Jump to content

Moto Zajednica

Prekid proizvodnje za Suzuki GSX-R 1000?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vi morate da shvatite da se neki motocikli nikada neće ponoviti jer ih je u ovom razdoblju nemoguće čak ni reprodukovati po normalnoj ceni. Pa zato nećete više imati V2 iz Firestorma u Varadera, motor iz R6 u Fazeru, pet ventila po cilindru, nema više duplih auspuha i još gomilu drugih stvari... Ajde i to da stavimo na stranu, ja kad vidim šta se dešava na novim motociklima do 50.000 meni je to nenormalno. Propali ležajevi, krte plastike... 

 

Sad će neko da kaže, pa kako nema, eno Multistrada V4, R1250GS... Izvoli pa idi u salon i izbroji 25.000 eur. Ajd mi nađi motor za 10.000 nov da se voze dvoje? Nema, pa onda bolje kupi dobrog Varadera i da progledaš u odnosu na ostale poluproizvode. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 16 minuta, blackmore je napisao:

Nego, kad pomenu RS660, videh je samo na sajmu, ali nigde ne videh po netu koliko bi neko viši mogao da se spakuje na nju? Pretpostavljam da test vožnje kod nas nema, a baš mi se svidja, čak kao potencijalni upgrade sa Suze. 

Viši vozač 187 - 188 cm (ja):

 

IMG_2965.thumb.jpg.669875a6e2adff7a6e2a869affb34c3b.jpg

 

IMG_2966.thumb.jpg.f5a1536b7d7b9a818d47a60edafc3c96.jpg

 

 

Uskoro idem po Tuareg na test, a ako Bog da 11. septembra isterujem RS660 na NAVAK na TD. Mnogo mi se svideo motor. Iznenadio me. Samo sam blago zavrnuo gas u prvoj, prednji u vazduhu, prešaltam u drugu, prednji i dalje u vazduhu AWC za razlogom ubačen. Oho, reko sprava i po! 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Auuu pa leži ti kao saliven! Ja sam doduše još neki cm preko, ali snašao bih se! Prelep motor, ali bukvalno prelep, pogotovu u toj kombinaciji boja!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, blackmore je napisao:

Auuu pa leži ti kao saliven!

Nemoj mi stajati na muku. Ako dobijem loto, bio bi mi TD motor. 


EDIT: Izvučena loto sedmica, a nisam je ja dobio, doduše, bio sam blizu. Nedostajalo mi 6 brojeva. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dobro...da se vratimo na palamuđevinu oko Suzukija i njegove sudbine.

Mislim da, naročito Suzuki kompanija, ispred sebe ne vidi jasan kurs.

Kada se svojevremeno Kawasaki povlačio iz GP takmičenja, kao jedan od najvažnijih razloga, pominjan je upravo taj kurs...u smislu tehničkih rešenja. Pravila su se menjala od sezone do sezone...i to tako da je sve moralo iz početka da se radi. Zapremina motora, težina, količina goriva...itd. Deluje, da je i danas nešto slično po sredi, s'time da nisu u igri trkački prototipovi, već "obični" motocikli...da tako kažem. Pre bilo čega drugog, konstantno pooštravanje ekoloških propisa...koji za rezultat imaju potrebu prozvođača da se tehnički prilagode svemu tome, prilično obesmišljava ozbiljna rešenja u kratkom vremenskom periodu. Rešenja na koja se troši ozbiljno znanje i novac, ali u koju svrhu? Pošto za razliku od trkanja, sva ta zajebancija mora da donese nazad i neku lovu, očigledno se postavlja pitanje opšte ekonomske isplativosti. Biće da postoje već i određeni tehnički limiti, što dodatno opterećuje priču...plus, deluje mi da je u poslednje vreme to sve nekako "zastranilo". Može biti da su se oni prvi odvažili da u svemu tome ne učestvuju po svaku cenu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mislim da Suzuki bataljuje samo Evropu, jer nema para za R&D za Euro norme. Mislim da će se posvetiti ostalim tržištima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S





Sad će neko da kaže, pa kako nema, eno Multistrada V4, R1250GS... Izvoli pa idi u salon i izbroji 25.000 eur. Ajd mi nađi motor za 10.000 nov da se voze dvoje? Nema, pa onda bolje kupi dobrog Varadera i da progledaš u odnosu na ostale poluproizvode. 


Zavisi koga šta zanima. Al realno ne može. Isto ni 500km u danu solo ili u dvoje. Ni po autoputu. Nema za 10k eur novo da to radi..


Zbilja
Evo znam kolegu sa foruma, da ne imenujem, voza malog stroma, kaže sam je na motoru samo iz garaže dok izađe, većinu km sa ženom. Brate, ja mislio da uživam, al njih kad sam upoznao... A bogami, znam i sebe, putopis u izradi, al eto, fantaziram da sam putovao sa sestrom i dva velika bočna kofera puna. Čist SF.
Poluproizvodi ili ne, u radnji nema novih africa (onih original), tdm-ova, onih pravih gs-ova i slično. Vozimo šta imamo i koliko para i to je to.

Izvinjavam se svima na off, više je za temu "šta je za tebe motociklizam"

Sent from my M2002J9G using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Zašto NC750 ima 750 kubika i 50ks? Zašto Yamaha gura dvocilindraš svuda? Zašto je GS prešao ja vodeno hlađenje i dobio VVT sistem? Sve zbog Euro 5.


Da bi trošili manje goriva? Ne vidim tu ništa loše osim što je uzaludno govoriti o energetskoj efikasnosti u Srbiji gde polovina živi u nezavršenim kućama bez fasade.
Sam Euro standard nije fer prema motociklima jer na istom standardu motocikl svakako neuporediv manje zagađenje proizvodi.
Sa druge strane, u EU će svakako automobili preći na struju u najkraćem roku, pa se verovatno slično sprema i za motocikle...
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, Jovan Ristic je napisao:

Mislim da Suzuki bataljuje samo Evropu, jer nema para za R&D za Euro norme. Mislim da će se posvetiti ostalim tržištima. 

Tako su i onomad Hajabusu otpisali i sledaće godine se pojavila nova, dobro, stara u novom ruhu, ali ispunjava euro norme i vozi Miško :moto3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

 

 


Da bi trošili manje goriva? Ne vidim tu ništa loše osim što je uzaludno govoriti o energetskoj efikasnosti u Srbiji gde polovina živi u nezavršenim kućama bez fasade.
Sam Euro standard nije fer prema motociklima jer na istom standardu motocikl svakako neuporediv manje zagađenje proizvodi.
Sa druge strane, u EU će svakako automobili preći na struju u najkraćem roku, pa se verovatno slično sprema i za motocikle...

 

To sve i ja pricam. Pederkuk je primenjivati eko norme na motorciklima kao na kolima. Prvo u evropi je mnogo veci broj kola od motora,manji deo godine se u evropi voze motori (sem mediterana). Drugo ccm nije za poredjenje, 5-6 skutera stane u jedan po ovim standardima prosecan auto recimo 1500ccm. Jedino bmw tu jede govna sa porastom ccm iz serije u seriju,sto je isto besmisleno al jbga valjda mora da se kaze u reklami > to je sada novi motor<. A i ne znam sto se ta prica toliko fura oko smanjenja eko normi kad je infrastruktura el energije i dalje nejasna. Drugo ne znam podatke ali koliko Suzuki uopste proda motora u evropi, od toga koliko GIXERA...?

 

Tek u Srbiji to sve nema smisla. Sama saobracajna infrastruktura je to sto gorivo trosi. Recimo u BG-u na 100 km trosis lagano 10-15l goriva kolima ,jer je gradjeno sve naopako, a nije o ulici ni mišljeno.Mi ni uglja postenog nemamo. Lozice se ove zime guma,pamuk,iverica ko sta stigne u mahom nezavrsenim kucama srpskog stila gradnje. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Mislim da je Suzuki preterao sa fazonom sto nije pokvareno, ne popravljaj... To funkcionise neko vreme al su ozbiljno poceli zaostajati za konkurencijom pa im je gsxr sada na testovima uglavnom na poslednjem mestu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Bogami pogledao sam nekoliko uporednih testova i ne bih se složio da je na poslednjem mestu, osim ako se ne gledaju one elektronske džidža-bidže, to kao da Suzuki ne interesuje ni najmanje (a zato Gixxeri i jesu jeftiniji, iako su idalje solidne mašine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 minutes ago, blackmore said:

Bogami pogledao sam nekoliko uporednih testova i ne bih se složio da je na poslednjem mestu, osim ako se ne gledaju one elektronske džidža-bidže, to kao da Suzuki ne interesuje ni najmanje (a zato Gixxeri i jesu jeftiniji, iako su idalje solidne mašine).

Solidne da, nazalost drugi su napredovali.

Da ne dozive sudbinu Kodaka.

 

https://youtu.be/hIAR5e3Z4_c

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja