Jump to content

Moto Zajednica

Bahata i bezobzirna parkiranja

Recommended Posts

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd
11 hours ago, mick said:

Letos stanem tik uz ivicu trotoara da mogu pešaci da prođu, sve ok nikom preterano ne smetam, izađem iz banke i...naravno mlada dama.

 

 

IMG_20221103_143154.jpg

Ova mlada dama je potpuno naivno poverovala da je motor propisno parkiran, i učinila isto. :kafa:

 

36 minutes ago, grafigo said:

Jeste, sestrin je. Uglavnom se ona parkira na to mesto gde sam se ja uvukao jer je njen auto nesto kraci pa ne viri na trotoar, ali ovaj put nije mogla jer na sirenu nije niko reagovao, tj. nije izasao niko iz okolnih kuca. Zato je parkirala kod komsija u dvoriste. Desi se i da oni parkiraju kod nas, jer njima neko zatvori ulaz, ali to ne vidim kao problem. Komsije smo, pa se tolerisemo i pomazemo.

 

Obzirom da je ovo dvoriste/kuca na 50m od ulice u kojoj se vrsi naplata parkiranja i  na 100m od zelene pijace, vrlo cesto se desi da dodju tako, parkiraju se i odu na po par sati da zavrsavaju svoje poslove u gradu. Zao mi je sto nemam sliku da je postavim kada je neko potpuno nepoznat dosao i uparkirao kola ovako kao sto sam to ja uradio, paralelno sa crnim Citroenom moga oca.

 

Ovako se otac pre parkirao, u svoje. I onda dodjes i nadjes parkiranog kao sto je npr. onaj crni Nissan.

 

Moj prostor je moj prostor i ima granice. Tako je. Ali bez obzira da li je dalje privatni, javni ili ciji vec, ti nemas pravo da ga (kolima) zatvoris. Zato smatram da se taj crni bezobrazno poneo. A od mene je dobio isto. Bezobrazno parkiranje.

 

Mislis li da nije bilo opravdano da zovem pauka da ga skloni ispred mog dvorista?

 

image.thumb.png.e3e84a8c9d014e6e110a0c1733a1038d.png

Ovo toliko ne liči na parking mesto da je onaj kojeg grdite gore parkirao na najispravniji mogući način. Realno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 665 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Bilo bi tako da nam, verovao ili ne, policija nije sugerisala da parkiramo na nacin kako sada parkiramo.

 

Je l bi ti bilo lakse da postavimo ogradu dokle je dvoriste? Je l bi onda izgledalo kao da je zatvorio kapiju? Mogao je i pola metra nazad da se parkira pa da zatvori komsijin ulaz u dvoriste. A mogao je negde gde ne bi nikome smetao.

 

Ok, ja jesam bio bezobrazan, uvukao se u dvoriste i zatvorio njega. Jos ostaje da me ubedite kako je on potpuno ispravno postupio, kako nije imao nista sto bi moglo da ga navede da pomisli da negde nesto ili nekoga blokira. A puni postovi slika sa vozilima parkiranim tako da nisu paralelni sa iscrtanim linijama ili da su parkirali 10% vise na levoj strani parking mesta pa im lome brisace zbog toga. Jeste, milion...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Jupiter je napisao:

Ova mlada dama je potpuno naivno poverovala da je motor propisno parkiran, i učinila isto. :kafa:

 

Ovo toliko ne liči na parking mesto da je onaj kojeg grdite gore parkirao na najispravniji mogući način. Realno.

Ne vidi se na slici najbolje,to gde je pasat (koji se inace jos vozi po Valjevu) je Ivanovo dvoriste,da je recimo stavio kliznu kapiju-ogradu drugacije bi izgledalo. 

@grafigo,znam kako je kod tebe ,i trebali ste da ga blokirate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Njegovo je dvorište, ali nije njegov trotoar. Čovek je ostavio auto na trotoaru, a pošto nema kapija nije mu zatvorio ulaz u dvorište i kuću. Ako je to nepropisno, onda su i oba njegova automobila nepropisno parkirana i za pauka, jer su na trotoaru prednjim delom. Kada naiđe majka sa bebom u kolicima, ona mora da siđe na ulicu i zbog jednog i zbog drugog. 

 

Rešenje je kapija i izbetonirano parking mesto unutar svog dvorišta. 

 

31 minutes ago, ivica744 said:

Ne vidi se na slici najbolje,to gde je pasat (koji se inace jos vozi po Valjevu) je Ivanovo dvoriste,da je recimo stavio kliznu kapiju-ogradu drugacije bi izgledalo. 

@grafigo,znam kako je kod tebe ,i trebali ste da ga blokirate.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 38 minuta, Jupiter je napisao:

Njegovo je dvorište, ali nije njegov trotoar. Čovek je ostavio auto na trotoaru, a pošto nema kapija nije mu zatvorio ulaz u dvorište i kuću. Ako je to nepropisno, onda su i oba njegova automobila nepropisno parkirana i za pauka, jer su na trotoaru prednjim delom. Kada naiđe majka sa bebom u kolicima, ona mora da siđe na ulicu i zbog jednog i zbog drugog. 

 

Rešenje je kapija i izbetonirano parking mesto unutar svog dvorišta. 

 

 

Propisno ili nepropisno,svakako bezobzirno.vidis da je necija kuca,ulaz,dvoriste.Da ti ne pricam kolko puta su kod mene stali pola na ulicu pola na trotoar i zatvore mi sva tri parkinga pred radnjom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 665 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Jbg, Jupi, ne procita ti da je po misljenju narodne milicije ovako ispravno da se parkiram ispred kuce roditelja, iako se ne slazem sa njihovim misljenjem.

 

A i preskocio si ono gde sam napisao da je dole lokal i da nisam mogao da mu pridjem kako bih istovario robu iz kola. Al, dobro, neka smo nas troje nepropisno parkirali, a on je sve uradio kako treba.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
3 hours ago, Jupiter said:

Njegovo je dvorište, ali nije njegov trotoar. Čovek je ostavio auto na trotoaru, a pošto nema kapija nije mu zatvorio ulaz u dvorište i kuću. Ako je to nepropisno, onda su i oba njegova automobila nepropisno parkirana i za pauka, jer su na trotoaru prednjim delom. Kada naiđe majka sa bebom u kolicima, ona mora da siđe na ulicu i zbog jednog i zbog drugog. 

 

Rešenje je kapija i izbetonirano parking mesto unutar svog dvorišta. 

 

 

a bandera na "trotoaru" zenu sa kolicima nece isterati na ulicu, programirana u kodu da nije kolizioni objekat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Novi Sad, Limanska pijaca, svako svakcato jutro oko 7 - 7:15 časova, mesara Đoka....

IMG-20230113-071542.jpg

Iako postoje parking mesta ispred lokala gde, uredno, neko od zaposlenih ujutro parkira automobil kako bi "čuvao" mesto dok ne stigne firmin kombi, to im nije dovoljno nego izađu na trotoar kako bi sebi uštedeli da ne naprave par koraka više dok istovaraju robu. 

Jednom prilikom sam pokušao da im skrenem pažnju da ujutro mnogo ljudi prolazi trotoarom pored pijace jer se, između ostalog, u neposrednoj blizini nalazi nekoliko autobuskih stanica, međutim reakcija je bila očekivana (kurcobolja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, DraganNS je napisao:

Jednom prilikom sam pokušao da im skrenem pažnju da ujutro mnogo ljudi prolazi trotoarom pored pijace jer se, između ostalog, u neposrednoj blizini nalazi nekoliko autobuskih stanica, međutim reakcija je bila očekivana (kurcobolja).

Pa ne zove se džabe mesara "Đoka"!  :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 665 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

A odmah pored mesare sa tim imenom se nalazi i pekara odgovarajuceg imena.

 

128694451d28f3010a326fafd9af2390.jpg

Promenio član grafigo
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1265 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 12.1.2023. at 11:44, Jupiter je napisao:

Njegovo je dvorište, ali nije njegov trotoar.

Klasičan komentar ljudi koji stanuju po zgradama i soliterima.

 

Pa ako je trotoar tvoj koliko i moj sto onda ne uzmes lopatu u ruke i zimi očistiš sneg sa njega kao što ja očistim :Mina:

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1993 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sneg mora da ocisti ispred kuce.Ovaj mu se naparkirao na ulaz,stepeniste.I na ulaz u zgradu je zabranjeno parkiranje.

Inace sva cetiri automobila parkirana na trotoaru su zrela za kaznu.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1641 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 11 sati, travelman je napisao:

Klasičan komentar ljudi koji stanuju po zgradama i soliterima.

 

Pa ako je trotoar tvoj koliko i moj sto onda ne uzmes lopatu u ruke i zimi očistiš sneg sa njega kao što ja očistim :Mina:

 

Ovo je nažalost tipična problematika kod nas.

 

Na trotoaru je zabranjeno parkiranje, osim ako nema znak koji dozvoljava, a i ako ima znak, mora da postoji prolaz od 1,6m širine za pešake.

 

To kaže zakon.

A u praksi...niđe veze...

 

Isto tako za čišćenje.

Kao moraš da očistiš ispred svoje kuće - nisam čuo za slučaj da je nekom pisana kazna za nečišćenje ispred privatne kuće, a nije baš da svi čiste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ne bih se kačio za konkretnu koleginu situaciju,ali bi se dotakao kuća i parkinga.Po meni je tu država kriva i to 100%. Evo kod mene na Ledinama,svi su cele placeve zveknuli u kvadrate,ograde od po 2.5m u vis i a niko ili retko ko ima parking u dvorištu.Svi kače kola po ulici,odem kod brata na jebene Ledine i ne verujem očima, celaaa ulica, svi parkirani jedan iza drugog na desnoj strani.Mi smo na desnoj strani Ledina gde je i bolje, a ona leva strana,staze što se spuštaju u Vinogradsku.Ja ne znam kako je ono onako dozvoljeno,kuća bukvalno,ali bukvalno visi iznad ulice,znači drugi sprat joj isturen tipa 1m u odnosu na osnovu.Kad se sretnem sa nekim auto neko mora da se vraća 100-200m u nazad...užas.I normalno da se ljudi parkiraju po ulicama i trotoarima kad niko ne sprovodi i obavezuje građane da poštuju urbanističke zakone,a nije da ih nema,samo niko ne poštuje i sve se rešava na foru.Plus generalno nemamo trunke stida i sramote,samo da je nama.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa i nije dozvoljeno

Cele Ledine su jedno veliko divlje naselje.

Što je baš čudno jer je sve lepo ravno i neke situacije nisu iznuđene kao u Kaluđerici primera radi.

 

Umesto da imaš jedno naselje prijatno za život, sa dosta zelenila, širokim ulicama, školom i vrtićima, gde prevoz ide normalno, sa stanicom gradske železnice, ti imaš kombinaciju srednjovekovne kasabe, favele, balkanske zatucanosti i autohtone arhitekture i urbanizma u Srbalja s kraja 20. Veka

  • Sviđa mi se 13
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jeste na divljaka ali se legalizuje,dozvoljeno je.Čak i oni neki placevi što su uvaljeni ljudima na foru a u stvari su državni na 99 godina uspeli su ljudi da reše da bude njihovo jer su oštećeni kao treće lice.Tamo gde je zabranjena gradnja, ne prođe ulična rasveta i SNS ne uradi ulicu da bi glasali za njih na izborima,zar ne?

Zašto se ne desi tako nešto na Plavim Horizontima? Ne znam jel neko bio,jel video šta je naselje? Široke ulice,ispred svakog placa prostor do ulice od par metara, placevi svi standardizovani,nema proizvoljno,imaš tipa 4,7 i da li 10ari, kako god, ali je odmah rešeno,parcelizovano i nema levo desno. A ne ovo gore, gradio ko je kako stigao i hteo.Pa sad se ne može proći gore surčinskim putem od gužve,ono je zločin šta je dozvoljeno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 32 minuta, ske je napisao:

Do skoro je gradnja na Ledinama bila zabranjena , valjda zbog aerodroma. Mislim da je tamo sve na divljaka, a tako i izgleda

Na delu oko piste je bilo zabranjeno upravo zbog bezbednosti. Ne daj Bože da se ovako nešto desi na Beogradskom aerodromu, bila bi gomila mrtvih:

 

 

Što se ostalih delova Ledina tiče, slažem se sa svim što je Skyrunner rekao uz dodatak da nemaju ni kanalizaciju.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Altina je još jedan lep primer trajno uništenog, a potencijalno izuzetno lepog naselja.

 

Legalizacija je iznuđena stvar jer pre 30 godina neko nije razmišljao ništa, ali sad dobro dođe. Lepe se tu pare prihoduju.

Ali ne na ime taksi- if you know what I mean.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
Altina je još jedan lep primer trajno uništenog, a potencijalno izuzetno lepog naselja.
 
Legalizacija je iznuđena stvar jer pre 30 godina neko nije razmišljao ništa, ali sad dobro dođe. Lepe se tu pare prihoduju.
Ali ne na ime taksi- if you know what I mean.
Gde god je radikal zagazio tu trava više ne raste. Šteta, Zemun lepa varoš beše nekad.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1677 postova
  • Motocikl: /

Ko Lestane, deo naselja tamo u brdu, Blaza uzimao zemljacima pare da im izdaje dozvole za gradnju kuca po sred deonice za obilaznicu sa izgovorom da nece tu nikad autoput i da ce veoma brzo da dobiju papire za legalizaciju :D

Posle njega istu pricu nastavili Pekarski i Sima ciganin i sad je tu niklo vec prilicno veliko naselje, nekih 200 kuca i plus kod mene na teritoriji Ritopeka, onaj deo kod Bolecice jos 50tak...

Mucenici sad svi kompletno idu tapsu i mlataraju zastavicama gde treba jer se plase da nece nista da dobiju kad prodju buldozeri sad kad se krene sa izgradnjom ka Pancevu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 13 sati, zaludan je napisao:

Isto tako za čišćenje.

Kao moraš da očistiš ispred svoje kuće - nisam čuo za slučaj da je nekom pisana kazna za nečišćenje ispred privatne kuće, a nije baš da svi čiste :)

Pisali kod nas,deca nasa i iz ulice isla kod starijih komsija da ociste da im ne bi pisali kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja