Jump to content

Moto Zajednica

Da se upoznamo.

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Nemam

Moje ime je Tadija i velika zelja mi je da vozim motor imam 17 godina i nadam se da cu uspeti da nadjem resenje za moj problem na ovom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Nemam

Posto se bas ne snalazim na ovom forum ovde cu napisati moj problem.Problem je u tome sto ja zelim da sakupim za polaganje za A1 kategoriju i kasnije mozda kupim sebi motor ali problem je u tome sto mi majka ne da otac nema problem sa tim ali majka pravi problem i kaze da nece da cuje za motor. Zelim da cujem vase misljenje kako najbrze da skupim pare ako je to nekako moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Dobro dosao. 

Radiš pa zaradiš. Kako misliš drugačije da skupiš? Već je pola raspusta prošlo. Mogao si vec zaraditi neki dinar. Mnoga deca rade preko letnjeg raspusta, pa ne bi ni tebi nista falilo. Dinar po dinar i eto love... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Djidja10 pozdrav,ako stvarno imaš te godine,ovaj ,nazovimo problem nećeš rešiti tako,što ćeš tražiti savete po društvenim mrežama.Samo usputno,probaj da roditelje uveriš da mogu da ti veruju,kada daš reč,da ćeš poštovati.Sasvim je normalna bojazan roditelja.Novac se skupi,ali poverenje se stiče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Ja sam brao maline i zaradio za polaganje. ProbaJ i kao pomocni radnik na nekoj gradjevini, sta znam. Dnevnice solidne i za mesec ipo zaradis za kategoriju. I ako krene skola pre nego sto si zaradio za motor, probas da napravis neki dogovor sa poslodavcem sto se tice vremena. Majkina briga je totalno opravdana. Motor je opasan i jos ako si napaljeni klinac onda je sranje neizbezno. Ti mozda mislis da nisi ali vecina tako misli kao sto sam i ja mislio. Vozim motore od 10 godine a tek sa 17 sam seo na jaci motor od 50 kubika i to je bio CBR 900RR. Prve kilometre sam ga vozio bas sporo jer me bilo strah. Motor je stalno klaparao zbog preniskih obraja. Medjutim posle samo nedelju dana sam imao manji strah i mislio sam da nesto znam, pa sam ga vozio od 110-130km/h po gradu. Sreca nikad se nista nije desilo niti sam imao neku sitaciju. Tek sada shvatam koliko je to bilo rizicno i mogao sam da ubijem prolaznika, nekog od drugara sto sam vozio na motor i sebe. Sto je najgore motor nije ni bio moj nego od drugara koji mi dao na cuvanje motor dok je on u inostrantvu. Kad je motor prodao bio mi je mnogo krivo jer sam se zaljubio u taj motor. Danas kad razmislim mozda je i bolje jer da sam nastavio da radim ono, verovatno bi poginuo i jos neko samnom. I jos jedna sreca sto ga nisam vozio van grada jer nisam imao kategoriju za njega. Da sam bio na otvorenom pitaj k..... kako bi vozio tek tad gde ima dugacki pravci i krivine. Zato je jako bitno kakav si u glavi jer nema svako srece kao ja, a to kakav si  glavi trebalo bi da proceni neko drugi a ne ti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa pošto ti treba i za AŠ i za motor onda prodaji polako, kvoter po kvoter i skupićeš. Kakve maline i gradjevina, tako nikad nećeš skupiti za motocikl. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао мочино на форум добре вожње и дружења ... нема журбе, све је некако то негде записано кад ће нешто да нам се догоди или да се купи, како наш народ каже, стрпљен-спашен :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Nemam

Hvala svima na odgovorima procitao sam svaki i slobodno nastavite da mi pisete vasa misljenja.Trenutno sam na nekoj zurci i ne mogu da se skoncentrisem od muzike.Hteo sam da radim ali nisam stigo za maline i to i onda sam odustao od posla i poceo da stedim.Pocetkom godine sam poceo da polazem za B kategoriju sad cu 4 srednje i 23. polazem za B.Pokusavam majku da nagovorim ne da mi kupe motor samo da polazem jer je jeftinije malo kad imas polozeno za B kategoriju ali nju je bas strah.Za motor ne znam mozda bih uzeo neku pedu za pocetak vido sam onu x road 2 za 900e mislim i to je mnogo ali u pitanju je samo poverenje ne znam kako da ga dobijem od nje.Jos veci su problem ljudi odnosno prijatelji koji pricaju kakav motor ne pustaj dete na motor i bukvalno ubiju svaku nadu.Ne znam sta da radim stvarno kako da dobijem to poverenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Nemam

Da,izaso sam sa zurke sad mogu da cujem svoje misli.Jedinac sam to je verovatno i problem iz Leskovca sam i plus decko sto je poginuo sa R6 kad je to videla haos.Nek pociva u miru decko.Ja majci kazem ima da vozim normalno ona mi kaze da je to motor i da te povuce ubrzanje i kasnije su upitanju sekunde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 1 sat, Djidja10 je napisao:

Da,izaso sam sa zurke sad mogu da cujem svoje misli.Jedinac sam to je verovatno i problem iz Leskovca sam i plus decko sto je poginuo sa R6 kad je to videla haos.Nek pociva u miru decko.Ja majci kazem ima da vozim normalno ona mi kaze da je to motor i da te povuce ubrzanje i kasnije su upitanju sekunde.

Mudro zbori mati...

 

Pusti sad tu pricu, nadji neki sljaku, zaradi neku kintu i u bus i pravac na more... A onda kreni da pravis neki plan, a ne sad iz diskoteke.

 

Kad se setim - najbolji letnji sljaka ikad bila shema u BIP-u... Utovaras kamione gajbama piva, a piva na pretek, ladno sa trake, nepasterizovano... Pa onda takmicenje ko vise flasha moze da ponese u rukama za ekipu... Pa onda roknesh naslaganih 7 punih gajbi slucajno, ali koga boli ra*cku... Svaki dan sam se kuci vracao srecan na bajsu, a posle dalje u provod!

 

Dobro, kupio sam ja bio tomosa od neke love sto sam dobio tih godina, a onda pauza do pre neku godinu, i onda ponovo krenuo gotovo iz pocetka...

 

Tako, da nemo da zuris, sve to moze u par godina da se zavrsi (ako si uopste ozbiljan deckic, a ne tamo 'neki mali' iz Leskovac...)?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja