Jump to content

Moto Zajednica

Beogradska 04.8.'22.

Recommended Posts

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

I ja redovno obilazim kolonu u Kralja Milana pre semafora na raskrsnici sa Kneza Milosa, vise puta zajedno sa pandurom ali idem tako da mogu u svakom trenutku da se zaustavim cak su mi izletali pesaci van prelaza i normalno stanem da prodju. Dodam gas kada pocnem obilazenje i onda usporavam do semafora

Promenio član zlatkojov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

19 god? 

Dzaba tribine, dzaba kursevi bezbedne voznje... on nije imao ni dozvolu.

   Da li bi zaista dosao na kurs bezbedne voznje?

   Strasna tragedija, ne mogu ni da zamislim sada njegove roditelje i jako mi ih je zao ali da li zaista toliko volimo svoju decu da mislimo da treba da imaju bas sve? 

  To sto ja moju decu ucim da sve ide u svoje vreme i sve ide postupno ne znaci da ih manje volim. 

  Ljudi molim vas, razmislite o tome sta znaci voleti svoju decu.

  Ne lecimo svoje komplekse prekp njih

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 5 minuta, salem je napisao:

19 god? 

Dzaba tribine, dzaba kursevi bezbedne voznje... on nije imao ni dozvolu.

   Da li bi zaista dosao na kurs bezbedne voznje?

   Strasna tragedija, ne mogu ni da zamislim sada njegove roditelje i jako mi ih je zao ali da li zaista toliko volimo svoju decu da mislimo da treba da imaju bas sve? 

  To sto ja moju decu ucim da sve ide u svoje vreme i sve ide postupno ne znaci da ih manje volim. 

  Ljudi molim vas, razmislite o tome sta znaci voleti svoju decu.

Ponekad zahvalim Bogu što me ćale lagao i nikad mi nije uzeo motor. Sama sam ga zaradila sa 27, kad se prohladila usijana glava i već izludovala kolima.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 1 minut, Alexandra995 je napisao:

Ponekad zahvalim Bogu što me ćale lagao i nikad mi nije uzeo motor. Sama sam ga zaradila sa 27, kad se prohladila usijana glava i već izludovala kolima.

Bas tako. Meni moji nisu mogli da kupe, tako da sam polagao i poceo da vozim "tek" sa 25. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Negde se navodi da je mladić imao 26 godina, što bi pojasnilo otkud on na ovako jakom motociklu.

 

Inače Suzukijev model GSXR 1000 iz 2017.  je išao na opoziv iz fabrike, zbog nekontrolisanog dizanja broja obrtaja pri prebacivanju iz 1 u 2 brzinu.

To je dovodilo do kidanja pogonskog lanca i lančanika.

I do saobraćajnih nezgoda.

Kako god, još jedan mladi život je prekinut.

Istinu zna samo on.

Naše je, da ne sudimo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Ne slazem se da deci treba braniti motore. Cak sta vise, pre  sam za to da deca dobiju profi obuku o motoru npr tomosu na nekoj od staza gde ce nauciti da pravilno koci, upravlja skrece da sa 10g zivi za tih par krugova npr navaka ili ada huja

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

Pre svega toga na ozbiljnu procenu zrelosti licnosti pred komisijom! To osnova treba da bude, pa tek onda dobijes pecat na lekarskom pregledu. A ne "stani pravo... kako se zoves... digni levu nogu... sledeci!"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Београдска улица зло , од подлоге плус углачане шине изнад нивоа асвалта .Пре месец дана сам проклизао док сам покушавао да се престројим у десну траку  да сиђем са шина .Ишао сам од славије ка Његошевој . Ишао сам око 45 _ 50  км био мало влажан коловоз, кад оп задњи точак оде лево и напред  ја избачен из седишта у вис  двапут сам дао контру и задња кочница бог или реакција ме спасла сигурног пада . 32 год возим што ауто , мало мање моторцикл и знам и ауто кад иде по шинама те заноси лево и десно мора опасно да се пази а моторцикл поготово знам улицу напамет ал се и мени десило. А тек кад је влажно мора да се мили у тој улици и поготово у раскрсници са Његошевом. Често се дешавају удеси са најгорим исходом ил с тежим повредама . Требало би неко из градског секретаријата  за саобраћај да се позабави са овом улицом и нивелацијом шина ,  подигнутим и полегнутим шахтовима  и ширином коловозних трака.              Ово пишем ако се вози колко толко по ограничењу и условима саобраћаја.                    Искрено саучешће породици и пријатељима настрадалог момка.

Promenio član ddimic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Pre sat vremena, goran glumac je napisao:
Ne slazem se da deci treba braniti motore. Cak sta vise, pre  sam za to da deca dobiju profi obuku o motoru npr tomosu na nekoj od staza gde ce nauciti da pravilno koci, upravlja skrece da sa 10g zivi za tih par krugova npr navaka ili ada huja

Sa 19 godina mozak je u gaćama, vidi zgodnu cicu u miniću i zavrće gas i gleda u njeno dupe umesto put ispred sebe. Vozim i posedujem motor od svoje 13 godine (prvi je bio tomos t12). Sa 17 i 18 dva puta uletao u auto i jednom gadan pad na zvezdari gde jedva ostah živ. Mladost ludost. Na 2 točka sam se vratio tek 2008 me sa 49 godina. 63 mi je za neki dan. Sad sam bez dva točka, prodao sam motor jer mahom vozim u gradu, a Beograd je kao minsko polje za motocikliste. Prevelike su gužve i velika nervoza u saobraćaju zbog gužvi.
Šteta za mladića, siroki mu putevi nebeski.  Saučešće porodici.

Promenio član stilgar
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
2 hours ago, feniks said:

Negde se navodi da je mladić imao 26 godina, što bi pojasnilo otkud on na ovako jakom motociklu.

 

Inače Suzukijev model GSXR 1000 iz 2017.  je išao na opoziv iz fabrike, zbog nekontrolisanog dizanja broja obrtaja pri prebacivanju iz 1 u 2 brzinu.

To je dovodilo do kidanja pogonskog lanca i lančanika.

I do saobraćajnih nezgoda.

Kako god, još jedan mladi život je prekinut.

Istinu zna samo on.

Naše je, da ne sudimo.

 

Koja je verovatnoca da je ovo bas zbog fabrickog opoziva... Kolega koji je otvorio temu je lepo napisao sta se desilo i kako je vozio.

 

Pokoj mu dusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

 

pre 51 minuta, Motorcyclist je napisao:

Koja je verovatnoca da je ovo bas zbog fabrickog opoziva...

Mala, ali ne i nemoguća, zbog reakcije vozača kada dođe do problema.

 

Onaj ko je imao nepriliku da mu motor, iz nekog razloga, iznenada, nekontrolisano, povuče, zna o čemu pričam.

 

Činjenica je, da je ovaj model među 5 , koji se smatra preopasnim za neiskusne vozače.

 

Kako god, još jedan mladi život je prekinut.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Kazu da japanci pustaju na TVu explicitne snimke unakazenih u saobracajkama i da ima efekta. Ja sam imao prilike da gledam takve snimke i mogu vam reci da prilicno spuste coveka na zemlju. 

Saucesce porodici mladog momka.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Та Београдска је толико опасна, уска, пуна колотрага формираних од стране аутобуса и искрпљена да кроз њу идем 30км/ч и колима а камо ли мотоциклом када пролазим. Ту си где си, нема ту ни времена а ни простора за неки безбедан маневар како би се “пробио кроз гужву.

Широки ти небески путеви!

Саучешће породици.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Steta za mlad zivot, imam klinca od 23 godine koji vozi R1 2005-to i hvala Bogu,

ne divlja i ne radi ovakve stvari,, uspeo sam donekle da mu ubacim u glavu samokontrolu,

da uziva u laganijoj voznji i da je veci frajer kada prodje polako, da bude vidjen...

ali, zbog ovakvih ispada nas generalizuju, zbog ovoga su svi motoristi na losem glasu, 

shvatam da je vruce, da motor kuva, ok je provuci se izmedju vozila kada stoji saobracaj, da budes prvi na semaforu, onda ga ispalis i isaltas do sledeceg semafora pa se motor malo ohladi, ali ne u spicu, dok se vozila krecu i to jos pun gas, zna se gde moze malo vise da se odvrne, ne u centru, pogotovo ne u toj ulici, sa sinama...

kao drugo, rece neko, sta ce klinac od 19 god na gikseru 1000?( jos vidim sa putnim gumama)

 

Saucesce porodici...

 

edit: rece neko, i ja sam pristalica toga, da treba da se prikazuju slike poginulih, sto gore-to bolje,

jedino tako moze da se utice na svest vozaca, tesko samo pricom...

pustite to ''iz postovanja prema preminulom'', njemu je svejedno a mozda ce spasiti neki mlad zivot,

samo se ''zamagli'' lice i rokaj, krupni plan, sto vise krvi, otpalih delova tela i sl pa da vidis rezultat...

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ako se dobro secam, bila je jedna tema

ovde na forumu sa eksplicitnim slikama udesa. Neke su bile izuzetno gadne. Sta je sa tom temom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
Steta za mlad zivot, imam klinca 23 godine koji vozi R1 2005-to i hvala Bogu,
ne divlja, uspeo sam donekle da mu ubacim u glavu da uziva u laganijoj voznji
i da je veci frajer kada prodje polako, da bude vidjen...
ali zbog ovakvih ispada nas generalizuju, zbog ovoga su svi motoristi na losem glasu, 
shvatam da je vruce, da motor kuva, ok je provuci se izmedju vozila kada stoji saobracaj, da budes prvi na semaforu, onda ga ispalis i izsaltas do sledeceg semafora pa se motor malo ohladi, ali ne u spicu, dok se vozila krecu i to jos pun gas, zna se gde moze malo vise da se odvrne, ne u centru, pogotovo ne u toj ulici, sa sinama...
kao drugo, rece neko, sta ce klinac od 19 god na gikseru 1000?( jos vidim sa putnim gumama)
 
Saucesce porodici...
 
edit: rece neko, i ja sam pristalica toga, da treba da se prikazuju slike poginulih, sto gore-to bolje,
jedino tako moze da se utice na svest vozaca, tesko samo pricom...

Мали идем у офф али мене занима како можеш да даш сину који има 23 године да вози такав мотор? Притом нема ни старосну границу да вози такав мотор и верујеш му да не дивља? То је као да возиш аудија а нећеш да га стиснеш као


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Upravo sada, Doktorski je napisao:


Мали идем у офф али мене занима како можеш да даш сину који има 23 године да вози такав мотор? Притом нема ни старосну границу да вози такав мотор и верујеш му да не дивља? То је као да возиш аудија а нећеш да га стиснеш као


Sent from my iPhone using Tapatalk

Druze, ima puno razloga za to ali necemo o tome ovde, ako te nesto zanima, javi se na PP. Sorry za off

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 300ie

Jezivo i tužno. Mlad život ugašen za svega nekoliko sekundi.

Ako je tačno da je imao svega 19 godina, postavlja se pitanje kako je uopšte došao u posed ovakvog motora. Apsurdno je da možeš da kupiš vozilo za koje poseduješ dozvolu, to treba zakonom regulisati.

Previše nesreća sa smrtnim ishodom u poslednje vreme.

Saučeśe porodici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 6 sati, Budimir je napisao:

Kazu da japanci pustaju na TVu explicitne snimke unakazenih u saobracajkama i da ima efekta. Ja sam imao prilike da gledam takve snimke i mogu vam reci da prilicno spuste coveka na zemlju. 

Saucesce porodici mladog momka.

Apsolutno podržavam.

2016. godine kad sam položila za B, iskoristila sam besplatan kurs bezbedne vožnje na NAVAK-u (Život za mlade vozače). Prikazivali su nam nešto slično, ko ima malo u glavi skontaće da nikakvo jurcanje nije vredno ako svoje najrođenije zavijemo u crno. Možda bi i ja nekad volela brže da prođem kroz krivinu, ali znam da ću da je isečem, pa puštam gas. Samo pametno i bezbedno, staza postoji za isprobavanje mogućnosti motora, nikako ulica. Ali kome da kažem to? Svi ti, da ne kažem klinci, će mi reći da mnogo pametujem. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ako neko procita od mladjih ovu temu ili od bajekra koji ne zive u BG-u ,neka  ima na umu da je Beogradska od Slavije pa sve od 27 marta vrlo nezgodna za voznju. Sve sto su rekle kolege je tacno i zato treba voziti polako  ,kad se budete prestrojavali malo ce pobeci zadnji tocak ali bez panike. Ukrstanje kod Pravnog faxa je cudno ali ako se ide polako nije problem. U toj ulici je i ona picerija Bucko koja uz dozvolu policije i nadleznih zauzima jednu saobracajnu traku zbog parkiranih gladnih lose pizze. Ulica od slavije do pravnog ima 2 raskrsnice ona kod Krunske je nepregledna.

Ulica kod Pravnog ima puno pesaka i to mnoge lozi da se tu isfoliraju i dokazu kakvi su smekeri.

Raskrsnica sa Njegosevom isto lozi neke da udju brzo u Njegosevu jer su u Njegosevoj urbane kurave...

 

 

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
7 hours ago, Budimir said:

Kazu da japanci pustaju na TVu explicitne snimke unakazenih u saobracajkama i da ima efekta. Ja sam imao prilike da gledam takve snimke i mogu vam reci da prilicno spuste coveka na zemlju. 

Saucesce porodici mladog momka.

Imaju izreku da sto vise krvi na ekranu, manje na asvaltu

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 30 minuta, Falcon je napisao:

Jezivo i tužno. Mlad život ugašen za svega nekoliko sekundi.

Ako je tačno da je imao svega 19 godina, postavlja se pitanje kako je uopšte došao u posed ovakvog motora. Apsurdno je da možeš da kupiš vozilo za koje poseduješ dozvolu, to treba zakonom regulisati.

Previše nesreća sa smrtnim ishodom u poslednje vreme.

Saučeśe porodici.

 

Decko je 2000 godiste. Proveren info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Imaju izreku da sto vise krvi na ekranu, manje na asvaltu

Istina. Umevao sam nekad da gledam snimke i kad ljudi izgube kontrolu i dozive udese cak i bez smrtnog ishoda na YT, posle toga uvek vozim motor "kao po jajima".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja