja prodajem mog kliksa. Posto sam ga ovde i kupio red je i da ga prvo ovde ponudim.

Godiste 1993.

Presao 70000km

 

Pocecu sa manama:

1. Ovo je mozda jedina prava mana. Kada motor stoji duze od 10-14 dana postaje bas peder da se upali. Kada stoji preko zime u garazi skoro ceo akumulator potrosim dok ga ne upalim. Ne znam o cemu se radi. Kada se redovno vozi (ono ne plais ga po 2-3-4 dana) sve radi OK.

2. Originalni spaner lanca je otisao pre neke 2-3 godine, pa sam majstoru rekao da razbusi taj i napravi onaj manuelni. Tako kad pocne malo da cvakce samo se za cirka 1/10 kruga dotegne. To naravno vodi tome da ce u neko dogledno vreme (nemam pojma koje) morati da se promene lanci u agregatu. Posle tog zahvata tu kod spanera malo piski ulje, recimo 0.5 litara na 2000km (ali mislim da je manje)

3. Nema originalno start dugme vec se koristi elektronicki taster (vidi se na jednoj od slika).

4. Sigurnosni prekidac za copavu je crkao u jednoj voznji tako da sam ja jednostavno isekao taj kabl (vidi se na jednoj od slika).

5. Zadnji migavci su neki kineski krs od kojih je jedan slomljen, ne verujem da bi prosli tehnicki :)

6. Nema rep na koji ide tablica vec koristim plocu na zadnjem blatrobranu (vidi se na slici)

7. Sediste sam cizmama pocepao pa sam nesto prelepljivao i to nikako da sredim, valjda sam se navikao.

 

Prednosti:

1. Uz motor ide veliki rezervoar (mislim 17l) specijalno za ovaj model (vidi se na jednoj od slika.

2. Uz motor ide poviseni rental korman.

3. Motor me nikad nigde nije ostavio, a isao sam i na ture od par hiljada km.

 

 

U principu sve na motoru (po mojim standradima) moze da se menja, a opet ko nece i ne mora, akas ga par godina pa prosledis drugom. Prodajem ga jer imam novi prasinar sa ajnspricom nekoliko kila laksi.

Imate i video kako radi (trebace malo da se uploaduje):

 

 

IMG_20220807_105548.jpg

IMG_20220807_105558.jpg

IMG_20220807_105711.jpg

IMG_20220807_105718.jpg

IMG_20220807_105722.jpg

IMG_20220807_105729.jpg

IMG_20220807_105743.jpg

IMG_20220807_105759.jpg

IMG_20220807_105807.jpg

IMG_20220807_105827.jpg

IMG_20220807_110554.jpg

 

 

Forumaska cena: somadinka + dazbine za prenos. Nesto nize moze jedino ako necete prenos da radite.

 

Telefon: 0642652121

Promenio član markodjurovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za tu cenu nije ni cudo sto je planuo za par sati. Kladim se da si ga malo nalickao otisao bi i za duplo od toga.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kakvo je stanje sa polovnim dual sport motorima, nije ni čudo što je ovako brzo otišao. Još će on dosta prašine da pregazi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 20 sati, markodjurovic je napisao:

Kada motor stoji duze od 10-14 dana postaje bas peder da se upali. Kada stoji preko zime u garazi skoro ceo akumulator potrosim dok ga ne upalim. Ne znam o cemu se radi. Kada se redovno vozi (ono ne plais ga po 2-3-4 dana) sve radi OK.

Možda pomogne novom vlasniku, KLX ima siromašnu smešu na saugu (zbog ekologije), pa zato teško pali kad duže stoji. Bar je tako bilo na mojoj staroj 250-ici. Ima priče dosta o tome na internetu. Rešenje je bilo razbušiti saug diznu za 5 stotih. Posle toga je palio kao mina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
12 hours ago, aca-pn said:

Za tu cenu nije ni cudo sto je planuo za par sati. Kladim se da si ga malo nalickao otisao bi i za duplo od toga.

Cenu sam u principu formirao ovako. Uzeo sam u o bzir kakav bih ja motor voleo da bude. Posto ja na motoru osim menjanja tecnosti, semeringa, filtera i slicno nisam nista radio, predpostavio sam da kada bi se agregat otvorio da se dovede u mint stanje bi trebalo 1000-1200e. I onda sa tim imas motor za narednih ihaj godina. Kako je to sve ipak 93. godiste ja bih za takav motor bio spreman da platim 2000-2400e. Od toga sto bih bio spreman da platim oduzeo ono sto treba da se ulozio i malo smanjio i eto tako formirao  cenu. Naravno da bi na PA ili KP motor bio za 50% skuplji.

 

 

22 minutes ago, mradomir said:

Možda pomogne novom vlasniku, KLX ima siromašnu smešu na saugu (zbog ekologije), pa zato teško pali kad duže stoji. Bar je tako bilo na mojoj staroj 250-ici. Ima priče dosta o tome na internetu. Rešenje je bilo razbušiti saug diznu za 5 stotih. Posle toga je palio kao mina.

Novi vlasnik me je naucio jednoj sjajnoj stvari i malo me postideo sto to nisma znao. Naime momci su ispustili ustajalo gorivo iz  lonceta karburatora, pustili dovod goriva, i motor je odmah upalio. Da sam to znao ustedeo bih sebi dosta vremena verglanja dok je motor bio moj :). Bilo je jos nekih detalja sto su mi otvorili oci, ali bolje da cutim :).

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Baš to krenuh da pišem. Ja kad završim vožnju zavrnem gorivo i pustim da potroši iz lončeta. Posle pali lagano, inače upala mišića ne gine. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 4 sati, markodjurovic je napisao:

Novi vlasnik me je naucio jednoj sjajnoj stvari i malo me postideo sto to nisma znao. Naime momci su ispustili ustajalo gorivo iz  lonceta karburatora, pustili dovod goriva, i motor je odmah upalio. Da sam to znao ustedeo bih sebi dosta vremena verglanja dok je motor bio moj :)

Sto nisi pitao, isti problem sam imao na drz-u, ali brzo sam ukapirao sta ga muci, posle toga je palio kao mina i posle nekoliko meseci stajanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Aj pošto je prodat motor pa je bezbedno da pitam. 

Što ove kavasakije prave ko da su kineske dečje igračke? 

Zeleno, ljubičasto, žuto, roze jbt koje kombinacije:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 22 minuta, Bojan82 je napisao:

Aj pošto je prodat motor pa je bezbedno da pitam. 

Što ove kavasakije prave ko da su kineske dečje igračke? 

Zeleno, ljubičasto, žuto, roze jbt koje kombinacije:)

Vesele devedesete, takva moda bila:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
3 hours ago, aca-pn said:

Sto nisi pitao, isti problem sam imao na drz-u, ali brzo sam ukapirao sta ga muci, posle toga je palio kao mina i posle nekoliko meseci stajanja.

 

Pa ja mislio na kawasakiju to normlano :D ;) . Zezam se pitao nekoliko ljudi svi mi pricali da ocistim karburator, valjda racunali da znam za toliko.

 

42 minutes ago, malitomic said:

Vesele devedesete, takva moda bila:takoje:

Kakve trenerke takvi i motori :D

Promenio član markodjurovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, Bojan82 said:

Aj pošto je prodat motor pa je bezbedno da pitam. 

Što ove kavasakije prave ko da su kineske dečje igračke? 

Zeleno, ljubičasto, žuto, roze jbt koje kombinacije:)

 

Kada je dr Hofman posetio svog dobrog prijatelja u Japanu sluzbeno angazovanog na poziciji dizajnera u Kawasakiju, nastale su kolor seme par modela iz tog doba. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
11 hours ago, lemy said:

Kakvo je stanje sa polovnim dual sport motorima, nije ni čudo što je ovako brzo otišao. Još će on dosta prašine da pregazi.

2 godine gledam dual sport.

Ili su mrtve lesine u koje ne vredi uloziti dinar ili su skupi do te mere da jednostavno ne postoji razlog da ga kupis polovnog. Tipa dr kosta kao polovina novog crf,a star 15+ god 

Van svake pameti.

Ponuda polovnih dual sportova kod nas je uzasna. Vec duzi vremenski period.

Ovaj klx trazi dosta posla ali mislim da ce biti ok kada se malo ulozi ljubavi i neki dinarcic.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 minute ago, Bojan82 said:

Jel to dr koji je dizajnirao neku halucinogenu sintetičku drogu beše? 

Glavom i bradom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 1 sat, markodjurovic je napisao:

Pa ja mislio na kawasakiju to normlano :D ;) . Zezam se pitao nekoliko ljudi svi mi pricali da ocistim karburator, valjda racunali da znam za toliko.

Problem stvara odusak karburatora kroz koji isparava gorivo u loncetu, otprilike kao kad ga ostavis u otvorenoj flasi, posle nekog vremena to gorivo je za bacanje. 

Africa twin rd04 ima isti problem, ali ima fora da se crevo oduska odozgo opet spusti dole i onda nema vise problema. A kad zeza karburator on valjda zeza i posle dva dana stajanja, ne treba mu mesec dana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
4 hours ago, Bojan82 said:

Aj pošto je prodat motor pa je bezbedno da pitam. 

Što ove kavasakije prave ko da su kineske dečje igračke? 

Zeleno, ljubičasto, žuto, roze jbt koje kombinacije:)

 

Moda. 

Deskriptivna ilustracija:

slobodan-i-mirjana-markovic-3-815x458.jpg.54956050a4d2761fbbb6f632bd4da9f8.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja