Jump to content

Moto Zajednica

Beogradska 04.8.'22.

Recommended Posts

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja evo mislim o njemu vec dva dana posto sam bio prisutan, ako svi kazu da je bio normalan i sam zaradio motor plus nije imao 19 godina onda stvarno mislim da mu se nesto dogodilo sa motorom jer nisam do sada video da neko prodje tom brzinom pored kolone koja stoji plus sto nije uopste kocio.

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
4 minutes ago, zlatkojov said:

Ja evo mislim o njemu vec dva dana posto sam bio prisutan, ako svi kazu da je bio normalan i sam zaradio motor plus nije imao 19 godina onda stvarno mislim da mu se nesto dogodilo sa motorom jer nisam do sada video da neko prodje tom brzinom pored kolone koja stoji plus sto nije uopste kocio.

To da je neki kvar sa motorom ne verujem, uvek imaš kvačilo (ako je zaglavio gas) i kočnice koje nadjačaju i uguše motor čak i kada kvačilo ne odvoji. A koja je verovatnoća da je u istom momentu zaglavio gas, zalepilo kvačilo i otkazale kočnice...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
pre 4 minuta, milomir22 je napisao:

To da je neki kvar sa motorom ne verujem, uvek imaš kvačilo (ako je zaglavio gas) i kočnice koje nadjačaju i uguše motor čak i kada kvačilo ne odvoji. A koja je verovatnoća da je u istom momentu zaglavio gas, zalepilo kvačilo i otkazale kočnice...

nikakva, plus imas i kill switch na kraju krajeva... nije problem beogradska i sine... sta sam se nagledao od pocetka sezone crna hronika bi trebalo da je ko rat i mir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Alo ne mogu da verujem da je tom brzinom krenuo nizbrdo po sinama.

On kad je prosao pored mene ja sam instinktivno zazmureo i znao da ce da udari u nekoga

Promenio član zlatkojov
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...
Pre sat vremena, Dule Sebeški je napisao:

Znam da je poznaješ.. utiči na nju,razgovaraj.. pokušaj da je dozoveš pameti,bar si ti primeren vozač.Zbog njenog ponašanja generalno i ponašanja na motoru smo je i udaljili iz društva.

 

Hvala ti , ali onoliko koliko znam i ono sto sam videla iskreno mislim da je to to ... Nema tu razgovora ...

Samo se iskreno iz srca nadam da ce se vremenom bar nesto promeniti, stvarno se nadam ali ... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
On 5.8.2022. at 14:36, Dule Sebeški je napisao:

Tu nazovi koleginicu koju si sreo na Zrenjaninskom putu igrom slučaja poznajem,jer stanuje u mom komšiluku,vozi crnu Ninju starijeg godišta.. Par vožnji je vozila sa mojim društvom i sa mnom.. To je jedna usijana glava od 24-26 godina kojoj definitivno treba uzeti i motor i kola,dok nije sebi a i drugima nanela neko zlo svojom vožnjom.Razgovarali smo,pokušavali da je urazumimo ali ne vredi,na žalost.. 

Dule, jel se ta devojka druži sa Đurom, često svraća do njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
Pre sat vremena, bajker71 je napisao:

Dule, jel se ta devojka druži sa Đurom, često svraća do njega?

Do skora jeste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Velika tragedija.

Preterali ste oko kolovoza u konkretno Beogradskoj ulici. Kažem jer svake godine sigurno 1000 puta prođem uzduž i popreko konkretnom ulicom. Naravno, prvi sam govorio i da se sve ulice u BG raspadaju poslednje najmanje 3 godine. Verovatno toliko dugo nije rađeno sređivanje ulica posle zime. Šine na Slaviji nisu bile u ravni kolovoza ni kada je rađena rekonstrukcija pre 4 godine, a u Beogradskoj je još gore stanje, a ispod Taša još gore gde je i upao ceo auto u rupu nedavno. Stavljali su neke gume između šine i asfalta i to je odavno poispadalo i sada je još gore, a za motor nije bilo bezbedno ni kada se ta glista izvali i stoji tako na kolovozu pored. Na uglu sa Bulevarom je prošlog leta menjana cela raskrsnica šina i opet ne liči na kolovoz i uvek stojeći vozim tuda Bulevarom iz pravca centra.
Sve ovo nije uzrok nijedne saobraćajne nesreće, pogotovo ako se uzme u obzir intenzitet saobraćaja. Naravno, kod pravnog je automatski sudar čim ne radi semafor itd. Najveći deo dana je sve prekriveno automobilima i uvek je zastoj. Kada nije zastoj nema svrhe koristiti više od prve 2 brzine na bilo kom vozilu, e sad što 1000ccm ide 150 u drugoj ne znači da baš tako treba voziti tih 300m.

Vezano za šine po suvom vremenu ne kliza ni jedna guma ni na jednom vozilu kada se vozi normalno sa dobrim gumama, možda na skuteru (i to verovatno zato što je manji točak, ne znam za trotinet kako prolazi) . Tu je trebalo lepo naučiti kako se vozi bicikl i kako izgleda kada guma bicikla upadne u šinu. Posle toga na motor.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000
On 5.8.2022. at 14:36, Dule Sebeški je napisao:

@Gordak985   Tu nazovi koleginicu koju si sreo na Zrenjaninskom putu igrom slučaja poznajem,jer stanuje u mom komšiluku,vozi crnu Ninju starijeg godišta.. Par vožnji je vozila sa mojim društvom i sa mnom.. To je jedna usijana glava od 24-26 godina kojoj definitivno treba uzeti i motor i kola,dok nije sebi a i drugima nanela neko zlo svojom vožnjom.Razgovarali smo,pokušavali da je urazumimo ali ne vredi,na žalost.. 

Drustvo kakve veze ima Bojana sa temom gde je neko pogino... Hvala bogu njoj je glava na ramenima ne prizivajte zlo... Daj ovde da se oprostimo od preminulog, obavestimo drugu bracu koji su ga mozda poznavali... Postoje podteme ili deo foruma gde je analiza crne hronike i gde mozemo da ukrstamo stavove iznosimo predloge sta treba uraditi itd. Ako imate potrebu da otvorite neku temu jel je nema na forumu mozete slobodno ovde nije mesto da u tom pravcu se vodi diskusija

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 3 sati, goran glumac je napisao:

Drustvo kakve veze ima Bojana sa temom gde je neko pogino... Hvala bogu njoj je glava na ramenima ne prizivajte zlo... Daj ovde da se oprostimo od preminulog, obavestimo drugu bracu koji su ga mozda poznavali... Postoje podteme ili deo foruma gde je analiza crne hronike i gde mozemo da ukrstamo stavove iznosimo predloge sta treba uraditi itd. Ako imate potrebu da otvorite neku temu jel je nema na forumu mozete slobodno ovde nije mesto da u tom pravcu se vodi diskusija

Društvo hoče rijaliti...

Pa,evo vam ga:na_glavi:

Da se malo i nasmejemo...jbga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity
On 6.8.2022. at 7:18, Nebojša S je napisao:

Bio je dobro dete, od dobrih i poštenih roditelja, koji nisu odobravali motor i koji su se brinuli se za njega, pričali mu i upozoravali ga na opasnosti , kao što je svako od nas bar jednom dobio slično"upozorenje" propraćeno primerima.  I isto tako ne znam da je neko odustao zbog tih upozorenja.

NIje bio indijanac, narkoman, radio je pošteno, sam je sebi kupio motor, jer ga je voleo.  Verovatno ga je "poneo" adrenalin, zvuk,a onda  mladog i nezrelog i kao vozača i ličnosti, ga je povela neoprezna vožnja, ne razmišljanje o sebi i o drugima i desilo se. Laka mu zemlja.

 

 

Не знам за дечка али ево чујем од његовог комшије да мотор није његов него Кампаније Пинк, Жељка Митровића. 

Не кривим овде Жељка Митровића шта год о њему мислио, него наводим чињеницу да је дечко можда чак возио туђи мотор који није добро познавао. Ни како се понаша, а не како се понаша у Београдској при 200km/h. 

Верујем извору (јер је био и на сахрани) али не мора да значи. Можда је рекла-казала !?!

У сваком случају, лака му земља.

 

Promenio član njyam njyam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4386 postova

Ja sam primetio kako je pink uljudno napisao tekst o decku, jer je njihov zaposleni. Tako bi trebalo o svakome. 

 

A kada neki njima nepoznat motorista pogine onda oni i slicni mediji pisu: ZAKUCAO, RAZVALIO, ODVALIO, 200 NA SAT, DIVLJAO...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Nikakve tribine, plakati, reklame, auto skole, prijateljski razgovori i sve gore izneseno ne mogu uticati kao sto to moze RODITELJ

Na sve pomenuto usijani okrenu glavu i odmahnu rukom

Ne kaze se u narodu bezveze da sve iz kuce polazi

tako i ovo

Uciti decu od malena,  pricati pricati pricati ...

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 4.8.2022. at 19:13, Alexandra995 je napisao:

Ponekad zahvalim Bogu što me ćale lagao i nikad mi nije uzeo motor. Sama sam ga zaradila sa 27, kad se prohladila usijana glava i već izludovala kolima.

Identična priča, matorac vozao motore od rane mladosti, kad sam mu tražio motor, oterao me u 3 lepe (sećam se, nastavio je da hoda i samo ušao u sobu i nastavio da gleda utakmicu, nije čak ni zastao da me otera u 3 lepe).

 

Možda je tako i bolje na kraju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1067 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 6 sati, blackmore je napisao:

Identična priča, matorac vozao motore od rane mladosti, kad sam mu tražio motor, oterao me u 3 lepe (sećam se, nastavio je da hoda i samo ušao u sobu i nastavio da gleda utakmicu, nije čak ni zastao da me otera u 3 lepe).

 

Možda je tako i bolje na kraju...

A moj stari je oduvek hteo da vozi R-a, ali od operacije kolena nije mogao da savije skroz nogu. Eto odakle meni lude ideje.

Vozili smo isti skuter, više puta mi je pretio da će da ga iseče na pola vidi li me da jurcam. :D

A i dan danas idem da se vozim pod pretnjom mojih da ću dobiti i batine i da će motor da mi iseku brusilicom, budem li viđena da vozim neprimereno... :na_glavi:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 8.8.2022. at 20:49, kumche je napisao:

Ујак му је позајмио мотор јер је каснио на посао

Cekaj... jel to istina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
Cekaj... jel to istina?

Није тачно! Мотор је од његовог ујака, човек нема гаражу и није хтео на улици да га остави. И држао је код његовог оца у гаражи. Момак је имао дозволу ујака да повремено провоза круг по крају како моторцикл не би стајао. Машина је била у коректном стању. Момак је био усијан. Греота, веома неискусно…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
On 5.8.2022. at 15:37, ser je napisao:

E to upravo. Zato ja tvrdim da je dobro sto se dobija probna za A i da nema veze to sto neko ima pedeset kategorija 20god, a vidim da se mnogi bune zbog toga u temi o A.

Jednostavno, svaki deo tela ima razlicitu funkciju na motoru, gde u nekom trenutku radis 5 razlicitih stvari odjednom i to lepo, sinhronizovano kad steknes dovoljno iskustva, a ne ko auto, zavalis se u sediste i gas, kocnica i motas volan levo desno.

A nazalost tako vecina pristupa i motorima, al neki stanu, u jebote, pa zajebano, ja ne znam ovo... A neki nastave sa onim prvim, kao ovaj mucenik...

E pa ja spadam u tu prozvanu kategoriju vozaca sa puno kategorija puno godina,a imacu probnu dozvolu A.Iskreno i bez ironije me interesuje kakva je svrha probne dozvole?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Da skapiras da voznja motora nema nikakve veze sa voznjom automobila, kamiona, autobusa... I da je totalno drugaciji princip upravljanja istim.

Svaki deo tela ucestvuje u tom kontrolisanju, a ne kao kad sednes u auto, jedna noga ti sluzi za gas i kocnicu, druga samo za stiskanje kvacila, a ruke da vrtis volan levo desno i promenis po koju brzinu...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
On 5.8.2022. at 15:37, ser je napisao:

E to upravo. Zato ja tvrdim da je dobro sto se dobija probna za A i da nema veze to sto neko ima pedeset kategorija 20god, a vidim da se mnogi bune zbog toga u temi o A.

Jednostavno, svaki deo tela ima razlicitu funkciju na motoru, gde u nekom trenutku radis 5 razlicitih stvari odjednom i to lepo, sinhronizovano kad steknes dovoljno iskustva, a ne ko auto, zavalis se u sediste i gas, kocnica i motas volan levo desno.

A nazalost tako vecina pristupa i motorima, al neki stanu, u jebote, pa zajebano, ja ne znam ovo... A neki nastave sa onim prvim, kao ovaj mucenik...

E pa ja spadam u tu prozvanu kategoriju vozaca sa puno kategorija puno godina,a imacu probnu dozvolu A.Iskreno i bez ironije me interesuje kakva je svrha probne dozvole?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

ser@ potpuno se slazem da je voznja motocikla potpuno razlicita od nabrojanog sto bi rekli ko .upe i glava,ali da li mislis da bi nesretnog mladica spasilo to da je imao probnu dozvolu?Po meni bi probna dozvola za A imala svrhu samo da je ogranicena snaga motora al odosmo u off topic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja