Jump to content

Moto Zajednica

Prekid proizvodnje za Suzuki GSX-R 1000?

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Long live K5 Gixxer ! 

Suzuki sigurno neće odraditi Euro 5 homologaciju, mislim... to je Suzuki, već 15+ godina prave isti motor sa drugim plastikama :D 


Šteta doduše... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Otprilike se Suzuki, mislim na kompaniju uopšte, opredelio da malo sačeka. To što drugi sebi mogu da dozvole razne izlete i proizvodnju svačega...oni iako bi možda mogli, to neće.

Ova pomenuta priča će prvenstveno da se odrazi na Evropu i sve druge klijente gde je zelena agenda uznapredovala. Činjenica je da ne vlada baš veliko interesovanje za sportskim motorima i bilo bi zaista ne rentabilno ulagati u proizvod kojim bi na kraju samo punili magacine i hvalili se kako su ga napravili...a prodaja bulja. Neka je sav super super...

Onako čitajući neke članke vezane za moto svet uopšte, naročito poslednjih par meseci...naletao sam na svašta...i sve nekako miriše na jednu ozbiljnu revoluciju. Pominje se gašenje proizvodnje mnogih modela svih velikih japanskih proizvođača. Onda elektrika, hibridi...pa sintetička goriva za postojeće motore SUS...itd.

Šta je do sada prisutno, to će živeti i dalje...ali će noviteti očigledno biti bitno drugačiji nego do sada. Došao je trenutak kada više ne može da se reciklira. Malo se promene plastike, par senzora i dugme na tabli...i cap, evo ga "novi" model.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Ova vest vam je stara jedno 2 i po godine prema datumu objave

Internet je pun dezinformacija nesto zbog neznanja nesto zbog neazuriranja itd itd ... a poneko i sa namerom da zbuni ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, cr4zyzola je napisao:

Ova vest vam je stara jedno 2 i po godine prema datumu objave

Internet je pun dezinformacija nesto zbog neznanja nesto zbog neazuriranja itd itd ... a poneko i sa namerom da zbuni ...

 

Ako je ta stara, evgo ti friska vijest. :kafa:

 

https://www.rideapart.com/news/598575/suzuki-could-discontinue-gsxr1000-europe/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 30.7.2022. at 8:07, Skyrunner je napisao:

Klasa 600 je već odsvirala svoje.

Ova tandrkala sa dva cilindra ne računam

Ni Ducati ? :D 

 

Apropo cele ove priče, Suzuki nekako najozbiljnije pristupa celoj priči. Ne štancuju samo da bi štancali, proverene stvari ne menjaju, drže se uspešnog recepta, a klasa 600 je već stvarno završila karijeru. Mislim da je era uličnog "huliganizma" otpočela MT serijom Yamahe, šteta doduše... neće više biti zvuka 4 cilindra R-ova u kasne sate, nije to to...

 

EDIT: Mislim da je cela ova priča oko emisije gasova, što se motora tiče, teška glupost. Motori ne zauzimaju dovoljno značajan procenat motornih vozila da bi u bilo kojoj meri uticali na ekologiju i zagađenje, ne znam čija je ideja uopšte bila da se oni u sve to uvrste, ali eto... nečiji džepovi će biti puniji. Budućnost već sada deluje grozno (uz dužno poštovanje instant obrtnog momenta električnih motora), a kad krenu da prate sve moguće parametre vožnje (a to će se kad-tad desiti), motori će biti kao kamioni sa tahografom - pa ti vozi posle slobodno...

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /

Pa to i jeste neka poenta, da voze samo "odabrani". Valjda vam je jasno da covecanstvo ide u tom pravcu...

 

Smanjis proizvodnju, smanjis produkciju stetnih gasova koji tvoj proizvod emituje, smanjis kolicinu sirovina i resursa koje upotrebljavas, plus debelo smanjis troskove izrade i radnu snagu, jer umesto, lupam sad, 10 necega sto napravis, ti napravis 3 i prodas troduplo skuplje!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
On 30.7.2022. at 8:07, Skyrunner je napisao:

Klasa 600 je već odsvirala svoje.

Ova tandrkala sa dva cilindra ne računam

Tako sam i ja mislio, pa izadje novi 600cc ove godine. Mislim da je to generalno sve marketing.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Onu apriliju novu i R7 ne računam.

To je tandrkalo koje liči na r-a.

Kavasaki je Er6 već uveliko prekrstio Ninja 650.

Mislim, sve to jeste lepo ali je neka sport-street-turing varijanta

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Pa to i nisu 600ccm-class motori već 650ccm. (mada ni jedan ni drugi nemaju 650ccm).

To su naked mašine sa oklopima.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kakve veze ima da li motor ima 4 ili 2 cilindra, SASIJA je ta koja odredjuje namenu motocikla, 

ne mogu da verujem koje gluposti citam, znaci ako motor nema rednu masinu 4 cilindra vec 2 cilindra to nije sportak vec naked? :stabre: :lud:

R7 je punokrvni trkac, koji igrom slucaja ima masinu poreklom iz MT07 i to su uvideli MNOOOGO kompetentniji ljudi iz moto sveta, a ne Pera Mika i Laza Balkan boys...

A u ostalom postoji gomila dvocilindricnih ultra sportskih motora, ko zna zna.

Promenio član Disko Nindža
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, Disko Nindža je napisao:

Kakve veze ima da li motor ima 4 ili 2 cilindra, SASIJA je ta koja odredjuje namenu motocikla, 

ne mogu da verujem moje gluposti citam, znaci ako motor nema rednu masinu 4 cilindra vec 2 cilindra to nije sportak vec naked? :stabre: :lud:

R7 je punokrvni trkac, koji igrom slucaja ima masinu poreklom iz MT07 i to su uvideli MNOOOGO kompetentniji ljudi iz moto sveta, a ne Pera Mika i Laza Balkan boys...

A u ostalom postoji gomila dvocilindricnih ultra sportskih motora, ko zna zna.

Punokrvni trkač sa agregatom iz MT07 i 74 konja, važi brate :D To što ga Yamaha naziva "supersportom" je tek priča za sebe.

Nazvati R7 "punokrvnim trkačem" je abnormalna glupost, po toj logici je i Aprilia RS125 punokrvni trkač... ako se trkaš sa biciklama i dostavljačima iz Wolta.

 

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da ste dosta toga pobrkali. Dodatnu zabunu unosi fotografija one "prave" R7...zaista trkačke...koja je napravljena u par stotina komada....a tema je Suzuki.

Da dodam, da je RS125..iako malecka, od nekih sa R etiketama 10 x sportskija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Nista nije pobrkano. Masina na trkackom ramu sa duplo manje snage od svog prethodnika, duplo manje cilindra i gorim zvukom(mislim da je najveci akcenat bio na ovome) sto je naravno diskutabilno i MT-u prilici savrseno, dok se uz supersport motor bas i ne uklapa.

 

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Euro 5 će podosta uticati na motocikle. Sasvim sigurno to će biti kraj za vazdušare i motore visokih performansi. 

 

Novi standard zahteva manje izduvnih emisija ali i novu elektroniku koja će moći da isprati dosta detaljnije sagorevanje smeše i stanje o2 senzora, itd. Treba razviti novu elektroniku i pitanje je koliko modela zapravo može da se unapredi a da bude isplativo. 

 

Pogotovo kod sportskih motocikala. Zašto NC750 ima 750 kubika i 50ks? Zašto Yamaha gura dvocilindraš svuda? Zašto je GS prešao ja vodeno hlađenje i dobio VVT sistem? Sve zbog Euro 5.

 

Jedan od načina na koji se rešava problem je povećanje kubikaže i ugradnja varijabilnog razvoda. Znamo da je Honda izmislila varijabilni razvod a sada skoro svi japanski proizvođači imaju patentirane turbo motore i možda se desi da u budućnosti vidimo dva cilindra, 600cc sa nekom turbinom i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Biće i Euro 6 pa 7 , ograničenje max brzine na vozilima, tako da je jedino dobro što mi kasnimo 20 godina.... :oda2:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima jedna stvar, a to su KLASE, ko saaamo malo prati moto trke, znaće da u motogp-u a i svim ostalim trkama ODUVEK postoje KLASE.

Ako neki motor ima slabiji agregat to ne znači da nije trkač, već je u slabijoj klasi, prosto.

E sad, nova vremena donose nove klase, nekadašnja klasa 600cc redni 4cilindraši prelazi u 650-700cc dvocilindraše, jbg.

 

@blackmore kolega, ti imaš ozbiljan problem u percepciji motora,

Evo primer: (a ima ih gomila)

Ducati 748 - ima jedva 100ks,

dok su u tom periodu Japanci pravili GSXR 750 srad sa 128ks i K1 sa 140ks, znači, po tvojoj logici 748 je šta? Čoper? Kruzer? Enduro?

Pošto trkač nije jel da? :lol: bože moj ima samo dva klipa i osetno je slabiji od GSXR-a.

 

A što se tiče RS125, tek tu GRDNO grešiš, cela ta linija aprilije 125ccm dvotaktnih sportaka su uvek bili ultra mega giga TRKAČI, imaju gomilu osvojenih šampionata u klasi 125, što u raznim domaćim šampionatima po Italiji Španiji... i u moto gp-u,

E da, i idi reci Rossiju da je osvojio svoju prvu titulu (125cc) na govnetu koje i nije trkački motor.  :lol2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Uhvatio si se za priču o 2 klipa i mene si tagovao, a ja bukvalno nisam pomenuo broj klipova nigde. 

Ako je R7, bukvalno MT07 sa oklopima, "trkač" kako ti kažeš, ja sam Casey Stoner lično.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Konjaža, kubikaža, broj cilindara mašine, broj kočionih klipova, broj izduvnih cijevi, dimenzija gume, rekao bih sve ono što se "može prebrojati", samo po sebi uopšte ne određuje da li je neki motocikl R, off, enduro..Tek sve ukupno, zajedno sa šasijom, pozicijom sjedenja i milion drugih stvari određuje "namjenu".. Moja bivša TZR-ka iz 1992ge je čistokrvni sportak, za razliku od npr Dukati Diavela..iako je on već stigao kući dok ja nisam ni u prvu ubacio :)  ..A što se tiče GSXR-a, prvi je počeo, pa hoće prvi i da završi tu priču..U vrlo skorijoj budućnosti, svi ćemo poginemo u senzore i sonde..

Do prije nekih par godina, kad kupim moto magazin neki, jedva čekam da otvorim da vidim šta je novo, kakvi su utisci sa vožnje..Juče kupim magazin, vidim ja na naslovnoj novi Panigale, novi ovaj, novi onaj.. znam da ima da pročitam tri stranice nabrajanja elektronskih skraćenica i sistema, mnogo više me obradovalo što je dobar dio posvećen već viđenom, "klasicima"..tipa TDM :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 1.8.2022. at 20:03, Skyrunner je napisao:

Onu apriliju novu

To je tandrkalo koje liči na r-a.

 

Jesi probao RS660?

 

Pre 10 sati, blackmore je napisao:

Ako je R7, bukvalno MT07 sa oklopima, "trkač" kako ti kažeš, ja sam Casey Stoner lično.

Nije bukvalno MT07 sa oklopima, lepo je spakovana i utegnuta. Mala masa, solidno ogibljenje (moglo je za nijansu bolje), dobre kočnice, odličan položaj sedenja. Može se sa tim lepo peglati na stazi. Tačno je da mu je mana slabiji agregat, ali za neke staze gde nema dugih pravaca, sa dobrim vozačem, može ozibljna zabava da bude.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ne kažem ja da ti motori “ne idu”, ali porediti ih sa 600ccm klasom motora je apsurd, a još gore R7 pored tih motora nazvati trkačem. To što liči na R motor, ne čini ga R motorom, niti će ikad. 

 

Nego, kad pomenu RS660, videh je samo na sajmu, ali nigde ne videh po netu koliko bi neko viši mogao da se spakuje na nju? Pretpostavljam da test vožnje kod nas nema, a baš mi se svidja, čak kao potencijalni upgrade sa Suze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja