Jump to content

Moto Zajednica

Saveti i iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Pri vecim brzinama ako padas sigurno se povredjujes. Koliko?

 Zavisi od mnogo faktora. Oprema u svakom slucaju pomaze ali ne moze da te porpuno zastiti.

 Pri maloj brzini, neko te zakaci ili losa procena pri provlacenju i manevrisanju,  nespretno stajanje (nagib, rupa, ivicnjak) e tu te oprema sigurno stiti. Pad je "bezazlen" ali strada dlan, lakat, koleno, rame...

 U toj situaciji mnogo znaci oprema. 

  Znaci "ma samo kilometar, 5min..." moze mnogo da kosta.

 Udario me auto sa strane, zeni ostetio cizmu ali noga ok. Da su bile patikice zavrsila bi u gipsu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Skoro situacija, da nisam imao MX  čizme, al naglašavam MX jer svaka druga ništa ne bi vredela, najmanje   bi slomio sve prste na levoj nozi. 

Visoka trava, panj je samo odbacio levu nogu sa fuzastera.Čelik u djonu i napred, tvrda debela plastika, samo se nasmejah na dogadjaj, reko dobro nisam točkom naleteo. Ove godine me  hoće ti panjevi... 

Sad sam se već dosta navikao na čizme, pre neki dan krenem u patikama tu do prodavnice, auuuu svaku promenu brzine sam omašio, pa tako loše nisam upravljao mašinom ni prvi put kad sam seo u životu.Pokvarih motor maltene. 

Jeste teško nekad sve to nositi, al takav je sport. Nećeš na sparing bez rukavica, pa tako i ovo i tačka. 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Meni je interesantno kad na you tube gledam snimke vožnje motora,i ljudi peglaju kroz nepregledne krivine i nigde nijednog psa lutalice  na putu ili traktora koji stoji iza krivine.

Kod nas je takva vožnja nemoguća jer su džukele svuda po putevima kao i traktori.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ne znam za ostale, ali psi koji laju za motorom me ne tangiraju previše, osim ako nisu na sred puta. Čim krenu za motorom - revbomb, odmah se razbeže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Šta je revbomb? :stabre: Gde sam ja rastao? Kakva je ovo čudna šuma? I zašto bilo kome smetaju psi?

 

Nego, probudim se ja pre neki dan, pomislim mogao bih se okupati, skočim na motor i preko Bosne do Jadrana. Kad tamo negde iza krivine, niotkuda, neočekivana (a ima znak), bleji na sred puta krava. Oho-ho, evo je još jedna! Evo i treće! Dva krda krava sa preko 50 grla ukupno, vešto izbegnuta. Takođe, eskivirano jedno stado ovaca od oko 40-ak jedinki.

 

Siroti psi. Siroti traktori.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 6 sati, Jupiter je napisao:

Šta je revbomb? :stabre: Gde sam ja rastao? Kakva je ovo čudna šuma? I zašto bilo kome smetaju psi?

 

Nego, probudim se ja pre neki dan, pomislim mogao bih se okupati, skočim na motor i preko Bosne do Jadrana. Kad tamo negde iza krivine, niotkuda, neočekivana (a ima znak), bleji na sred puta krava. Oho-ho, evo je još jedna! Evo i treće! Dva krda krava sa preko 50 grla ukupno, vešto izbegnuta. Takođe, eskivirano jedno stado ovaca od oko 40-ak jedinki.

 

Siroti psi. Siroti traktori.

Revbomb ti je kad vozac da gas i prdne u isto vreme. Kako ne znas te termine! Uopste ne gledas youtube i ne pratis blogere koji ti objasnjavaju kako se vozi motor. Pride sto ne znas neke engleske reci za koje nema adekvatnih kovanica u srpskom. :)

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ja se izvinjavam što koristim strane termine na forumu, zaboravio sam da je ovaj forum stub srBstva, valjda će mi biti jasnije kad budem napunio 60 i neku godinu :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 7 sati, punisa 16 je napisao:

Revbomb ti je kad vozac da gas i prdne u isto vreme...:)

 

 Jbg, u ovim godinama cesto to radim i mislio sam da sam ja izmislio tu taktiku da prikrijem neprikladni zvuk kad ono postoji i strucni pa jos strani naziv za to.

  Nije valjda da i vi mladji to radite?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ma nije (sto bi rekli stari) dobri moj @blackmore stvar u tome.:) Sad smo mi kao matorci i zaostali  a ti si mladji i cool. Verujem da smo ti i ja tu negde sa godinama. Odmah da ti kazem nisam ja taj koji bi ginuo za otadzbinu i tetovirao svetog djordja ili stihove kosovskog boja. Čak imam i strani pasos ako zagusti da je "izdam". Ali bas da je negiram i izdajem dok je fala bogu ziva i donekle zdrava-to ne mogu. Istorija je pokazala da se narod asimilovao i nestajao onda kada izgubi svoj jezik i kulturu,samo sam u fazonu da ne moramo to da radimo.

Nista licno nemam protiv tvog pisanja i tebe,cak mi delujes kao normalan čoek.;)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 34 minuta, punisa 16 je napisao:

Ma nije (sto bi rekli stari) dobri moj @blackmore stvar u tome.:) Sad smo mi kao matorci i zaostali  a ti si mladji i cool. Verujem da smo ti i ja tu negde sa godinama. Odmah da ti kazem nisam ja taj koji bi ginuo za otadzbinu i tetovirao svetog djordja ili stihove kosovskog boja. Čak imam i strani pasos ako zagusti da je "izdam". Ali bas da je negiram i izdajem dok je fala bogu ziva i donekle zdrava-to ne mogu. Istorija je pokazala da se narod asimilovao i nestajao onda kada izgubi svoj jezik i kulturu,samo sam u fazonu da ne moramo to da radimo.

Nista licno nemam protiv tvog pisanja i tebe,cak mi delujes kao normalan čoek.;)

Nisam ni u jednom trenutku rekao da je neko zaostao a da sam ja kul, naprotiv, ne bih nikada nekoga vređao, nismo zbog toga ovde :) . Nego mi malo para oči kad krene sprdnja na moj račun zbog nekih izraza koji su široko rasprostranjeni po internetu, bez obzira na njihovo jezičko poreklo, kao u fazonu "vidi ga ovaj klinac što prdi ovde, šta se glupira", ništa drugo. Mi nemamo izraz sličan tom na našem jeziku, možda čak ni frazu, a pretpostavljao sam da je izraz poznatiji, što se ispostavilo kao netačno. Niti pokušaam da budem kul, niti bih se sa bilo kim zamerao, totalno nije u mom fazonu...

 

pre 23 minuta, zlatkojov je napisao:

I sta je na kraju taj revbomb?

Revbomb je kad stisneš kvačilo i daš pun gas da udara "u crveno" na nekoliko sekundi. 

Kao što rekoh, vrlo efektivno kada krenu da vas jure psi, pogotovu pri malim brzinama gde ne možete tako lako da im pobegnete (desilo mi se pri skretanju u ulicu kod mojih, na raskrsnici 3 kera i samo čekaju da jure nešto na 2 točka...)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Утерујеш мотор у црвено због керова? 

Који су, бај д веј :jee:већ иза тебе и не могу да те стигну и угрозе? 

Чему то?

 

Моју шклопоцију од 2000 евра, коју ни мало не жалим, то је рага која је купљена да мени служи, а не да ја њој робујем, не бих никада мучио тако без разлога. Нема поенте. 

 

П. С. Тај ревбомб је турирање. Постоји и тај израз, који се одомаћио. 

Promenio član Zuba87
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre 1 sat, zlatkojov je napisao:

I sta je na kraju taj revbomb?

Revbomb kako kazu je ustvari kad ubacis motor u obrtaje, znaci bukvalno kvacilo i u obrtaje, nego je modernije na engleskom i koristiti strane reci.

Naucite da pisete da vas svi razumeju, a ne:
eehhh btw, samo da know da smo mi to see na youtube i onda smo thought da je to cool pa smo use u normalnoj sentence pa malo ga mix sa nasim language ali dobro kad villagers to ne understand.  :lol2: 

Promenio član Zeksius
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja sam sada procitao da ides lagano pritisnes kvacilo das pun gas ubacis jednu ili dve nize i pustas kvacilo. Treba da imas otvorrn auspuh da bi imalo efekta.

Ovo sto si ti opisao je samo pun gas sa kvacilom i ne znam cemu sluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 2 sati, Zuba87 je napisao:

Утерујеш мотор у црвено због керова? 

Који су, бај д веј :jee:већ иза тебе и не могу да те стигну и угрозе? 

Чему то?

 

Моју шклопоцију од 2000 евра, коју ни мало не жалим, то је рага која је купљена да мени служи, а не да ја њој робујем, не бих никада мучио тако без разлога. Нема поенте. 

 

П. С. Тај ревбомб је турирање. Постоји и тај израз, који се одомаћио. 

Zato što nisu iza mene nego pored nogu i zato što mi motor nije dovoljno glasan ispod 6000 obrtaja. Izbegavam da ga turiram skroz do crvenog, već koliko da se poplaše i pomere od mene, jer jelte, plaše se glasnog zvuka. 

 

Što se turiranja tiče, da, može se tako posmatrati, s' tim što je kod revbomba uvek akcenat na tome da je motor u nešto višim obrtajima, turiranje ne znači nužno baš to. U principu - isturiram motor koliko je potrebno da pobegnu, u krajnjem slučaju odvrnem gas do crvenog - tj revbomb.


Dakle revbomb = turiranje "u crveno".

 

Pre 2 sati, Zeksius je napisao:

Revbomb kako kazu je ustvari kad ubacis motor u obrtaje, znaci bukvalno kvacilo i u obrtaje, nego je modernije na engleskom i koristiti strane reci.

Nije modernije, nego je kraće i lakše. Nije bilo problema kad su se usvajale reči kao što su "rosfraj", "iberlauf", "ler" i slično, a sad je odjednom pometnja kad se pomene neki engleski izraz ili fraza koja se po internetu koristi u svakodnevnom razgovoru kada je reč o automoto svetu.

 

Ovo je internet forum, potpuno je normalno da se internet kultura prepliće sa stranom (isto je tako bilo pametovanje kad sam napisao "back protector" a ne "leđni zaštitnik" ili kako je već prevod, pošto će neko da kuca u pretragu npr. "dainese leđni zaštitnik" a ne back protector, jel da?). To što mnogi doživljavaju forumu kao ćaskanje ispred prodavnice, nije moj problem. Niti ja pokušavam da budem pametniji od bilo koga, niti se nešto "širim" poznavanjem jezika, ali da ovoliku frku dižete oko upotrebe jedne strane reči za koju ti treba 15 naših reči da bi je približno objasnio (sa akcentom na "približno"), to je već presmešno. Ko god nije znao, a želeo je da sazna šta je revbomb, mogao je uljudno i kulturno pitati (kao kolega @zlatkojov), a ne krenuti sa podjebavanjem, čemu vidim da su mnogi skloni na ovom forumu. 

 

Pre 2 sati, Zeksius je napisao:

Naucite da pisete da vas svi razumeju 

Dobro, izvini, ja ću da sričem slova naglas sledeći put, da se neko ne nađe u nezgodnoj situaciji da ne razume šta pišem, mogu eventualno i linkove ka definicijama reči postavljati ispod teksta, baš mi je jako žao što su moji odgovori nerazumljivi.

  

Pre 2 sati, Zeksius je napisao:

eehhh btw, samo da know da smo mi to see na youtube i onda smo thought da je to cool pa smo use u normalnoj sentence pa malo ga mix sa nasim language ali dobro kad villagers to ne understand.  :lol2: 

Nađi jedan moj odgovor na ovom forumu koji ima ovao koncepiranu rečenicu sa mešanjem engleskog i srpskog, čekam. Pokušavaš neuspešno da ispadneš zanimljiv i da (in)direktno mene uvrediš, kao i mnogi na ovom forumu, ali ni tebi, kao ni drugima, to ne ide za rukom. Samo ću se nasmejati na to, nije u mom stilu da se svađam sa bilo kim :) 

 

pre 46 minuta, zlatkojov je napisao:

Ja sam sada procitao da ides lagano pritisnes kvacilo das pun gas ubacis jednu ili dve nize i pustas kvacilo. Treba da imas otvorrn auspuh da bi imalo efekta.

Ovo sto si ti opisao je samo pun gas sa kvacilom i ne znam cemu sluzi

Nema puno efekta sa fabričkim izduvom, to je tačno, čak je i na nekim motorima sa dosta glasnijim izduvom (gledam u vas SC Project momci :D )  potpuno nepotrebno nabijati obrtaje "u crveno", lagano turiranje ima isti efekat.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Znaci sad ovi na moto skupovima vise ne turiraju vec revbombuju...

 

 

ps.

Drugar jedan pre koju godinu kupio K1 i sad pozerski ide onako po selu, sezona voca jos uvek, pun centar ljudi i ispred prodavnice uzme da ga "izrevbombuje" kako kazete... 

Zvekne ga on tako u crveno al prerano pusti kvacilo (tj imao je neki problem sa diznama, pa se obrtaji nisu spustali najbolje posle spustanja gasa), pa ga cimne, on opet za kvacilo, motor opet u blokadu, sad se vec pogubio, opet on pusti ranije, otme se iz ruku, digne na zadnji, levo desno i zabije u komsijinu ogradu, a ovaj se dooobro oguli po rizli...

Motor razvaljen, ograda razvaljena, on razvaljen... Nepunih 100m od kuce!

Posle par dana ga je prodao i vise nikad nije vise seo na drugi.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nisam ni ja znao šta je to. Nezgodno je kad te juri ker ili kerovi i umesto da gledaš gde voziš gledaš gde su oni, pa i ubrzaš kad možda ne treba. Uglavnom dignu čoveku tenziju, a to ne valja dok smo na dva točka. 

Sreća po mene, otkad nosim čizmetine ne obraćam pažnju uopšte šta rade iza i pored mene. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
pre 37 minuta, blackmore je napisao:

Zato što nisu iza mene nego pored nogu i zato što mi motor nije dovoljno glasan ispod 6000 obrtaja. Izbegavam da ga turiram skroz do crvenog, već koliko da se poplaše i pomere od mene, jer jelte, plaše se glasnog zvuka. 

 

Što se turiranja tiče, da, može se tako posmatrati, s' tim što je kod revbomba uvek akcenat na tome da je motor u nešto višim obrtajima, turiranje ne znači nužno baš to. U principu - isturiram motor koliko je potrebno da pobegnu, u krajnjem slučaju odvrnem gas do crvenog - tj revbomb.


Dakle revbomb = turiranje "u crveno".

 

Nije modernije, nego je kraće i lakše. Nije bilo problema kad su se usvajale reči kao što su "rosfraj", "iberlauf", "ler" i slično, a sad je odjednom pometnja kad se pomene neki engleski izraz ili fraza koja se po internetu koristi u svakodnevnom razgovoru kada je reč o automoto svetu.

 

Ovo je internet forum, potpuno je normalno da se internet kultura prepliće sa stranom (isto je tako bilo pametovanje kad sam napisao "back protector" a ne "leđni zaštitnik" ili kako je već prevod, pošto će neko da kuca u pretragu npr. "dainese leđni zaštitnik" a ne back protector, jel da?). To što mnogi doživljavaju forumu kao ćaskanje ispred prodavnice, nije moj problem. Niti ja pokušavam da budem pametniji od bilo koga, niti se nešto "širim" poznavanjem jezika, ali da ovoliku frku dižete oko upotrebe jedne strane reči za koju ti treba 15 naših reči da bi je približno objasnio (sa akcentom na "približno"), to je već presmešno. Ko god nije znao, a želeo je da sazna šta je revbomb, mogao je uljudno i kulturno pitati (kao kolega @zlatkojov), a ne krenuti sa podjebavanjem, čemu vidim da su mnogi skloni na ovom forumu. 

 

Dobro, izvini, ja ću da sričem slova naglas sledeći put, da se neko ne nađe u nezgodnoj situaciji da ne razume šta pišem, mogu eventualno i linkove ka definicijama reči postavljati ispod teksta, baš mi je jako žao što su moji odgovori nerazumljivi.

  

Nađi jedan moj odgovor na ovom forumu koji ima ovao koncepiranu rečenicu sa mešanjem engleskog i srpskog, čekam. Pokušavaš neuspešno da ispadneš zanimljiv i da (in)direktno mene uvrediš, kao i mnogi na ovom forumu, ali ni tebi, kao ni drugima, to ne ide za rukom. Samo ću se nasmejati na to, nije u mom stilu da se svađam sa bilo kim :) 

 

Nema puno efekta sa fabričkim izduvom, to je tačno, čak je i na nekim motorima sa dosta glasnijim izduvom (gledam u vas SC Project momci :D )  potpuno nepotrebno nabijati obrtaje "u crveno", lagano turiranje ima isti efekat.

Niti koga hocu da vredjam niti da budem zanimljiv, bas me briga, ta recenica se odnosila na generalno nepotrebno koriscenje engleskog dok se prica srpski. To "revbomba" se u dve reci objasni na srpskom, koliko bi trebalo i na engleskom da objasnis nekome ko pita sta je revbomb. Hocu samo da kazem da svi pricamo po naski sto se kaze, cim tebe covek ne razume nego nekoliko puta mora da se ponavlja/objasnjava, to nesto nije u redu sa nacinom obracanja. Aliii kako god, svako dobro buraz @blackmore :):na_glavi:

Promenio član Zeksius
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 23 minuta, Zeksius je napisao:

Niti koga hocu da vredjam niti da budem zanimljiv, bas me briga, ta recenica se odnosila na generalno nepotrebno koriscenje engleskog dok se prica srpski. To "revbomba" se u dve reci objasni na srpskom, koliko bi trebalo i na engleskom da objasnis nekome ko pita sta je revbomb. Hocu samo da kazem da svi pricamo po naski sto se kaze, cim tebe covek ne razume nego nekoliko puta mora da se ponavlja/objasnjava, to nesto nije u redu sa nacinom obracanja. Aliii kako god, svako dobro buraz @blackmore :):na_glavi:

Što se onog tvog primera tiče, susrećem se svakodnevno sa takvim načinom izražavanja i lično ga se ježim najviše na svetu, tako da što se toga tiče - to podržavam. Nisam odmah naglasio šta znači taj izraz, tu je nastao problem, ali dobro, razrešili smo i to na kraju. Izvinjavam se ako sam bio previše agresivan, malo sam se zaneo :) 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja